Strona 2 z 4 PierwszyPierwszy 1234 OstatniOstatni
Pokazane rezultaty 11 do 20 z 34

Temat: lampka oświetlenia wnętrza

  1. #11
    BartOwl's Avatar
    Data dołączenia
    Apr 2007
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Katowice
    Auto
    Focus / XL600V
    Model
    Inny
    Silnik
    inny
    Pomógł
    7 razy
    Podziękował
    raz

    Domyślny

    a nie prościej, że 12V jest podane na jedną stronę non stop, a na drugą poprzez wyłącznik - albo masa na stałe (ciągle świeci) albo ów *sygnał* z drzwi (świeci jeśli ma masę, czyli jeśli drzwi otwarte) albo nic (nie świeci w ogóle)
    BartOwl @ kiedyś czerwona A3 ASZ-Q dziś Focus 2.0TDCi & Honda XL600V Transalp
    Na forum wybitnie rzadko
    [[[ dodawanie zdjęć do sygnaturek zepsute!!! ]]]

  2. #12
    larius's Avatar
    Data dołączenia
    Apr 2007
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Warszawa
    Auto
    The Revenant
    Model
    A3 8P
    Silnik
    2.0T CCZA
    Pomógł
    49 razy
    Podziękował
    20 razy

    Domyślny

    bartowl, sprawdziłem organoleptyczne miernikiem Ten kabelek nie zapodaje masy tylko +12V i to w sumie mnie zdziwiło, bo myślałem wpierw jak napisałeś... Może opiszę jak to robiłem i się wyjaśni.

    Wziąłem próbnik (kabelek z żarówką dla niewtajemniczonych) i oczywiście podpiąłem go do masy, a drugim końcem do ów brązowo białego kabelka. Jak były drzwi otwarte to próbnik się nie świecił, a lampa tak. Jak drzwi zamykałem, lampa gasła a próbnik się zapalał.

    Jakby było jak piszesz bartowl, to próbnik zapalałby się tak samo jak lampa wewnątrz auta, nie w przeciwnych przypadkach... Tam musi coś być
    Arguing with an engineer is a lot like wrestling in the mud with a pig. After a few hours, you realize that he likes it.

  3. #13
    micho_m's Avatar
    Data dołączenia
    Jan 2007
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Lublin
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.9TDI AHF
    Podziękował
    2 razy

    Domyślny

    To moze ja dopisze swoj problem tutaj. Jak jest cieplo to robi mi sie tak ze po zamknieciu drzwi pasazera swiatelka w drzwiach ciagle mi sie swieca i swiatelko w podsufitce mruga, tzn. sciemnia sie i zapala. Na wyswietlaczu nie pokazuje mi ze sa drzwi otwarte. Wiecie moze gdzie jest problem?

  4. #14

    Data dołączenia
    May 2007
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Warszawa
    Auto
    Audi
    Model
    Inny
    Silnik
    inny

    Domyślny

    Swój problem całkowicie rozwiązałem.

    Winne były Diody IN4007(czarna) Musiały się uszkodzić gdy zrobiłem zwarcie. (przepuszczają napięcie tylko w jedną stronę) po wymianie na nowe wszystko działa tak jak powinno

    Koszt 1 zł ( za 2 diody) i chwilka z lutownicą

    Dzięki za pomoc wszystkim zainteresowanym

    pozdrawiam.
    DaroM vel alfik
    Nowe imię tego samego zła

  5. #15
    Kornas's Avatar
    Data dołączenia
    Jun 2007
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Łódź
    Auto
    Audi A3 1.8T
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.8T APP

    Domyślny

    Micho M Co do Twojego problemu to też tak mam otwieram prawe drzwi pasażera to mruga zapala się i przygasza główne światło. Elektryk stwierdził, że to przekaźnik od wyłączania czasowego nuer coś około 140 - największy ze wszystkich pod licznikami.

    Nie wymieniłem jeszcze to nie wiem, czy ktoś może miał jeszcze taki problem ?

    Z góry dzięki za odpowiedź

    Pozdrawiam
    KornaS

  6. #16
    micho_m's Avatar
    Data dołączenia
    Jan 2007
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Lublin
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.9TDI AHF
    Podziękował
    2 razy

    Domyślny

    Kornas, w sumie z jednej strony zgadzaloby sie to bo jak mruga to lsysze wlasnie przekaznik spod zegarow. A u Ciebie tez swieca sie swiatelka w drzwiach? Chodzi mi o to czerwone i biale.

  7. #17
    Kornas's Avatar
    Data dołączenia
    Jun 2007
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Łódź
    Auto
    Audi A3 1.8T
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.8T APP

    Domyślny

    Micho_m Tak świeci się światełko w drzwiach, ale nie jestem pewien, czy aby to jest przyczyną, w przyszłym tygodniu wymontuje ten przekaźnik i sprawdze.

    Swoja drogą - tu prośba do wszystkich - nie wiecie gdzie można znaleść opis przekaźników, ale chodzi mi taki z opisem numerów np. 140 - odpowiada za ...

    Będę wdzięczny za pomoc.

    Pozdrawiam
    Kornas

  8. #18
    e-mako's Avatar
    Data dołączenia
    Apr 2006
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Raciąż
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.9TDI AHF

    Domyślny

    Nawet niech nie próbuje wymontowywać jakiegoś przekaźnika . Przyczyną jest zamek w drzwiach. Trzeba go wymienić. Kosztuje trochę sporo a i roboty przy tym wiele. Ja po prostu wypiąłem kostkę od tego światełka w drzwiach co podświetla nogi jak sie wysiada. Na szczęście padło mi od strony pasażera.

  9. #19
    micho_m's Avatar
    Data dołączenia
    Jan 2007
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Lublin
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.9TDI AHF
    Podziękował
    2 razy

    Domyślny

    A czego to zamek jest przyczyna? U mnie sie tak tylko dzieje jak jest goraco. Jak schlodze wnetrze klima to dziala elegancko. U Was tez sie to dzieje jak jest goraco?

  10. #20
    e-mako's Avatar
    Data dołączenia
    Apr 2006
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Raciąż
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.9TDI AHF

    Domyślny

    Tam jest taki plasticzek, który powinien załączać światełko. On jest wadliwy. Było o tym z rok temu na forum. Pisali że wszelkie poprawki pomagają tylko tylko doraźnie. A nowy zamek to koszt kilku stówek ( chyba 600 zł ) Ja nie rozbierałem bo roboty z tym dużo i jak poczytałem to tylko wypiąłem kostkę. U mnie musiałem kilka razy trzaskać drzwiami żeby załapało i światełko normalnie zgasło. Inaczej mrugało jak u Ciebie.

Strona 2 z 4 PierwszyPierwszy 1234 OstatniOstatni

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Zasady postowania

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •