Strona 6 z 7 PierwszyPierwszy ... 4567 OstatniOstatni
Pokazane rezultaty 51 do 60 z 62

Temat: Czyżby sprzęgło?

  1. #51

    Data dołączenia
    Dec 2018
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Piła
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8P
    Silnik
    2.0TDI BKD

    Domyślny [a3 8P] Sprzęgło

    Witam , jestem nowy na forum niedawno kupiłem autko audi a3 8p z 03.11.2004 roku 2.0 Tdi z zadbanym silnikiem lecz wczoraj napotkałem problem, po przejechaniu kilku km zatrzymałem się wbiłem ponownie 1 bieg 2 normalnie i chciałem się zatrzymać wrzucić luz, wbijam sprzęgło do końca i tak jakby sprzęgło nie byłoby do końca wciśnięte a auto chciało jechać i biegu nie można było zrzucić dopiero gdy spuszczę sprzęgło i wezmę spowrotem to można wbić luz a podczas jazdy i zmianie biegów w momencie gdy wcisnę sprzęgło wbijam bieg i spuszczę, wtedy sprzęgło tak dziwnie od połowy powoli cofa . Mam nadzieję że to nic poważnego bardziej myślę że to wina wysprzęglika , mechanika mam ustawionego na za tydzień . Pozdrawiam i czekam na odp

  2. #52
    Grogi's Avatar
    Data dołączenia
    Jul 2015
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Lubelskie
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8P
    Silnik
    2.0TDI BKD
    Pomógł
    236 razy
    Podziękował
    209 razy

    Domyślny

    Cytuj Oryginalnie napisane przez Fajtochoszyn Pokaż post
    Witam , jestem nowy na forum niedawno kupiłem autko audi a3 8p z 03.11.2004 roku 2.0 Tdi z zadbanym silnikiem lecz wczoraj napotkałem problem, po przejechaniu kilku km zatrzymałem się wbiłem ponownie 1 bieg 2 normalnie i chciałem się zatrzymać wrzucić luz, wbijam sprzęgło do końca i tak jakby sprzęgło nie byłoby do końca wciśnięte a auto chciało jechać i biegu nie można było zrzucić dopiero gdy spuszczę sprzęgło i wezmę spowrotem to można wbić luz a podczas jazdy i zmianie biegów w momencie gdy wcisnę sprzęgło wbijam bieg i spuszczę, wtedy sprzęgło tak dziwnie od połowy powoli cofa . Mam nadzieję że to nic poważnego bardziej myślę że to wina wysprzęglika , mechanika mam ustawionego na za tydzień . Pozdrawiam i czekam na odp
    Ja w czarnych kolorach to widze
    Tu masz lekture do poczytania
    https://www.a3-club.net/forum/showth...blem-z-biegami

  3. #53
    kaczmar's Avatar
    Data dołączenia
    May 2017
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    łódź
    Auto
    Audi
    Model
    A3 Sportback
    Silnik
    2.0TDI BKD
    Podziękował
    4 razy

    Domyślny

    Witam wszystkich.. Ze sprzęgłem mam taką sytuację że skrzynia wymieniona na regenerowaną nowy dwumas i oczywiście nowy komplet sprzęgła tj. tarcza słoneczko łożysko.. Przejechane 100km i sprzęgło wyje przy wciskaniu pedału podczas jazdy.. Wydałem dużo pieniędzy i wydaje mi się że tak nie powinno być.. Wie może ktoś czego to może być przyczyna? Przecież wszystko jest nowe..

  4. #54
    Grogi's Avatar
    Data dołączenia
    Jul 2015
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Lubelskie
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8P
    Silnik
    2.0TDI BKD
    Pomógł
    236 razy
    Podziękował
    209 razy

    Domyślny

    Gdzie skrzynia regenerowana?

    Wysłane z mojego SM-G950F przy użyciu Tapatalka

  5. #55
    kaczmar's Avatar
    Data dołączenia
    May 2017
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    łódź
    Auto
    Audi
    Model
    A3 Sportback
    Silnik
    2.0TDI BKD
    Podziękował
    4 razy

    Domyślny

    W łodzi firma nazywa się nf polska
    Wziolem od nich zregerenowana a zostawiłem swoją to znaczy oni mi zmienili w aucie

    - - - Updated - - -

    W środę jadę do nich jeszcze raz i prosiłbym o jakieś rady żeby nie wcisnął mi ciemnoty na zasadzie że "tak ma być samo przejdzie " lub coś podobnego... Co może być przyczyną?

  6. #56
    Grogi's Avatar
    Data dołączenia
    Jul 2015
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Lubelskie
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8P
    Silnik
    2.0TDI BKD
    Pomógł
    236 razy
    Podziękował
    209 razy

    Domyślny

    To o tej firmie jeszcze nie slyszałem🤔 a oparu innych tak😂
    Jestem po podobnym problemie i jeśli sprzeglo jest prawidlowo zamontowane, to problem lezy po stronie skrzyni😎. 3 dni temu mialem zmieniane sprzeglo komp. i od razu ze startu pracuje cicho. Nie ma czegos takiego, ze musi sie dotrzec

    Wysłane z mojego SM-G950F przy użyciu Tapatalka

  7. #57
    Grogi's Avatar
    Data dołączenia
    Jul 2015
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Lubelskie
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8P
    Silnik
    2.0TDI BKD
    Pomógł
    236 razy
    Podziękował
    209 razy

    Domyślny

    Cytuj Oryginalnie napisane przez Grogi Pokaż post
    To o tej firmie jeszcze nie slyszałem🤔 a oparu innych tak😂
    Jestem po podobnym problemie i jeśli sprzeglo jest prawidlowo zamontowane, to problem lezy po stronie skrzyni😎. 3 dni temu mialem zmieniane sprzeglo komp. i od razu ze startu pracuje cicho. Nie ma czegos takiego, ze musi sie dotrzec

    Wysłane z mojego SM-G950F przy użyciu Tapatalka
    Chwila refleksji i jeszcze jedna mysl- zdarzaja sie przypadki ze nowy dwumas jest tez wadliwy. Ale to obejmuje gwarancja jesli w firmie zakladales

    Wysłane z mojego SM-G950F przy użyciu Tapatalka

  8. #58
    kaczmar's Avatar
    Data dołączenia
    May 2017
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    łódź
    Auto
    Audi
    Model
    A3 Sportback
    Silnik
    2.0TDI BKD
    Podziękował
    4 razy

    Domyślny

    Skrzynie kupiłem i zmieniłem w jednej firmie.. No nic jutro jadę do nich zobaczę co powiedzą..

  9. #59
    kaczmar's Avatar
    Data dołączenia
    May 2017
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    łódź
    Auto
    Audi
    Model
    A3 Sportback
    Silnik
    2.0TDI BKD
    Podziękował
    4 razy

    Domyślny

    Auto odebrałem i z tego co mówił mechanik to zmienił płyn odpowietrzył i według niego wszystko gra... Ale tak nie jest ponieważ hałas po wcisnieciu sprzęgła dalej występuje.. Inny mechanik mówi że łożysko oporowe jest liche.. Skrzynia plus komplet sprzęgła plus dwumas plus wymiana pękniętej sprężyny amortyzatora (podczas demontażu skrzyni mechanik odkrył że jest pęknięta) kosztowało mnie 4300 i uważam że "układ przeniesienia napędu" powinien działać jak nowy.. Jak myślicie to łożysko może trafić się nowe wadliwe?

  10. #60

    Data dołączenia
    Jan 2019
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Polska
    Auto
    Audi A3
    Model
    A3 8P
    Silnik
    2.0 TDI PD BMM (140KM)

    Domyślny

    w dzisiejszych czasach wszystko jest możliwe, pytanie czy mechanior nic nie skopal skoro oddal auto niesprawne i mowi ze wszystko jest ok...to trochę jak by chciał cos ukryc

Strona 6 z 7 PierwszyPierwszy ... 4567 OstatniOstatni

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Zasady postowania

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •