Strona 37 z 38 PierwszyPierwszy ... 2735363738 OstatniOstatni
Pokazane rezultaty 361 do 370 z 380

Temat: Sposób na złodzieja / Zabezpieczenia antykradzieżowe

  1. #361
    materac's Avatar
    Data dołączenia
    Apr 2015
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Wrocław
    Auto
    Audi A3
    Model
    A3 8P
    Silnik
    2.0TDI BKD
    Podziękował
    3 razy

    Domyślny

    Cytuj Oryginalnie napisane przez acinr_PL Pokaż post
    O tej ostatniej funkcji to pierwszy raz słyszę
    Testowałem kilka różnych trackerów, tych droższych i tych tańszych i żaden nie miał takiej opcji. Jedynie Coban miał. Też uważam, że jest mało znana, mimo świetnego działania.

    Cytuj Oryginalnie napisane przez acinr_PL Pokaż post
    te pierwsze funkcje co opisałeś to oczywiście xexun też posiada z tym że trzeba rozróżnić, że lokalizator nie wyśle nam smsa, że np odjeżdża z miejsca gdy jest aktywny z wysyłaniem danych na serwer. Tzn śledzenie jest albo przez sms albo przez strone i serwer w internecie nie idzie tych funkcji połączyć. Owszem można ustawić daną strefę na stronie orange gps trace i to właśnie na tej stronie pojawi się informacja, że auto odjechało a nie że otrzymamy smsa. W cobanie na 99% jest tak samo.
    Nie do końca się z Tobą zgodzę.
    Przełączanie pomiędzy sms a gprs służy tylko i wyłącznie do konfiguracji trybu przesyłania lokalizacji. W trybie sms, ramki z lokalizacją będą przesyłane na autoryzowany numer telefonu (skonfigurowany jako admin). W trybie gprs ramki są przesyłane na serwer, który trzeba skonfigurować. Różnica jest taka, że serwer zbiera dane i rysuje trasę na mapie i generalnie udostępnia wiele opcji. Tryb sms jest przeznaczony bardziej do jednorazowego sprawdzania lokalizacji - model TK102 jest nie tylko trackerem samochodowym, ale może być też stosowany do lokalizacji ludzi (dzieci albo osób starszych), wtedy nie ma potrzeby śledzenia lokalizacji co 30 sekund.

    Wszystkie inne opcje i alerty działają niezależnie od trybu trackera. Np. alarm o niskim stanie baterii, przekroczeniu prędkości czy przemieszczeniu (jeśli aktywowany komendą) spowodują wysłanie smsa na numer autoryzowany. To samo dotyczy np. SOS button'a, nawet jeśli tracker jest w trybie wysyłania lokalizacji na serwer, to po naciśnięciu guzika, zostanie wysłany sms alert z lokalizacją do trzech zdefiniowanych numerów.

    Model TK103 jest przeznaczony do zamontowania w pojazdach, dlatego posiada przekaźnik do odłączania pompy paliwa oraz monitorowanie zasilania ze stacyjki zamiast sygnału z akcelerometru (nie testowałem go, więc nie wiem na pewno, trzeba by go rozebrać i zobaczyć czy ma na płytce akcelerometr).

  2. #362
    mirek_miro's Avatar
    Data dołączenia
    Jul 2011
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    R-ce
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8V
    Silnik
    2.0 TFSI - CNTC (220 KM)
    Pomógł
    13 razy
    Podziękował
    42 razy

    Domyślny

    Ode mnie taka mała informacja. Jeżeli trzymasz auto w podziemnym parkingu/garażu to lokalizator nie znajduje lokalizacji GPS i jest lipa. Dodatkowo podczas zgubienia zasięgu permanentnie jej poszukuje przy czym nie przechodzi w stan uśpienia. Efektem tego jest mocny pobór prądu i oryginalna bateria nie wytrzymuje, podłączenie do instalacji niewiele daje bo po XX minutach komputer odłącza całkowicie zasilanie.

  3. #363
    materac's Avatar
    Data dołączenia
    Apr 2015
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Wrocław
    Auto
    Audi A3
    Model
    A3 8P
    Silnik
    2.0TDI BKD
    Podziękował
    3 razy

    Domyślny

    Cytuj Oryginalnie napisane przez mirek_miro Pokaż post
    Ode mnie taka mała informacja. Jeżeli trzymasz auto w podziemnym parkingu/garażu to lokalizator nie znajduje lokalizacji GPS i jest lipa. Dodatkowo podczas zgubienia zasięgu permanentnie jej poszukuje przy czym nie przechodzi w stan uśpienia. Efektem tego jest mocny pobór prądu i oryginalna bateria nie wytrzymuje, podłączenie do instalacji niewiele daje bo po XX minutach komputer odłącza całkowicie zasilanie.
    To też zależy od trackera.

    Jeszcze raz napisze jak to jest u mnie w Coban GPS-102, który jest klonem TK102 ale ma inny soft.
    Kiedy wjeżdżam na parking podziemny, czy w budynku to oczywiście sygnał gps zanika, ale tracker nie próbuje na siłę szukać satelit, tylko idzie spać po 5 minutach nie poruszania się (sygnał z akcelerometru).
    Od ponad roku parkuje w podziemnym parkingu przed pracą i przez cały dzień tracker śpi (widzę to w aplikacji na telefonie - ostatni wpis z lokalizacją i czasem przesłania).
    Kiedy wracam i wyjeżdżam z parkingu kontynuowane jest śledzenie i przesyłanie danych na serwer.
    Co z reszta widać na mapie z przebiegiem czasowym, tzn. wyświetlanie tras z określonego przedziału czasu.

    Analizowałem to zagadnienie dokładnie, mierzyłem zużycie energii w czasie czuwania i aktywnego śledzenia i tak jak pisałem wcześniej, testowałem kilka różnych trackerów zanim zdecydowałem się na ten konkretny.

  4. #364

    Data dołączenia
    Sep 2017
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Polska
    Auto
    Audi A3
    Model
    A3 Sportback
    Silnik
    2.0TDI CBAB
    Pomógł
    raz
    Podziękował
    17 razy

    Domyślny

    Czy używa ktoś telefonu jako tracker ?
    Widziałem że są już do tego aplikację specjalne, zastanawiam się czy ktoś tego używa i jak się to sprawuje ?

    TAPATALK

  5. #365
    Qid's Avatar
    Data dołączenia
    Nov 2011
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    PL
    Auto
    Audi
    Model
    Inny
    Silnik
    inny
    Pomógł
    145 razy
    Podziękował
    4 razy

    Domyślny

    Może już niektórzy widzieli z Was ten reportaż dla tych którzy jeszcze nie oglądali myślę, że warto obejrzeć. Swoją drogą nowe modele Audi A3 też mają system bez kluczykowy.

    Ostatnio edytowany przez Qid - 27-12-17 o 18:54

  6. #366
    xayanix's Avatar
    Data dołączenia
    Jun 2016
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Piotrków
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8P
    Silnik
    2.0T CCZA
    Pomógł
    6 razy
    Podziękował
    13 razy

    Domyślny

    Są specjalne pokrowce na kluczyki, które tłumią ich zasięg.

  7. #367
    Łódzkie skrzypul's Avatar
    Data dołączenia
    Jun 2013
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Łódź/Żywiec
    Auto
    Town&Country
    Model
    Inny
    Silnik
    inny
    Pomógł
    619 razy
    Podziękował
    308 razy

    Domyślny

    odpowiednio zabezpieczinego keylessa znacznie trudniej odpalić niż odpowiednio zabezpieczone auto z tradycyjnym kluczykiem.

    Kwestia zabezpieczeń bo te fabryczne dla złodzieja są takie jakby wogole auto otwarte z kluczykami w środku stało. Niezależnie czy keyless czy grot: Jechać do DOBREGO antykradzieżowca, zamontować polecany przez niego patent a później jechać do innego i też zabezpieczyć dodatkowo.

    To nie jest trudne ani mocno kosztowne w porównaniu do zakupu auta.

    Tak swoją drogą to keylessa zabezpiecza się od niedawna elektronicznie na częstotliwości 2.4Ghz i żadna walizka nie obsłuży szyfru do zlamania kodu.
    Oczywiście do czasu ale na chwile obecną jest to mega dobre zabezpieczenie i nawet dobrzy alarmowcy nie proponują tego montażu bo jak wiadomo nie od dziś: każdy dobry alarmowiec zostawia sobie furtke do "awaryjnego" odpalenia auta. a immo na 2.4Ghz nie da się awaryjnie odpalić

    Wysłane z Galaxy S6 edge przy użyciu Tapatalka
    Ostatnio edytowany przez skrzypul - 30-09-17 o 12:35
    Uwaga! Mój nick wymawiamy tak jak jest napisane: skrzypul a nie "skszypół"

    205 1.9 GTi 128KM, CRX Del-Sol 1.6 136KM, A3 8L 1.8TQ 180KM, S3 8L BAM 260KM, A3 8P 2.0TQ 400KM
    S4 B8 3.0 TFSi: 475KM
    Chrysler Town&Country 3.6 290PS

  8. #368
    acinr_PL's Avatar
    Data dołączenia
    Feb 2014
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    ZST
    Auto
    Limousyne quattro stronic 2015
    Model
    A3 8V
    Silnik
    2.0 TDI - CUNA (184 KM)
    Pomógł
    205 razy
    Podziękował
    13 razy

    Domyślny

    Dokładnie nie można poprzestać na 1 zabezpieczeniu ja mam kilka;
    - GPS ze zdalnym odcięciem zapłonu (sam dokładałem)
    - autoalarm dokładany (robili mi to fachowcy od autoalarmów)
    - mechaniczną blokadę skrzyni biegów (sam dokładałem)
    - ukryty pstryczek (sam dokładałem)
    - lewa wkładka klamki z anglika bez bębenka (sam dokładałem)
    - przepinowane piny can high i can low w gnieździe diagnostycznym.
    Ostatnio edytowany przez acinr_PL - 30-09-17 o 13:18

  9. #369
    klamamoto's Avatar
    Data dołączenia
    Feb 2011
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    A3-CLUB.NET frakcja Bielsko
    Auto
    OOOO 264HP CS
    Model
    A3 8L 5d
    Silnik
    1.8T AUM
    Pomógł
    raz
    Podziękował
    23 razy

    Domyślny

    od 10 do 50k euro za takie urządzenie to cena zaporowa ale jak ktoś ma chęć to za 100zł takie zrobi jak już wiadomo
    sprawdzone i działa niestety

  10. #370
    klamamoto's Avatar
    Data dołączenia
    Feb 2011
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    A3-CLUB.NET frakcja Bielsko
    Auto
    OOOO 264HP CS
    Model
    A3 8L 5d
    Silnik
    1.8T AUM
    Pomógł
    raz
    Podziękował
    23 razy

    Domyślny

    w sumie informacje są do znalezienia w sieci więc niema co
    tu jest pokazane działanie

    linki są również w opisie a tu reszta
    https://l.facebook.com/l.php?u=http%...G2xupxygcOtjro

Strona 37 z 38 PierwszyPierwszy ... 2735363738 OstatniOstatni

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Tags for this Thread

Zasady postowania

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •