Strona 260 z 268 PierwszyPierwszy ... 160210250258259260261262 ... OstatniOstatni
Pokazane rezultaty 2,591 do 2,600 z 2680

Temat: Wybór radia wzmacniacza subwoofera głośników

  1. #2591
    Hellboy's Avatar
    Data dołączenia
    Jan 2009
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Poznań
    Auto
    AUDI
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.8T AUM
    Pomógł
    11 razy
    Podziękował
    14 razy

    Domyślny

    Cytuj Oryginalnie napisane przez mirek_smok Pokaż post
    podaj te co wybrałeś sobie

    - - - Aktualizacja postu - - -


    jak by wszystkie głośniki były takie same

    - - - Aktualizacja postu - - -


    http://www.hertzaudiovideo.com/wp-co...130.5_tech.pdf
    Parametr rezystancja weźmiesz miernik taki lepszy to sobie zmierz czy maja 4

    - - - Aktualizacja postu - - -


    Gówno prawda posłuchaj 8p jak graja a są gówniane a nie lepsze niż 8l chyba też nokia

    - - - Aktualizacja postu - - -


    Soro wiesz lepiej na co piszesz moim zdanie tylko myślisz że wiesz albo się tobie wydaje ile aut zrobiłeś ?

    - - - Aktualizacja postu - - -


    w tym aucie dobre rozwiązanie to przebudowa na 16 ale pewnie czytasz forum i wiesz

    - - - Aktualizacja postu - - -


    a tu się mylisz

    - - - Aktualizacja postu - - -


    to prawda

    - - - Aktualizacja postu - - -
    nie cytuje się całego posta bo nie ma takiej potrzeby, zasada jest taka sama na wszystkich forach
    odpowiada się stosując cytowanie selektywne bez zdjęć i filmów


    To skoro masz niby masz jakieś pojęcie i udzielasz się tutaj pomagając tutaj to zacznij rozwijać swoje wypowiedzi bo komenty typu "wymień na ori" bez żadnego uzasadnienia to *uj nie rada, szczególnie że podałem 3 modele głośników, którymi jestem zainteresowany. Wiem, że w a3 najlepiej wsadzić 16-tki i nawet kupiłem Helixy DB 62.1 pod tym kątem ale nie mam czasu, miejsca i pieniędzy na rzeźbienie drzwi co również napisałem w pierwszym moim poście dotyczącym głośników.

    Ma być p&p i na ten moment grać pod samym radiem. Najszybciej kiedy będę miał jakkolwiek możliwość bardziej pogrzebać w drzwiach to lipiec-sierpień. Co do "rezystancji" - zamiast się głupiomądrzyć wystarczyło napisać że się machnąłem i miałem wpisać "impedancja". Nadal sądzę że wymiana dwóch głośników na nokie zamiast jednego bose na sprawny to postrzelony pomysł. I znowu - jeśli udajesz że chcesz pomóc to wyjaśnij pełnymi zdaniami dlaczego to jest lepsze a nie co innego, bo z tych ułamków zdań nic nie idzie wywnioskować.
    Ostatnio edytowany przez klamamoto - 22-10-18 o 11:15

  2. #2592
    mirek_smok's Avatar
    Data dołączenia
    Jan 2010
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Bydgoszcz
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8P
    Silnik
    2.0TDI BKD
    Pomógł
    75 razy
    Podziękował
    3 razy

    Domyślny

    Cytuj Oryginalnie napisane przez Hellboy Pokaż post
    "wymień na ori" bez żadnego uzasadnienia to *uj nie rada, szczególnie że podałem 3 modele głośników
    było ze 100 razy ja wiem że najłatwiej pisać jak ty wymieniasz 3 i które najlepsze ja robię dokładnie to samo masz odpowiedz

    - - - Aktualizacja postu - - -

    Cytuj Oryginalnie napisane przez Hellboy Pokaż post
    Nadal sądzę że wymiana dwóch głośników na nokie zamiast jednego bose na sprawny to postrzelony pomysł.
    albo kupisz jeden bose albo 2 nokie nie sadzę że będzie jakaś różnica , używając głośników innych niż fabryczne które ktoś dopasował wybrał itp musisz się liczyć z duża ilością zmiennych między innymi ze skutecznością głośników jak musisz użyć innych to wybieraj takie co maja najmniejszą moc rms i najwyższą skuteczność jak maja 3 ohm to nie jest źle bo zagrają "głośniej" niż 4 ohm radio i tak sobie poradzi ustawione z głową a nie pędzone przesterem .

    - - - Aktualizacja postu - - -

    Cytuj Oryginalnie napisane przez Hellboy Pokaż post
    jeśli udajesz że chcesz pomóc to wyjaśnij pełnymi zdaniami dlaczego to jest lepsze a nie co innego, bo z tych ułamków zdań nic nie idzie wywnioskować.
    pisałem że w tym aucie problemem nie jest użyty przetwornik ale sposób jego aplikacji !!! Sama zmiana przetwornika bez poprawy montażu to nie wiele wznosi w zakresie dynamiki bo zapewne to chcesz poprawić .

  3. #2593
    Hellboy's Avatar
    Data dołączenia
    Jan 2009
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Poznań
    Auto
    AUDI
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.8T AUM
    Pomógł
    11 razy
    Podziękował
    14 razy

    Domyślny

    No i od razu się lepiej czyta jak rozwinąłeś zdania^^ Jakbyś tak pisał od początku na pewno nie posądziłbym Cię o brak merytorycznego podparcia Tamte 3 zestawy wybrałem ponieważ:
    1. Dysponuję kartą podarunkową do MM (100zł) dlatego tam wstępnie szukałem głośników o wysokiej skuteczności i małej mocy RMS (tutaj oba Hertz'e), jednak nie jest to mus żeby kupić w MM (i tak w MM opłaca się kupić jedynie Dsk 130.3 bo K130 są znacznie droższe niż w innych sklepach więc karta podarunkowa pokryłaby jedynie ciut więcej niż różnica w cenie)
    2. Focala znalazłem w jakimś wątku w necie, ktoś pytał o głośniki pod samo radio i polecono mu te Focale i szukając ich znalazłem je w niskiej cenie (200zł, lecz bez zwrotnic i tweeterów) więc dorzuciłem do porównania. Na tweeterach jakoś super mocno mi nie zależy bo fabryczne jeszcze dają radę (i też dlatego nie zrażają mnie Hertze, bo jak nie będą mi pasować ich tweetery to zwyczajnie zamontuję z powrotem fabryczne)
    3. Do zestawienia mogę chyba jeszcze dodać Hertz EV130, da się je kupić też za 200zł, tylko pasmo mają węższe niż k130 (start od 70Hz vs 55Hz)

    Jakbyś Ty lub kto inny zaproponował co innego również wziąłbym pod uwagę, z tym, że w tych okolicach cenowych. Na papierze najlepiej wyglądają te Hertz K130 (najszersze pasmo przenoszenia, skuteczność większa niż Focal) ale za cholerę nigdzie nie idzie znaleźć o nich żadnych konkretnych opinii. Co do montażu - wiem jak powinny być poprawnie zamontowane głośniki, ale na ten moment nie mam możliwości (z kilku powodów) zamontowania ich inaczej niż fabrycznie. Szukam w międzyczasie używki Bose ale póki co znalazłem jedynie parkę za 250zł... Co do ostatniego podpunktu - jak na razie chciałbym wymienić zepsuty głośnik, wystarczy żeby nie grało gorzej niż seria (ale oczywiście fajnie będzie jeśli zagra choćby trochę lepiej). Za jakiś czas pomyślę nad wygłuszeniem drzwi i zamontowaniu głośnika do blachy na dystansie z mdf i być może podepnę je pod wzmacniacz Blaupunkt GTA 2 (z tym że wpierw muszę go naprawić, póki co się nie włącza, coś się sfajczyło w środku), ale to jak już też wspomniałem - nie szybciej niż lipiec-sierpień. Do tego czasy musi być pod radiem i p&p.
    Ostatnio edytowany przez Hellboy - 24-10-18 o 15:04

  4. #2594
    Hellboy's Avatar
    Data dołączenia
    Jan 2009
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Poznań
    Auto
    AUDI
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.8T AUM
    Pomógł
    11 razy
    Podziękował
    14 razy

    Domyślny

    Dla potomnych:
    Zamontowałem głośniki Hertz DV 130.3 ze zwrotnicami z zestawu Focal 165 K2P, tweetery celowo zostawiłem oryginalne (podoba mi się jak grają)


    No i generalnie efekt przerósł moje oczekiwania, gra to bardzo czysto i szczegółowo (pod samym radiem), nie sądziłem że osiągnę aż taki efekt, że tak tanie głośniki są w stanie tak zagrać, ale możliwe że te zwrotnice je "podkręcają". Owszem nie walą basem, ale od tego jest subwoofer a środek robią piękny. Koszty:
    głośniki + dystanse = 85zł
    zwrotnice = 80zł
    konektory, 4szt = 2,8zł

    Okazuje się że jednak nie trzeba wywalać kilkuset złotych i robić generalnego remontu drzwi żeby znacznie poprawić jakość dźwięku w aucie.

  5. #2595
    adam92's Avatar
    Data dołączenia
    Oct 2014
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Łódź
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 5d
    Silnik
    1.8T ARZ
    Pomógł
    72 razy
    Podziękował
    199 razy

    Domyślny

    Mogłeś jeszcze okleić boczek matami w okolicach głośnika, żeby go usztywnić.

  6. #2596
    mirek_smok's Avatar
    Data dołączenia
    Jan 2010
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Bydgoszcz
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8P
    Silnik
    2.0TDI BKD
    Pomógł
    75 razy
    Podziękował
    3 razy

    Domyślny

    Cytuj Oryginalnie napisane przez adam92 Pokaż post
    Mogłeś jeszcze okleić boczek matami w okolicach głośnika, żeby go usztywnić.
    myślisz że to coś zmieni

  7. #2597

    Data dołączenia
    Dec 2018
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Mysłowice
    Auto
    AUDI
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.8 AGN

    Domyślny

    Cześć, niedawno zakupiłem moje pierwsze auto jakim jest A3 8L z 98. Po przeprowadzeniu niezbędnych napraw przyszła pora na poprawę jakości dźwięku. Na wstępie napiszę, że w aucie jest oryginalne radio oraz głośniki + skrzynka basowa. Niestety działają tylko 2 głośniki w tylnych boczkach oraz radio, a jakość dźwięku jest tragiczna.

    Chciałbym słuchać muzyki w przyzwoitej jakości i w razie potrzeby trochę podgłośnić. Nie mam wielkiego budżetu (500-600zł) ale też nie oczekuję cudów. Chcę zrobić to sam i uniknąć jakichkolwiek przeróbek. Inaczej mówiąc, jak najprościej, jak najszybciej, jak najtaniej, jak najlepiej. Troszkę już doczytałem i postanowiłem oczywiście wymienić radio oraz zamontować systemowe głośniki na tył (na tył ponieważ wejdą tam 165 przez przeróbek). Proszę o porady co lepiej wybrać?

    Radio:
    https://allegro.pl/radio-samochodowe...741087775.html lub
    https://allegro.pl/pioneer-mvh-390bt-i7746341914.html

    Głośniki:
    https://allegro.pl/hertz-dsk-165-glo...685327171.html
    czy byłoby zdecydowanie lepiej gdybym dołożył do takich:
    https://allegro.pl/hertz-glosniki-au...708379564.html

    Mata:
    https://allegro.pl/mata-wygluszajaca...865322939.html

    Jeszcze takie pytanie czy jest problematyczne podpiąć nowe radio pod te wtyczki, którym było podpięte seryjne 20 letnie radio?
    Ostatnio edytowany przez mwwmck - 30-12-18 o 13:45

  8. #2598
    mirek_smok's Avatar
    Data dołączenia
    Jan 2010
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Bydgoszcz
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8P
    Silnik
    2.0TDI BKD
    Pomógł
    75 razy
    Podziękował
    3 razy

    Domyślny

    Cytuj Oryginalnie napisane przez mwwmck Pokaż post
    Radio:
    Kenio

    - - - Aktualizacja postu - - -

    Cytuj Oryginalnie napisane przez mwwmck Pokaż post
    Głośniki:
    to są 16 gdzie chcesz je wpakować

  9. #2599

    Data dołączenia
    Dec 2018
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Mysłowice
    Auto
    AUDI
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.8 AGN

    Domyślny

    Cytuj Oryginalnie napisane przez mirek_smok Pokaż post
    Kenio

    - - - Aktualizacja postu - - -


    to są 16 gdzie chcesz je wpakować

    Cytuj Oryginalnie napisane przez mwwmck Pokaż post
    zamontować systemowe głośniki na tył (na tył ponieważ wejdą tam 165 przez przeróbek)
    ?????

  10. #2600
    mirek_smok's Avatar
    Data dołączenia
    Jan 2010
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Bydgoszcz
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8P
    Silnik
    2.0TDI BKD
    Pomógł
    75 razy
    Podziękował
    3 razy

    Domyślny

    Cytuj Oryginalnie napisane przez mwwmck Pokaż post
    Cytuj Oryginalnie napisane przez mwwmck Pokaż post
    zamontować systemowe głośniki na tył (na tył ponieważ wejdą tam 165 przez przeróbek)
    a przednie są ok , tył ważniejszy ?

Strona 260 z 268 PierwszyPierwszy ... 160210250258259260261262 ... OstatniOstatni

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 3 users browsing this thread. (0 members and 3 guests)

Tags for this Thread

Zasady postowania

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •