Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokazane rezultaty 1 do 10 z 16

Temat: 1.6 AEH + LPG problem

  1. #1
    AmdSerV's Avatar
    Data dołączenia
    Mar 2010
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Warszawa
    Auto
    Audi A3 8L
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.6 AEH

    Domyślny 1.6 AEH + LPG problem

    P.T Forowicze.
    Od co najmniej 2 tygodni czytam i przekopuje forum, ale nie mogę znaleźć odpowiedzi na mój problem. Mianowicie;
    Audi A3 1.6 AEH 8L 3d. + LPG
    Na pierwszy rzut oka wszystko jest SUPER, ale
    1. Jak jest rozgrzany (wskaźnik pokazuje 90C) bardzo źle pali.
    Długo trzeba go "chechłać" na zimnym dosłownie 1s. i już pracuje.
    2. Czasami się muli i w ogóle nie ma mocy. Pedał w podłogę a obroty do dołu.
    Po chwili jak złapie ciąg to mało, co jest w stanie mnie złapać
    3. Słychać wystrzały z pod maski (Tylko jak się zamuli)
    4. Duże spalanie Ok 12L LPG /100km
    5. Czasami sam wkręca się na obroty 3-4-5 tyś i spada do puki go nie zgaszę.
    6. Czasami jak jadę na biegu spada z obrotów jak wcisne sprzęgło to potrafi nawet zgasnąć.
    --------------------------------------------------------------------------
    Słusznie tego zapomniałem dodać jest troche lepiej na benzynie, ale troche może 10 %. Z tego co wiem to bęzyna jest mniej czyła na takie rzeczy.
    --------------------------------------------------------------------------
    Co zrobiłem.
    Kompletna wymiana filtrów; powietrza, gazy lotny, ciekły, Wymieniona odma. Wlałem jeszcze jakiś siuwax do czyszczenia wtryskiwaczy.
    Mechanik powiedział, że muli się, bo jest gaz () Gaz zamontowany w lutym 2010r LanDirenzo . Brat ma A4 1.8 + LPG i śmiga jak głupi. Nic się nie muli i nie strzela wszystko jest OK.
    --------------------------------------------------------------------------
    Czy jest ktoś w stanie mi pomóc albo sam miał coś takiego?
    Ostatnio edytowany przez klamamoto - 09-01-16 o 14:41 Powód: Zapomniałem dodać jak jest na bęzynie.
    -------------------------------------------------
    A.S A3 8L

  2. #2
    domel79's Avatar
    Data dołączenia
    Oct 2009
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Gniezno
    Auto
    VW
    Model
    Inny
    Silnik
    2.0TDI BMM
    Pomógł
    311 razy
    Podziękował
    12 razy

    Domyślny

    a na benzynie jak auto chodzi?

  3. #3
    monik's Avatar
    Data dołączenia
    Oct 2008
    Płeć
    kobieta
    Miasto
    Warszawa
    Auto
    zielone
    Model
    Inny
    Silnik
    inny
    Pomógł
    10 razy
    Podziękował
    13 razy

    Domyślny

    z całą pewnością Twój temat zostanie wywalony do kosza - nie ten dział. napisz posta w dziale "Ogólne i techniczne" -> "8L"
    Best ET: 14.764@1/4mile

  4. #4
    roki863's Avatar
    Data dołączenia
    May 2009
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Radom
    Auto
    Też 3 innej marki
    Model
    Inny
    Silnik
    inny
    Pomógł
    4 razy
    Podziękował
    4 razy

    Domyślny

    Czujnik położenia wału sprawdź.Na kompa go i powinno pokazać.Ew.świece przewody i cewka.
    Jak robi BRUM BRUM to benzyniak,jak robi KLE KLE to ropniak,jak robi BRUM i KLE to gaz...

    -Tato czy ten samochód jest popsuty??
    -Nie synku to Diesel...

  5. #5
    pila24's Avatar
    Data dołączenia
    Jul 2009
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    ZBI
    Auto
    sczała
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.8 AGN
    Pomógł
    57 razy
    Podziękował
    4 razy

    Domyślny

    Jedz do jakiegoś ogarnietego gazownika by wyregulował Ci instalke to ogolnie landi renzo to górna półka wśród instalek ale źle ustawiona bedzie tylko utrapieniem.Zalewa Ci silnik gazem,wypadaja zapłony (odgłos pukania w puszce filtra powietrza),przestawiona mapa beny od źle ustwionego gazu (chechłanie na rozgrzanym).
    Pierwsze co to ponowna regulacja i diagnoza elementów instalacji u ogarnietego gazownika,jezeli nadal bedzie mulenie/wypadanie zapłonów to trzeba wziąć pod lupe układ zapłonowy.
    Ostatnio edytowany przez pila24 - 13-12-10 o 18:48

  6. #6
    kamil1905's Avatar
    Data dołączenia
    Jul 2008
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Poland
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.8T ARY
    Pomógł
    58 razy
    Podziękował
    46 razy

    Domyślny

    Tak jak Roki radzi. Do kompa podłącz. I pewnie przeniosą temat do innego działu. Albo wyrzucą. Jak tak to załóż w dziale ,,Ogólne i techniczne''.

  7. #7
    AmdSerV's Avatar
    Data dołączenia
    Mar 2010
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Warszawa
    Auto
    Audi A3 8L
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.6 AEH

    Domyślny

    Gaz ustawiony byłem u autoryzowanego gazownika LanD tam gdzie Brat i ustawili wszystko ja do gazu jestem sceptycznie ustawiony zawsze jeździłem na Holenderskich instalacjach i nigdy nie narzekałem. Wydaje mi się że nie jest to wina gazy bo wymieniłem filtry i wyregulowałem gaz zanim napisałem posta. Oczywiście przed wymianą filtrów i regulacjia gazy było to samo.
    Ale może ktoś może napisać jak ma wyregulowany gaz i ile mu pali. Bo A4 1.8 pali 9/100 a mój 1.6 najmniej palił 10,5/100. Jak miałem 80 B3 to palił 8 na trasie nawet 7/100 przy jeździe 80 do 100 k/h
    -------------------------------------------------
    A.S A3 8L

  8. #8
    pila24's Avatar
    Data dołączenia
    Jul 2009
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    ZBI
    Auto
    sczała
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.8 AGN
    Pomógł
    57 razy
    Podziękował
    4 razy

    Domyślny

    Ale ewidentnie zalewa silnik,moze coś nie halo jest z ECU albo sonda-bo komp gazu IV gen tylko małpuje sterownik silnika i robi korekty ze wzgl na wlasciowosci gazu wiec jezeli ecu wariuje to i na gazie nie pojedziesz.
    Proponuje zvagowac auto i sprawdzic sonde w czasie jazdy-jezeli nic podejrzanego nie bedzie i to odłączyc aku na kilka minut,pozniej po podlaczeniu przekrecic stacyjke na około minute by przepustnica sie adoptowała i pojeździc troszke na benzynie,tak z 50km i napisz wtedy czy nadal tak samo jezdzi jak wcześniej(na pb oczywiście-na razie lpg nie ruszamy).
    Ostatnio edytowany przez pila24 - 13-12-10 o 21:22

  9. #9
    Blowy's Avatar
    Data dołączenia
    Mar 2010
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Łódź
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8V
    Silnik
    1.4 TFSI - CXSB (125 KM)
    Pomógł
    4 razy
    Podziękował
    10 razy

    Domyślny

    Kolego sam tego nie zrobisz, musisz pojechać do jakiegoś specjalisty który ma ogarnięty gaz jak i ecu twojego auta tak jak ktoś pisał wcześniej zalewa ci auto. Sam mam podobne problemy, wymieniłbym pół silnika a a3 i tak by nie chodziło poprawnie. Ogólnie jest problem z samym Ecu który przestawia mapy benzynowe i podaje złą mieszankę paliwa co za tym idzie i gaz będzie wariował. Nawet jak zrobisz reset Ecu i ktoś ci ustawi mapę gazową to i tak się rozjedzie wszystko. Po prostu Ecu nie wprowadza korekt w swoich mapach i jak złapie niskie wartości to już nie wyprowadzi je na prostą. Magik który się zajął moim autem powiedział ,ze silniki AEH mają bardzo niską tolerancje jeśli chodzi o korekty w mapach, jeśli coś nie domaga to od razu łapie muła i nie może tego skorygować. Siedziałem wczoraj u niego z pół dnia, najpierw wprowadzał ręcznie jakieś korekty w podawaniu paliwa na benzynie , potem przez 2h jazda po mieście z dwoma laptopami na kolanach - robienie korekt w mapach benzynowych i dawkowaniu paliwa a na koniec regulacja map gazowych. Teraz ogólnie auto śmiga bez problemu jak nigdy ale gość powiedział ,ze jak się znowu wszystko rozjedzie to trzeba wyjąć Ecu auta i posprawdzać wszystkie sygnały jakie w niego wchodzą bo tam jest problem na 100%


    Ogólnie może trochę zagmatwałem ale tak to mniej więcej wygląda
    Jeszcze raz powtórzę ,ze musisz znaleźć kogoś kto ma ogarnięty PB i LPG,sporą wiedzę i profesjonalny sprzęt bo zwykłym vagiem nikt ci tego nie zrobi. Inaczej będziesz jeździł od fachmana do fachmana a i tak będzie lipa. Jesteś z Warszawy więc na pewno znajdziesz kogoś dobrego a jak nie to dam ci namiar na gościa z Łodzi co ci to zrobi.
    Ostatnio edytowany przez Blowy - 14-12-10 o 09:49

  10. #10
    pila24's Avatar
    Data dołączenia
    Jul 2009
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    ZBI
    Auto
    sczała
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.8 AGN
    Pomógł
    57 razy
    Podziękował
    4 razy

    Domyślny

    Blowy vagiem podgladajac korekty ecu podczas jazdy na benzynie mozna tez ustawic gaz i to dokladniej niż polerka map na kompie LPG ponieważ one mają spory wspolczynnik przekłamań czasów wstrysków.Ustawiac programem od gazu a podgladac korekty vagiem-to najepszy sposób ale czasochłonny.

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Zasady postowania

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •