Strona 12 z 12 PierwszyPierwszy ... 2101112
Pokazane rezultaty 111 do 114 z 114

Temat: Napinacz łańcucha rozrządu

  1. #111

    Data dołączenia
    Feb 2017
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Puławy
    Auto
    Audi
    Model
    A4 B6
    Silnik
    inny
    Pomógł
    52 razy
    Podziękował
    raz

    Domyślny

    Przecież jak cewka będzie wpięta obok to i tak wywali błąd o braku synchro, bo nie przestawi wałków. Kup febiego bez wtyczki, podeślij wsad ecu do tunera i Ci to wyłączy. Jak coś to się odezwij na PW to dam namiary, bo też się dowiadywałem u odpowiedniej osoby czy da się to zrobić i za ile

  2. #112

    Data dołączenia
    Oct 2014
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Zebrzydowice
    Auto
    Audi S3 8l
    Model
    S3 8L
    Silnik
    1.8T AMK

    Domyślny

    Napinacz łańcucha FEBI to koszt 400zł z wysyłka... + oczywiście tuner więc nie wiem czy to się opłaca skoro napinacz z czujnikiem kupię za 480zł w sklepie. Jeżeli to nie problem, napisz na forum jaki to koszt u tunera- myślę, że przyda się na przyszłość również innym

  3. #113

    Data dołączenia
    Nov 2014
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Woźniki
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.8 AGN
    Pomógł
    6 razy
    Podziękował
    5 razy

    Domyślny

    maxgear mam za ok 550zł w silniku agn - już z 40000km zrobione i wszystko ok.
    ostatnio coś diagnozowałem to odpinałem wtyczki wszystkie niepotrzebne, po odpięciu napinacza mocno ograniczyło mi moc, nie było czuć momentu tego więc nie polecam
    http://olx.pl/oferty/uzytkownik/wqjx/ - Moje ogłoszenia w serwisie OLX.pl

  4. #114

    Data dołączenia
    Oct 2014
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Zebrzydowice
    Auto
    Audi S3 8l
    Model
    S3 8L
    Silnik
    1.8T AMK

    Domyślny

    A więc samochód poskładany, rozrząd zmieniony i zdecydowałem się na zamianę napinacza na wersję bez czujnika. Efekt ? Wyskoczył błąd 17939- synchronizacja wałka ale to chyba normalne skoro brak czujnika... A co do mocy to mam wrażenie,że jest słaby... przed wymianą gdy turbina się załączyła to aż wgniatało w fotel a teraz niby przyśpiesza ale tak łagodnie, bez tego efektu WOW ! Czy taka sytuacja jest normalna i problem zniknie po wizycie u tunera i wywaleniu tego z ecu ? Dodam, że czasami podczas uruchomienia samochodu silnik nieco się trzęsie ale przez chwilkę, potem pracuje idealnie równo i cicho.
    Skoro przedlifty tego nie miały i było dobrze to tutaj pewnie też musi być... ale co Wy o tym sądzicie ?
    Ostatnio edytowany przez Rado6280 - 22-09-19 o 21:13

Strona 12 z 12 PierwszyPierwszy ... 2101112

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Zasady postowania

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •