Strona 7 z 7 PierwszyPierwszy ... 567
Pokazane rezultaty 61 do 67 z 67

Temat: [kompendium] żółta kontrolka silnika (Check Engine)

  1. #61

    Data dołączenia
    Aug 2015
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    StG
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8P
    Silnik
    2.0 AXW

    Domyślny

    Tak, tylko, że w związku z tym wymieniony został póki co wspomniany popychacz. Myślisz, że wymiana czujnika rozwiąże problem? Czy można jakoś ustalić czy to na pewno czujnik? Przez odłączenie go czy coś podobnego?

  2. #62
    klamamoto's Avatar
    Data dołączenia
    Feb 2011
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    A3-CLUB.NET frakcja Bielsko
    Auto
    OOOO 264HP CS
    Model
    A3 8L 5d
    Silnik
    1.8T AUM
    Pomógł
    raz
    Podziękował
    23 razy

    Domyślny

    tak odepnij i sprawdź czy styki niezaśniedziały
    podepnij vcds sprawdź wartości w grupie 103

  3. #63

    Data dołączenia
    Aug 2015
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    StG
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8P
    Silnik
    2.0 AXW

    Domyślny

    Szybki telefon do mecha i już wiem - było to sprawdzone, silnik co prawda reaguje na odłączenie bo pracuje inaczej, ale ten czujnik można wyeliminować. Generalnie praca silnika jest równa, ale tylko do 3000 obrotów... Jeszcze jakieś sugestie?

  4. #64
    klamamoto's Avatar
    Data dołączenia
    Feb 2011
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    A3-CLUB.NET frakcja Bielsko
    Auto
    OOOO 264HP CS
    Model
    A3 8L 5d
    Silnik
    1.8T AUM
    Pomógł
    raz
    Podziękował
    23 razy

  5. #65

    Data dołączenia
    Aug 2015
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    StG
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8P
    Silnik
    2.0 AXW

    Domyślny

    Spośród możliwych przyczyn z linku kilka udało się wyeliminować:

    Zbyt niska paliwa / wysokie ciśnienie - sprawdzone, jest ok
    (G247) wadliwe - sprawdzony, działa
    Nie (zbyt mała) paliwa pozostają - jest ponad pół baku
    Filtr paliwa zatkany - filtr jest w porządku, wymieniany niedawno,
    defekt pompy paliwa - wszystko ok,

    Odnośnie poniższych:
    Zbyt duży opór w obwodzie elektrycznym
    Moduł sterujący silnika
    ... to jutro auto jedzie do elektryka, miejmy nadzieję, że coś znajdzie, bo mechanicznie wszystko wydaje się być w porządku.

  6. #66

    Data dołączenia
    Nov 2016
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Dolnośląskie
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8P
    Silnik
    1.6 BGU
    Pomógł
    2 razy
    Podziękował
    6 razy

    Domyślny Mignięcie check engine i ESP.

    Witam!
    Czy wzbudzić moje obawy powinno bardzo krótkie mignięcie kontrolek check engine i ESP? W ciągu 300 km zdarzyło mi się to już 3x w trakcie jazdy, ledwo zauważalne mignięcie. Być może na wybojach i lekkim zakręcie, choć co do tego nie jestem do końca przekonany.
    Model to Audi A3 8P z 2003 r. - silnik BGU.

    EDIT: Czy może to być spowodowane tym, że mam mało powietrza w przednich oponach?
    Ostatnio edytowany przez Barabasz86 - 08-03-17 o 16:37

  7. #67

    Data dołączenia
    Jan 2019
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Katowice
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8P
    Silnik
    inny

    Domyślny Kontrolka ESP i Check, Wentylatory, Nierówna praca

    Witam,

    Przeczytałem już kilka tematów na forum ale nie znalazłem odpowiedzi dlatego zakładam nowy temat.

    Od jakiegoś czasu, najczęściej (można powiedzieć, że tylko) w zimę i przy intensywnych opadach w lato/wiosnę zapala mi się kontrolka ESP i włączają się wentylatory. Mechanik po wpięciu do kompa stwierdził, że czujnik temperatury płynu chłodzącego (G62) wadliwy, komputer pokazuje temp. 99 stopni, na wskaźniku 50, kontrolka się świeci i wentylatory chodzą na max. Czasami jest tak, że wentylatory się wyłączają, temperatura od razu wskakuje na 90 i powoli opada do około 70 stopni, po ponowym uruchomieniu silnika kontrolka znika i jest ok, a po jakimś czasie znowu się zapala i wentylatory chodzą. Dziś zrobiłem 20km i kontrolka się nie zapaliła, a ostatnio na tej samej trasie po przejechaniu około 2km wentylatory+kontrolka się uruchomiły, przejechałem 5km i zgasły, zgasiłem silnik, odpaliłem i znowu po przejechaniu paru kilometrów się uruchomiło. Nie dzieje się to zawsze w tym samym momencie/czasie, raz przejadę bez niczego, raz się włączy i po czasie zgaśnie, a raz się włączy i wentylatory się odpalają razem z zapłonem przy odpalaniu auta na następny dzień. Ostatnio też jest tak, że jak kontrolka się świeci i wentylatory chodzą, to z nawiewu przy ustawionej temp. 18stopni leci tak ciepłe powietrze, że muszę uchylać szyby. Wczoraj mechanik sprawdzał sam czujnik, ten koło silnika, wypiął czujnik, komputer pokazywał 30 stopni i ciągle bez zmian, wsadzał jakieś druciki (mówił, że to do sprawdzania czujników) i też bez reakcji, na koniec powiedział, że podejrzewa same wentylatory, ale zanim to się wymieni to trzeba sprawdzić drugi czujnik, ten pod zderzakiem z lewej strony i termostat. Dodatkowo po ostatnim tankowaniu benzyny dolałem środek do czyszczenia wtrysków, gazownik polecał, przejechałem na benzynie niecałe 100km i pojawiła się kontrolka Check, komputer pokazuje błąd sondy lambda, nie mam dokładnych kodów błędu, coś było z "otwartym wylotem powietrza?", podobno akurat ta sonda do tego auta kosztuje około 700zł, a na forum dziś czytałem, że sondy w granicach 250-400zł, która cena w tym przypadku prawdziwa I czy może to być związane z czujnikiem? Dodam, że silnik pracuje nierówno na wolnych obrotach, na benzynie mocno czuję "przeskoki", szarpanie przy dodawaniu gazu od 2000 obrotów, na gazie jest to praktycznie nieodczuwalne, silnik po przełączeniu na gaz pracuje zdecydowanie lepiej niż na benzynie. Jak pierwszy raz wyskoczył Check to podjechałem do mechanika pod komputer, przy odpalonym zapłonie po usunięciu błędu kontrolka zgasła, a na komputerze pokazywało normalne odczyty, jakiś czas było ok ale kontrolka znów się pojawiła i pokazało ten sam błąd (sondy).

    Audi A3 8P 2003r. 1.6 102km

    Jeśli był już podobny temat, to poproszę o linka, może nie przejrzałem dokładnie całego forum.

    Dzięki z góry za pomoc

Strona 7 z 7 PierwszyPierwszy ... 567

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Zasady postowania

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •