Strona 36 z 38 PierwszyPierwszy ... 263435363738 OstatniOstatni
Pokazane rezultaty 351 do 360 z 380

Temat: Sposób na złodzieja / Zabezpieczenia antykradzieżowe

  1. #351
    Łódzkie skrzypul's Avatar
    Data dołączenia
    Jun 2013
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Łódź/Żywiec
    Auto
    Town&Country
    Model
    Inny
    Silnik
    inny
    Pomógł
    619 razy
    Podziękował
    308 razy

    Domyślny

    każde dodatkowe zabezpieczenie wydłuży czas kradzieży lub go uniemożliwi.

    Mi po głowie od roku chodzi to:

    http://www.wykop.pl/link/2734537/zab...zieza-lvl-rpa/

    Niestety polskie prawo na to nie zezwala co nie znaczy, że samemu w garażu nie można sobie tego zamontować...

    w kwestii kradzieży jestem nacjonalistą.
    Dobrym patentem byłby też niewielki ładunek C4 montowany pod siedzeniem kierowcy.
    Huy z autem. Jednego amatora mniej!

    Wysłane z mojego SM-G925F przy użyciu Tapatalka
    Uwaga! Mój nick wymawiamy tak jak jest napisane: skrzypul a nie "skszypół"

    205 1.9 GTi 128KM, CRX Del-Sol 1.6 136KM, A3 8L 1.8TQ 180KM, S3 8L BAM 260KM, A3 8P 2.0TQ 400KM
    S4 B8 3.0 TFSi: 475KM
    Chrysler Town&Country 3.6 290PS

  2. #352
    heko's Avatar
    Data dołączenia
    Jul 2009
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    SJZ
    Auto
    Audi 2.0T
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    inny
    Pomógł
    547 razy
    Podziękował
    670 razy

    Domyślny

    Haha! Takie rozwiazanie byloby niezle. Ewetualnie jakies kolce wychodzace z fotela albo gaz bojowy z nawiewow
    Nie mam fejsa ani androida!

  3. #353

    Data dołączenia
    Sep 2016
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Pszczyna
    Auto
    A3 8P Sportback
    Model
    A3 Sportback
    Silnik
    2.0T AXX
    Pomógł
    raz

    Domyślny

    Nic tylko butla gazu, dwie dysze, jakiś iskrownik, troche rzemiosła i za 50 zł masz efekty jak w hollywood. A do tego furka zabezpieczona przed nieproszonymi gośćmi ;]

  4. #354

    Data dołączenia
    Sep 2016
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Wrocław
    Auto
    VW SIROCCO
    Model
    Inny
    Silnik
    inny

    Domyślny

    Też mi się tak wydaje, że na dobrego złodzieja nie ma sposobu, jeśli będzie chciał okraść auto to i tak to zrobi.

  5. #355
    Cortex's Avatar
    Data dołączenia
    Feb 2017
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Łódź
    Auto
    Skoda
    Model
    Inny
    Silnik
    inny
    Pomógł
    7 razy
    Podziękował
    24 razy

    Domyślny

    Trochę odnowie temat Mam w swoim aucie już zabezpieczenie własnej roboty, chciałbym dorzucić do tego coś jeszcze - myślałem o lokalizatorze gps i niedźwiedź-locku. Co myślicie na temat tych zabezpieczeń? Przeczytałem większą część tego tematu i znam zakłócacze gps, jednak mimo wszystko nie każdy złodziej nosi przy sobie to urządzenie, a zresztą sporo ma ciekawe opcje jak np - wysyłanie sms, gdy ktoś spróbuje zakłócić sygnał.

    Czy warto inwestować w droższy sprzęt np taki http://allegro.pl/nowosc-lokalizator...834041614.html

    Czy nie warto przepłacać i lepiej kupić coś taniego np http://allegro.pl/lokalizator-gps-tk...166009457.html ... a pozostałe pieniądze zainwestować w coś innego? I jak z tym bear-lockiem?

  6. #356
    acinr_PL's Avatar
    Data dołączenia
    Feb 2014
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    ZST
    Auto
    Limousyne quattro stronic 2015
    Model
    A3 8V
    Silnik
    2.0 TDI - CUNA (184 KM)
    Pomógł
    205 razy
    Podziękował
    13 razy

    Domyślny

    Ten droższy zestaw to trochę cena naciągana bo dają kartę sim + darmowy serwer.
    Sam mam lokalizator akurat tk103 firmy Xexun i tej firmy polecam szukać. Wszystkie inne modele tk... marki coban i inne nazwy to tzw klony czyli podróbki xexuna. Często bywają problemy z ich konfiguracją, czasami pokazują błędną pozycję nawet z błędem o 100m a nawet trafiła się wersja, że odwrotnie wskazywała na serwerze współrzędne i pokazywało miejsce stania auta w afryce albo duże dzienne zużywanie transferu danych.
    Szeroko o takich niuansach jest opisane na elektroda.pl

    Kartę sim sam dokupisz i stworzysz sobie darmowy profil na serwerze orange trace gps i do tego mobilna aplikacja na androida i masz podgląd na auto kiedy tylko chcesz. Wspomnę jeszcze, że tk103 posiada takie funkcje jak podsłuch czy możliwość odcięcia przekaźnikiem dowolny układ np pompę paliwa komendą wysłaną smsem.
    Sam lokalizator zużywa około 40-60mb danych na miesiąc z częstotliwością wysyłania pozycji na serwer co 30sek.

  7. Podziękowania dla acinr_PL za pomoc w problemie

    Cortex (07-03-17)

  8. #357
    Cortex's Avatar
    Data dołączenia
    Feb 2017
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Łódź
    Auto
    Skoda
    Model
    Inny
    Silnik
    inny
    Pomógł
    7 razy
    Podziękował
    24 razy

    Domyślny

    @acinr_PL dzięki za rzeczową odpowiedź! Poczytałem o firmie Xexun i faktycznie jest mocno polecana. Szukałem w polskich serwisach, ale bardzo słabo o dostępność produktów tej firmy, znalazłem na Ali, zerknij czy to taki sam lokalizator jak ten Twój LINK TUTAJ ?

    Czyli rozumiem, że zakupuje i później nie muszę opłacać abonamentu związanego ze stronami gdzie mogę śledzić lokalizację? Jedyne koszty to utrzymanie karty sim? Jak często doładowujesz takie konto i jak z trudnością podłączenia tego bajeru? Pozdrawiam

  9. #358
    acinr_PL's Avatar
    Data dołączenia
    Feb 2014
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    ZST
    Auto
    Limousyne quattro stronic 2015
    Model
    A3 8V
    Silnik
    2.0 TDI - CUNA (184 KM)
    Pomógł
    205 razy
    Podziękował
    13 razy

    Domyślny

    Jest jeden xexun na allegro ale cena mocno przesadzona (jak to u nas chcą na tym zarobić) polecam sprowadzić go z aliexpress ja go kupiłem za około 60$ w zestawie masz wszystko co jest potrzebne do podłączenia wraz z instrukcją w jęz. EN.
    Problem może leżeć w tym gdzie w którym miejscu w aucie chcesz go ukryć.
    Ten co podałeś to oryginał wdg opisu i zdjęć. Pamiętaj, że każdy Xexun na obudowie ma naklejkę z nr imei i ten numer wklepujesz na oficialnej stronie xexuna celem zweryfikowania czy produkt jest oryginalny.
    Samo podłączenie jest prostę urządzenie na wyjściu ma takie kable;
    - czerwony pod +12V
    - czarny masa
    - fiolet pod +12V po stacyjce
    - biały (możesz nie musisz podłączać) podłączasz pod syrenkę alarmu i można tak skonfigurować, że jak alarm będzie wył do 10sek dostaniesz smsa, że ktoś się włamał
    - kabel z mikrofonem - bardzo fajny kadżet gdy zadzwonisz na nr tel z lokalizatora słyszysz wszystko co dzieje się w aucie.
    - kabel z wtyczką do podłączenia przekaźnika na odcięcie np pompy paliwa
    - kabel z pryciskiem SOS
    Konfiguracja jest prosta urządzenie konfigurujesz komendami sms (mam tabelkę wszystkich komend z polskim tłumaczeniem) dla tego lokalizatora więc mogę ci podesłać na maila.
    Karta sim - musisz rozeznać się na rynku ja mam playa na kartę z taryfą " rok ważności konta po każdym doładowaniu" miesięcznie zużywa od 40-60mb danych na karcie mam włączony pakiet internetowy 300mb/miesiąc za kwotę 5zł z automatycznym odnawianiem co miesiąc.
    Więc miesięczny koszt utrzymania to 5zł. Musisz uważać też jak jedziesz za granicę by go komendą sms wyłączyć bo narazi cię na większe koszty no chyba, że dysponować będziesz jakimś pakietem internetowym na za granicę.
    No i wybór serwera ja polecam i używam darmowego orange trace gps bardzo czytelnie wsystkie przebyte trasy pokazuje kiedy i z jaką prędkością auto sie poruszało. Są tam też inne ustawienia np geostrefy wklepujesz współrzędne 4 punktów i po przekroczeniu przez auto danej strefy dostaniesz na serwerze info, że auto przekroczyło daną strefę.
    To tak pokrótce wszystko. Ja ze swoim miałem jeszcze taki problem, że w stanie spoczynku pobierał mi za dużo prądu przez co po kilku dniowym staniu auta rozładowywał akumulator. Napisałem w tej sprawie maila do firmy xexun i otrzymałem błyskawicznie nowe firmware do przeflashowania lokalizatora (trzeba mieć do tego data-cable i dostęp do kompa) i teraz wszystko działa jak należe.
    Jakby co służę pomocą już nie jednego klona czy xexuna ludziom z forum elektroda pomogłem podłączyć, skonfigurować oraz utworzyć profil na serwerze orange trace.

  10. #359
    materac's Avatar
    Data dołączenia
    Apr 2015
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Wrocław
    Auto
    Audi A3
    Model
    A3 8P
    Silnik
    2.0TDI BKD
    Podziękował
    3 razy

    Domyślny

    Ja używam trackera marki Coban, który jest klonem TK102. To urządzenie wykorzystuje ten sam moduł GPS/GPRS co Xexun, ale ma trochę inny soft.
    Dokładność danych lokalizacyjnych jest na bardzo dobrym poziomie (nawet pomiar prędkości pokrywa się z tym jak jechałem na danej trasie). Konfiguracja odbywa się przez komendy sms.
    Przerobiłem go trochę, tzn. zmieniłem mu baterie na większą i zrobiłem osobne zasilanie w instalacji auta - cały czas jest podłączony do akumulatora i ładuje swoją baterie, a jeśli ktoś odetnie mi zasilanie, albo rozładuje się aku, to wtedy zaczyna działać na baterii (z moich obliczeń wynika, że w trybie aktywnego trackowania, czyli wysyłanie lokalizacji co 30 sec. powinien wytrzymać około 3 dni, a w trybie czuwania około tydzień).

    Wybrałem właśnie Coban przez oprogramowanie, ponieważ ma funkcje, które było ciężko znaleźć w innych urządzeniach, a nie kosztuje tyle co np. Xexun (dałem za niego jakies 95 zł):
    - wybudzanie z akcelerometru: jak zaparkujesz, to po około 5 minutach spoczynku tracker idzie w uśpienie i nie wysyła już informacji o lokalizacji, przez co oszczędza zużycie danych oraz energii. Kiedy odpalasz auto i ruszasz, to tracker automatycznie wstaje i rozpoczyna śledzenie
    - alarm o przemieszczeniu - jeśli zostawiamy auto w jakimś miejscu i aktywujemy funkcje movement alert (wysłanie komendy sms), to jeśli auto przemieści się o około 200m w dowolnym kierunku, to dostaniemy smsa z informacją i lokalizacją. Przydatne, jeśli np. auto będzie odjeżdżać na lawecie, bez odpalania silnika.
    - wysyłanie informacji o niskim stanie baterii: tracker cały czas monitoruje swoje zasilanie i jeśli poziom zasilania spadnie to wysyła smsa
    - dokładniejsze rysowanie przebytej trasy na mapie: większość trackerów można konfigurować pod kątem częstości wysyłania danych lokalizacyjnych na serwer, celem rejestrowania przebytej trasy (przyjęło się wysyłać ramkę co 30 sekund). W większości trackerów właśnie tak to wygląda, czego efektem jest aproksymowana trasa widoczna na mapie. Problemem są zmiany kierunków jazdy, przez co na mapie przebyta trasa wygląda dziwnie, np. jeśli jedna ramka z lokalizacją zostanie wysłana przed skrzyżowaniem, a druga po przejechaniu, to na mapie, linia pokazująca przebyta trasę może w ogóle nie przechodzić przez to skrzyżowanie. Coban posiada funkcje wykrywania zmiany kierunku jazdy o zdefiniowany kąt (ja ustawiłem u siebie 30 stopni). Działa to w taki sposób, że jeśli wykonuję skręt większy niż 30 stopni względem osi jazdy, zostaje automatycznie wysłana dodatkowa ramka. Przez to na mapie dokładnie widać jak przejeżdżam przez skrzyżowanie oraz np. jak wjeżdżam na parking albo w bramę.

    Jako kartę SIM wybrałem Lyca mobile, ponieważ oferuje najniższe stawki za pakiet transmisji danych - mam wykupiony pakiet 300 MB/miesiąc za 3 zł z automatycznym odnawianiem.

    Jeśli chodzi o serwer to tak jak acinr_PL, też korzystam z Orange gps trace - konto jest darmowe i ma sporo ciekawych opcji, do tego jest aplikacja mobilna na telefon.
    Ostatnio edytowany przez materac - 08-03-17 o 09:18

  11. #360
    acinr_PL's Avatar
    Data dołączenia
    Feb 2014
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    ZST
    Auto
    Limousyne quattro stronic 2015
    Model
    A3 8V
    Silnik
    2.0 TDI - CUNA (184 KM)
    Pomógł
    205 razy
    Podziękował
    13 razy

    Domyślny

    O tej ostatniej funkcji to pierwszy raz słyszę te pierwsze funkcje co opisałeś to oczywiście xexun też posiada z tym że trzeba rozróżnić, że lokalizator nie wyśle nam smsa, że np odjeżdża z miejsca gdy jest aktywny z wysyłaniem danych na serwer. Tzn śledzenie jest albo przez sms albo przez strone i serwer w internecie nie idzie tych funkcji połączyć. Owszem można ustawić daną strefę na stronie orange gps trace i to właśnie na tej stronie pojawi się informacja, że auto odjechało a nie że otrzymamy smsa. W cobanie na 99% jest tak samo.

Strona 36 z 38 PierwszyPierwszy ... 263435363738 OstatniOstatni

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Tags for this Thread

Zasady postowania

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •