Strona 12 z 20 PierwszyPierwszy ... 21011121314 ... OstatniOstatni
Pokazane rezultaty 111 do 120 z 193

Temat: [8L] CB Radio w naszym A3

  1. #111
    larius's Avatar
    Data dołączenia
    Apr 2007
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Warszawa
    Auto
    The Revenant
    Model
    A3 8P
    Silnik
    2.0T CCZA
    Pomógł
    49 razy
    Podziękował
    20 razy

    Domyślny

    Mam tak samo i jest ok. Jak zawiesisz gruszkę za kierownicą to nic nie przeszkadza.
    Arguing with an engineer is a lot like wrestling in the mud with a pig. After a few hours, you realize that he likes it.

  2. #112
    Barti's Avatar
    Data dołączenia
    Nov 2007
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Żyrardów
    Auto
    jA3zczur
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.9TDI ALH
    Pomógł
    3 razy

    Domyślny

    Cytuj Oryginalnie napisane przez BartOwl Pokaż post
    niektórzy mają nawet dopałkę
    rozwiń temat proszę...

    Cytuj Oryginalnie napisane przez larius Pokaż post
    Jak zawiesisz gruszkę za kierownicą to nic nie przeszkadza.
    ja chowam gruchę w tej półce w drzwiach, nie przeszkadza, trzyma się tak, że nie powinna wypaść.
    Mój jA3zczur

    - 89,4 kW i 269,1 Nm

  3. #113
    larius's Avatar
    Data dołączenia
    Apr 2007
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Warszawa
    Auto
    The Revenant
    Model
    A3 8P
    Silnik
    2.0T CCZA
    Pomógł
    49 razy
    Podziękował
    20 razy

    Domyślny

    Cytuj Oryginalnie napisane przez Barti Pokaż post
    Cytuj Oryginalnie napisane przez BartOwl Pokaż post
    niektórzy mają nawet dopałkę
    rozwiń temat proszę...
    To takie urządzenie, które wzmacnia sygnał nadawania radia. Z uwagi na to, że polskie przepisy ograniczają moc nadawania do 4W (jak się mylę to mnie poprawcie) to takie urządzenie sprawia, że sprzęt jest nielegalny
    Arguing with an engineer is a lot like wrestling in the mud with a pig. After a few hours, you realize that he likes it.

  4. #114

    Data dołączenia
    Jul 2006
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Lublin
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.9TDI AGR

    Domyślny

    Tak jak napisałeś dopałka zwiększa sygnał nadawania ale nie odbiór o czym większość zapomina. Dodatkowo przy dopałce mogą powstać/powstają zakłócenia. Objawia się to, że słychać Cię na sąsiednich kanałach i jesteś słyszany niewyraźnie. Sprawdza się to dopiero przy komunikacji na duuuże odległości przy stacjonarnych CB.

    Pisaliście o triflexie. Ciekawa antenka ale droga. Tańsze rozwiązanie to Sirio TAJFUN-27 i dodatkowa antena FM ale wewnętrzna.

  5. #115
    Cichy's Avatar
    Data dołączenia
    Jan 2008
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Będzin
    Auto
    A3 8P
    Model
    A3 Sportback
    Silnik
    2.0TDI BKD
    Pomógł
    4 razy
    Podziękował
    2 razy

    Domyślny

    Zgadzam się w 100%, że dopałka nie służy do odbioru lecz do nadawania, używana jest głownie w CB stacjonarnych do nawiązywania dalszych połączeń, a co do anteny SIRIO TAJFUN-27 to odradzam - antena ma strasznie słaby zasięg (słaby odbiór, słabe nadawanie)
    SPRZEDAM:

    - Przednie fotele AMBITION PODGRZEWANE (bez airbag - do przełożenia)( mogę też sprzedać komplet mat z foteli)
    - Tunel środkowy pod podłokietnik z siatką-schowkiem z boku
    - Półoś lewa prawa + przegub wewnętrzny 2.0 TDI

  6. #116

    Data dołączenia
    Jul 2006
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Lublin
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.9TDI AGR

    Domyślny

    Cytuj Oryginalnie napisane przez Cichy Pokaż post
    co do anteny SIRIO TAJFUN-27 to odradzam - antena ma strasznie słaby zasięg (słaby odbiór, słabe nadawanie)

    Zgadza się. Sam jeżdżę z magnesem ML145. Zaletą tajfuna jest to, że wygląda jak fabryczna od FM a co do zasięgu to ma podobny jak nie jedna na magnesie o podobnej długości. Na miasto w sam raz nie trzeba skręcać RF-Gain'a.
    Acha koleś z serwiso-sklepu CB twierdził, że osiągał na niej zasięg ok 10km. Być może i prawda albo tylko reklama towaru którym handlował.

    Sam się zastaniawiam ciągle nad nią. Myślałem o zrobieniu jakiegoś połączenia aby w razie dalszych wyjazdów przykręcać ML'kę a na miasto mieć Tajfunka.

  7. #117

    Data dołączenia
    Oct 2008
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    LUBLIN
    Auto
    AUDI
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.8 AGN
    Podziękował
    raz

    Domyślny

    Jeśli chodzi o montaż gruchy to polecam takie rozwiązanie: kupiłem uchwyt na telefon przyklejany do szyby i w zestawie był również element umożliwiający zamocowanie na kratce nawiewu (taki trójkątny plastik z wystającymi wsówkami, żeby trzymał się na kratce), przykręcilem do niego blaszkę do mocowania gruchy i teraz jak chcę używać CB to po prostu wkładam uchwycik w kratkę i wieszam gruche, jak nie używam to odkręcam gruchę i ściągam uchwyt, proste. Ładnie, estetycznie i funkcjonalnie, bez wiercenia dziur w tapicerce itp. no i w razie czego zawsze mogę go przenieść w inne miejsce, brak śladów montażu radia Jak ktoś będzie chciał to wstawie fotki jak to wygląda.

  8. #118
    matthew_90's Avatar
    Data dołączenia
    Oct 2008
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Lubliniec
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.9TDI AHF

    Domyślny

    Cytuj Oryginalnie napisane przez P5ych0 Pokaż post
    Jeśli chodzi o montaż gruchy to polecam takie rozwiązanie: kupiłem uchwyt na telefon przyklejany do szyby i w zestawie był również element umożliwiający zamocowanie na kratce nawiewu (taki trójkątny plastik z wystającymi wsówkami, żeby trzymał się na kratce), przykręcilem do niego blaszkę do mocowania gruchy i teraz jak chcę używać CB to po prostu wkładam uchwycik w kratkę i wieszam gruche, jak nie używam to odkręcam gruchę i ściągam uchwyt, proste. Ładnie, estetycznie i funkcjonalnie, bez wiercenia dziur w tapicerce itp. no i w razie czego zawsze mogę go przenieść w inne miejsce, brak śladów montażu radia Jak ktoś będzie chciał to wstawie fotki jak to wygląda.
    Ja polecam takie rozwiązanie:




    Potrzebne materiały:

    *Ambi Pur Car
    *Uchwyt gruszki
    *Dobry klej (ja użyłem "PLASTIC WELDING SYSTEM" firmy VersaChem i trzyma jak skała)

    Czas realizacji 5min. gorzej było wymyślić patent

    Szybko, bez wiercenia i w każdej chwili można zdemontować

  9. #119
    majfa's Avatar
    Data dołączenia
    Sep 2010
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Żory
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 5d
    Silnik
    inny
    Podziękował
    6 razy

    Domyślny

    Witam ja zamontowalem ostatnio radyjko i gruszke w ten sposob





    Uchwyt kupiony w sklepie "Carrefour" koszt 24 zl .Dostajemy 2 uchwyty na telefon i taki jak widać na zdjęciu na gruche

    Ostatnio edytowany przez majfa - 22-05-11 o 17:52

  10. #120
    goryl25's Avatar
    Data dołączenia
    May 2011
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Gościm
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.9TDI ASV
    Podziękował
    3 razy

    Domyślny

    Mam pytanie : Jak ściągają anteny krótkie (40-75cm) ??? bo ja używałem tylko antany długiej i co wjazd na podwórko musiałem ją ściągać żeby nie pozrywać linek od wieszania prania , i teraz chciałbym kupić krótką ale nie wiem jak one daleko ściągają
    Autostrada Jest Bogiem , Prędkość Nałogiem , Wyprzedzanie Zabawą , a AUDI A3 Podstawą

Strona 12 z 20 PierwszyPierwszy ... 21011121314 ... OstatniOstatni

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Zasady postowania

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •