Strona 5 z 5 PierwszyPierwszy ... 345
Pokazane rezultaty 41 do 50 z 50

Temat: Duży pobór prądu po zamknięciu auta.

  1. #41

    Data dołączenia
    Dec 2018
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Piła
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8P
    Silnik
    2.0TDI BKD

    Domyślny

    Jak sprawdzałem ostatnio to podchodziło pod 14v pojeżdżę normalnie odpala ale ostatnio np jeździłem cały dzień po mieście gasiłem odpalała a następnego dnia po 16 godzinie nie odpaliła bardziej obstawiam na pobór prądu bo ostatnio już też miałem kilka razy puste aku a teraz zmieniłem od znajomego na varte jeździłem było ok a 2 dni temu w garażu dupą pomocyyyy

    - - - Aktualizacja postu - - -

    Ostatnio jak Przatrzylem to pod 14v dochodzilo, ale 3 dni temu jeździłem po mieście kilka razy auto gasilem i było ok następnego dnia po 16 godzinie auto w garażu w nocy mróz był i może jeden obrót silnika i koniec prądu a aku pożyczyłem bo myślałem że moje było za małe i już rozwalone że nie trzymało bo kilka razy mi też na moim nie odpalił a od znajomego pożyczyłem aku warty jeździłem z 2tyg a tu jednego dnia po nocy siadło nie wiem czy to co jakiś czas coś się załącza że rozladowywuje aku bo nie zawsze nawet na starym aku. Brak mi sił już a tymbardziej że takie pogody teraz

  2. #42

    Data dołączenia
    Oct 2020
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Rzeszów
    Auto
    AUDI
    Model
    S3 8P
    Silnik
    1.6 BGU

    Domyślny

    Witam

    U mnie pobiera prąd na postoju około 0,83A. Mierzone po 10 minutach od zamknięcia wszystkich drzwi. Średnio co 7 sekund spada do 0,56A i z powrotem do 0,83A i tak w kółko.

    Po wypięciu bezpieczników:
    - F24 (w komorze silnika) spada do około 0,6A. To tak jakby ten układ co 7 sekund próbował się usypiać.
    - 16 (w kabinie) spada do 0,08
    Te dwa układy wyglądają na odpowiedzialne.

    Błędy odczytane to
    000469 Magistrala danych Infoainment - Tryb jednoprzewodowy
    001320 Moduł sterowania Climatronic (J255) Otwarty obwód

    Co znaczy tryb jednoprzewodowy ? Że zwarcie ma ? Rozumiem, że tutaj wycieka.
    Mam radio blaupunkt dresden mp34. Czy głośniki w drzwiach to też ten moduł ?

    Ogólnie czy komuś coś to mówi ?

    Opis bezpieczników:
    F24 - Komputer sterujący transmisji danych CAN (Gateway)
    16 - Gniazdo diagnostyczne, czujnik deszczu, ogrzewanie ( komputer sterujący ), układ klimatyzacji ( komputer sterujący ), ogrzewanie postojowe
    Ostatnio edytowany przez melvin - 27-10-20 o 17:17 Powód: doprecyzowanie położenia bezpieczników

  3. #43
    BuX2's Avatar
    Data dołączenia
    Nov 2018
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    świętokrzyskie
    Auto
    Audi
    Model
    A3 Sportback
    Silnik
    2.0TDI BMN
    Pomógł
    84 razy

    Domyślny

    Bezpiecznik SC24 w przypadku silnika BGU czyli lata (2003-2005) to gniazdo zapalniczki/ gniazdo 12V.
    Bezpiecznik SC16 to generalnie to co podałeś tylko bez gniazda diagnostycznego.

    Tryb jednoprzewodowy to anomalia w przewodach komunikacji CAN. Jeden z przewodów (czy też pin przy wtyczce) może być albo przerwany, albo zwarty do masy lub plusa, bądź mogą być zwarte między sobą. W przeciwieństwie do magistrali high speed gdzie tylko w jednym przypadku zwarcia magistrala przechodzi w tryb jednoprzewodowy w magistrali low speed zeby nie było całkowicie komunikacji musiałby być oba zwarte/ przerwane bądź zamienione miejscami.
    Pisząc o zwarciu w magistrali CAN mam na myśli też zwarcie wewnętrze w sterowniku.

    Odepnij wtyczkę klimatronika i sprawdź pobór, bo może sterownik się posypał, to jeśli chodzi o pobór prądu i brak komunikacji z nim.

    Co do magistrali infotainment, to może i podłączając się wtyczką przez jakiś adapter do tego radia, magistrala CAN dostaję na jednym z przewodów zwarcie. Innymi słowy te radio nie ma podłączenia CAN i jeśli za pomocą adaptera wtyczka fabryczna została podłączona i natrafia na coś co nie jest magistralą, to może powodować problem.
    Gdy pytasz o poradę na forum, dostajesz odpowiedzi i go rozwiązujesz, to poinformuj o tym. Pomoże to innym rozeznać się z problemem.

  4. #44

    Data dołączenia
    Oct 2020
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Rzeszów
    Auto
    AUDI
    Model
    S3 8P
    Silnik
    1.6 BGU

    Domyślny

    Dziękuję za odpowiedź.

    Spróbuję odpiąć wtyczkę klimatronika i zobaczę jak wygląd pobór. Rozumiem, że muszę wyjąć w kabinie ten panel i tam jest ta wtyczka ?

    Co do radia to zamówiłem wybierak do niego. Odepnę i sprawdzę.

    Mam wątpliwości co do bezpiecznika F24. To raczej nie jest "gniazdo zapalniczki/ gniazdo 12V". Gdy wypnę ten bezpiecznik to po włączeniu zapłonu nie świeci się nic na tablicy z zegarami. Również V-Scan nie może się podłączyć do modułu Gateway. Gdy bezpiecznik jest wpięty nie ma z tym problemu. Skąd pewność, że to zapalniczka ?
    Mam wersję z 54 bezpiecznikami. Tu link do zdjęcia
    https://drive.google.com/file/d/11kI...ew?usp=sharing


    ps. Ten samochód kupiłem niedawno więc nie jestem jeszcze obeznany z audi.

  5. #45
    BuX2's Avatar
    Data dołączenia
    Nov 2018
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    świętokrzyskie
    Auto
    Audi
    Model
    A3 Sportback
    Silnik
    2.0TDI BMN
    Pomógł
    84 razy

    Domyślny

    Jeśli chodzi o bezpieczniki w komorze silnika to jest on tak jak napisałeś od bramki magistrali.
    Podałeś w takim razie dwie różne lokalizacje SB24 (komora silnika) i SC16 (wnętrze)


    Wyczka 16 stykowa "D" od zasilania, wtyczka 16 stykowa "C" od komunikacji.

    Wymontowanie



    Ostatnio edytowany przez BuX2 - 27-10-20 o 17:27
    Gdy pytasz o poradę na forum, dostajesz odpowiedzi i go rozwiązujesz, to poinformuj o tym. Pomoże to innym rozeznać się z problemem.

  6. #46

    Data dołączenia
    Oct 2020
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Rzeszów
    Auto
    AUDI
    Model
    S3 8P
    Silnik
    1.6 BGU

    Domyślny

    Robiłem dzisiaj jeszcze raz pomiary z wyjmowaniem bezpieczników i mam pewne spostrzeżenia.

    Błąd klimatyzacji 001320 musiał być starym błędem nie skasowanym ( zanim go kupiłem ). W tym momencie już nie występuję. Jest tylko błąd 01206 (Sygnał opóźnienia wyłączenia zapłonu) - na innym forum czytałem, że pojawia się gdy odpina się akumulator ( co teraz często robię ). Co do bezpiecznika SC16 to po wypięciu go pobór spada o 0,2A. Poprzedni pomiar był chyba nieprawidłowy. Była jakaś krótka chwila, że spadł do 0,1A. W sumie to nie udało mi się znaleźć tym razem jednego bezpiecznika który by na 100% był odpowiedzialny za wyciek. Przez wiele bezpieczników płynie jakiś prąd.
    Nie odpinałem jeszcze sterownika klimatyzacji.

    Co do radia to po wyjęcia go błąd 000469 znika, ale nie ma to żadnego wpływu na pobór prądu.

    Zauważyłem natomiast jedną rzecz. Ostatnio pisałem, że pobór prądu spada średnio co 7 sekund do 0,56A i a potem po jednej sekundzie z powrotem do 0,83A i tak w kółko. Gdy dochodzi do zmiany poboru słychać w tylnym boczku w bagażniku ( od strony pasażera, tam gdzie jest korek ) cyknięcie - czyli w sumie dwa cyknięcia. Coś jakby przekaźnik się załączał / odłączał. Wydaje mnie się, że cyknięcie występuje przed zmianą poboru prądu więc jest to przyczyna a nie skutek. Te wachania mają miejsce tylko gdy wszyskie drzwi są zamknięte - również przez centralny zamek Po otwarciu drzwi pobór się stabilizuje i cykanie ustaję.

    Google mówi że to cykanie to w module komfortu. Ten moduł zgłasza 2 razy błąd 22616 ( Brak opisu ). Nie znalazłem jednoznacznej opinii co to jest.

    Moja hipoteza jest taka, że samochód próbuje przejść w uśpienie ale mu się to nie udaję. Zostaje mi tylko rozebrać boczek i sprawdzić jak to wygląda.

    Ktoś przerabiał taką sytuację ?
    Ostatnio edytowany przez melvin - 31-10-20 o 17:54

  7. #47

    Data dołączenia
    Dec 2020
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Wrocław
    Auto
    Audi
    Model
    A3 Sportback
    Silnik
    2.0T BWA

    Domyślny

    Witam

    Moje auto to a3 8p sportback 2.0tfsi BWA quattro
    Po ostatnim zostawieniu auta pod pracą akumulator padł do zera, tak że nawet zamek centralny nie otworzył auta z pilota. Jednakże przed dojazdem zapaliła się na komputerze ikona auta z otwartą klapą bagażnika.
    Parę razy zamknięta klapa i problem zniknął pod pracą. Jednakże po 12h akumulator się wyczerpał.
    Pierwszy pomysł akumulator - 6 letni... Wymieniony na nowy... No i też padł, tylko po 24h.
    Przy zamykaniu auta pilotem nie mrugają kierunkowskazy, dopiero po kilkukrotnym otwieraniu i zamykaniu zamka czasem zaświecą.
    Co myślicie ?
    Czujnik w zamku klapy bagażnika czy coś innego ?
    Nigdy wcześniej nie było takiego przypadku, ani rozładowanego akumulatora, ani wskaźnika otwartej klapy bagażnika mimo że była zamknięta.

    Proszę o naprowadzenie co się dzieje i pomoc
    Z góry dziękuję ☺️

  8. #48

    Data dołączenia
    Dec 2020
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Wrocław
    Auto
    Audi
    Model
    A3 Sportback
    Silnik
    2.0T BWA

    Domyślny

    Dzisiaj jadąc autem sama włączała się tylna wycieraczka. Czujnik nie pokazywał tym razem otwartej klapy bagażnika.

  9. #49
    Golem1's Avatar
    Data dołączenia
    Jan 2010
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Pruszków
    Auto
    Audi a3
    Model
    A3 8P
    Silnik
    2.0TDI BKD
    Pomógł
    253 razy
    Podziękował
    15 razy

    Domyślny

    Silniczek wycieraczki do wymiany bo pewnie zalewa ci zamek jak i robi zwarcie i załącza samoczynnie wycieraczkę.
    Doposażanie - Elektryka - Diagnostyka Grupy VAG

  10. #50

    Data dołączenia
    Dec 2020
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Wrocław
    Auto
    Audi
    Model
    A3 Sportback
    Silnik
    2.0T BWA

    Domyślny

    Tak jest, silniczek zalewa i robi zwarcie. Dziękuję za pomoc

Strona 5 z 5 PierwszyPierwszy ... 345

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Zasady postowania

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •