Strona 4 z 4 PierwszyPierwszy ... 234
Pokazane rezultaty 31 do 40 z 40

Temat: [8P] Wycięcie katalizatora

  1. #31
    radabrov's Avatar
    Data dołączenia
    Apr 2010
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Warszawa
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8P
    Silnik
    2.0 AXW
    Pomógł
    4 razy

    Domyślny

    No właśnie w fsi padają wstępne przez niedopalony syf z egr, który idzie w wydech. Padają też sondy NOx wkręcone za katalizatorem tlenków azotu, co często błędnie interpretuje się jako awarie katalizatora końcowego. Z resztą błąd, który przywołał kolega wskazuje na kat wstępny dla cylindra 1 i 2. Radzę sprawdzić szczelność oraz wykonać test sond i katalizatorów vasem lub vcds.

  2. #32
    lukasz9553's Avatar
    Data dołączenia
    Apr 2016
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Pomorze
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8P
    Silnik
    2.0 AXW
    Podziękował
    9 razy

    Domyślny

    Byłem dziś i tłumikarzy i powiedzieli, żeby lepiej kata nie ruszać bo jakiś tam przedmuch ma. Szczelny układ wydechowy również jest. On (katalizator ) wysypuje się jedynie jak zacznę cisnąć moją A3. Poradzili mi założenie emulatora na ostatnią sondę ale niestety... mam sondę z szerszym gwintem i nie da rady. Może wiecie czy są jakieś emulatory z szerszym gwintem albo czy warto bawić się w elektroniczny emulator katalizatora?

  3. #33

    Data dołączenia
    Aug 2014
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Krosno
    Auto
    Audi
    Model
    A3 Sportback
    Silnik
    inny

    Domyślny Katalizator 1.6 FSI BLP

    Witam serdecznie ktos sie orientuje moze czy do tego modelu podejdzie katalizator z silnika o kodzie BAG lub innych samochodow typu golf touran?

  4. #34

    Data dołączenia
    Mar 2017
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Amsterdam
    Auto
    Audi A3 2,0 FSI 8P
    Model
    A3 8P
    Silnik
    2.0 AXW

    Domyślny

    Siemanko Audi 2,0 benzyna FSI 2003r silnik AXW u mnie cały czas wywala checka i takie oto błędy :

    17479 czujnik tlenków azotu (g295) sterowanie podgrzewaniem P1071 - 004 niezrozumiały sygnał
    16804 zespół 1 system katalizatora P0420 - 002 za mała skuteczność
    16814 zespół 2 system katalizatora P0430 - 002 za mała skutecznosc (sporadyczny)

    Co w takim wypadku powinienem zrobić ??? da rade jakoś usunąć katalizator ?? wyłączyć sonde czy coś innego żeby nie było błędów ?

  5. #35

    Data dołączenia
    Feb 2015
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    poznan
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8P
    Silnik
    1.6 BSE

    Domyślny

    Podbijam temat bo mam ten sam problem.w fsi nie usuniesz katalizatora żadnego .... wyjmij kata z kolektorem ocsyloskop w łapę i sprawdź kata na bank tak jak ja masz zapchane puszki w kacie te dwie grube wkłady te się wymienia podobna można i dlatego sonda 1,2 zaraz za katem wariuje z tego względu ze nie jest poprawna emisja spalin przez zapchane wkłady i będzie ci wywalac check tak jak mi ...

  6. #36

    Data dołączenia
    Feb 2015
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    poznan
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8P
    Silnik
    1.6 BSE

    Domyślny

    Więc tak dla zainteresowanych robią takie rzeczny w POZNANIU 1300 zł kosztuję taki myk zostawiasz swój kolektor z katalizatorami ... bierzesz z półki po regeneracji taki sam zestaw jak zostawiasz u nich ( kolektor ) i dostajesz pisemną 12 miesięczną gwarancję w kacie wymieniają niby te środki ( niby 1 z lepszych firm regeneracji katów ) w na północną polskę i kawałek małopolskiego
    Ostatnio edytowany przez komono - 24-04-17 o 21:07

  7. #37
    quezacotl's Avatar
    Data dołączenia
    Apr 2011
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Wrocław
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8P
    Silnik
    2.0 AXW

    Domyślny

    Witajcie,

    od pewnego czasu walczę z poniższymi błędami:
    16814 - Catalyst System; Bank 2
    P0430 - 002 - Efficiency Below Threshold
    16804 - Catalyst System; Bank 1
    P0420 - 002 - Efficiency Below Threshold

    Zjeździłem 6 tłumikarzy we Wro i okolicach i wszyscy rozkładają ręce. Przeczytałem też wszystkie wątki na forum, jakie udało mi się znaleźć, nt. wymiany kata w wersji 2.0 FSI. Niestety bardzo mało w nich konkretnych rozwiązań.

    Dlatego pomyślałem, że przydałoby się zebrać kompleksowe info w 1 wątku, żeby potem móc odsyłać wszystkich, którzy mają podobny problem.
    A ten wydaje się najbardziej odpowiedni.


    Dejson, komono - możecie podać konkretny namiar na ten warsztat z Poznania? I dać znać, czy robiliście (lub ktoś inny z forum) już u nich swoje katalizatory?

    KoWaL123 udało Ci się poradzić sobie z problemem? Jeśli tak, to jak?

    lukasz9553 udało Ci się znaleźć ogarnięty warsztat od kata we Wro lub okolicach?
    Ja byłem w 6 miejscówkach i wszędzie, jak tylko im mówiłem, że mam 3 katalizatory, a sonda lambda ma gwint większy niż M18/1,5 to robili wielkie oczy.

    radabrov jeśli miałbyś zdiagnozować silnik na podstawie powyższych błędów - co zrobiłbyś i w jakiej kolejności?

    Moja propozycja:
    1. sprawdzenie szczelności kolektora dolotowego
    2. sprawdzenie szczelności kolektora wydechowego w okolicy kata
    3. sprawdzenie szczelności tłumika przelotowego i końcowego
    4. test sondy lambda i katalizatora
    5. test sondy NOX

    Jeśli coś pomyliłem lub pominąłem - będę wdzięczny za wyprowadzenie z błędu.
    Prosiłbym też o podesłanie linku do ogarnietego warsztatu, gdzie potrafią zrobić test lambdy, kata, sondy NOX.
    Albo o link do instrukcji, jak zrobić to (krok po kroku) samemu.

    Z góry wielkie dzięki za wszelkie informacje!

  8. #38
    tomaszenko's Avatar
    Data dołączenia
    Sep 2017
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Warszawa
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8P
    Silnik
    3.2 BDB
    Podziękował
    5 razy

    Domyślny

    Cześć, kotlet już nie raz odgrzewany, ale został bez konkretnej odpowiedzi. Czy katalizator w 3.2 stanowi jakieś problemy? Zauważyłem, że jak trochę autko postoi po uruchomieniu to czuć lekko taki słodki zapach, a z rury potrafi iść biały dym. Zacząłem stawiać na katalizator, ale może ktoś podpowie czy to katalizator czy coś innego?

  9. #39
    Konio_68's Avatar
    Data dołączenia
    Jun 2013
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Gdańsk
    Auto
    Volvo
    Model
    Inny
    Silnik
    inny
    Pomógł
    40 razy
    Podziękował
    19 razy

    Domyślny

    słodki zapach i biały dym to raczej płyn chłodniczy , nie ubywa ci płynu ?

  10. #40
    tomaszenko's Avatar
    Data dołączenia
    Sep 2017
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Warszawa
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8P
    Silnik
    3.2 BDB
    Podziękował
    5 razy

    Domyślny

    Cytuj Oryginalnie napisane przez Konio_68 Pokaż post
    słodki zapach i biały dym to raczej płyn chłodniczy , nie ubywa ci płynu ?
    Sprawdzałem i jest w porządku. Dolewałem tak z dwa miesiące temu, ale to był pierwszy raz od minimum półtora roku.

Strona 4 z 4 PierwszyPierwszy ... 234

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Zasady postowania

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •