Strona 129 z 268 PierwszyPierwszy ... 2979119127128129130131139179229 ... OstatniOstatni
Pokazane rezultaty 1,281 do 1,290 z 2680

Temat: Wybór radia wzmacniacza subwoofera głośników

  1. #1281

    Data dołączenia
    Dec 2013
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Młynary
    Auto
    Audi a3
    Model
    A3 8P
    Silnik
    1.9TDI BKC
    Podziękował
    2 razy

    Domyślny

    kupiłem kiedyś taki kabel którym mogę sie podłaczyć pod oryginalne radio Concert I, tylko podobno trzeba zmienić jakiś kod żeby to działało, ale nie wiem jaki, mam gościa który może mi się podłaczyć i to zrobić tylko on nie wie co dokładnie więc jesli ktoś robił takie coś i wie to prosiłbym o wytłumaczenie mi tego żebym mógł jemu powiedzieć co i jak
    Chodzi o ten kabel http://allegro.pl/adapter-aux-in-vw-...350007489.html co musze zrobić zeby to działało? pozdrawiam

  2. #1282

    Data dołączenia
    Jan 2014
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Zgorzelec
    Auto
    A3
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.9TDI ASZ

    Domyślny

    Planuję zbudować skrzynkę w boczek do audi, jaki głośnik wybrać: JBL GTO 804, RE Audio REX-8S4 czy u-Dimension EL-S804? Jaki wzmacniacz dobrze zasilił by to?

  3. #1283
    edd's Avatar
    Data dołączenia
    Mar 2014
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Piotrków Trybunalski
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.8 APG
    Podziękował
    2 razy

    Domyślny

    Witam! Wiem, że car-audio to choroba a jej leczenie jest kosztowne. Chyba znalazłem tańsze odpowiedniki leków.
    Zakupiłem ostatnio odtwarzacz JVC KD-X210. Kryteria wyszukiwania:
    1. dopasowanie do wnętrza
    2. cena
    3. odtwarzanie z usb
    Wydałem na niego 199pln (przeceniony w promocji z 238pln). Wymienić postanowiłem bo stary odtw. (sony) nie pasował mi do wnętrza, a przede wszystkim dla tego, że fiksował czytnik i odsłuch plików mp3 stawał się mordęgą.
    Nie wiem co mam z przodu ale gra ładnie więc nie zaglądam (odseparowana 13). Tyłu nie było wcale (nawet kabli ani pinów w kostce iso) więc w boczki włożyłem Peiying alien za 92 pln. Piszę dla potomnych z płytszymi kieszeniami bo to co usłyszałem po włączeniu (i ustawieniu radia- a ustawień jest mnóstwo-włącznie z korektą częstotliwości) przeszło moje oczekiwania. Jeżeli ktoś tylko ma możliwość sprawdzenia tego radia proszę, nie lekceważcie go "bo za tanie". pozycja naprawdę godna uwagi

  4. #1284
    montenegro99's Avatar
    Data dołączenia
    Mar 2013
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    pomorskie
    Auto
    A3 8P
    Model
    A3 Sportback
    Silnik
    2.0 TDI PD BMM (140KM)
    Pomógł
    7 razy
    Podziękował
    10 razy

    Domyślny

    Pewnie ten temat bedzie pasował tutaj.

    Mam w 8L ori naglosnienie BOSE i mam pytanie czy mozna je "podrasowac"?

    Tak, wiem, wiem, ze inne niefabryczne radio/sub/wzmak zagra 100 razy lepiej, ale nie chce zmieniac radia, bo chce zostac przy ori ze wzgledu na komponowanie sie z konsola srodkowa, a suba nie chce tez ruszac, bo chce miec miejsce w bagazniku. Nie zalezy mi na dudnienu na otwartej szybie, ani na jakies super hiper jakosci dzwieku, chcialbym sie tylko dowiedziec czy moze ktos probowal to bose usprawnic.

    Dlatego mam pytania:
    1. Czy jest sens robic wygluszenie drzwi (bagaznik mam wygluszony), czy szkoda kasy przy bose? Czy w ogole po wygluszeniu bedzie jakikolwiek efekt?
    2. Czy da sie cos zrobic zeby sub nie gral srednimi tonami (u mnie jak siedzisz z tylu to wyraznie np. wokal z suba slychac)? Czy mozna zalozyc zwrotnice 2ohm zeby odciac srednie tony?
    3. Czy wzmak bose jest w stanie zasilic niefabryczne glosniki 130mm 2ohm?
    4. Czy ktos probowal zamontowac glosniki bose z innych audi? Albo ze starej mazdy 6 ktora tez ma bose i wizualnie wzmacniacz wyglada identycznie jak w 8l, a glosniki sa tam wieksze?

  5. #1285
    kr3ngdee's Avatar
    Data dołączenia
    Mar 2010
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Toruń/Warszawa
    Auto
    Audi A3
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.9TDI ASZ
    Pomógł
    15 razy
    Podziękował
    12 razy

    Domyślny

    Dobre wygłuszenie drzwi nawet przy fabrycznych głośnikach daje efekt.
    Jeśli nie chcesz ingerowac w przestrzeń bagaznika to zrob sobie albo kup skrzynkę w nadkole + glosnik 20cm.
    Wzmacniacz ukrywasz gdzies gdzie bedzie miejsce. Z ori radia przejsciowka, sterownik do sygnału/filtr. I pod wzmacniacz sobie podłączasz przedni zestaw odseparowany jakiś oraz suba.
    Za 400zł można dorwac sredni wzmak 4kanałowy, za 200-300 głosniki na przód. 100zł skrzynka i z 200zł głosnik do suba. + kable itd. Także taka zabawa to około 1000zł.
    Jeśli nie chcesz tego to przy tym zestawie wygłusz sobie drzwi, usztywnij tapicerkę jakimś klasycznym sposobem jak niektorzy czyli żywica albo skorzystaj z pasty brax + pianka a na poszycie maty bitumiczne ale normalne maty a nie jakieś dekarskie... Przynajmniej ja odczułem różnicę w graniu ori przedniego zestawu (nie bose) w 8L kolegi po takim zabiegu Potem oczywiście zmienił głośniki bo chciał więcej i podpial je pod wzmak
    Podpis niezgodny z regulaminem forum.

  6. #1286
    mirek_smok's Avatar
    Data dołączenia
    Jan 2010
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Bydgoszcz
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8P
    Silnik
    2.0TDI BKD
    Pomógł
    75 razy
    Podziękował
    3 razy

    Domyślny

    Cytuj Oryginalnie napisane przez kr3ngdee Pokaż post
    Dobre wygłuszenie drzwi nawet przy fabrycznych głośnikach daje efekt.
    ile 3% plus sugestia , przeróbka daje wiecej .

    - - - Aktualizacja postu - - -

    Cytuj Oryginalnie napisane przez kr3ngdee Pokaż post
    a na poszycie maty bitumiczne ale normalne maty a nie jakieś dekarskie..
    hmmm kto ci to powiedział bo nie sadze ze sam to usłyszałeś róznice ???

    - - - Aktualizacja postu - - -

    Cytuj Oryginalnie napisane przez kr3ngdee Pokaż post
    usztywnij tapicerkę jakimś klasycznym sposobem jak niektorzy czyli żywica
    to może coś dać , zywica plus mata a czemu nie dekarka .

  7. #1287
    kr3ngdee's Avatar
    Data dołączenia
    Mar 2010
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Toruń/Warszawa
    Auto
    Audi A3
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.9TDI ASZ
    Pomógł
    15 razy
    Podziękował
    12 razy

    Domyślny

    Cytuj Oryginalnie napisane przez mirek_smok Pokaż post
    Originally Posted by kr3ngdee
    Dobre wygłuszenie drzwi nawet przy fabrycznych głośnikach daje efekt.
    ile 3% plus sugestia , przeróbka daje wiecej .
    Ty usłyszysz 3%, ja usłyszę 30%. Nie chcę się spierac, ale nie trzeba ładowac fortuny na super głosniki + wygłuszenie, podczas gdy samo zrobienie drzwi przy fabrycznych glosnikach daje już słyszalne efekty. Przy braku radości z efektu można się pokusic o nowe głośniki. Podczas gdy ktoś nadal ma niedosyt to wzmacniacz i zestaw przedni pod wzmacniacz.



    Cytuj Oryginalnie napisane przez mirek_smok Pokaż post
    Originally Posted by kr3ngdee
    a na poszycie maty bitumiczne ale normalne maty a nie jakieś dekarskie..
    hmmm kto ci to powiedział bo nie sadze ze sam to usłyszałeś róznice ???
    Wystarczy mi, że miałem w ręku obie i miałem okazję pobawic się klejeniem gms i soudala;] Soudal na dachy tak jak gaz do kuchenek. A jednak jeżdżą super auta na gazie tak jak i można robic CA na dekarce. Także co kto woli. A mówiąc, że odczułem różnicę to nie była różnica w graniu na markowych matach a dekarce, a własnie ta wyżej opisana różnica w graniu ori głosników na surowych drzwiach, a na takich zrobionych/wygłuszonych z pastą brax i pianką na tapicerce oraz matami bitumicznymi i hardkorowo naciągniętej tapicerce na ramę drzwi przez co uzyskało się satysfakcjonujące uszczelnienie.
    Podpis niezgodny z regulaminem forum.

  8. #1288
    mirek_smok's Avatar
    Data dołączenia
    Jan 2010
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Bydgoszcz
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8P
    Silnik
    2.0TDI BKD
    Pomógł
    75 razy
    Podziękował
    3 razy

    Domyślny

    Cytuj Oryginalnie napisane przez kr3ngdee Pokaż post
    Ty usłyszysz 3%, ja usłyszę 30%. Nie chcę się spierac, ale nie trzeba ładowac fortuny na super głosniki + wygłuszenie, podczas gdy samo zrobienie drzwi przy fabrycznych glosnikach daje już słyszalne efekty.
    mowisz o 8l na 13 wiszacych na plastiku ????

    - - - Aktualizacja postu - - -

    Cytuj Oryginalnie napisane przez kr3ngdee Pokaż post
    Wystarczy mi, że miałem w ręku obie i miałem okazję pobawic się klejeniem gms i soudala;
    czyli nie słuchałeś, wiesz ze branża i zawody kiedys wygladały inaczej nie było takich mat jak teraz i dekarka dawała rade tylko kwestia przyłożenia się do roboty a nie odwalenie , ja miałem większość mat i róznicy nie słysze to pic na wode dla tych co to produkuja mata ma zapobiegać rezonansom blachy przyklej sobie gmsa i 2 warstwy soudala do kawałka arkusza blachy i popukaj jak usłyszysz róznice to napisz

    - - - Aktualizacja postu - - -

    Cytuj Oryginalnie napisane przez kr3ngdee Pokaż post
    Ty usłyszysz 3%, ja usłyszę 30%
    a na to bym się nawet wybrał do Torunia na spota żeby posłuchać

  9. #1289
    Siwy109's Avatar
    Data dołączenia
    Jun 2014
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Jabłonna/Lublin
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.8T AGU
    Pomógł
    raz
    Podziękował
    2 razy

    Domyślny

    Poleci ktoś dobre radio tak do 250 zł ??

  10. #1290
    mirek_smok's Avatar
    Data dołączenia
    Jan 2010
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Bydgoszcz
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8P
    Silnik
    2.0TDI BKD
    Pomógł
    75 razy
    Podziękował
    3 razy

    Domyślny

    Cytuj Oryginalnie napisane przez Siwy109 Pokaż post
    Poleci ktoś dobre radio tak do 250 zł ??
    clarion , kenwood , jvc , sony , jak sie uda to alpine

Strona 129 z 268 PierwszyPierwszy ... 2979119127128129130131139179229 ... OstatniOstatni

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Tags for this Thread

Zasady postowania

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •