Pokazane rezultaty 1 do 9 z 9

Temat: Bagaznik na rowery? A3 8l '96

  1. #1
    netmen5's Avatar
    Data dołączenia
    Feb 2011
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Radzionków
    Auto
    Audi A3
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.8 AGN

    Domyślny Bagaznik na rowery? A3 8l '96

    Witam, posiadam A3 8l '96. Chciałbym jakoś racjonalnie przewieść nim rowery. Jakie mam opcje? bagażnik na klapę? bagażnik na hak? a może wie ktoś coś o bagażniku dachowym? czy te paski plastikowe na dachu - w nie się montuje bagażnik albo relingi dachowe? proszę o pomoc.

  2. #2
    wojtaszewski's Avatar
    Data dołączenia
    Jul 2011
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Białystok
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.6 AKL

    Domyślny

    sam poszukuję, najlepiej szukaj na dach, montowane z tyłu na klapie często zasłaniają światła czy tablice i możesz mieć problem z misiaczkami na drodze. O dziwo są bagażniki dachowe do 3d bez żadnego wiercenia w dachu, tylko na "zapinki".
    Forum jest jak CB radio - częściej słuchaj, niż gadaj

  3. #3
    erci's Avatar
    Data dołączenia
    Jun 2008
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Cz-wa
    Auto
    OOOO
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.9TDI ASZ
    Pomógł
    7 razy

    Domyślny

    Chyba najlepszym rozwiązaniem jest jednak bagażnik na hak(nie mylić z tym na klapę). Wydaje mi się, że jest to rozwiązanie bardziej stabilne i mniej kłopotliwe niż bagażnik na dach. Osobiście nie ufam jakoś masie ze środkiem ciężkości ok 50-70cm nad dachem podczas hamowania czy stłuczki... Bagażniki na hak często mają w standardzie światła i miejsce na tablicę więc nic nie jest przysłonięte. Nie wiem jak z zawirowaniem powietrza i ze spalaniem ale chyba też raczej wyjdzie to na korzyść rowerów na haku. Nieco wyższe prędkości z rowerami na dachu też raczej odpadają.
    Jedynym problemem jest hak jeśli ktoś tak jak ja go nie posiada
    SPRZEDAM
    Czujnik ciśnienia IC 1,9TDi ASZ
    Silniczki regulacji swiateł HELLA
    Żarniki Philips 4300K ORI-Używane
    OPONY Pirelli 225/45/17 (2 sztuki)

  4. #4

    Data dołączenia
    Feb 2012
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Śląsk
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.9TDI ASZ

    Domyślny

    Jak byś chcial to mam do sprzedania orginalne relingi takie jak sprzedawali w salonie. Są zabezpieczane na kluczyk. To chyba najlepszy sposób na przewożenie rowerów, nart itp

  5. #5
    morgan's Avatar
    Data dołączenia
    May 2011
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    PL
    Auto
    Audi
    Model
    A3 Sportback
    Silnik
    2.0T AXX
    Pomógł
    49 razy
    Podziękował
    14 razy

    Domyślny

    Najbezpieczniej rowery przewieźć na dachu albo na haku. Bagazniki mocowane do samej klapy to porażka. Chyba, że ktoś użyje go raz w roku żeby podjechać z rowerem na działkę i nie przekraczać przy tym 60km/h

    Osobiście uzywam bagażnika na dach. Haka nie mam więc wybór był prosty. Jak kupi się markowy produkt (np. thule) i zamontuje zgodnie z instrukcją to nie ma opcji żeby coś się stało. Producent zapewnia, że z tym bagaznikiem spokojnie można śmigać 120km/h a testy nawet przeszedł przy 150km/h (ten model, który posiadam, nie wiem jak w innych). Testy potwierdziłem osobiście w trasie Przy okazji thule chyba jako jedyna firma (jak się nie mylę bo nie jestem pewien) przeprowadza testy zderzeniowe dla swoich produktów i wg nich rowery zleciały z dachu przy czołowym zderzeniu z prędkością na pewno >100km/h (nie pamiętam już ile dokładnie). Więc o bezpieczeństwo ani o to, że spadną przy hamowaniu to ja bym się nie martwił Osobiście wożąc dwa rowery MTB na dachu nie czuję żadnej różnicy w prowadzeniu i zachowaniu auta - jedyne co to zwiększony hałas powyżej 90-100km/h i większe zużycie paliwa oczywiście. Ale opory czy na dachu czy z tyłu są równie duże więc to bez różnicy gdzie się przewozi rowery.
    Jeśli nie masz relingów ani haka to polecam taki zestaw jak mam u siebie - czyli stopy mocowane do wyznaczonych miejsc w słupkach (tzw. "pod uszczelkę"). Nie polecam tylko tych tanich marketówek bo pomijajać już kwestię bezpieczeństwa to już przy pierwszym montazu porysujesz sobie pewnie dach... Do tych stóp dobierasz sobie zestaw montażowy do konkretnego modelu auta (w przyszłości bagaznik możesz zostawić i używać w kolejnym aucie - wystarczy, że dokupisz nowy zesatw montażowy do nowego auta). Na stopy zakładasz belki (polecam aluminiowe - znacznie cichsze) i na belki już montujesz co tam chcesz czyli uchwyty na rowery, narty, trumny itd.

  6. #6
    gr86's Avatar
    Data dołączenia
    Feb 2011
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Warszawa
    Auto
    audi a3
    Model
    A3 8L 5d
    Silnik
    1.8T ARZ

    Domyślny

    Witam. Czy Bagażnik na dach z Audi 3drzwiowej pasuje do 5cio ?

  7. #7
    Mewa83's Avatar
    Data dołączenia
    Oct 2010
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    B-B
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.9TDI ATD
    Pomógł
    10 razy
    Podziękował
    34 razy

    Domyślny

    Tak, to ten sam bagażnik do 3D jak i 5D.

    Poczytaj również:
    http://www.a3-club.net/forum/showthr...ight=thule+750

    Ja korzystam z Thule 750, z uchwytami do nart THULE DELUXE 726.. i słychać go u mnie dopiero powyżej 140km/h

    Też na belkach aluminiowych, i taki też polecam, a jeśli chodzi o ceny watro szukać po wszystkich aukcjach "750",
    a na osobnej aukcji kupić KIT 1038, mi sam KIT udał się kupić za niecałe 30zł.


    M.

  8. #8
    schake's Avatar
    Data dołączenia
    Feb 2012
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Słupsk
    Auto
    oooo
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.8 AGN
    Pomógł
    raz
    Podziękował
    raz

    Domyślny Bagażnik rowerowy na tylną klapę

    Witam, mam problem z wyborem bagażnika.
    Proszę podzielcie się swoją opinią, wiedzą i doświadczeniem.
    Mam nadzieję, że pomożenie mi podjąć decyzję.
    Kilka dla przykładu:

    http://allegro.pl/uchwyt-rowerowy-ba...991889691.html

    http://allegro.pl/logic-niko-uniwers...975432907.html

    http://allegro.pl/bagaznik-rowerowy-...997202372.html

  9. #9

    Data dołączenia
    Nov 2013
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Wlkp
    Auto
    -
    Model
    Inny
    Silnik
    inny

    Domyślny

    Mam na sprzedaż taki bagażnik : http://allegro.pl/bagaznik-uchwyt-na...221245575.html
    Dla forumowiczów mogę zejść coś z ceny.

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Zasady postowania

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •