Strona 38 z 38 PierwszyPierwszy ... 28363738
Pokazane rezultaty 371 do 380 z 380

Temat: Sposób na złodzieja / Zabezpieczenia antykradzieżowe

  1. #371
    klamamoto's Avatar
    Data dołączenia
    Feb 2011
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    A3-CLUB.NET frakcja Bielsko
    Auto
    OOOO 264HP CS
    Model
    A3 8L 5d
    Silnik
    1.8T AUM
    Pomógł
    raz
    Podziękował
    23 razy

    Domyślny

    no i teraz niech Ci się zwróci skrzynka za tysięce OJRO na 100zł

  2. #372
    Qid's Avatar
    Data dołączenia
    Nov 2011
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    PL
    Auto
    Audi
    Model
    Inny
    Silnik
    inny
    Pomógł
    145 razy
    Podziękował
    4 razy

    Domyślny

    Cytuj Oryginalnie napisane przez klamamoto Pokaż post
    no i teraz niech Ci się zwróci skrzynka za tysięce OJRO na 100zł
    Widziałem też ten filmik. Na "rynku" dostępne są 2 wersje tych urządzeń, które wzmacniają sygnał w 2 strony tj. z auta do kluczyka i z kluczyka do auta czyli te tzw. walizki. Druga wersja to ta która wzmacnia sygnał tylko w jedną stronę z auta do kluczyka. To urządzenie najprawdopodobniej wzmacnia sygnał tylko w jedną stronę (ale to musiał by się wypowiedzieć autor filmiku) z auta do kluczyka a sygnał z karty jest bezpośrednio transmitowany do samochodu bez żadnego wzmocnienia. Średnio taki sygnał ma zasięg do 150m (jest to zasięg jaki może wygenerować kluczyk lub karta bez wzmocnienia oczywiście w zależności od terenu). Wspominając, że gdy karta (kluczyk) jest np. w domu to takim urządzeniem (które wzmacnia sygnał tylko w jedną stronę) ma raczej marne szanse, żeby coś zdziałać bo sygnał z kluczyka (tutaj z karty) jest za słaby żeby się przebić przez mur. Ogólnie ostatniego czasu dość mocno się interesowałem tym tematem i budowa takiego transmitera, który wzmacnia sygnał w jedną stronę jest dość prosta i jak się poszuka w internecie to są praktycznie gotowe schematy jak coś takiego zbudować. Urządzenie składa się z: mikserów częstotliwości, rezonatorów, anten 433MHz, wzmacniacza mocy, pętli rezonacyjnej i kilku filtrów. Nawet widziałem układy oparte na gotowych zestawach RC805 gdzie sygnał jest przesyłany 1:1 bez żadnej demulacji dołożony tylko wzmacniacz, cewki i filtry. Takie urządzenie, które działa tylko w jedną stronę ma kilka wad, przede wszystkim zasięg bo nie wyciągnie się więcej niż około 150m (zasięg sygnału kluczyka bez wzmocnienia). Po drugie można zapomnieć o tym, że będzie działało w pomieszczeniu typu pojazd na zewnątrz a karta z odbiornikiem w domu chyba, że kluczyk leży na parapecie okna. Co nie zmienia faktu, że tym wzmacniaczem można uruchomić pojazd i do celów naukowych czy pokazowych jest ok.
    Druga wersja to te tak zwane walizki które wzmacniają sygnał w obie strony. Cena gotowego produktu podana w filmiku w tyś euro oczywiście jest ceną z kosmosu. Taką walizkę można też o wiele taniej zrobić. Oczywiście tutaj jest już wymagana znajomość programowania mikrokontrolerów uformowania pasma itp. bo praktycznie większość tych walizek jest zbudowana na oparciu środowiska Arduino lub podobnych. W tzw. walizkach wykorzystuje się moduły, który zapewnia komunikację w obie strony np. moduł: lora, który przy niewielkim poborze prądu i zasilaniu (3,3v) jest w stanie zapewnić komunikację i przesłać dane w obie strony nawet do 25km (oczywiście też zależy od terenu). Na jednym z filmików widziałem działanie takiej walizki na odległości 1km odległość między kluczem a samochodem. Przy zastosowaniu takiego modułu nie występuje problem typu ściany itp. Także osoby które znają się na programowaniu mikrokontrolerów itp., bez problemu coś takiego zbudują o wiele taniej.
    Nie wiem ile jest w tym prawy ale żeby było śmieszniej to patent z walizką najprawdopodobniej z informacji które tam gdzieś wyczytałem wymyślił polak. Chyba najskuteczniejszą metodą ograniczającą kradzież w ten sposób jest zastosowanie klatki Faradaya umieszczając kluczyk w specjalnym etui tłumiącym wysyłanie fali i izolującym go.

  3. Podziękowania dla Qid za pomoc w problemie

    skrzypul (27-12-17)

  4. #373
    Łódzkie skrzypul's Avatar
    Data dołączenia
    Jun 2013
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Łódź/Żywiec
    Auto
    Town&Country
    Model
    Inny
    Silnik
    inny
    Pomógł
    619 razy
    Podziękował
    308 razy

    Domyślny

    Cytuj Oryginalnie napisane przez Qid Pokaż post
    Widziałem też ten filmik. Na "rynku" dostępne są 2 wersje tych urządzeń, które wzmacniają sygnał w 2 strony tj. z auta do kluczyka i z kluczyka do auta czyli te tzw. walizki. Druga wersja to ta która wzmacnia sygnał tylko w jedną stronę z auta do kluczyka. To urządzenie najprawdopodobniej wzmacnia sygnał tylko w jedną stronę (ale to musiał by się wypowiedzieć autor filmiku) z auta do kluczyka a sygnał z karty jest bezpośrednio transmitowany do samochodu bez żadnego wzmocnienia. Średnio taki sygnał ma zasięg do 150m (jest to zasięg jaki może wygenerować kluczyk lub karta bez wzmocnienia oczywiście w zależności od terenu). Wspominając, że gdy karta (kluczyk) jest np. w domu to takim urządzeniem (które wzmacnia sygnał tylko w jedną stronę) ma raczej marne szanse, żeby coś zdziałać bo sygnał z kluczyka (tutaj z karty) jest za słaby żeby się przebić przez mur. Ogólnie ostatniego czasu dość mocno się interesowałem tym tematem i budowa takiego transmitera, który wzmacnia sygnał w jedną stronę jest dość prosta i jak się poszuka w internecie to są praktycznie gotowe schematy jak coś takiego zbudować. Urządzenie składa się z: mikserów częstotliwości, rezonatorów, anten 433MHz, wzmacniacza mocy, pętli rezonacyjnej i kilku filtrów. Nawet widziałem układy oparte na gotowych zestawach RC805 gdzie sygnał jest przesyłany 1:1 bez żadnej demulacji dołożony tylko wzmacniacz, cewki i filtry. Takie urządzenie, które działa tylko w jedną stronę ma kilka wad, przede wszystkim zasięg bo nie wyciągnie się więcej niż około 150m (zasięg sygnału kluczyka bez wzmocnienia). Po drugie można zapomnieć o tym, że będzie działało w pomieszczeniu typu pojazd na zewnątrz a karta z odbiornikiem w domu chyba, że kluczyk leży na parapecie okna. Co nie zmienia faktu, że tym wzmacniaczem można uruchomić pojazd i do celów naukowych czy pokazowych jest ok.
    Druga wersja to te tak zwane walizki które wzmacniają sygnał w obie strony. Cena gotowego produktu podana w filmiku w tyś euro oczywiście jest ceną z kosmosu. Taką walizkę można też o wiele taniej zrobić. Oczywiście tutaj jest już wymagana znajomość programowania mikrokontrolerów uformowania pasma itp. bo praktycznie większość tych walizek jest zbudowana na oparciu środowiska Arduino lub podobnych. W tzw. walizkach wykorzystuje się moduły, który zapewnia komunikację w obie strony np. moduł: lora, który przy niewielkim poborze prądu i zasilaniu (3,3v) jest w stanie zapewnić komunikację i przesłać dane w obie strony nawet do 25km (oczywiście też zależy od terenu). Na jednym z filmików widziałem działanie takiej walizki na odległości 1km odległość między kluczem a samochodem. Przy zastosowaniu takiego modułu nie występuje problem typu ściany itp. Także osoby które znają się na programowaniu mikrokontrolerów itp., bez problemu coś takiego zbudują o wiele taniej.
    Nie wiem ile jest w tym prawy ale żeby było śmieszniej to patent z walizką najprawdopodobniej z informacji które tam gdzieś wyczytałem wymyślił polak. Chyba najskuteczniejszą metodą ograniczającą kradzież w ten sposób jest zastosowanie klatki Faradaya umieszczając kluczyk w specjalnym etui tłumiącym wysyłanie fali i izolującym go.
    dobrze napisane i trafne spostrzezenie.

    Etui kosztuje grosze, baa. Ja się osobiście pokusilem o wszyte maty w kieszeniach spodni dla wygody.

    W domu dodatkowy kluczyk leży wyłączony. A i tak, z przekory mam chociażby immo z pętlą indukcyjną plus immo na 2.4ghz z odcięciem kilku waznych finkcji OBD i wydaje mi się, że tymi bardzo prostymi mykami Ja i moje auto nie martwimy się szybką i bezproblemową kradzieżą.

    Wysłane z Galaxy S6 edge przy użyciu Tapatalka
    Uwaga! Mój nick wymawiamy tak jak jest napisane: skrzypul a nie "skszypół"

    205 1.9 GTi 128KM, CRX Del-Sol 1.6 136KM, A3 8L 1.8TQ 180KM, S3 8L BAM 260KM, A3 8P 2.0TQ 400KM
    S4 B8 3.0 TFSi: 475KM
    Chrysler Town&Country 3.6 290PS

  5. #374
    klamamoto's Avatar
    Data dołączenia
    Feb 2011
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    A3-CLUB.NET frakcja Bielsko
    Auto
    OOOO 264HP CS
    Model
    A3 8L 5d
    Silnik
    1.8T AUM
    Pomógł
    raz
    Podziękował
    23 razy

    Domyślny

    Cytuj Oryginalnie napisane przez Qid Pokaż post
    ...że tym wzmacniaczem można uruchomić pojazd i do celów naukowych czy pokazowych...
    roztrzepanym ludziom na zatłoczonych parkingach również bo zamyka odchodzi a w tym czasie 2 lub 3 osoby robią swoje a delikwent jest 2 alejki od zaparkowanego pojazdu i nie zwraca już na niego uwagi

    Cytuj Oryginalnie napisane przez skrzypul Pokaż post
    ...Ja i moje auto nie martwimy się szybką i bezproblemową kradzieżą.
    jak trzeba będzie to Sam oddasz auto...

  6. #375
    Łódzkie skrzypul's Avatar
    Data dołączenia
    Jun 2013
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Łódź/Żywiec
    Auto
    Town&Country
    Model
    Inny
    Silnik
    inny
    Pomógł
    619 razy
    Podziękował
    308 razy

    Domyślny

    Cytuj Oryginalnie napisane przez klamamoto Pokaż post
    jak trzeba będzie to Sam oddasz auto...
    Święta racja. Od tego mam AC plus mały bonus dla pożyczającego.

    Niestety, jakie by zabezpieczenie nie było: jak ktoś sie uprze to auta nie uchowamy.
    Uwaga! Mój nick wymawiamy tak jak jest napisane: skrzypul a nie "skszypół"

    205 1.9 GTi 128KM, CRX Del-Sol 1.6 136KM, A3 8L 1.8TQ 180KM, S3 8L BAM 260KM, A3 8P 2.0TQ 400KM
    S4 B8 3.0 TFSi: 475KM
    Chrysler Town&Country 3.6 290PS

  7. #376
    klamamoto's Avatar
    Data dołączenia
    Feb 2011
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    A3-CLUB.NET frakcja Bielsko
    Auto
    OOOO 264HP CS
    Model
    A3 8L 5d
    Silnik
    1.8T AUM
    Pomógł
    raz
    Podziękował
    23 razy

    Domyślny


  8. #377

    Data dołączenia
    Oct 2014
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Kraków
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8P
    Silnik
    1.6 BGU
    Podziękował
    6 razy

    Domyślny

    Czy waszym zdaniem audi a3 z 2003 r. jest jeszcze mocno zagrozone?

  9. #378
    klamamoto's Avatar
    Data dołączenia
    Feb 2011
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    A3-CLUB.NET frakcja Bielsko
    Auto
    OOOO 264HP CS
    Model
    A3 8L 5d
    Silnik
    1.8T AUM
    Pomógł
    raz
    Podziękował
    23 razy

    Domyślny

    tak szczególnie ostatnio idą na potęgę z tego co widzę

  10. #379
    heko's Avatar
    Data dołączenia
    Jul 2009
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    SJZ
    Auto
    Audi 2.0T
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    inny
    Pomógł
    547 razy
    Podziękował
    670 razy

    Domyślny

    Da się bajecznie prosto ale w przypadku służbowego samochodu istnieje ryzyko, ze w firmie pojawi się komunikat alarmujący na wypadek kradzieży. Nie trzeba byc złodziejem zeby dostać mocny zagłuszacz GPS lub GSM. Może najnowsze auta maja coś mądrzejszego ale wątpię bo jakoś tez je jumaja.
    Nie mam fejsa ani androida!

  11. #380
    latinos's Avatar
    Data dołączenia
    Feb 2020
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Wrocław
    Auto
    Audi A3 8P
    Model
    A3 8P
    Silnik
    1.8 TFSI - CNSB (170 KM)

    Domyślny

    Cytuj Oryginalnie napisane przez heko Pokaż post
    Da się bajecznie prosto ale w przypadku służbowego samochodu istnieje ryzyko, ze w firmie pojawi się komunikat alarmujący na wypadek kradzieży. Nie trzeba byc złodziejem zeby dostać mocny zagłuszacz GPS lub GSM. Może najnowsze auta maja coś mądrzejszego ale wątpię bo jakoś tez je jumaja.

    Właśnie zastanawiałem się jak czy jest sens "przenosić" zabezpieczenia, jakie stosuje szef w służbowych autach, na grunt swojego prywatnego samochodu. Konkretnie mam na myśli https://www.gpsguardian.pl/, czy lokalizator oparty na GPS i wysyłający parametry jazdy do systemu.
    Ostatnio edytowany przez latinos - 09-02-20 o 15:22

Strona 38 z 38 PierwszyPierwszy ... 28363738

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Tags for this Thread

Zasady postowania

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •