Strona 1 z 4 123 ... OstatniOstatni
Pokazane rezultaty 1 do 10 z 40

Temat: [8P] Wycięcie katalizatora

  1. #1
    Miro's Avatar
    Data dołączenia
    Nov 2005
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Kraków i okolice
    Auto
    Biały Smok
    Model
    Inny
    Silnik
    2.0T CCZA
    Pomógł
    780 razy
    Podziękował
    129 razy

    Domyślny [8P] Wycięcie katalizatora

    Czy w 2.0 TDi (BKD) mozna bez problemu "wyrzucic" katalizator ??
    Podjechac do tłumikarza ktory wytnie "wstawi rure" i bedzie spoko ? tak jak bylo w starych 1.9?!

    Czy tez sa jakies czujniki,sondy itp. i jest problem potem z komputerem itp. ??




    Prosze o konkrety, gdybaczom wstawiajacym hihy i usmieszki , robiacym wszedzie OT
    dziekuje
    Ostatnio edytowany przez klamamoto - 25-06-15 o 15:51
    Nie pomagam na PW, nie muszę
    Od tego jest forum i tematy na nim



  2. #2

    Data dołączenia
    Feb 2006
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    podkarpacie
    Auto
    audi
    Model
    A3 8L 5d
    Silnik
    1.9TDI AHF
    Pomógł
    13 razy

    Domyślny

    Wydaje mi sie ze nie powinno byc problemu w BKD, dopiero w nowszych wersjach 2.0 tdi z filtrem czastek stałych jest to jakis problem.

  3. #3
    Miro's Avatar
    Data dołączenia
    Nov 2005
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Kraków i okolice
    Auto
    Biały Smok
    Model
    Inny
    Silnik
    2.0T CCZA
    Pomógł
    780 razy
    Podziękował
    129 razy

    Domyślny

    Znalazlem takie cos : http://www.tdiracing.pl/viewtopic.php?t=3704
    i jest tam jedna konkretna odpowiedz ale za to PatTDI "mozesz usunac katalizator nie ma tam zadnych czujnikow i nie bedzie to mialo negatywnego wplywu na silnik"
    wiec jak Patryk tak napisal to spoko


    Edit:

    Dowiedzialem sie jeszcze jedna bardzo wazna rzecz, zostanie dla potomnych:
    Cytuje m-kozak z forum tdiracing.pl (Golf V BKD)

    "została puszka , wyjęty został środek bo w tym silniku kat jest przy samym turbo i ma specjalną flansze do szybko złączki z turbiną , wstawienie rury to by była rzeźba niesamowita , w BKD kat nie jest zwykłą prostą puchą jak w innych silnikach lecz ma bardzo specyficzny kształt co sprawia że wstawienie w tym miejscu rury jest bardzo trudne..... i tu właśnie tkwi problem bo katalizator w BKD nie jest standartowo pod podwoziem lecz pionowo zaraz poniżej turbiny i nie ma do niego dostępu , trzech tłumikarzy nie chciało się podjąć wyciencia i musiałem jechać do mechanika który wyjoł cały wydech i dopiero tłumikaż zrobił swoje"
    Nie pomagam na PW, nie muszę
    Od tego jest forum i tematy na nim



  4. #4
    OBEL711's Avatar
    Data dołączenia
    Feb 2009
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    wrocław
    Auto
    quattro
    Model
    A3 8P
    Silnik
    2.0TDI BKD

    Domyślny

    mam ten sam problem chce wyciąc bo po dwoch awariach turbo poszło tam sporo oleju i zapewne zapiekl sie tam na amen. nie moge znależc we wrocku nikogo kto by sie chcial podjac tego.
    Dodano:
    wyciołeś u siebie katalizator ? jak tak to opisz prosze jak zrobiles gdzie i jaki efekt pozdro
    Ostatnio edytowany przez OBEL711 - 03-05-09 o 23:07 Powód: Automatyczne łączenie postów
    Tomek

  5. #5
    Sztomel's Avatar
    Data dołączenia
    Feb 2009
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Rybnik
    Auto
    Volkswagen Golf Mk4
    Model
    Inny
    Silnik
    1.9TDI ALH
    Pomógł
    210 razy
    Podziękował
    raz

    Domyślny

    w silniku BKD nie ma żadnych sond lambd ani innych pierdół, nie ma też FAPa więc wycięcie kata tak samo jak w starych AHF-ach itp. - bez uszczerbku dla parametrów silnika.
    http://www.a3-club.net/forum/signaturepics/sigpic10577_1.gif

  6. #6
    Miro's Avatar
    Data dołączenia
    Nov 2005
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Kraków i okolice
    Auto
    Biały Smok
    Model
    Inny
    Silnik
    2.0T CCZA
    Pomógł
    780 razy
    Podziękował
    129 razy

    Domyślny

    Cytuj Oryginalnie napisane przez OBEL711 Pokaż post
    wyciołeś u siebie katalizator ? jak tak to opisz prosze jak zrobiles gdzie i jaki efekt
    tak, mam "wydłubany" katalizator, oddalem do mechanika i zrobil to.
    zadnych efektow ujemnych, moze zaczal sie lepiej wkrecac, robilem to jeszcze na serii

    Cytuj Oryginalnie napisane przez Sztomel Pokaż post
    w silniku BKD nie ma żadnych sond lambd ani innych pierdół, nie ma też FAPa więc wycięcie kata tak samo jak w starych AHF-ach
    i tak i nie, jak juz przekonalismy sie na tym forum, BKD tez moze miec FAP-a, jezdzac autkiem kupionym jako uzywane warto to sprawdzic, jest to wielka zadkosc ale..

    wyciecie w BKD nie jest takie proste jak w starych np AHF bo katalizator jest w pionie za turbina, trzeba sciagac wydech, duzo wiecej roboty, no i wlasciwie katalizator sie wykrusza a nie wycina.
    Nie pomagam na PW, nie muszę
    Od tego jest forum i tematy na nim



  7. #7
    MiG25's Avatar
    Data dołączenia
    Sep 2006
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Żyrardów
    Auto
    .:OOOO:.
    Model
    Inny
    Silnik
    inny
    Pomógł
    83 razy

    Domyślny

    Cytuj Oryginalnie napisane przez Miro Pokaż post
    no i wlasciwie katalizator sie wykrusza a nie wycina.
    A jakby ktoś go wyciął i wstawił w tym miejscu rurkę to coś złego by się stało ? Wykruszenie to zawsze dodatkowa puszka i tak na mój rozum powoduje dodatkowe dźwięki ,a i nie ułatwia usuwania spalin (pomijając trudności opisane wyżej )

  8. #8
    Miro's Avatar
    Data dołączenia
    Nov 2005
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Kraków i okolice
    Auto
    Biały Smok
    Model
    Inny
    Silnik
    2.0T CCZA
    Pomógł
    780 razy
    Podziękował
    129 razy

    Domyślny

    Mig, przeczytaj sobie w trzecim poscie od gory (moj post) cytat z tdi racing ktory zamiescilem, to samo powiedzieli mi w quattro service. puszka w BKD ma bardzo specyficzny ksztalt i wsadzenie tam rurki jest prawie niewykonalne, oczywiscie ze byloby lepiej, ale nikt nie chce tego zrobic.
    dzwiekow dodatkowych zadnych, tu zareczam, zreszta wiekszosc chyba osob na forum ktora ma pomodzone BKD ma katalizator wyciety (wykruszony).

    z tego co wiem, moze sie myle, to wszystkie silniki PD maja juz katalizator w pionie za turbo i sie go wykrusza, latwiej i szybciej, pewnie nie lepiej, bo "obija" sie wszystko w puszce a nie przelatuje prosto rurka.
    Nie pomagam na PW, nie muszę
    Od tego jest forum i tematy na nim



  9. #9
    MiG25's Avatar
    Data dołączenia
    Sep 2006
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Żyrardów
    Auto
    .:OOOO:.
    Model
    Inny
    Silnik
    inny
    Pomógł
    83 razy

    Domyślny

    No przecież napisałem pomijając trudności opisane wyżej...To ,że się komuś nie chce , bo jest skąplikowane i mało zarobi w stosunku do wykonanej pracy nie znaczy wcale ,że jest niewykonalne i tylko o to mi chodziło. Ktoś kto nie będzie o tym wiedział ,że to jest trudne może to zrobi No i "wykruszony" to nie to samo co "wycięty" ,przynajmniej nie dla mnie ...

  10. #10
    OBEL711's Avatar
    Data dołączenia
    Feb 2009
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    wrocław
    Auto
    quattro
    Model
    A3 8P
    Silnik
    2.0TDI BKD

    Domyślny

    u mnie dochodzi do jeszcze jednej komplikacji poniewaz mam quattro i trzeba rozebrać wał żeby dobrac sie do tej owalnej części zwanej katalizatorem ! Jestem po wstawieniu wiekszej turbiny - hybrydy z wiekszymi wirnikami i przetloczonym kolektorek więc chyba powinnienem to zrobic mimo ze koszta będę większe niż przy zwyklym BKD, pozatym jak już wspomniałem do mojego katalizatora dwa razy wleciał olej więc moze byc lekko przytkany i blokować oprożnianie spalic a a co za tym idzie żle wplywac na prace turbo. Co do wykruszenia a nie mozna wykruszyc i wstawic rurke w srodek tej kulki ??
    Tomek

Strona 1 z 4 123 ... OstatniOstatni

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Zasady postowania

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •