Pokazane rezultaty 1 do 3 z 3

Temat: przedmuch ( odma) w silniku 1.8 t ( s3)

  1. #1

    Domyślny przedmuch ( odma) w silniku 1.8 t ( s3)

    jestem ciekawy w jaki sposob moge sprawdzic przedmuch pierscieni tlokowych w silniku 1.8t audi s3 . dla bardziej wtajemniczonych - jak odprowsadzona jest odma ? Bylbym bardzo bardzo wdzieczny za odpowiedz , bo kupujac auto bede zdany tylko na siebie a chcialbym sprawdzic silnik jak tylko sie da. dziekuje i pozdrawiam.

  2. #2

    Data dołączenia
    Jan 2006
    Miasto
    Warszawa

    Domyślny

    Prawda jest taka ze w 1,8 T po przedmuchu z odmy nic nie stwierdzisz. 1,8 T ma waz odmy wyprowadzony do rury dolotowej do turbo(odcinek filtr powietrza-turbo). Waz jest zakonczony zaworkiem w ksztalcie duzego grzybka ktory jest osadzony na rurze dolotowej.
    Praktycznie nie widzialem jeszcze 1,8 T ktory by nie mial na wewnetrznych sciankach tego zakorka malej ilosci oleju.

    Jezeli chcesz zbadac stan silnika musisz:
    - zmierzyc fure na hamowni, sprawdzic czy ma seryjne osiagi.
    - zbadac kompresje na poszczegolnych cylindrach norma przewiduje kompresje 10-13 Bar
    roznice miedzy cylindrami nie powinny byc wieksze niz 1 Bar. W praktyce 1,8 T moze miec na niektorych cylinrach kompresje nawet i ponad 14 Bar. Zreszta tego typu problemy w 1,8 T sa aporadyczne.
    - zrobic diagnoze Vagiem. Zbadac ja dziala przplywka, jak turbo realizuje zadane cisnienie, sprawdzic czy nie ma bledow, czy nie ma spalania stukowego.
    - optycznie sprawdzic: stan swiec, stan kolektora wydechowego i cieplej strony Turbo czy nie sa popekane, stan przewodow dolotu, wycieki pod silnikiem itp.

    Generalnie ciezko "zarznac" ten silnik, czesciej zepsuty bywa jest osprzet silnika: Turbo, przpływka i inne czujniki elektr. , zaworki regulujace, sparciale przewody podcisnieniowe, itd.

    W samym S3 trzeba rowniez zwrocic uwage na stan Haldexa, czy nie cieknie czy nie wyje itp.

    Pozdrawiam i zycze udanego zakupu.

  3. #3

    Domyślny

    Cytuj Oryginalnie napisane przez kalin
    Prawda jest taka ze w 1,8 T po przedmuchu z odmy nic nie stwierdzisz. 1,8 T ma waz odmy wyprowadzony do rury dolotowej do turbo(odcinek filtr powietrza-turbo). Waz jest zakonczony zaworkiem w ksztalcie duzego grzybka ktory jest osadzony na rurze dolotowej.
    Praktycznie nie widzialem jeszcze 1,8 T ktory by nie mial na wewnetrznych sciankach tego zakorka malej ilosci oleju.

    Jezeli chcesz zbadac stan silnika musisz:
    - zmierzyc fure na hamowni, sprawdzic czy ma seryjne osiagi.
    - zbadac kompresje na poszczegolnych cylindrach norma przewiduje kompresje 10-13 Bar
    roznice miedzy cylindrami nie powinny byc wieksze niz 1 Bar. W praktyce 1,8 T moze miec na niektorych cylinrach kompresje nawet i ponad 14 Bar. Zreszta tego typu problemy w 1,8 T sa aporadyczne.
    - zrobic diagnoze Vagiem. Zbadac ja dziala przplywka, jak turbo realizuje zadane cisnienie, sprawdzic czy nie ma bledow, czy nie ma spalania stukowego.
    - optycznie sprawdzic: stan swiec, stan kolektora wydechowego i cieplej strony Turbo czy nie sa popekane, stan przewodow dolotu, wycieki pod silnikiem itp.

    Generalnie ciezko "zarznac" ten silnik, czesciej zepsuty bywa jest osprzet silnika: Turbo, przpływka i inne czujniki elektr. , zaworki regulujace, sparciale przewody podcisnieniowe, itd.

    W samym S3 trzeba rowniez zwrocic uwage na stan Haldexa, czy nie cieknie czy nie wyje itp.

    Pozdrawiam i zycze udanego zakupu.

    dziekuje KALIN za wyczerpujaca odpowiedz, naprawde ulatwiles mi kilka spraw i wiem ze dobrze wykorzystam te informacje , bede o tym pamietal . mozliwe ze juz niedlugo bede mogl pochwalic sie fotkami . dzieki jeszcze raz , pozdrowki . ZRK

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Zasady postowania

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •