Strona 3 z 4 PierwszyPierwszy 1234 OstatniOstatni
Pokazane rezultaty 21 do 30 z 37

Temat: Pranie Foteli - Czym

  1. #21
    Midnight's Avatar
    Data dołączenia
    Feb 2006
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Warszawa
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.9TDI AGR
    Pomógł
    raz

    Domyślny

    Jakim fachowcom skoro gąbka przyjęła z pół litra zupy - trzeba zdjąć tapicerkę i wypłukać gąbkę.

    Na tylnej kanapie to można lepsze rzeczy wyprawiać (chociaż to nie jest proste w a3)

    Zona po tym jak zobaczyła, ze biorę zupę do pracy w butelce po wodzie, nalała mi następnej w taki specjalny pojemnik do żywności, który otworzył się na ostrym zakręcie...

  2. #22

    Data dołączenia
    Mar 2008
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Warszawa
    Auto
    1.8T
    Model
    Inny
    Silnik
    inny
    Pomógł
    47 razy
    Podziękował
    12 razy

    Domyślny

    no to "szczpece" od prania zdejmą co trzeba i wycisną zupiszcze . No tylna kanapa przydaję się do innych celów ale na pewno nie do przewożenia zupy

  3. #23
    SONICS's Avatar
    Data dołączenia
    Oct 2007
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    MS-AGH
    Auto
    AUDI "BlueBeast"
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.9TDI AHF
    Pomógł
    4 razy
    Podziękował
    3 razy

    Domyślny

    Wiesz nie wiem jak z tylną kanapą (nie rozbieralem jej bo nikt w tyle u mnie nie jezdzi) ale przypuszczam ze podobnie jak z przednimi fotelami. Rozbiórka jest banalna, idzie sciagnac caly material. Troszke drucików powyciagac i wszystko ladnie schodzi, a pozniej przy skladaniu w odwrotna strone. Ja tak ostatnio robilem bo chcialem recznie wyprac. Efekt powalający po wypraniu, odkurzacz do sciagania wody nawet nie dal mi takiego efektu.
    Wiesz musisz gdzies dostac sie pod material, prawdopodobnie z tylu jest jakas plyta (chodzi mi o twardy material- nie gąbka, obklejony materialem) wiec w niej bedzie wcisniete takie zatrzaski wchodzace do plyty i polaczone z materialem- nie widze tego ale tak przynajmniej bylo z przednimi fotelami. Wiesz w fotelu sa druciki i w materiale tez. Sa one razem polaczone co jakis czas takimi kółeczkami. Te druciki sa na koncu zawiniete, trzeba to wyprostowac i pociagnac i wychodzi drut z materialu i puszcza wszystkie oczka z drutu w gąbce. Skomplikowane to w wytlumaczeniu ale robota jak dla dziecka. Aha mi to zajelo sporo czasu i nerwów

    Przemykająca niebieska bestia na ulicach Krakowa...

  4. #24
    Midnight's Avatar
    Data dołączenia
    Feb 2006
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Warszawa
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.9TDI AGR
    Pomógł
    raz

    Domyślny

    Czy do ściągnięcia przedniej tapicerki (od razu upiorę wszystko) trzeba odkręcić fotele?

  5. #25
    SONICS's Avatar
    Data dołączenia
    Oct 2007
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    MS-AGH
    Auto
    AUDI "BlueBeast"
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.9TDI AHF
    Pomógł
    4 razy
    Podziękował
    3 razy

    Domyślny

    Niekoniecznie choc w sumie wyjecie ich ułatwiło by ci całą prace. W sumie zaden problem z odpieciem klem, zdjeciem plastików z szyn, rozpięciem kableków i odkręceniem dwóch śrób z przodu i fotel do tylu i mozna brac gdzie się chce. Wiesz za rady nie biore odpowiedzialnosci! Mnie to z poczatku przy montazu z powrotem sprawilo problem, potrzeba pomocnika do odginania czasem boczka. Ja bym na twoim miejscu zostawil to co dobre w spokoju. Zobaczysz czy rozbieranie i skladanie tylnej kanapy sprawi ci problem. Ja przy rozbieraniu sie usmiechalem a przy skladaniu to sie niezle napocilem. A do rozbiórki konieczne kombinerki z malymi koncówkami byś mógł druciki odginac. Pamietaj zeby nie szarpac bo mozesz druty z gąbki wyrwać.

    Opis rozbierania fotela tzw. "półkubełka":
    Fotele przednie rozbierasz tak ze wpierw skladasz fotel, tak jakby ktos chcial wejsc do tylu. Ciągniesz (lub podwazasz śróbokrętem) z dołu oparcia z tyłu siedzenia za tą deske bo musi wysoczyc z dwóch zatrzasków. Aha pozbądz sie oczywiście zagłówków i tych nakładek osłon przy zagłówkach. Pozniej wsadzasz śrubokręt najmniejszy płaski w miejsce gdzie materiał chowa sie do tej płyty z tyłu i próbujesz zeby taka guma co kończy ten materiał wyskoczyła, w sumie jest ona dookoła. Jak juz sie uda to sciagasz materiał w przód zeby dostać sie do drutów. Jak łatwo sie domyślić materiał jest przymocowany do gąbki w rowkach na siedzeniu za pomocą drutów. Są z góry na dół po dwóch stronach i z jednego boku na drugi (u mnie 3x). Odginasz z jednej strony koniec drucika na prosto, bo było mocno zagięte "U" i z drugiej strony druta ciągniesz zeby wyszło z materiału. Nie warto się bawic w odginanie i zagiananie oczek (łączeń drutu w gąbce i materiale) bo przy składaniu to byłoby cieżkie, lepiej nawlekac. Z jednej strony materiał z dołu oparcia jest zaczepiony na takich plastikowych chwykakach. Siedzisko podobnie. Jednak musisz wyjąć fotel bo jak odkręcić plastiki wokół siedzenia...?, są śrubki z dołu. Jak plastiki pozdejmujesz, choc ten od strony rączki do regulowania wysokości wystarczy delikatnie odgiąć bo po co szarpać za rączkę i ją wyrywać. Ona jest na takich blaszkach i trzeba szarpnąć zeby wyskoczyła ale jest to zbyteczne. Materiał z przyczepioną gumą owleka całe siedzisko. Wystarczy odgiąć i pociągnąć w dół a wychodzi. I to chyba wszystko.

    MarekB kiedyś pisał o tym w skrócie.

    A jakbym miał to robić drugi raz to bym sobie odpuścił bo sporo czasu zajmuje i niezłym nierwusem jestem, choc nie sprawiło mi to wiekszych problemów, może do czasu jak sam to składałem, ale z drugą osoba idzie dość szybko. Osobiście oddałbym na twoim miejscu do firmy która się tym zajmuje.
    Ostatnio edytowany przez SONICS - 17-04-09 o 17:52

    Przemykająca niebieska bestia na ulicach Krakowa...

  6. #26
    Midnight's Avatar
    Data dołączenia
    Feb 2006
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Warszawa
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.9TDI AGR
    Pomógł
    raz

    Domyślny

    Cytuj Oryginalnie napisane przez SONICS Pokaż post
    Odginasz z jednej strony koniec drucika na prosto, bo było mocno zagięte "U" i z drugiej strony druta ciągniesz zeby wyszło z materiału. Nie warto się bawic w odginanie i zagiananie oczek (łączeń drutu w gąbce i materiale) bo przy składaniu to byłoby cieżkie, lepiej nawlekac.
    po wyjęciu tego drutu materiał nie odchodzi, bo oczka zaczepione są do materiału, a wiec i tak trzeba rozgiąć oczka.
    Rozpiąłem tylko tylne dolne kanapy, które najbardziej ucierpiały(o dziwo gąbki są suche).
    Resztę polecę sposobem Lariusa

  7. #27
    SONICS's Avatar
    Data dołączenia
    Oct 2007
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    MS-AGH
    Auto
    AUDI "BlueBeast"
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.9TDI AHF
    Pomógł
    4 razy
    Podziękował
    3 razy

    Domyślny

    Wiesz ja nozykiem delikatnie nacinałem ten materiał w którym jest oczko, zeby wyskoczyło, pozniej łatwiej mi było zakładać z powrotem bo drut przez to naciecie wychodził i łapał oczko przyczepione do drutu w gąbce i z powrotem wpadał do tego materiału. Wiesz jak zaczalem sie bawic w rozkładanie i skladanie oczek zdawało mi sie to za cieżkie i dlatego zrobilem to sposobem który wyzej ci napisalem.

    Przemykająca niebieska bestia na ulicach Krakowa...

  8. #28
    Barrt's Avatar
    Data dołączenia
    Nov 2008
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    ŁDZ/WWA
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.6 AVU
    Pomógł
    raz
    Podziękował
    2 razy

    Domyślny

    Mialem sie za to sam zabrac ale ani nie mam sprzetu ani ostatnio czasu zeby odswiezyc samochod w srodku. Stad moje pytanie czy polecacie jakas sprawdzona myjnie (Warszawa ewentualnie Lodz) gdzie profesjonalnie zajeliby sie wykladzinami, podloketinikiem i delikatnie fotelami, ktore praktycznie nie maja zadnych sladow ubrudzenia ale jak juz czyscic to wszystko.
    Zalezy mi przede wszystkim na wykladzinach z przodu (troche jednak po zimie widac slady uzytkowania) i podlokietniku, ktory urodzil sie od kurtki... Z gory dzieki za pomoc

  9. #29
    Jackq's Avatar
    Data dołączenia
    May 2006
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Bielsko-Biała
    Auto
    Audi A4 B9
    Model
    Inny
    Silnik
    inny
    Pomógł
    29 razy
    Podziękował
    9 razy

    Domyślny

    A ja kupiłem odkurzacz piorący zelmer wodnik trio, kosztowało mnie to 300zl za używkę. U mnie pranie kosztuje od 150-250zł, więc licząc minimalnie 2 prania i odkurzacz mam gratis.
    Juz wyprałem autko w środku, użyłem vanisha oxy coś tam do prania mechanicznego tapicerki, efekt - środek jak nowy polecam.
    Pomogłem? to kliknij Pomógł, to nic nie kosztuje a zawsze miło być docenionym

    Życie jest zbyt krótkie by budzić się z żalem



  10. #30
    plewan's Avatar
    Data dołączenia
    Sep 2008
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Kołobrzeg - Żywiec
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.9TDI AHF
    Podziękował
    6 razy

    Thumbs up

    Mam kilka pytań i w tym nieścisłości. Poniżej ktoś napisał że mył fotele kercherem z dodatkiem np proszu do prania i zapachu. Podobno daje rewelacyjny efekt. Tylko czy to zadziała na tapicerkę? można czyścić Kercherem bezpośrednio nasycając fotele wodą pod ciśnieniem??. Mam zamiar to zrobić w starej mikrze która nie ma żadnej elektorniki. Tapicerke na drzwiach i fotele przód oraz tył. Czy moge tak zrobić, podziała? czy już ktoś kiedyś tak robił?

Strona 3 z 4 PierwszyPierwszy 1234 OstatniOstatni

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Zasady postowania

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •