Strona 1 z 4 123 ... OstatniOstatni
Pokazane rezultaty 1 do 10 z 34

Temat: lampka oświetlenia wnętrza

  1. #1

    Data dołączenia
    May 2007
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Warszawa
    Auto
    Audi
    Model
    Inny
    Silnik
    inny

    Domyślny lampka oświetlenia wnętrza

    1. A wiec zaczne od tego co uszkodziłem Wymieniałem zarówki w lampce oswietlenia wnętrza te boczne oraz rurkowa na diodowe. I Juz wczesniej miałem tak jakby wcisniete ta blaszke w lampce co podaje napiecie na koniuszek zarówki w5w i zrobiłem zwarcie zarówką, wymieniłem bezpiecznik odgiołem blaszki włozyłem zaróweczki i wszystko działa... tak jakby.

    A teraz problem, Jesli włacze którekolwiek swietełko boczne to zapalaja sie wszystkie 3 zaróweczki. Sprawdzałem na normalnych zarówkach jest to samo. Ściemniacz działa normalnie. Tylko jak zapale która kolwiek boczna to zapalaja sie wszystkie, oraz tylna.

    Troche dziwne.

    2. Jak wyjać ta lampke ? wersja z szyberdachem przed liftem.

    A na dodatek zapala mi sie ABS po przekroczeniu 20 Km/h. tak to normalnie przekrece kluczyk zapali sie, gasnie, odpalenie zapali, i gasnie ruszam 20 km/h zapala, na wstecznym tez sie zapala ... podłacze pod vaga w poniedziałek to bede wiedział co mi tam pokazuje.

    Pozdrawiam
    Ostatnio edytowany przez klamamoto - 03-11-15 o 13:47
    DaroM vel alfik
    Nowe imię tego samego zła

  2. #2
    larius's Avatar
    Data dołączenia
    Apr 2007
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Warszawa
    Auto
    The Revenant
    Model
    A3 8P
    Silnik
    2.0T CCZA
    Pomógł
    49 razy
    Podziękował
    20 razy

    Domyślny

    Cytuj Oryginalnie napisane przez DaroM
    2. Jak wyjać ta lampke ? wersja z szyberdachem przed liftem.
    Zdejmujesz osłonę od lampy. W odblasku są dwa fabryczne otwory, a w nich zwykłe śrubki na krzyżak. Jak już odkręcone to, od strony szyby masz dwa metalowe uchyty/zatrzaski. Trzeba je mocno odgiąć od tapicerki (w stronę tyłu samochodu) i powinno się wysunąć w dól z tej strony. Jak juz wysuniesz to od strony szyby trzeba pociągnąć całość w stronę przodu samochodu i masz całą tą lampę w ręku
    Arguing with an engineer is a lot like wrestling in the mud with a pig. After a few hours, you realize that he likes it.

  3. #3

    Data dołączenia
    May 2007
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Warszawa
    Auto
    Audi
    Model
    Inny
    Silnik
    inny

    Domyślny

    swoja droga oswietlenie led biale w audi wyglada slicznie a moze to juz moje przyzwyczajenie do do bialego swiatla

    jutro wyjme lampke... jak mi sie uda i zbadam sprawe
    DaroM vel alfik
    Nowe imię tego samego zła

  4. #4

    Data dołączenia
    Nov 2005
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Warszawa

    Domyślny

    Cytuj Oryginalnie napisane przez DaroM
    A na dodatek zapala mi sie ABS po przekroczeniu 20 Km/h. tak to normalnie przekrece kluczyk zapali sie, gasnie, odpalenie zapali, i gasnie ruszam 20 km/h zapala, na wstecznym tez sie zapala ... podłacze pod vaga w poniedziałek to bede wiedział co mi tam pokazuje.
    podejzewam ze o ile czujniki przy kolach moga byc ok to sa probelmy z tarcza od ABSu z ktorej to czujnik zczytuje impulsy - trzeba by sprawdzic czy przy ktoryms kole tarcza z dziurkami sie nie zabrudzila czyms, nie zgiela etc

  5. #5

    Data dołączenia
    May 2007
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Warszawa
    Auto
    Audi
    Model
    Inny
    Silnik
    inny

    Domyślny

    Mach, w problemie ABS problem sam sie naprawił, w sumie wczoraj i ABS działa, i nic mi nie przyciaga wzroku.

    Ale problemem było ( zapewne jest nadal) zabrudzenie tarczki ABS ( przedniej), bo zaliczyłem kilka polnych dróg, i późńiej było uzywane WD do usunięcia rdzy z 2 cm tarczy od srodka (poprzedni własciciel zaniedbał) w poniedziałek podłacze pod Vaga to zobacze co mi powie.
    DaroM vel alfik
    Nowe imię tego samego zła

  6. #6
    Coolfon's Avatar
    Data dołączenia
    Oct 2006
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Wolbrom/Kraków/Katowice
    Auto
    Audi A3 ABT
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.8T AGU
    Pomógł
    12 razy
    Podziękował
    8 razy

    Domyślny

    Cytuj Oryginalnie napisane przez DaroM
    było uzywane WD do usunięcia rdzy z 2 cm tarczy od srodka
    cooo dobrze rozumuję że smarowałeś olejem tarczę hamulcową
    Srebrny pocisk ...



  7. #7

    Data dołączenia
    May 2007
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Warszawa
    Auto
    Audi
    Model
    Inny
    Silnik
    inny

    Domyślny

    Coolfon, oczywiscie ale nie olejem ale WD a to juz zasadnicza róznica. ( jak by zadzaiałał olej to wolał bym nie sprawdzac) operacja wykonywna na bocznych drogach pierwsze 5 hamowan hamulce działaja 60% gorzej. a nastepnie wszystko stopniowo wraca do normy (zalezy jak kto hamuje) bo WD sie wpala.

    Coolfon, jak kupujes znowa tarcze to tez jest pokryta "olejem "

    Pozatym jak kupiłem A3 to tarcze były w opłakanym stanie( źle brało i były widoczne rowki w tarczy), Kuracja WD i są gładziutkie.

    U dziewczyny w golfie ( co prawda 2) tarcze hamulcowe były całe pozarzynane, i brało juz tylko na połowie tarczy. Jak sie przejechałem z WD to były gładziutkie i lśniące Co prawda tutaj to noga na gazie i na hamulcu ale efekty były.

    Oczywiscie nikomu tego nie polecam, zeby nie było na mnie
    DaroM vel alfik
    Nowe imię tego samego zła

  8. #8

    Data dołączenia
    Mar 2007
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Kraków
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.6 AEH

    Domyślny Re: lampka oswietlenia wnętrza

    Wymieniałem zarówki w lampce oswietlenia wnętrza te boczne oraz rurkowa na diodowe. I Juz wczesniej miałem tak jakby wcisniete ta blaszke w lampce co podaje napiecie na koniuszek zarówki w5w i zrobiłem zwarcie zarówką, wymieniłem bezpiecznik odgiołem blaszki włozyłem zaróweczki i wszystko działa... tak jakby.

    A JA wymieniłem rurkowa na diodowe i tak samo chciałem zrobić te boczne. No i te boczne za cholere nie chcą świecić. Noramale żarówki świeca a ledy nie!!!! Why???

  9. #9

    Data dołączenia
    May 2007
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Warszawa
    Auto
    Audi
    Model
    Inny
    Silnik
    inny

    Domyślny

    Oddo, proste... ja tez miałem z tym problem, potrzebna tylko lutownica i dewastacja zarówki, wiec musisz wyjac diody i zamienic je biegunami. czyli + zamienic z - i beda swiecic.

    ja miałem takie...

    http://allegro.pl/item208918649_post...orow_moc_.html

    Swoja droga nie wyjołem lampki, te zaczepy o których mówił larius, nawet jak je odginam i one juz nie trzymaja to nic to nie daje. siedzi sztywno... Jak bede zdejmował podsufitke to zobacze o co chodzi. a moze ma ktos zdjecie takiej lampki od tyłu ? A moze lampka jest przykrecona jakimis sróbkami ?

    chce ja wyjac po toz eby zobaczyc czy jest tamjakas płytka czyc os moze mi sie zwarło, bo jak zapalam jedno( które kolwiek) boczne to zapalaja mi sie wszytskie, sciamniacz działa, po otworzeniu autka zapala sie swiatło, gasnie wszytsko normalnie. Czy to moze byc wina przekaźnika ?
    DaroM vel alfik
    Nowe imię tego samego zła

  10. #10
    larius's Avatar
    Data dołączenia
    Apr 2007
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Warszawa
    Auto
    The Revenant
    Model
    A3 8P
    Silnik
    2.0T CCZA
    Pomógł
    49 razy
    Podziękował
    20 razy

    Domyślny

    Ale zonk Tam są 2 śrubki jeszcze Zapomniałem kompletnie o nich. Zwykłe na wkrętak krzyżakowy - w odblasku są fabryczne otwory jak zdejmiesz osłonkę lampki. Teraz już na pewno Ci się uda.

    Cytuj Oryginalnie napisane przez DaroM
    chce ja wyjac po toz eby zobaczyc czy jest tamjakas płytka czyc os moze mi sie zwarło, bo jak zapalam jedno( które kolwiek) boczne to zapalaja mi sie wszytskie, sciamniacz działa, po otworzeniu autka zapala sie swiatło, gasnie wszytsko normalnie. Czy to moze byc wina przekaźnika ?
    W lampce całej musi być coś w stylu przekaźnika lub sterownika, bo działa to następująco:
    Lampa zasilana jest 3 kablami: masa, +12V i sygnał z drzwi (brązowo-biały). Tyle, że jak drzwi są otwarte i lampa świeci to sygnał podaje 0V. Jak w tym brązowo-białym kablu pojawi się napięcie +12V to lampa gaśnie. Więc na pewno jest jakiś układ, który interpretuje ten sygnał z kabla biało-brązowego.
    Arguing with an engineer is a lot like wrestling in the mud with a pig. After a few hours, you realize that he likes it.

Strona 1 z 4 123 ... OstatniOstatni

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Zasady postowania

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •