Strona 4 z 5 PierwszyPierwszy ... 2345 OstatniOstatni
Pokazane rezultaty 31 do 40 z 50

Temat: Duży pobór prądu po zamknięciu auta.

  1. #31
    Golem1's Avatar
    Data dołączenia
    Jan 2010
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Pruszków
    Auto
    Audi a3
    Model
    A3 8P
    Silnik
    2.0TDI BKD
    Pomógł
    253 razy
    Podziękował
    15 razy

    Domyślny

    Cytuj Oryginalnie napisane przez szymong4 Pokaż post
    Witam gdzie znajduje się ten moduł geteway nie potrafię go zlokalizować.
    Pod osłoną dolną kokpitu strona kierowcy. Wejdź sobie w dział warsztat tam jest temat dotyczący montazu parktronika z tyłu i w tym opisie fajnie jest opisane razem ze zdjęciami gdzie on wystepuje.
    Doposażanie - Elektryka - Diagnostyka Grupy VAG

  2. Podziękowania dla Golem1 za pomoc w problemie

    szymong4 (08-04-17)

  3. #32

    Data dołączenia
    May 2017
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Dolnyśląsk
    Auto
    Audi A3 2003
    Model
    A3 8P
    Silnik
    2.0 AXW

    Domyślny Brak wejścia w tryb uśpienia, świecący awaryjny

    Zakupiłem samochód w październiku, rozładowywał się akumulator, był jakiś mały o słabej mocy, więc na początku listopada kupiłem BOSCH SILVER 63Ah.
    Włącznik awaryjnych nie gasł. Akumulator się rozładowywał, więc zawiozłem w lutym do elektryka.

    Według elektryka moduł odpowiadający m.in za awaryjny usypia się jeśli akumulator jest naładowany do ponad 12V. Według niego awaryjny wtedy zgaśnie, ale wejście w stan uśpienia może i tak trwać do kilkudziesięciu minut.
    Przy diagnozie elektryk stwierdził, że akumulator (nowy - z października) już nie posiada swojej nominalnej pojemności. Na jakimś urządzeniu wydruk pokazał, że ma koło 60% pojemności - do wymiany.
    Inaczej twierdzili sprzedawcy akumulatora po teście swoim przyrządem, ale wymienili na nowy.
    Półtora miesiąca pohulało, aż do rozłączenia akumulatora, żeby wymienić kierownicę - problem powrócił. Znów zaczął padać akumulator.

    Po wczorajszych i dzisiejszych testach (na dość rozładowanym 11,5V i naładowanym do 13V akumulatorze)
    Pobór prądu wynosi 0,23-0,30A przy 11,5V, taki sam na 13V (testowane przez ponad półgodziny)
    Na 13V ładowanie alternatora przy uruchomionym silniku wynosi 13,8 - 13,9V. Przy niższym napięciu aku 11,5V, miał niższe ładowanie około 13,5V.
    Przycisk awaryjny nie gaśnie po chwili, trzeba bardzo długo czekać (do kilkudziesięciu minut) jeżeli aku jest w pełni naładowany 13V, bo kiedy aku jest dość rozładowany do np. 11,5V, awaryjny nie gaśnie wcale.

    Sprawdzone bezpieczniki pod maską i od strony kierowcy. Pobór spada do koło 0,13-14A jeżeli wyjmie się bezpiecznik 15 (układu instalacji elektrycznej) i/lub 16 (czujnik rozpoznawania deszczu i światła -G397-, sterownik ogrzewania -J65-, sterownik układu Climatronic -J255-)

    Myślę nad sprawdzeniem wiązki i modułu lewych drzwi, a także bordnetz'a z tego co wyczytałem w podobnych tematach. Komputer pokazuje błąd czujnika światła za lusterkiem fotochromatycznym - zastanawiam się nad demontowaniem.
    Czy ktoś ma jakieś sugestie albo pomysły do rozwiązania problemu?
    Ostatnio edytowany przez adu76 - 14-05-17 o 15:38

  4. #33

    Data dołączenia
    May 2017
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Dolnyśląsk
    Auto
    Audi A3 2003
    Model
    A3 8P
    Silnik
    2.0 AXW

    Domyślny

    Proszę mi wytłumaczyć, bo pierwszy raz w życiu widzę, żeby ktoś nowy temat podpinał pod jakiś inny sprzed 6 lat.

  5. #34

    Data dołączenia
    Nov 2017
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    łódż
    Auto
    audi
    Model
    A3 Sportback
    Silnik
    1.6 BLP

    Domyślny a3 8p pobiera prąd na postoju

    Cześć wszystkim , potrzebuję informacji tzn:
    Posiadam audi a3 8p i ucieka mi prąd. Po zmierzeniu multimetrem wykazuje natężenie na poziomie 0.4 A co jest dość wielkim prądem jak na postój. Dodam że to już jest wartość po ok 10 min. Po wyjęciu bezpieczników f47 oraz f48 wartość prądu spada do 0.07 A czyli tak jak powinno być. Zauważyłem że nie usypia się lampka od świateł awaryjnych oraz podświetlenie włącznika reflektorów. Ma ktoś może pomysł jaka może być przyczyna ? Czyżby jakiś moduł odpowiedzialny za podświetlanie? Albo może jakiś przekaźnik na sterowniku bordnetz?
    Gorąco pozdrawiam
    Ostatnio edytowany przez dominik147852369 - 26-06-18 o 14:39 Powód: bad thread

  6. #35

    Data dołączenia
    Apr 2016
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Wałbrzych
    Auto
    Audi A3 8P
    Model
    A3 8P
    Silnik
    2.0TDI BKD
    Pomógł
    raz
    Podziękował
    raz

    Domyślny Jakie powinny być wartości pobory prądu?

    bkd Pobór prądu
    po zamknięciu auta po jakiś 10 minutach pobór schodzi na 0.01 jednak co jakieś 5 minut wskakuje na 2.5 i utrzymuje się tak z 40 sekund i potem znowu wraca do 0.01. Normalna sprawa czy coś jest nie tak?? Po dwóch dniach nie mogę odpalić auta bo zdechnęty akumulator. Nie wiem czy to jest przyczyną czy może sam akumulator.
    Ostatnio edytowany przez mat3usz - 16-09-18 o 21:13

  7. #36

    Data dołączenia
    Apr 2016
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Wałbrzych
    Auto
    Audi A3 8P
    Model
    A3 8P
    Silnik
    2.0TDI BKD
    Pomógł
    raz
    Podziękował
    raz

    Domyślny

    witam podepnę się do tematu co prawda pacjent to 8P ale może coś podpowiecie mam taki problem ucieka mi gdzieś prąd byłem u szpeca i mówi że to przez zegary ponieważ coś w nich jej popsute i sobie wybudza pozostałe moduły, ale co mają wspólnego zegary z np nie mogącym się uśpić rnse?

  8. #37

    Data dołączenia
    Dec 2018
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Piła
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8P
    Silnik
    2.0TDI BKD

    Domyślny

    Witam mam problem ze swoją a3 8p z 2004 roku. Jakiś czas temu kupiłem autko jednak ktoś wsadził jakiś inny aku który jest za mały miałem problem że kilka razy nie odpaliłem auta wkoncu wsadzilem inne aku było okej aż do czasu gdy po nocy gdy temperatura spadła do -8 A auto stało w garażu nie mogłem odpalić otworzyłem auto lecz tylko raz zakręciła i już nie mówiła zupełnie nic. Dzień wcześniej jeździłem normalnie. W czym szukać tak zwanego spadku napięcia dodam że mam wsadzone nie oryginalne radio które nie włącza się samo. Dziś chciałem sprawdzić miernikiem według wskazówek z Google odlaczylem dodatnia kleme ustawiłem miernik na 10 A jedna końcówkę do klemy druga do + na aku i nic się nie ukazało a na filmiku wszystko pokazało normalnie a zrobiłem tak samo Proszę o pomoc bo już mam dosyć tego ładowania aku

  9. #38

    Data dołączenia
    Jan 2014
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Lublin
    Auto
    Audi A3 8P Q '06
    Model
    A3 Sportback
    Silnik
    2.0 TDI PD BMM (140KM)
    Pomógł
    39 razy
    Podziękował
    7 razy

    Domyślny

    anonimowe A3 8P.

  10. #39

    Data dołączenia
    Dec 2018
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Piła
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8P
    Silnik
    2.0TDI BKD

    Domyślny

    Wczoraj tak robiłem jednak na moim mierniki po ustawieniu na 10A wg wskazówek u mnie nic nie pokazywalo tylko 0.00 może spróbować pożyczyć miernik

  11. #40
    Krumak's Avatar
    Data dołączenia
    Dec 2016
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    małopolska
    Auto
    Audi
    Model
    A3 Sportback
    Silnik
    2.0 TDI CR CBBB (170KM)
    Pomógł
    43 razy
    Podziękował
    5 razy

    Domyślny

    A ładowanie z alternatora masz dobre??

    Wysłane z mojego Galaxy S9+ przy użyciu Tapatalka

Strona 4 z 5 PierwszyPierwszy ... 2345 OstatniOstatni

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Zasady postowania

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •