Strona 1 z 13 12311 ... OstatniOstatni
Pokazane rezultaty 1 do 10 z 126

Temat: Montaż spryskiwaczy reflektorów w 8P

  1. #1
    czaro10's Avatar
    Data dołączenia
    Jun 2010
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Mazowsze
    Auto
    Audi
    Model
    S3 8V
    Silnik
    inny
    Pomógł
    558 razy
    Podziękował
    68 razy

    Domyślny Montaż spryskiwaczy reflektorów w 8P

    Nie było jeszcze takiego tematu dotyczącego wyłącznie 8P.

    Przymierzam się do montażu spryskiwaczy reflektorów. Powoli kompletuje zestaw. Jeśli chodzi o części i połączenie instalacji wodnej to nie mam z tym problemu. Natomiast nigdzie nie mogę znaleźć informacji gdzie podłączyć elektrykę? Tzn gdzie powinienem podłączyć przewody od pompki spryskiwaczy ze zbiorniczka? Czy potrzeba do tego jakiegoś dodatkowego sterownika? Jak zakodować? Proszę o pomoc.

    Dodam, że nie interesuje mnie podłączenie na około przez jakieś układy i włączniki, czyli inne niż w oryginale.

    Wiem, że było pełno tematów o 8L, ale to nie to samo, bo chcę aby było jak w oryginale 8P.
    Ostatnio edytowany przez klamamoto - 03-07-15 o 17:53

  2. #2
    L@mberT's Avatar
    Data dołączenia
    May 2007
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Auto
    OOOO
    Model
    Inny
    Silnik
    inny
    Pomógł
    13 razy
    Podziękował
    10 razy

    Domyślny

    jak ma być jak w orginale to kolega chyba czapu zapodał opis (ale do 8L), musisz mieć przekaźnik z ASO taki jak montują fabrycznie i podłączasz to wszystko pod światła i wycieraczki przednie, sterownik działa tak ze przytrzymasz tam chyba kilka sekund skrysk na szybę i psiknie Ci na lampę.

    montaż podobny pewnie będziesz miał jak w 8L

  3. #3
    pjanet's Avatar
    Data dołączenia
    Aug 2010
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    POLSKA
    Auto
    A3 TDI QUATTRO 8P
    Model
    A3 Sportback
    Silnik
    2.0TDI BMN
    Pomógł
    5 razy
    Podziękował
    13 razy

    Domyślny

    witam,

    Tez stoje przed tym samym problemem. Podjedz do jakiegos elektryka ktory sie zna na rzeczy i on sprawdzi czy niemasz czasem tego przekaznika o ktorym mowi L@mberT.
    Umnie okazuje sie ze kiedy montowali auto nie dali modulu do obslugi kesnonow i tezeba przekaznik dokupic/wymienic. Jest tez duza szansa ze przekaznik masz juz orygiinalnie zamontowany i nie trzeba bedzie nic dokupywac/zmieniac. Potrzebny wtedy lebski elektryk ktory wszystko zepnie w jedna calosc.

  4. #4
    czaro10's Avatar
    Data dołączenia
    Jun 2010
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Mazowsze
    Auto
    Audi
    Model
    S3 8V
    Silnik
    inny
    Pomógł
    558 razy
    Podziękował
    68 razy

    Domyślny

    Gdybym miał takiego elektryka pod ręką to bym się na pewno do niego zgłosił... BTW, możecie kogoś polecić z Warszawy?

    Czytałem ten temat, nawiązujecie do:
    http://www.a3-club.net/forum/showthread.php?p=124287

    Nie będzie tak łatwo w 8P (CAN, konieczność kodowania). Miro, który też to przerabiał tak pisał. Sam podłączył spryski reflektorów pod spryskiwanie tylnej szyby. Zastanawiam się czy tak samo tego nie rozwiązać.

    Pogrzebię jutro w Etce, może przekaźnik znajdę.

    Może wypowie się ktoś kto to zrobił w 8P?

  5. #5
    pago's Avatar
    Data dołączenia
    Aug 2006
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Kraków/okolice
    Auto
    Audi
    Model
    A3 Sportback
    Silnik
    2.0TDI BKD
    Pomógł
    18 razy
    Podziękował
    4 razy

    Domyślny

    A nie lepiej byłoby zrobić prawie jak oryginał, tzn jakiś układ czasowy odmierzający np 2 sekundy podłączony do przednich spryskiwaczy. Po 2 sekundach włączonych spryskiwaczy przedniej szyby włączą się spryskiwacze lamp.

  6. #6
    pjanet's Avatar
    Data dołączenia
    Aug 2010
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    POLSKA
    Auto
    A3 TDI QUATTRO 8P
    Model
    A3 Sportback
    Silnik
    2.0TDI BMN
    Pomógł
    5 razy
    Podziękował
    13 razy

    Domyślny

    Moge polecic rewelacyjnego elektryka ale z Wrocka, robi rzeczy na ktorych ASO rozklada rece a nawet jest uzupelnieniem ASO.

    Umnie akurat zajzal raz do auta i trafnie pwoiedzial co ma a czego niema i co mzona do auta w tej wersji podpiac.

    Ogolnie im auto starsze tym wiecej mozna. Teraz tendencja jest taka ze jak zamiawiasz auto w salonie Audi blokuje kazda mozliwa modyfikacje tak aby nie mozna bylo w aucie grzebac.
    Stad moja sugestja o tym przekazniku bo okazuje sie ze czesto auto wyjazdzalo z salony bez ksenonow a mialo tak naprawde cala instalacje umozliwiajaca jej podlaczenie (ale to zalezalo od modelu ktory wyszedl z Audi).

  7. #7
    Miro's Avatar
    Data dołączenia
    Nov 2005
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Kraków i okolice
    Auto
    Biały Smok
    Model
    Inny
    Silnik
    2.0T CCZA
    Pomógł
    780 razy
    Podziękował
    129 razy

    Domyślny

    Cytuj Oryginalnie napisane przez pjanet Pokaż post
    Ogolnie im auto starsze tym wiecej mozna. Teraz tendencja jest taka ze jak zamiawiasz auto w salonie Audi blokuje kazda mozliwa modyfikacje tak aby nie mozna bylo w aucie grzebac. Stad moja sugestja o tym przekazniku bo okazuje sie ze czesto auto wyjazdzalo z salony bez ksenonow a mialo tak naprawde cala instalacje umozliwiajaca jej podlaczenie (ale to zalezalo od modelu ktory wyszedl z Audi).
    sam chyba nie wierzysz w to co napisales, do strefy smiechu raczej...

    jest dokladnie odwrotnie, dawien np bordnetz nieobslugiwal ksenonow, a w pierwszych 8p jesli to bylo attraction nawet halogenow, w pozniejszych rocznikach sterownik jest przygotowany, wystarczy zakodowac
    jaka instalacja ksenonow ? skoro lampy sa na takich samych wtyczkach ? wlasnie w starych wersjach w ogole nie ma mozliwosci wlaczenia funkcji xenon , w nowych pyk, kodowanie i jest
    nie ma tez mozliwoscie zeby byla instalacja pod bixenony, bo sa calkiem inne wtyczki, a wlasnie bordnetz takowe z nowszych rocznikow obsluguje, do 2006 nie, bo ich zwyczajnie nie bylo
    to samo z multifunkcja, z tempomatem, z modulem komfortu, doswietlaniem zakretow halogenami itd itp

    zawsze ale to zawsze czym auto nowsze tym lepiej

    a wracajac do spryskiwaczy, na przekazniku to sobie mozna zrobic tak ja ja mam (robione 3 lata temu ) podpiecie do sygnalu o spryskiwaniu tylnej szyby (przy zapalonych swiatlach) i tyle, kazdy elektryk samochodowy to zrobi na poczekaniu wrecz za pare zlotych
    Nie pomagam na PW, nie muszę
    Od tego jest forum i tematy na nim



  8. #8
    czaro10's Avatar
    Data dołączenia
    Jun 2010
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Mazowsze
    Auto
    Audi
    Model
    S3 8V
    Silnik
    inny
    Pomógł
    558 razy
    Podziękował
    68 razy

    Domyślny

    @pago

    Dobry pomysł. Można tak zrobić. Poszukam schematów

    @pjanet

    Do Wrocka ma troszkę daleko


    @Miro

    To bardzo dobre rozwiązanie. Może nawet sam to ogranę? Mój pomysł: Wystarczy bramka AND sterująca przekaźnikiem, do której dojdą dwa sygnały: sygnał sterujący ze sprysków i od włączonych świateł. Puści sygnał do przekaźnika jeśli dojdą oba sygnały, w przeciwnym wypadku nie. Nawet chyba przekaźnik można pominąć, zależy jakie jest napięcie max bramki

  9. #9
    domel79's Avatar
    Data dołączenia
    Oct 2009
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Gniezno
    Auto
    VW
    Model
    Inny
    Silnik
    2.0TDI BMM
    Pomógł
    311 razy
    Podziękował
    12 razy

    Domyślny

    a moze kup sobie przekaznik dwu-czasowy
    ustawiasz by spyski reflektorow zalaczyly sie po 5 s (od momentu mycia szyb) i pryskaly 1 s
    http://ase.hoste.pl/sklep/index.php
    ja kupowalem od tego goscia tylko sie zgapilem i mam tylko przekaznik czasowy

  10. #10
    czaro10's Avatar
    Data dołączenia
    Jun 2010
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Mazowsze
    Auto
    Audi
    Model
    S3 8V
    Silnik
    inny
    Pomógł
    558 razy
    Podziękował
    68 razy

    Domyślny

    Sterowanie tego przekaźnika trochę inaczej działa niż bym chciał.

    Bo uruchamia się po każdym sygnale sterującym, a ja potrzebuję, by uruchamiał się po sygnałe ciągłym dłuższym niż np 3s (przy trzymaniu spryskiwania przedniej szyby). Wtedy powinien uruchomić się na określony czas a czas zwłoki nie jest potrzebny.

Strona 1 z 13 12311 ... OstatniOstatni

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Zasady postowania

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •