Strona 3 z 5 PierwszyPierwszy 12345 OstatniOstatni
Pokazane rezultaty 21 do 30 z 42

Temat: Problemy z odpalaniem 1.8 AGN

  1. #21
    wyder's Avatar
    Data dołączenia
    Jul 2007
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Warszawa
    Auto
    A3 1,8 Seria >>> A4 2,5TDI Q Mod>>> Będzie A5 mod :) niedługo >>> Sercem i duszą z wami
    Model
    Inny
    Silnik
    inny
    Pomógł
    6 razy
    Podziękował
    2 razy

    Domyślny

    A kto może napisać jak się dostać do tego czujnika??
    Pzdr

  2. #22
    larius's Avatar
    Data dołączenia
    Apr 2007
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Warszawa
    Auto
    The Revenant
    Model
    A3 8P
    Silnik
    2.0T CCZA
    Pomógł
    49 razy
    Podziękował
    20 razy
    Arguing with an engineer is a lot like wrestling in the mud with a pig. After a few hours, you realize that he likes it.

  3. Podziękowania dla larius za pomoc w problemie

    wyder (15-04-08)

  4. #23
    wyder's Avatar
    Data dołączenia
    Jul 2007
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Warszawa
    Auto
    A3 1,8 Seria >>> A4 2,5TDI Q Mod>>> Będzie A5 mod :) niedługo >>> Sercem i duszą z wami
    Model
    Inny
    Silnik
    inny
    Pomógł
    6 razy
    Podziękował
    2 razy

    Domyślny

    Larius pomogłeś Pozdro
    Pzdr

  5. #24

    Data dołączenia
    Apr 2007
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Białystok
    Auto
    A3
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.8 AGN
    Pomógł
    raz

    Domyślny

    Witam.
    Mi sie dzieje coś takiego.
    Zimy Pali dobrze.
    Jak sie nagrzeje tak że skazówka od temp na zegarach ruszy w góre tez dobrze.
    Ale jak zapale rano i przejade kawałek np. do sklepu po fajki.
    Wracam krece auto zapala na 2-3 sekundy i gaśnie. Potem musze krecić chwile na sucho dopiero po kilku sekundach zaczyna zapalać nierówno pracuje i po chwili jest juz ok.
    Czy to moga być objawy padnietego czujnika od temp.
    I mam jeszcze jedno pytanie czy po odłączeniu kostki od tego czujnika co pokazany byl na zdjęciu nie powinna wskazówka temperatury leżeć. Bo u mnie dalej stoi w pionie ,na vagu brak błedu.

  6. #25
    marcinos80's Avatar
    Data dołączenia
    Oct 2007
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    SUWAŁKI
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.8 AGN
    Pomógł
    19 razy
    Podziękował
    raz

    Domyślny

    Zobacz przewody wysokiego napiecia(ewentualnie podociskaj je,sprawdz przewodnosc ich -mozliwe ze sa przysniedziale i nie ma dobrego przejscia)sprawdz swieczki(sprawdz przerwy w swiecach czy sa odpowiednie,przeczysc papierkiem drobnoziarnistym)Mowisz ze VAG nic nie pokazuje ,to cos dziwnego takie objawy a program nic nie pokazuje.No nic zobacz to i dalej bedziemy myslec jak nie bedzie to to.Powodzenia.
    Moje małe sreberko... sprzedana niech służy...
    jest A4 1,9 TDI S-Line po koksie....

  7. #26
    larius's Avatar
    Data dołączenia
    Apr 2007
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Warszawa
    Auto
    The Revenant
    Model
    A3 8P
    Silnik
    2.0T CCZA
    Pomógł
    49 razy
    Podziękował
    20 razy

    Domyślny

    Muras jak odłączysz ten 4pinowy czujnik temp, to wskazówki muszą opaść, widocznie odłączasz coś innego... I jak je odłączysz, to nie znaczy, że będzie lepiej chodził...
    Bardzo możliwe, że właśnie padł Ci ten czujnik...
    Arguing with an engineer is a lot like wrestling in the mud with a pig. After a few hours, you realize that he likes it.

  8. #27

    Data dołączenia
    Apr 2007
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Białystok
    Auto
    A3
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.8 AGN
    Pomógł
    raz

    Domyślny

    Przewody i świece odpadają. Było sprawdzane. Żaden z moich fachowców nie ma pojęcia od czego to, wszystko wygląda na sprawne:/ Poprostu nie moge go gasić jak sie nie nagrzeje i wszystko jest jak trzeba.

  9. #28

    Data dołączenia
    Dec 2013
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Katowice
    Auto
    A3
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.8 AGN
    Pomógł
    raz
    Podziękował
    raz

    Domyślny nie odpala / nie słychać pompy paliwa

    cześć,

    mam problem z audi a3 8L 98' 1.8 AGN. Jakieś 2 tygodnie temu zdarzyło się, że nie odpaliła [ kręci, żadnych błędów ], nauczony doświadczeniem przysłuchałem się i nie słychać charakterystycznego lekkiego buczenia po przekręceniu. Mówię, pewnie znów pompa paliwa. Odkręciłem dekiel, wyciągnąłem wtyczkę, nie widać żadnych śladów zaśniedzienia, wsadziłem z powrotem, 3 przekręcenia kluczyka i zadziałało. Auto nie przerywało, nie robiło żadnych problemów.Przez 2 tygodnie odbyłem jakieś 20 podróży audiczką, zero problemów, wszystko bangla, aż do wczoraj.


    Ten sam objaw, kręci, nie pali. Nie słychać pompy, 20-30 przekręceń, sprawdziłem bezpiecznik [ nr. 28 ] odkręciłem dekiel pompy, odpiąłem wtyczkę, podpiąłem kilka razy i lipa. Nic się nie dzieje. Dziś po nocce spróbowałem dalej nic.

    pomierzyłem napięcie, po przekręceniu kluczyka pompa dostaje 1.5V.

    w planie mam wymianę przekaźnika 167 [ pozycja 4 ]. znalazłem w necie oznaczenie: 191 906 383C

    EDIT: kupiłem przekaźnik za 22 zł. Podpiąłem jeszcze vaga żeby błędy poczytać... A tam na silniku:
    1249, 1250, 1251, 1252, 1247 zwarcie do masy Wtryskiwacz cylindra, zawór węgla aktywnego zwarcie do masy

    17923 zawór przełączający kolektora ssącego zwarcie do masy
    17935 nastawnik walka rozrządu strona 1 zwarcie do masy...

    Trochę się zlęklem, ale mówię pogoogluje. Znalazłem na elektrodzie podobny przypadek na audi a6i wymiana przełącznika była rozwiązaniem.

    8 torxow. 3 pod kierownicą, 5 z noku na bezpiecznikow. Odciągnąć górę obudowy i ładnie zejdzie.

    Wymieniony przekaźnik. Audiolka pali jak złoto.
    Ostatnio edytowany przez pniemiec - 24-02-20 o 16:11

  10. #29

    Data dołączenia
    Oct 2019
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Lubelskie
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.8 AGN
    Podziękował
    2 razy

    Domyślny

    Odświeżę temat. Otóż mam problem ze wspomnianym w wątku 1.8 AGN dotyczy 97. Problem polega na tym że przy odpaleniu pali mi się żółta kontrolka samochód z kluczykiem chyba immo ale nie jestem pewny bo jestem zielony, i za razem czerwona od akumulatora. Dodam że żółta kontrolka miga i dopiero za którymś razem jak przestanie mrugać to odpali. Zawsze jak odpali obroty delikatnie falują, czasami przy odpalaniu tylko "harknie". Świece wymienione, przewody też, filtry nowe. Dodam też że w czasie jazdy przy redukcji biegu zapala się czerwona dioda akumulatora i czasami zgaśnie auto a czasami tak szarpnie mocno, jakby coś się odblokowało i dodało mocy. VAG mówi błędy 17967 - jednostka sterującą przepustnica i 17916 wartość wyuczona układu biegu jałowego. Są też takie dni ze zapali obroty zafalują tak 1100/1200 i można jechać podczas jazdy nic się nie dzieje. I teraz pytanie czy to wszystko winna przepustnicy? Czasami tak jak harknie nasuwa mi się bendiks ale już nie wiem :/ Tyle tego jest że się gubię.. Ktoś może miał taki problem i wie jak pomóc ??

  11. #30
    klamamoto's Avatar
    Data dołączenia
    Feb 2011
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    A3-CLUB.NET frakcja Bielsko
    Auto
    OOOO 264HP CS
    Model
    A3 8L 5d
    Silnik
    1.8T AUM
    Pomógł
    raz
    Podziękował
    23 razy

    Domyślny

    wyczyść przepustnicę i zaadaptuj oraz zdejmij klemy z akumulatora i porządnie wyczyść(bardzo drobny papier ścierny/odtłuść rozpuszczalnikiem/nasmaruj wazeliną techniczną/dokręć odpowiednio) zarówno je wewnątrz jak i bolce na akumulatorze

Strona 3 z 5 PierwszyPierwszy 12345 OstatniOstatni

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Zasady postowania

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •