Strona 7 z 9 PierwszyPierwszy ... 56789 OstatniOstatni
Pokazane rezultaty 61 do 70 z 81

Temat: brak mocy w TDI

  1. #61

    Data dołączenia
    May 2014
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    małopolska
    Auto
    A3
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.9TDI AGR

    Domyślny

    Witam.
    Mam problem z moją a3, na początku pomagał restart komputera teraz już nie.

    Mianowicie, chwilę temu zaczęło mi jakby odcinać turbo (raz na miesiąc, później 2 razy w tygodniu) pomagał restart kompa, po odpięciu klem odczekaniu kilku minut i podpięciu problem znikał.

    Ostatnio gdy pojawił się ten problem restart kompa nie pomógł. Zaglądając pod maskę zauważyłem gryzonia w stanie zgonu na akumulatorze/skrzynce z bezpiecznikami .

    Gryzoń zmienił kształt obudowy filtra powietrza i jest mała dziura przy łączeniu czy to może być tego wina ?


    Auto ma brak mocy ogólnie, jakbyśmy jechali czołgiem, po wciśnięciu pedału w podłogę nie ma różnicy rozpędzamy się cały czas jednakowo, przekroczenie 3 tyś obrotów graniczy z cudem, po odpięciu przepływki samochód żwawiej się zbiera widać różnicę ale to dalej nie to .

    Przyczyn może być dużo, znajomy miał podobny problem i okazało się że u niego to pompa vacum.

    Vag Com, polski vag nie wyświetlają błędów, chciałem zrobić logi dynamiczne ale się nie da przekroczyć 3 tyś obrotów i nie posiadam vcds full.

  2. #62
    renegat207's Avatar
    Data dołączenia
    Mar 2012
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Lipiny LBN
    Auto
    Audi A3
    Model
    A3 8L 5d
    Silnik
    1.9TDI ASZ
    Pomógł
    66 razy
    Podziękował
    11 razy

    Domyślny

    Cytuj Oryginalnie napisane przez pysiow Pokaż post
    Witam.
    Mam problem z moją a3, na początku pomagał restart komputera teraz już nie.

    Mianowicie, chwilę temu zaczęło mi jakby odcinać turbo (raz na miesiąc, później 2 razy w tygodniu) pomagał restart kompa, po odpięciu klem odczekaniu kilku minut i podpięciu problem znikał.

    Ostatnio gdy pojawił się ten problem restart kompa nie pomógł. Zaglądając pod maskę zauważyłem gryzonia w stanie zgonu na akumulatorze/skrzynce z bezpiecznikami .

    Gryzoń zmienił kształt obudowy filtra powietrza i jest mała dziura przy łączeniu czy to może być tego wina ?


    Auto ma brak mocy ogólnie, jakbyśmy jechali czołgiem, po wciśnięciu pedału w podłogę nie ma różnicy rozpędzamy się cały czas jednakowo, przekroczenie 3 tyś obrotów graniczy z cudem, po odpięciu przepływki samochód żwawiej się zbiera widać różnicę ale to dalej nie to .

    Przyczyn może być dużo, znajomy miał podobny problem i okazało się że u niego to pompa vacum.

    Vag Com, polski vag nie wyświetlają błędów, chciałem zrobić logi dynamiczne ale się nie da przekroczyć 3 tyś obrotów i nie posiadam vcds full.
    A co pokazuje przepływka na biegu jałowym ? Dokładnie Czy wartość zadana i wartość otrzymana są do siebie zbliżone? Do tego sprawdziłbym układ podciśnienia sterowania zaworami n 75 i n 18. U Ciebie chyba jeszcze nie było VNT na turbinie.

  3. #63

    Data dołączenia
    Sep 2016
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Warszawa
    Auto
    audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.9TDI AGR

    Domyślny

    Witam, mam taki problem z moja audi a3 97r 1.9 TDI AGR, ze przy 120 traci moc. Podpinalem pod komputer i wykazało zero błędów. Przepływomierz jest ok, zaworek n75 ok. Gdzie szukać rozwiązania?

  4. #64
    renegat207's Avatar
    Data dołączenia
    Mar 2012
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Lipiny LBN
    Auto
    Audi A3
    Model
    A3 8L 5d
    Silnik
    1.9TDI ASZ
    Pomógł
    66 razy
    Podziękował
    11 razy

    Domyślny

    Logi wrzuć bo samo sczytanie błędów nic nie wnosi.

  5. #65

    Data dołączenia
    Sep 2016
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Warszawa
    Auto
    audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.9TDI AGR

    Domyślny

    Jak to zrobić?

  6. #66
    klamamoto's Avatar
    Data dołączenia
    Feb 2011
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    A3-CLUB.NET frakcja Bielsko
    Auto
    OOOO 264HP CS
    Model
    A3 8L 5d
    Silnik
    1.8T AUM
    Pomógł
    raz
    Podziękował
    23 razy

    Domyślny

    Cytuj Oryginalnie napisane przez Zmorak Pokaż post
    Jak to zrobić?
    http://www.a3-club.net/forum/showthr...e-Jak-zrobi%E6

  7. #67

    Data dołączenia
    Oct 2016
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Krakow
    Auto
    audi a3
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.9TDI AGR

    Domyślny

    Cześć, np. jeżeli auto łapie notlaufa przy 120-130 a ja jeździłbym do 100km/h to mogę tak jeździć?, wiem że ze względu bezpieczeństwa nie powinno, ale chodzi mi o silnik, mogą być potem jakieś z nim problemy ?

  8. #68

    Data dołączenia
    Aug 2016
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    trójmiasto
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 5d
    Silnik
    1.9TDI ASZ

    Domyślny

    Witam, mam nie mały problem. Posiadam Audi A3 1.9 tdi 130 km ASZ. Problem tkwi w tym, iż auto nie ma mocy. Ostatnio wchodziło w tryb awaryjny więc postanowiłem pojechać do gościa. Pomierzył, posprawdzał i wyszło, że gruszka jest uszkodzona przy okazji zobaczył, że przycinają się kierownice VNT. Wyczyścil wszystko ładnie ustawil na maszynie zakłada do samochodu Turbo i ... Nic Auto teraz w ogóle nie ma mocy, odczucie jakbym jeździł dieslem bez turba. Zaczął sprawdzać i doszedł do wniosku że auto przeładowuje ... Pompuje 1.7 bara a chce 1.3 Podpiął komputer i odczytał błąd 17964 charge pressure control Negative, czyli nie doładowuje. Więc coś tutaj wyraźnie nie gra. Chciał wyjmować pompowtryski ale mu zabroniłem bo rano zostawiając mu samochód auto miało moc i jeździło. Potem sprawdzał wszystkie podciśnienia podmieniał N75 i zgłupiał. Ja w sumie też. Proszę o pomoc i radę czego i gdzie szukać.

  9. #69
    Chmiel's Avatar
    Data dołączenia
    Nov 2012
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Sokółka
    Auto
    Skoda
    Model
    Inny
    Silnik
    inny
    Pomógł
    11 razy
    Podziękował
    5 razy

    Domyślny

    Regulował on gruszkę? To mechanik czy taki kolega hobbysta?

  10. #70

    Data dołączenia
    Aug 2016
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    trójmiasto
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 5d
    Silnik
    1.9TDI ASZ

    Domyślny

    To Jest mechanik, pracuje w warsztacie gdzie regenerują turbosprężarki. Gruszkę regulował na maszynie, ustawiał przepływ i robił testy więc powinna być dobrze ustawiona. Tylko ciekawi mnie fakt, dlaczego jest błąd niedoładowania skoro pokazuje przeładowanie. Możliwe że Map sensor pokazuje bzdury ? Wszystko wydaje się logiczne, bo jeśli pokazuje za dużo to N75 stara się wysterować VNT i jak już nie potrafi komputer odcina dawkę. Mogę się mylić, jeśli tak proszę o poprawienie mnie. Dzwoniłem do Tego gościa i pytałem czy już coś wiadomo. Odpowiedział, że podmieniał Map sensor, przepływomierz i dalej to samo. Więc chyba zostało tylko jedno, regulacja turbo...
    Ostatnio edytowany przez mediaplayer4 - 08-10-16 o 09:10

Strona 7 z 9 PierwszyPierwszy ... 56789 OstatniOstatni

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Zasady postowania

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •