Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokazane rezultaty 1 do 10 z 12

Temat: internet z orange

  1. #1
    pajak381's Avatar
    Data dołączenia
    Apr 2010
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Włocławek/...
    Auto
    AUDI
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.8 AGN
    Pomógł
    3 razy
    Podziękował
    3 razy

    Domyślny internet z orange

    witam
    wychodzi mojej dziewczynie umowa z orange na internet obecnie mam jakiś stary modem na usb w technologi UMTS, na wiosce ten internet poprostu nie chodzi od dwoch lat poprostu menczarnia,
    teraz orange proponuje taryfe orange free dom i modem w technologi CDMA, koleś tłumaczy że to będzie u niej chodziło ale jakoś nie wierzymy, jest ktoś kto posiada ten internet w domku?? jak to lata?? może ktoś coś doradzi?? czy jeżeli przy zasięgu UMTS nie chodzi to czy ten CDMA zasięg bedzie ??
    ogólnie to z orange jest u niej słaby zasięg na telefonie, czasm wogole nie mozna znależć!
    na próbe nie chcą dać bo to przedłużenie umowy

  2. #2
    maiki24's Avatar
    Data dołączenia
    Jul 2008
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    gryfów śl
    Auto
    audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.9TDI AGR
    Podziękował
    5 razy

    Domyślny

    Witam
    jeśli myślisimy o tym samym to posiadam internet cmda taki router z czterema antenkami ,taki ci proponują?jeśli tak to przede wszystkim to do dwóch tygodni możesz im zwrócić ale tracisz kasę za aktywacje(ja płaciłem 70zł)ale jak ci nie spasi to możesz oddać przynajmniej ja tak miałem.co do samego interentu no wiesz co jest czasem normalnie śmiga ale szału nie ma zazwyczaj na weekendy jest gorzej,ogólnie powiem tak jeśli nie masz innego do wyboru to bierz bo zawsze da się coś tam pogrzebać w sieci,ale do ściągania filmów np.zapomnij acha noi limit transferu danych 3giga.niech sprawdza ci dostepność w salonie jak im pokaże to bedzie działać,jest jeszcze taka antena na allegro do dokupienie co poprawia zasieg urzadzenia.mam nadzieje ze coś zrozumiesz i coś ci to pomoże.pozdrawiam

  3. #3
    pajak381's Avatar
    Data dołączenia
    Apr 2010
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Włocławek/...
    Auto
    AUDI
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.8 AGN
    Pomógł
    3 razy
    Podziękował
    3 razy

    Domyślny

    hehe no rozumuje o to mi chodzi, tu jest problem bo niechcą dać na sprawdzenie bo przedłużam umowe i są inne warunnki troche!- tak mi powiedział!
    ale najwyżej zerwie umowe i podpisze nową- najpier zrobi test,
    jest możliwość neostrady założenia ale orange free dom 49zł, a neostrada 54zł + utrzymanie łącza 30zł= 84zł

  4. #4
    maiki24's Avatar
    Data dołączenia
    Jul 2008
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    gryfów śl
    Auto
    audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.9TDI AGR
    Podziękował
    5 razy

    Domyślny

    własnie o to chodzi neostrada jest prawie dwa razy drosża ,dlatego tez orange jest liderem gdybys mieszkał blizej mógłbym ci pozyczyc na dzien np router bys zobaczył jak jak to smiga .ale moze ktos niedaleko ciebie ma taki router zebys sprawdził co i jak?zycze powodzenia

  5. #5
    martinez871's Avatar
    Data dołączenia
    Nov 2010
    Płeć
    kobieta
    Miasto
    GDA
    Auto
    Audi A3
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.9TDI ALH

    Domyślny

    też śmigam na tego typu łączu. tragedii aż takiej nie ma. Owszem jak jest kiepska pogoda to zapomnij, youtube odpada, nawet forum sie kiepsko otwiera, ale jak jest bezchmurnie to bajka. nawet jakieś mp3 można ściągnąć

    ja mieszkam w dolinie, na około lasy a łapie dobrze. w serwisie tudziez w informacji orange & tp mówili, że nie mam warunków na takie typu łącze ale przyjechał Pan, założył na próbę (tak lepiej zrób, umów się z konsultantem, niech przyjedzie i pokaże Ci jak to u Ciebie chodzi) i okazało sie, że nawet anteny nie trzeba.

    prędkość nie powala bo przy sprzyjającej aurze ok 2mb ale jak na radiówkę nieźle.

  6. #6
    jarekm's Avatar
    Data dołączenia
    Jun 2006
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Zielonka
    Auto
    Audi A3 1.6 APF
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.6 APF
    Pomógł
    4 razy
    Podziękował
    12 razy

    Domyślny

    pajak381 jeśli teraz jest modem UMTS i działa to fatalnie to na urządzeniu z CDMA będzie to działo identycznie jak jest teraz na urządzeniu z UMTS. W tej chwili na modemie z UMTS łączy się na poziomie UMTS czy niższym ? Jesli jet tak jak piszesz że orange ma słaby zasięg i czasami na nawet wogule żeby złapać to zapewne modem który masz w technologi UMTS nie jest wykorzystany w pełni i łączysz się albo w GSM albo w EDGE co rzeczywiście daje fatalna jakość i skoro tak jest to urządzenie w CDMA nic Ci nie da ponieważ dalej będziesz się łączył tak jak poprzednio
    Ostatnio edytowany przez jarekm - 10-12-10 o 22:06

  7. #7
    MartiA3's Avatar
    Data dołączenia
    Jan 2009
    Płeć
    kobieta
    Miasto
    F6 MARTI
    Auto
    audi
    Model
    A3 Sportback
    Silnik
    1.8T CDAA
    Pomógł
    raz
    Podziękował
    raz

    Domyślny

    ja podobnie jak maiki24 posiadam Orange PRO dla firm czasmi zamula ale zależy od pogody podstawą jest ta antena do routera wspomagająca zasięg...kasa 48,80 miesięcznie nie narzekam i polecam

  8. #8
    wojt's Avatar
    Data dołączenia
    Apr 2009
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Śląsk
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8P
    Silnik
    2.0TDI BKD
    Pomógł
    91 razy
    Podziękował
    44 razy

    Domyślny

    Cytuj Oryginalnie napisane przez jarekm Pokaż post
    pajak381 jeśli teraz jest modem UMTS i działa to fatalnie to na urządzeniu z CDMA będzie to działo identycznie jak jest teraz na urządzeniu z UMTS. W tej chwili na modemie z UMTS łączy się na poziomie UMTS czy niższym ? Jesli jet tak jak piszesz że orange ma słaby zasięg i czasami na nawet wogule żeby złapać to zapewne modem który masz w technologi UMTS nie jest wykorzystany w pełni i łączysz się albo w GSM albo w EDGE co rzeczywiście daje fatalna jakość i skoro tak jest to urządzenie w CDMA nic Ci nie da ponieważ dalej będziesz się łączył tak jak poprzednio
    Głupoty piszesz. CDMA to zupełnie inna technologia, inne nadajniki i częstotliwość (450MHz). Nie ma to absolutnie nic wspólnego z UMTS/EDGE/GPRS. W tej technologii nie ma takich rozbieżności w szybkości jak w EDGE/UMTS. Każdy nadajnik udostępnia taką samą szybkość, kwestia tylko odległości od nadajnika. Sam sprzedałem tego dziesiątki i ilość zwrotów była minimalna.

    Mapa zasięgu:
    http://zasieg-orange.wp.pl/?stamp=12...b658&_ticrsn=3

    Wpisz sobie adres i już będziesz wiedział mniej więcej jak z zasięgiem. Zawsze przed przedłużeniem umowy na CDMA możesz wziąć nową umowę na próbę (jeżeli salon nie ma działającego własnego modemu), jak zadziała to oddać i wziąć nowy modem na przedłużenie. Wtedy wymienią ci kartę na dualną (R-UIM/GSM, czyli CDMA/GSM), dają nowy modem, oraz dodatkowe 3GB limitu, czyli w sumie 6GB (taka jest oferta przedłużeniowa dla klientów, którzy przechodzą na CDMA bezpośrednio z Orange Free.
    Ostatnio edytowany przez wojt - 10-12-10 o 22:37

  9. #9
    Zbanowany Zbanowany
    Data dołączenia
    Feb 2010
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    polska
    Auto
    audi
    Model
    A3 8L 5d
    Silnik
    2.0 BLX

    Domyślny

    z tym internetem w orange to jest tragedia jeśli chodzi o zadupia jeśli miasto dziłaa nawet nawet ale zadupia to kupa...nie polecam tego ustrojstwa:>

  10. #10
    wojt's Avatar
    Data dołączenia
    Apr 2009
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Śląsk
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8P
    Silnik
    2.0TDI BKD
    Pomógł
    91 razy
    Podziękował
    44 razy

    Domyślny

    Cytuj Oryginalnie napisane przez a3fun Pokaż post
    z tym internetem w orange to jest tragedia jeśli chodzi o zadupia jeśli miasto dziłaa nawet nawet ale zadupia to kupa...nie polecam tego ustrojstwa:>
    Mówicz o czymś innym. Orange Freedom Pro (CDMA) to nie to samo co oferują inni operatorzy. CDMA jest uruchamiane właśnie na zadupiach, tam gdzie nie działa UMTS. Więc właśnie na zadupiach ten internet działa z prędkością około 1Mb/s.

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Zasady postowania

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •