Strona 1 z 5 123 ... OstatniOstatni
Pokazane rezultaty 1 do 10 z 46

Temat: Piszczenie po odpaleniu

  1. #1

    Data dołączenia
    Dec 2010
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Warszawa
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 5d
    Silnik
    1.9TDI ALH

    Domyślny Piszczenie po odpaleniu

    Witam,

    Jestem nowy na tym forum i poszukuje odpowiedzi na nurtujące mnie pytanie. Przeszukałem trochę forum i nie znalazłem mojego problemu. Otóż po odpaleniu przez jakiś czas słychać piszczenie (czy jakby to nazwać) w silniku tak u góry po lewej stronie, w okolicach rozrządu. Gdy przejadę kawałek problem ustaje ... Czy to coś poważnego ? I w ogóle co to może być ? Jakiś pasek, rolka ?

    Silnik to 1.9 TDi 90 hp, rok 2000, przebieg 160tyś
    Ostatnio edytowany przez klamamoto - 15-03-19 o 18:52

  2. #2
    breader's Avatar
    Data dołączenia
    Aug 2009
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Koszalin
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.9TDI AHF
    Pomógł
    9 razy
    Podziękował
    raz

    Domyślny

    Poszukaj na forum "napinacz paska wielorowkowego" może to będzie u Ciebie.

  3. #3

    Data dołączenia
    Dec 2010
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Warszawa
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 5d
    Silnik
    1.9TDI ALH

    Domyślny

    Z opisów wynika, że mam to samo u mnie. Pewnie pasek wielorowkowy będzie do wymiany i rolka, aczkolwiek to piszczenie daje mi tylko znać na chłodniejsze dni. W lato tego zbyt nie słychać. Samochód ponadto na zimnym silniku ma problemy z odpaleniem tzn trochę się zadławi i dopiero wtedy załapuje, po podładowaniu akumulatora jest tak samo. Mam jeszcze jedno pytanie - ten pasek musi być robiony od razu czy może to trochę poczekac ? Idą swięta więc wydatków nie brakuje

  4. #4

    Data dołączenia
    Aug 2009
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Dąbrowa Górnicza
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.6 AKL
    Pomógł
    raz
    Podziękował
    raz

    Domyślny

    1,6 AKL. Mam to samo od dłuższego czasu. Dźwięk występuje tylko na zimnym silniku i najbardziej słyszalny jest w przedziale 2000-2500obr. Pasek ze 4 miechy temu wymieniony razem z rozrządem, rolka napinacza też nowa. Psikałem ostatnio pasek sprayem do konserwacji, który m.in. ma właściwości antypoślizgowe i nic się nie zmieniło. Znajomek mechanior odrzuca napinacz, tym bardziej, że problem dotyczy tylko zimnego silnika. Osobiście podejrzewam alternator. Na zimnym silniku i przy zimowych temperaturach jest on bardziej obciążony niż później w czasie jazdy. Ot taka moja teoria, a że nie znam się na tym na tyle, żeby być tego pewnym, mam nadzieję, że wypowie się tu ktoś mądrzejszy

    A i dodam jeszcze, że nie określałbym tego mianem "pisk", a raczej coś na pograniczy "pisk-pojękiwanie"
    Ostatnio edytowany przez MaydayX - 09-12-10 o 13:59
    Tom

  5. #5
    Miro's Avatar
    Data dołączenia
    Nov 2005
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Kraków i okolice
    Auto
    Biały Smok
    Model
    Inny
    Silnik
    2.0T CCZA
    Pomógł
    780 razy
    Podziękował
    129 razy

    Domyślny

    Cytuj Oryginalnie napisane przez MaydayX Pokaż post
    Znajomek mechanior odrzuca napinacz, tym bardziej, że problem dotyczy zimnego silnika.
    no i ?? dlaczego zdaniem tego mechanika napinacza to nie dotyczy na zimnym ?

    ciekaw jestem jego teorii

    alternator nie ma nic do zapalania auta, od tego jest akumulator i rozrusznik, alternator ma za zadanie to prawidlowe napiecie podtrzymac

    jak auto na poczatku tak jakby "zipnie" jak by nie moglo przez sekunde (a problem ten byl praktycznie niewidoczny i nieslyszalny jak bylo cieplo na dworze/polu a zrobil sie teraz jak przyszly mrozy ) a potem kreci i odpala pieknie, pochodzi chwile i po zgaszeniu i ponownym odpaleniu juz jest idealnie to wina napinacza
    Nie pomagam na PW, nie muszę
    Od tego jest forum i tematy na nim



  6. #6

    Data dołączenia
    Aug 2009
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Dąbrowa Górnicza
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.6 AKL
    Pomógł
    raz
    Podziękował
    raz

    Domyślny

    Mówi, że napinacz raczej hałasowałby cały czas. U mnie pali malinowo, żadnego zipnięcia, nawet przy -20. Alternator podejrzewam, gdyż jest on bardziej obciążony na zimnym i np. po nocy spędzonej na mrozie musi doładować akumulator przez pierwsze parę km (nie każdy ma nowy i w pełni naładowany). Da się samemu zdiagnozować napinacz lub alternator? Może łożysko siada?
    Tom

  7. #7

    Data dołączenia
    Dec 2010
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Warszawa
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 5d
    Silnik
    1.9TDI ALH

    Domyślny

    Czyli pewnie u mnie to rolka napinacza do wymiany. Przeważnie jak postoi troche na zimnym powietrzu to przy odpalaniu ma tendencję do "dławienia się" + resetuje mi się zegar.

  8. #8
    Miro's Avatar
    Data dołączenia
    Nov 2005
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Kraków i okolice
    Auto
    Biały Smok
    Model
    Inny
    Silnik
    2.0T CCZA
    Pomógł
    780 razy
    Podziękował
    129 razy

    Domyślny

    Cytuj Oryginalnie napisane przez MaydayX Pokaż post
    że napinacz raczej hałasowałby cały czas
    to tak, ale wczesniej napisales to tak jakby mogl dawac w kosc na cieplym, a nie moze na zimnym
    wyrobiony tlucze sie caly czas, to prawda, mozna go docisnac reka i przestaje

    a piski wskazuja na pasek

    Cytuj Oryginalnie napisane przez MaydayX Pokaż post
    Może łożysko siada?
    moze, moze


    ja sie nie znam, tez kiedys myslalem ze alternator ma znaczenie przy odpalaniu, ale madrzesi twierdza ze nie, tu zadanie ma akumulator i rozrusznik, pozniej alternator.
    Nie pomagam na PW, nie muszę
    Od tego jest forum i tematy na nim



  9. #9

    Data dołączenia
    Aug 2009
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Dąbrowa Górnicza
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.6 AKL
    Pomógł
    raz
    Podziękował
    raz

    Domyślny

    verin Ty sobie akumulator sprawdź jak Ci się dławi i zegar się resetuje.
    Miro Ci "mądrzejsi" mają rację, przy odpalaniu akumulator i rozrusznik, ale mój problem pojawia się po odpaleniu, tak jak już wspominałem, najbardziej hałasuje między 2000-2500obr.
    Tom

  10. #10
    piteroo21's Avatar
    Data dołączenia
    Nov 2007
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Żywiec
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.9TDI ALH
    Pomógł
    32 razy
    Podziękował
    11 razy

    Domyślny

    U mnie piszczenie występuje w okolicy sprzęgła;/ Jak wcisnę sprzęgło to piszczenie ustaje. Jak zgasze silnik i odpalę ponownie to pisku nie ma. Zdarza się to 1/10 odpaleń silnika. Dodam że ostatnio regenerowałem rozrusznik i od tego momentu zaczęły się piski. Co to może być?
    ALHandra serial 1,9TDI ALH 90+ ------> 120KM 269Nm------> 140KM 340Nm ------> ------>???

    piteroo21

Strona 1 z 5 123 ... OstatniOstatni

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Zasady postowania

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •