Strona 2 z 8 PierwszyPierwszy 1234 ... OstatniOstatni
Pokazane rezultaty 11 do 20 z 75

Temat: ubytek benzyny w A3 z instalacją LPG

  1. #11
    chester A3's Avatar
    Data dołączenia
    Nov 2006
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    ok. wroclawia
    Auto
    AUDI
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.8 AGN
    Pomógł
    7 razy
    Podziękował
    14 razy

    Domyślny

    u mnie dzieje sie tak samo tez ucieka (ale pol baku starcza mi na ponad 2 miechy, ok 4000km)
    ale zauwazcie ze odpalenie auta zuzywa najwiecej paliwa pozniej pochodzi na ssaniu (mi nawet teraz jak stoi cala noc to po odpaleniu mam pare min ssania) wiec bierze

    ja sie zastanawiam czy jest mozliwe zeby podczas jazdy na lpg troche paliwa przedostawało sie do cylindrów??? bo dzisiaj jadac z kolega do szkoly (ma primere z gazem sekwencyjnym)
    to w polowie drogi zaswiecila mu sie rezerwa mimo ze od ponad 1km jechal na lpg
    i to mnie troche zaczelo zastanawiac moze rzeczywiście troche paliwa bierze auto nawet podczas zasilania lpg
    OOOO UWIELBIAM




  2. #12
    MarekB's Avatar
    Data dołączenia
    Sep 2006
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Warszawa
    Auto
    Audi & VW
    Model
    Inny
    Silnik
    inny
    Pomógł
    34 razy
    Podziękował
    2 razy

    Domyślny

    Cytuj Oryginalnie napisane przez chester A3
    ja sie zastanawiam czy jest mozliwe zeby podczas jazdy na lpg troche paliwa przedostawało sie do cylindrów??? bo dzisiaj jadac z kolega do szkoly (ma primere z gazem sekwencyjnym)
    to w polowie drogi zaswiecila mu sie rezerwa mimo ze od ponad 1km jechal na lpg
    i to mnie troche zaczelo zastanawiac moze rzeczywiście troche paliwa bierze auto nawet podczas zasilania lpg
    Jeśli masz szczura w przewodzie paliwowym który przepluwa paliwo to pewnie tak.
    chester A3, zastanów się przez chwile, jakby to mogłobyć możliwe, skoro odcinane są wtyskiwacze, a co za tym idzie automatycznie pompa paliwa.
    Jeżeli podczas spalania gazu doszło by Ci do podania dawki paliwa do cylindra, to nie doszło by do spalania, gdyż poprostu zalało by Ci świece.

    Jak chcesz sie upewnić czy mówie prawdę, znajdz sobie przekaźnik przy instalacji gazu (kabel idzie od zasilania wtryskiwaczy do przekaźnika), i go odepnij, spinając na krótko aby podczas pracy gazu, działały wtryskiwacze, i spróbuj gdzieś pojechać.

    To, że się zapala rezerwa to nie oznacza ze podczas jazdy na lpg idzie paliwo z baku. Ja wracając z grilla mińskowego w sobote jechałem słuzbową astrą, miałem z pół baku, tak rozbujałem auto w lesie na dołach ze zapaliła mi się rezerwa.
    Odkupię wolny czas, info na PW
    Cześci do Audi i nie tylko

  3. #13
    chester A3's Avatar
    Data dołączenia
    Nov 2006
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    ok. wroclawia
    Auto
    AUDI
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.8 AGN
    Pomógł
    7 razy
    Podziękował
    14 razy

    Domyślny

    Cytuj Oryginalnie napisane przez marekb
    chester A3, zastanów się przez chwile, jakby to mogłobyć możliwe, skoro odcinane są wtyskiwacze, a co za tym idzie automatycznie pompa paliwa.
    z tego co Mach mowil w innych watkach nie wszystkie instalacje maja wylaczenie pompy paliwa
    dlatego nie nalezy jezdzic na rezerwie bo ona ciagle chodzi i moze sie zatrzec

    Cytuj Oryginalnie napisane przez marekb
    To, że się zapala rezerwa to nie oznacza ze podczas jazdy na lpg idzie paliwo z baku. Ja wracając z grilla mińskowego w sobote jechałem słuzbową astrą, miałem z pół baku, tak rozbujałem auto w lesie na dołach ze zapaliła mi się rezerwa.
    fakt cisnelismy ostro tta primerka, ale jak rezerwa sie zapalial to pozniej palila sie do konca, jak wracalismy po okolo 4godzinach jak zapalil autko to kontrolka tez swiecila)

    ja z ciekawosci sprawdze u siebie jutro czy mi pompa paliwa sie odlacza czy tez nie
    pzdr
    OOOO UWIELBIAM




  4. #14
    MarekB's Avatar
    Data dołączenia
    Sep 2006
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Warszawa
    Auto
    Audi & VW
    Model
    Inny
    Silnik
    inny
    Pomógł
    34 razy
    Podziękował
    2 razy

    Domyślny

    Cytuj Oryginalnie napisane przez chester A3
    z tego co Mach mowil w innych watkach nie wszystkie instalacje maja wylaczenie pompy paliwa
    dlatego nie nalezy jezdzic na rezerwie bo ona ciagle chodzi i moze sie zatrzec
    Cytuj Oryginalnie napisane przez chester A3
    ja z ciekawosci sprawdze u siebie jutro czy mi pompa paliwa sie odlacza czy tez nie
    chester A3, w dobrych instalacjach (szczególnie nowszych i wyższych generacjach LPG) przekaźnik od wyłączenia wstryskiwaczy LPG jest podłączany także do przekaźnika od pompy PB, ale nie we wszystkich
    Odkupię wolny czas, info na PW
    Cześci do Audi i nie tylko

  5. #15

    Data dołączenia
    May 2007
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Warszawa
    Auto
    Audi
    Model
    Inny
    Silnik
    inny

    Domyślny

    rezerwa sie zapala i u mnie, a paliwa nie ubywa... Masz paliwka na granicy rezerwy ale podczas normalnej jazdy nie zapala się proste, depniesz w pedał na LPG i po kilku kiometrach czasem nawet po kilometrze a nawet szybciej usłyszysz Skarbnika Bo nie wiem czy dobrze pamietam ale moment zapalenia sie skarbnika zalezy takze od sposobu jazdy.

    Sprawdziłem. Podczas normalnej jazdy skarbnika nie było 140+ był. zalałem za 10 zł (hehe gigantycznie około 2.2 L ) przejechałem ciagiem 1000 Km i skarbnik przy zadnej predkosci sie nie zapalił. A wakazówka nie drgneła od poziomu po zataknkowaniu 2.2L

    Jeszcze moze byc kwestia przełaczania na benzyne na wysokich obtotach.

    a paliwka ubywa mi dośc duzo ale jeźdze krótkie odcinki. w sumie myslałem ze to tylko mój problem ale widze ze nie

    macfisto Zgaduje ze masz STAGA 300

    marekb, Niestety mozliwe jest to ze jedziesz na LPG i PB jednoczenie. Inteligentni gazownicy załozyli tak gaz ze podczas jazdy na 100 Km samochód spalił około 5 L paliwa i reszte gazu. ( w audi A4 2002) ale usterka została usunięta.

    pompka paliwa nie wszedzie jest wyłaczna, sytuacja, jedziesz 10km/h i nage konczy sie gaz a pompka paliwa (w słabym stanie) potrzebuje czasu na wytworzenie ciśnienia i co sie wtedy dzieje ? mozna by powiedziec ze poduszki silnika beda ostro pracowac.
    DaroM vel alfik
    Nowe imię tego samego zła

  6. #16
    MarekB's Avatar
    Data dołączenia
    Sep 2006
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Warszawa
    Auto
    Audi & VW
    Model
    Inny
    Silnik
    inny
    Pomógł
    34 razy
    Podziękował
    2 razy

    Domyślny

    DaroM, ale piszesz o sytuacjach źle założonej instalacji. Przeczytaj wyżej dokładnie co napisałem
    Odkupię wolny czas, info na PW
    Cześci do Audi i nie tylko

  7. #17

    Data dołączenia
    May 2007
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Warszawa
    Auto
    Audi
    Model
    Inny
    Silnik
    inny

    Domyślny

    marekb, napisałem tylko ze taka jazda jest mozliwa a to ze cos jest źle złozone to juz inna sprawa
    DaroM vel alfik
    Nowe imię tego samego zła

  8. #18
    MarekB's Avatar
    Data dołączenia
    Sep 2006
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Warszawa
    Auto
    Audi & VW
    Model
    Inny
    Silnik
    inny
    Pomógł
    34 razy
    Podziękował
    2 razy

    Domyślny

    DaroM, zgodzę się, czyli suma sumarum, jezeli podczas jazdy na LPG łyka PB to jest źle, gdyż na dłuższą metę może być to nie zdrowe dla świec, i wtryskiwaczy, oraz pompy.
    Jeśli ktoś ma ten problem, to kierunek - gaziarz
    Odkupię wolny czas, info na PW
    Cześci do Audi i nie tylko

  9. #19
    chester A3's Avatar
    Data dołączenia
    Nov 2006
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    ok. wroclawia
    Auto
    AUDI
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.8 AGN
    Pomógł
    7 razy
    Podziękował
    14 razy

    Domyślny

    Cytuj Oryginalnie napisane przez DaroM
    Bo nie wiem czy dobrze pamietam ale moment zapalenia sie skarbnika zalezy takze od sposobu jazdy.
    ee chyba nie, to bylo by zbyt skomplikowane
    rezerwa zapala się jak plywak osiagnie jakies minimum
    OOOO UWIELBIAM




  10. #20
    DarekGSP's Avatar
    Data dołączenia
    Jan 2007
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Sopot
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.6 AKL

    Domyślny

    Czytam i sam już nie wiem - co miesiąc muszę tankować PB za 50zl (ale troszkę jeżdżę po mieście) zauważyłem że w trasie też przy dobrym ciśnięciu rezerwa potrafi się też zapalić, mam nadzieję że to zbieg okoliczności bo jakoś nie wierzę, że autko może chodzić jednocześnie na LPG i PB. Jadę w poniedziałek do gazowników na przegląd zobaczymy co powedzą (pewnie że wszystko ok i wymyślam )

Strona 2 z 8 PierwszyPierwszy 1234 ... OstatniOstatni

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Zasady postowania

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •