Strona 6 z 8 PierwszyPierwszy ... 45678 OstatniOstatni
Pokazane rezultaty 51 do 60 z 75

Temat: ubytek benzyny w A3 z instalacją LPG

  1. #51
    Zbanowany Zbanowany
    Data dołączenia
    Jul 2006
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Warszawa
    Auto
    BMW E60 520d LCI
    Model
    Inny
    Silnik
    inny
    Pomógł
    7 razy
    Podziękował
    raz

    Domyślny

    woli sprostowania, mierzyliśmy tą prędkość z kumplem który leciał obok mnie RS4 i na jego tablicy było identycznie po prostu to autko chodzi i bardzo się z tego cieszę, najlepsze jest to że od 130 do 180 km/h wskazówka ładnie i równo opada

  2. #52
    larius's Avatar
    Data dołączenia
    Apr 2007
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Warszawa
    Auto
    The Revenant
    Model
    A3 8P
    Silnik
    2.0T CCZA
    Pomógł
    49 razy
    Podziękował
    20 razy

    Domyślny

    ps. jescze nie spotkałem sie z takim przypadkiem zeby ktos mi powiedział ze lepiej mu chodzi na LPG niz na PB, przy sprawnym motorze
    No to ja też się przyłączę do tych co lepiej chodzi na gazie jak na PB. Wszystko kwestia regulacji... Jak miałem bogatszą mieszankę, to latała wyczuwalnie lepiej na LPG niż na PB. I nie chodzi mi o Vmax tylko ogólnie o dynamikę. Potem zredukowali mi to i mam niemal identycznie teraz. W podpisie jest link do opisu mojego autka, a w nim wykres z hamowni.
    Zresztą np. kiql z tego co pamiętam też ma lepsze odczucia z jazdy na LPG jak na PB. LPG teraz stoi na wysokim poziomie, nie to co 6-7 lat temu...
    Arguing with an engineer is a lot like wrestling in the mud with a pig. After a few hours, you realize that he likes it.

  3. #53
    momo's Avatar
    Data dołączenia
    Aug 2007
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Biala Podl./Lublin/Wwa 15%/70%/15%
    Auto
    Audi Q
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    3.2 BDB
    Pomógł
    11 razy
    Podziękował
    35 razy

    Domyślny

    masz na wykresie, ze osiagi na jednym i na drugim roznia sie nieznacznie. przy takiej roznicy predkosci u kolegi czarogo, oznaczaloby to, ze na gazie ma ze 150KM, przy mocy na benzynie 101KM. Taki przyrost to chyba przesada, niezaleznie od mieszanki.

  4. #54

    Data dołączenia
    May 2007
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Warszawa
    Auto
    Audi
    Model
    Inny
    Silnik
    inny

    Domyślny

    hehe to sie ciesze ze masz takie odczucia To moze spróbuj swoich sił z 1.8 i Ciekawe jaki bedzie wynik
    heeh to jasne ze LPG teraz to elektronika.... z czego tez sie bardzo Ciesze i mozna rególować i trafic w dopasowanie do silnika i dlatego zapytałem o spalanie

    U mnie Vmax na LPG jest nizsze o jakies 5-10 km/h przyjmując V-max na 216km/h (jakoś mi sie w to wierzyc nei chce) które było mierzone z mercedesem, tylko kwestia tego ze GPS pokazuje troszke inaczej.

    pozdro i nie to zebym nie wierzył
    DaroM vel alfik
    Nowe imię tego samego zła

  5. #55
    larius's Avatar
    Data dołączenia
    Apr 2007
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Warszawa
    Auto
    The Revenant
    Model
    A3 8P
    Silnik
    2.0T CCZA
    Pomógł
    49 razy
    Podziękował
    20 razy

    Domyślny

    DaroM, spoko jak będę miał okazje gdzieś się rozpędzić to zmierzę GPS i się okaże. Co do stawania z innym AGN to będę miał problem, bo pewnie jak zajrzałeś to mam tam dołek na wykresie, którego nie powinno być... I z góry mam słabsze autko. Ale spróbować zawsze można
    Arguing with an engineer is a lot like wrestling in the mud with a pig. After a few hours, you realize that he likes it.

  6. #56
    momo's Avatar
    Data dołączenia
    Aug 2007
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Biala Podl./Lublin/Wwa 15%/70%/15%
    Auto
    Audi Q
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    3.2 BDB
    Pomógł
    11 razy
    Podziękował
    35 razy

  7. #57
    MarekB's Avatar
    Data dołączenia
    Sep 2006
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Warszawa
    Auto
    Audi & VW
    Model
    Inny
    Silnik
    inny
    Pomógł
    34 razy
    Podziękował
    2 razy

    Domyślny

    Panowie kończąc dyskusje nad tym, że na lpg idzie lepiej, niż na PB, dam wam przykład,
    Jechałem na LPG 214 km/h prędkość faktyczna, zarejstrowana przez policyjną kamerę, przekłamanie na moim liczniku było raptem 6 km/h. Na PB trudno mi było dopędzić autko do 200 zegarowych, zalałem PB98 do baku, i pojeździłem chwilę, 215 zegarowe zamykam bez większych problemów. Wynik ? Poprostu nasze 95 nie jest aż tak dobre jak być powinno, LPG jest bardziej kaloryczne i to co napisano wyżej zdecydowanie lepiej się spala.

    Skończmy dyskusję na temat kto ile jechał na LPG. bo od tego nie jest forum techniczne.
    Każdy następny post OT leci do kosza
    Odkupię wolny czas, info na PW
    Cześci do Audi i nie tylko

  8. #58
    chester A3's Avatar
    Data dołączenia
    Nov 2006
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    ok. wroclawia
    Auto
    AUDI
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.8 AGN
    Pomógł
    7 razy
    Podziękował
    14 razy

    Domyślny

    To ja troche zmienie
    moja sekwencja BRC podobno (tak mowil monter) moze zwiekszyc moc i to znacznie (koles mowil ze moze ustawic mi moc nawet o ok 10-15KM wiecej) niestety wiaze sie to z prawie dwu krotnym zuzyciem paliwa, ale pytanie moje jest takie
    czy oprucz wiekszej konsumpcji nie bedzie negatywnego wplywu na silnik itp ???
    OOOO UWIELBIAM




  9. #59
    Zbanowany Zbanowany
    Data dołączenia
    Jul 2006
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Warszawa
    Auto
    BMW E60 520d LCI
    Model
    Inny
    Silnik
    inny
    Pomógł
    7 razy
    Podziękował
    raz

    Domyślny

    nie będzie negatywnego wpływu na sam silnik, lecz na elementy instalacji gazowej głównie na listwę wtryskową

  10. #60
    EDI DEBESCIAK's Avatar
    Data dołączenia
    Aug 2007
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Będzin
    Auto
    Audi a3 8l
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.8 AGN

    Domyślny [8L] Podczas jazdy na LPG ubywa paliwa

    Witam jak w temacie podczas jazdy na gazie ubywa mi paliwa :/ może mam gdzieś wyciek albo coś innego bo jak czytałem na forum nie jest raczej możliwe żeby podczas jazdy spalał i gaz i paliwo ,cś jest nie tak bo po zrobieniu 40 km ubyło mi z 10 l paliwa + gaz a chce dodac ze mam instalacje gazu PRINS jest to jedna z lepszych . Proszę o rady .

Strona 6 z 8 PierwszyPierwszy ... 45678 OstatniOstatni

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Zasady postowania

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •