Strona 231 z 268 PierwszyPierwszy ... 131181221229230231232233241 ... OstatniOstatni
Pokazane rezultaty 2,301 do 2,310 z 2680

Temat: Wybór radia wzmacniacza subwoofera głośników

  1. #2301
    mirek_smok's Avatar
    Data dołączenia
    Jan 2010
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Bydgoszcz
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8P
    Silnik
    2.0TDI BKD
    Pomógł
    75 razy
    Podziękował
    3 razy

    Domyślny

    Cytuj Oryginalnie napisane przez MucikV Pokaż post
    charczą przy wysoko ustawionym basie
    I pewnie nie wiesz dlaczego ?

  2. #2302
    MucikV's Avatar
    Data dołączenia
    Jun 2014
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Warszawa
    Auto
    OOOO
    Model
    A3 Sportback
    Silnik
    1.9TDI BKC
    Pomógł
    8 razy
    Podziękował
    3 razy

    Domyślny

    Jak chcesz poprowadzić tak rozmowę to może przejdźmy na Pw...

    Nie wiem z jakiego powodu charczą

  3. #2303
    mirek_smok's Avatar
    Data dołączenia
    Jan 2010
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Bydgoszcz
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8P
    Silnik
    2.0TDI BKD
    Pomógł
    75 razy
    Podziękował
    3 razy

    Domyślny

    Cytuj Oryginalnie napisane przez MucikV Pokaż post
    Nie wiem z jakiego powodu charczą
    Bo masz źle ustawione radio ustaw bas na 0 , im więcej dajesz tym ciszej zagra najprościej mówiąc hertz podobnie się zachowa . żeby grało głośniej i więcej basu to potrzeba prądu ale to nie z radia , ale wtedy pojawiają się inne problemy drzwi zaczynają grać i trzeba je wygłuszyć to tak najprościej . A tu masz ze strony :
    Głośniki - moc a natężenie dźwięku
    Dwoma parametrami określającymi maksymalne natężenie dźwięku jakie może być wytworzone przez głośnik są moc i skuteczność. Ponieważ ucho ludzkie ma logarytmiczną "charakterystykę", liniowe przyrosty natężenia dźwięku (głośności) związane są z wykładniczym wzrostem energii potrzebnej głośnikowi.
    Zwiększając dwukrotnie energię (moc z jaką pracuje wzmacniacz) dostarczaną do głośnika, ciśnienie akustyczne wzrośnie zaledwie o 3dB - jest to najmniejsza zauważalna różnica w natężeniu dźwięku. Jednocześnie jest to dwukrotne zwiększenie obciążenia głośnika i wzmacniacza. Chcąc zwiększyć natężenie dźwięku o następne 3dB musimy dostarczyć już cztery razy więcej energii do głośnika (potrzebna jest czterokrotnie większa moc), o kolejne 3dB - osiem razy itd.
    Głośność wzrasta nieliniowo (natężenie dźwięku) w stosunku do energii którą trzeba dostarczyć do głośnika. Ciśnienie akustyczne wytwarzane przez większość głośników przy 1W (jeden wat!) mocy waha się na ogół w przedziale 80..100dB i jest oznaczane w kartach katalogowych jako SPL.
    Dostarczenie 32W mocy do głośnika zwiększy ciśnienie akustyczne od 15dB. Żeby znowu zwiększyć je o 15dB potrzeba już ponad 1000W mocy!!
    Wniosek jest oczywisty: maksymalne obciążanie głośnika i wymuszanie na nim maksymalnych wychyleń mija się całkowicie z celem. Efekt akustyczny na którym nam najbardziej zależy jest znikomy (wręcz niezauważalny) a znacząco obciążamy głośnik oraz wzmacniacz skracając ich żywotność.
    Głośnik, w czasie odtwarzania muzyki, wytwarza dwie fale akustyczne: jedną z przodu membrany, drugą (o przeciwnym znaku) z tyłu. Dla głośników zamocowanych w drzwiach, fala akustyczna generowana tyłem membrany rozchodzi się po wnętrzu drzwi - wielokrotnie odbija się i rozprasza wprawiając jednocześnie w drgania blachę stanowiącą obudowę "kolumny". Część energii zostaje pochłonięta przez samą blachę (powodując jej nagrzewanie), część wydostaje się na zewnątrz drzwi (trafiając do wewnątrz i na zewnątrz samochodu). Dodatkowo, pobudzana blacha zaczyna wytwarzać drgania własne (rezonować) które nakładają się na falę akustyczną z głośników. Wszystkie te zjawiska powodują znaczące zniekształcanie dźwięku docierającego do słuchaczy w aucie.
    By wyeliminować źródła zakłóceń opisanych powyżej należy:
    usztywnić (wygłuszyć) konstrukcję drzwi dążąc do stworzenia stywnej komory;
    wypełnić komorę materiałem pochłaniającym dźwięk (wytłumić).
    Te dwa zabiegi niczym nie różnią się od "filozofii" stosowanej przy budowie kolumn domowego użytku (czy też estradowych) - zawsze dąży się do stworzenia sztywnej obudowy wypełnionej przynajmniej częściowo materiałem tłumiącym dźwięki. Nikt normalny nie mocuje głośników w pustej metalowej beczce!
    Najczęściej stosowanym sposobem na wygłuszenie drzwi w car audio jest obklejenie ich matami tłumiącymi wyprodukowanymi z masy bitumicznej. Po nałożeniu na drzwi, maty stanowią względnie (w zależności od ilości/warstw i jakości mat) sztywną konstrukcję, zasłaniają otwory technologiczne, zwiększają znacząco masę blach utrudniając im rezonowanie i przynajmniej częściowo pochłaniają fale akustyczne. Dodatkową zaletą jest znaczne odbijanie (i częściowe pochłanianie) dźwięków pochodzących z zewnątrz auta.
    Ostatnio edytowany przez mirek_smok - 28-02-17 o 09:57

  4. #2304

    Data dołączenia
    Oct 2016
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Kraków
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.6 AKL
    Podziękował
    3 razy

    Domyślny

    Głośniki na przód kupować dwudrożne czy jakie bo trochę nie w temacie jestem ? xD Szukam czegoś do 250zł żeby to jakoś grało bo te niedomagają już (radio Pioneer mvh 181ub)
    Średnie tony i piszczałki w zestawie żeby były razem. Narazie znalazłem takie: Hertz DSK 130.3. Warto kupić ?

  5. #2305
    MucikV's Avatar
    Data dołączenia
    Jun 2014
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Warszawa
    Auto
    OOOO
    Model
    A3 Sportback
    Silnik
    1.9TDI BKC
    Pomógł
    8 razy
    Podziękował
    3 razy

    Domyślny

    Wyciszyłem- wytłumiłem drzwi przód ,bagażnik z nadkolami i przestrzen pod kanapą , jest lepiej

  6. #2306

    Data dołączenia
    Dec 2016
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Polska
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    inny

    Domyślny

    Witam,

    Chcę zrobić car audio w mojej audi a3 2001r posiadam:
    -Audio Bose (bez subofera wyjęty)
    -Radio Pioneer MVH-AV290BT 4x50W
    - 2 głośniki Mac Audio na półce w bagażniku (nie pamiętam już konrketnie modelu) o mocy rms 100W

    Mam do dyspozycji +- 400zł żeby zakupić subwoofer i wzmacniacz
    Słucham muzyki z basami (często jakieś klubowe seciki, trap, hiphop) więc lubię dobry basik (nie zależy mi na dudnieniu na pół miasta) stawiam bardziej na jakość (tym bardziej że miejsce jest ograniczone w bagażniku)

    Co kupić do a3 (skrzynie czy tube co lepiej zda egzamin oraz jaka moc byłaby optymalna) i jaki wzmacniacz jest potrzebny żeby to wszystko pociągnąć ładnie (ile wat itd.)

    Liczę na pomoc i pozdrawiam

  7. #2307
    mirek_smok's Avatar
    Data dołączenia
    Jan 2010
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Bydgoszcz
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8P
    Silnik
    2.0TDI BKD
    Pomógł
    75 razy
    Podziękował
    3 razy

    Domyślny

    Cytuj Oryginalnie napisane przez MucikV Pokaż post
    Wyciszyłem- wytłumiłem drzwi przód ,bagażnik z nadkolami i przestrzen pod kanapą , jest lepiej
    tak trzymać zobacz jaki jest kondzio na tw jezeli 2,2 daj 3,3 jantzen audio

    - - - Aktualizacja postu - - -

    Cytuj Oryginalnie napisane przez TxXonek Pokaż post
    Liczę na pomoc i pozdrawiam
    szukaj będziemy oceniać , jak byś czytał forum to re audio polecają

    - - - Aktualizacja postu - - -

    Cytuj Oryginalnie napisane przez AdiDer Pokaż post
    trochę nie w temacie jestem ?
    Temat właściwy poczytaj wcześniejsze propozycje budżet liga to może helixy

  8. #2308

    Data dołączenia
    Mar 2017
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Warszawa
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.8T AUM

    Domyślny

    Cytuj Oryginalnie napisane przez TxXonek Pokaż post
    Mam do dyspozycji +- 400zł żeby zakupić subwoofer i wzmacniacz
    Słucham muzyki z basami (często jakieś klubowe seciki, trap, hiphop) więc lubię dobry basik (nie zależy mi na dudnieniu na pół miasta) stawiam bardziej na jakość (tym bardziej że miejsce jest ograniczone w bagażniku)
    Też miałem ten sam problem, chciałem niskim kosztem poprawić jakość audio w swojej A3 (ta nokia co tam siedzi to dramat jest).
    Za łączną wartość 600zł kupiłem radio Sony DSX-A40UI a do tego dorzuciłem Aktywną skrzynkę Blaupunkt GTB 8200A (75W RMS), co prawda wielkim audiofilem nie jestem, ale w przypadku oryginalnego zestawu, to przyznam szczerze, że wolałem wcale nie włączać radia...
    Teraz może dlaczego akurat wybrałem tego Blapunkta:
    1.Chodziło mi o w miarę dobry bass, aczkolwiek nie zależało mi na tym żeby było mnie słychać kilometr dalej - 75W RMS to w tym przypadku idealne rozwiązanie.
    2.Małe gabaryty suba - A3 nie ma zbyt dużego bagażnika, więc to jest kolejny plus
    3.Cena - zapłaciłem za nią 400zł, gdzie w cenie miałem już całe okablowanie.

    Powiem szczerze, że po podłączeniu i ustawieniu wszystkiego jestem na prawdę pozytywnie zaskoczony, jak na taką moc, za taką cenę skrzyneczka robi niezłą sieczkę w aucie.
    Nie jest to Hertz, Alpine, czy JBL, ale na prawdę robi robotę, jestem zadowolony, bass jest głęboki, nie ma żadnego huczenia i burczenia, ale wiadomo, to jest też kwestia ustawień.

  9. #2309

    Data dołączenia
    Aug 2013
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    dolnośląskie
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.9TDI ASZ
    Podziękował
    2 razy

    Domyślny

    Cytuj Oryginalnie napisane przez mirek_smok Pokaż post
    żeby grało głośniej i więcej basu to potrzeba prądu ale to nie z radia
    czyli mam rozumieć, że podłączając zestaw pod wzmacniacz zniwelujemy charczenie? Czy jest sens podłączania 13 Focal auditor R-130S2 pod wzmacniacz, obecnie podłączone pod radio? Uzyskam wtedy bardziej czysty dźwięk? Wyciszyłem drzwi i usztywniłem boczki, ale z efektu jestem średnio zadowolony. Fabryczne lepiej grały. Aby coś tam zagrały, muszę potencjometr głośności skręcić na ok 40(i tu już zaczyna się zniekształcanie dźwięku, a głośności nie ma) oraz podbijać funkcją loudness , gdy fabryczne fajnie grały już na 20 i to już było dosyć głośno. Muzyka głównie elektroniczna, ale nie typowa łupanka. Jaki dobrać wzmacniacz do tych głośników, mniemam iż czterokanałowy, tak aby też podłączyć subwoofer w nadkolu mając tylko jedno wyjście RCA w radiu?
    Ostatnio edytowany przez wygibus - 10-03-17 o 15:22

  10. #2310

    Data dołączenia
    Mar 2009
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Kalisz
    Auto
    Audi A3
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.8T AUM
    Pomógł
    19 razy
    Podziękował
    13 razy

    Domyślny

    Jak będziesz podbijał granie "ulepszaczami" typu loudness to nie dziw się, że charczy... Samo charczenie też może występować z uwagi na zbyt słabe końcówki mocy radia, jak radio nie wyrabia to głośniki zaczynają nie grać tak jak powinny...

Strona 231 z 268 PierwszyPierwszy ... 131181221229230231232233241 ... OstatniOstatni

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Tags for this Thread

Zasady postowania

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •