Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni
Pokazane rezultaty 1 do 10 z 22

Temat: Szarpie na gazie. Instalacja BRC

  1. #1
    pawel1988's Avatar
    Data dołączenia
    Apr 2010
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Krajenka/k Piły
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.8T AGU
    Podziękował
    raz

    Question Szarpie na gazie. Instalacja BRC

    Witam. Mam problem z A3 1.8T 150 KM Instalacja BRC. Na pb jest wszystko w porządku i na gazie przy spokojnej jeździe jest OK. Najgorsze zaczyna się przy szybkim przyspieszeniu gdy mocniej przycisnę zaczyna szarpać całym samochodem bez różnicy na jakim biegu, przy wyprzedzaniu muszę wtedy szybko przełączyć na pb
    Wymieniłem już sondę lambda, świece, filtry od gazu i nic to nie zmieniło. Kiedyś znalazłem na jakimś forum że może być pęknięty jakiś wężyk od powietrza i dlatego tak się dzieje. Oglądałem sam wężyki ale nic nie znalazłem bo w sumie nie wiem o jaki wężyk mogło chodzić. A od kilku dni przy depnięciu wyłącza mi się gaz masakra
    Jeśli ktoś spotkał się z takim przypadkiem proszę o pomoc.
    Z góry dziękuję
    Ostatnio edytowany przez klamamoto - 09-01-16 o 15:58

  2. #2
    yooz3r's Avatar
    Data dołączenia
    Dec 2010
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Płock
    Auto
    Audi
    Model
    A3 Sportback
    Silnik
    2.0T BWA
    Pomógł
    raz
    Podziękował
    raz

    Domyślny

    zawsze byłem przeciwny gazowaniu silników z turbo, nawet tych bez ale cóż nadal jest to dość popularna metoda sorry za off topic

  3. #3
    pila24's Avatar
    Data dołączenia
    Jul 2009
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    ZBI
    Auto
    sczała
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.8 AGN
    Pomógł
    57 razy
    Podziękował
    4 razy

    Domyślny

    Ciekawe jakie masz ciśnienie ustawione na reduktorze?Bo może być za niskie albomasz po prostu za słaby reduktor i teraz zimą jest totalna kicha-gaz wolniej odparowuje i auto dostaje za mało gazu, a przy zbyt niskim cisnieniu nastepuje powrót na pb by auto nie zgasło.Mam nadzieje ze nie masz brc light bo to kastrat bez czujnika temp reduktora.

    Pierw sprawdzić zasilanie lpg-czy auto dostaje odpowiednia ilosc gazu (mozna to sprawdzic vagiem-wykres sondy lambda przy jeździe).Jezeli bedzie ok i mieszanka nie bedzie zbyt uboga/bogata to trzeba wziąć sie za układ zapłonowy.

    yooz3r to nie jest temat o tym czy gazować czy nie.
    Ostatnio edytowany przez pila24 - 25-12-10 o 17:11

  4. Podziękowania dla pila24 za pomoc w problemie

    pawel1988 (27-12-10)

  5. #4
    pawel1988's Avatar
    Data dołączenia
    Apr 2010
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Krajenka/k Piły
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.8T AGU
    Podziękował
    raz

    Domyślny

    Instalacja to BRC Sequent 24. Auto kupiłem sprowadzone z Włoch z zainstalowaną już instalacją BRC. Gaz tankuję zawsze na stacji BP bo z tego co wyczytałem to mają jeden z lepszych gazów.
    A jeśli chodzi o ciśnienie na reduktorze to nie mam pojęcia jakie mam ustawione.

    Bardzo dziękuję za podpowiedź, przynajmniej będę wiedział jak naprowadzić gazownika w sprawie tego reduktora.
    Wielkie dzięki
    Pozdrawiam

  6. #5
    mlodymoy's Avatar
    Data dołączenia
    Nov 2010
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    SZCZECIN
    Auto
    AUDI
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.8T ARZ
    Pomógł
    raz
    Podziękował
    5 razy

    Domyślny

    Ja mam inny problem bo tez szarpie ale na malych obrotach nawet potrafi gasnac wiec nie wiem czemu tak jest.. Silnik 1.8T 150 km ARZ wie ktos moze co to ..?
    A3/S3

  7. #6
    pila24's Avatar
    Data dołączenia
    Jul 2009
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    ZBI
    Auto
    sczała
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.8 AGN
    Pomógł
    57 razy
    Podziękował
    4 razy

    Domyślny

    Napisz jaka masz listwę bo wygląda to na za wolne wtryski.Bo wbrew pozorom na wolnych obrotach większość wtryskiwaczy kładzie się ze względu iż wtedy są najkrótsze czasy wtrysków.Możliwe też iż listwa sie rozkalibrowała (często zdarza się to valtekom i pochodnym),zabrudziła lub któraś z cewek padła.
    Ostatnio edytowany przez pila24 - 07-01-11 o 17:26

  8. #7
    mlodymoy's Avatar
    Data dołączenia
    Nov 2010
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    SZCZECIN
    Auto
    AUDI
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.8T ARZ
    Pomógł
    raz
    Podziękował
    5 razy

    Domyślny

    Wczoraj był gaz montowany ...
    A wtryski mam te pomarańczowe podobno do 160 KW..
    A o jaka listw Ci chodzi..?
    No i czy świece mogą mieć na to jakiś wpływ...?No bo mówił żebym wymienił na NGK czy jakoś tak
    A3/S3

  9. #8
    pila24's Avatar
    Data dołączenia
    Jul 2009
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    ZBI
    Auto
    sczała
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.8 AGN
    Pomógł
    57 razy
    Podziękował
    4 razy

    Domyślny

    Skoro wczoraj to obstawiam możliwe błędy montażowe/brak regulacji (i gadanie gazownika że ma szarpac az sie "ułoży" ).Domniemam że masz instalacje brc bo oni kolorami oznaczają wydajność wtryskiwaczy i mimo że nie znam ich dokładnych parametrów to pewnie nie są za wolne bo brc nie daje chłamu typu valtek30 itp jak juz to zavoli.
    Trzeba pierw wyregulować instalacje i sprawdzić jaką mieszankę pokazuje lambda (czy nie jest za ubogo przy bucie i czy nie zalewa na wolnych).
    U Ciebie wygląda na zalewanie silnika gazem na wolnych więc korekty trzeba uruchomić.
    Skoro ją założyli to niech ją wyregulują jak należy a nie od razu każą zmieniać świece.Ja na swoich ngk za 18zł\szt zrobiłem 30tys km i dopiero teraz raz na jakiś czas (powiedzmy raz na 500km) wypadnie pojedyńczy zapłon i wiem że dopiero teraz musze powoli się szykować do wymiany świec.
    A listwa to szyna na której umieszczone są wtryskiwacze lpg,tak potocznie mówi się na układ wtryskiwaczy gazowych.

    takie wtryski masz?

    Ostatnio edytowany przez pila24 - 07-01-11 o 19:07

  10. #9
    mlodymoy's Avatar
    Data dołączenia
    Nov 2010
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    SZCZECIN
    Auto
    AUDI
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.8T ARZ
    Pomógł
    raz
    Podziękował
    5 razy

    Domyślny

    Tak władnie takie .. U mnie BRC 24 .No własnie ten typek gada ze tak powinno byc bo silnik nigdy nie mial bys przerabiany na gaz i wogole ja zaplacilem 2900 zl i myslalem ze na tym sie juz narazie zakonczy a tu kuzwa swiece każą wymieniac i wogolne.. Jutro własnie jestem z nim umówinony zeby cos tam modził .Dlatego chcialem sie cos o tym dowiedziec
    A3/S3

  11. #10
    pila24's Avatar
    Data dołączenia
    Jul 2009
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    ZBI
    Auto
    sczała
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.8 AGN
    Pomógł
    57 razy
    Podziękował
    4 razy

    Domyślny

    Te wtryski sa do 160km a nie do 160KW z tego co znalazłem w necie ale ogolnie na temat parametrów zestawów brc mało info jest w sieci.Za 2900 byś miał staga 300 i wtryskiwacze hana co było by moim zdaniem lepszym wyborem ale teraz nie ma co gdybać tylko za ucho złapać tego gazownika i kazać mu zrobić porządek z tą instalacja a jak nie to demontaż i zwrot kasy.Bo pewnie inny kumaty monter nie miał by problemu by to ogarnąć bez bzdurnych wymówek że auto ma szarpać na gazie ale jak ktoś inny wepcha swoje łapki w instalkę to gwara przepadnie.

    Jak masz vaga to sam możesz co nie co posprawdzać,np. czasy wtrysków benzyny na obrotach jałowych podczas pracy na pb i te same czasy podczas pracy na lpg,to już dużo powie co się dzieje z mieszanka.Również można sprawdzić korekty krótkoterminowe podczas jazdy na lpg.Wszystko oczywiście opiera sie na wskazaniach sondy lambdy.

    Pamietaj i powtórz to samo tego monterowi-na lpg silnik ma tak samo pracować jak na pb.
    Ostatnio edytowany przez pila24 - 07-01-11 o 20:38

  12. Podziękowania dla pila24 za pomoc w problemie

    mlodymoy (07-01-11)

Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Zasady postowania

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •