Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12
Pokazane rezultaty 11 do 16 z 16

Temat: Płyn do chłodnicy ucieka

  1. #11

    Data dołączenia
    Aug 2010
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Tychy
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 5d
    Silnik
    1.9TDI ASZ

    Domyślny

    Cytuj Oryginalnie napisane przez tyszy Pokaż post
    jutro podjade na jakiś kanał i będę wiedział co i jak ...oby nie chłodnica
    przypuszczenia stały się realne...chłodnia...prawy dolny róg...nówka sztuka zamówiona, jutro wymiana


    ...ech...nowy rok i samochodowe wydatki...ale cieszę się że to chłodnica a nie uszczelka

  2. #12

    Data dołączenia
    Nov 2010
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Praszka
    Auto
    audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.6 APF

    Domyślny

    pytanie trochę z innej beczki, czym się różni płyn do chłodnicy g12+ od g12++, zauważyłem jedynie że różnią się temperaturą zamarzania, jeszcze jest jakaś różnica ?? Można spokojnie lać obojętnie który płyn ?

  3. #13
    fredi.master's Avatar
    Data dołączenia
    Sep 2008
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Jaworzno
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.8T AGU
    Pomógł
    26 razy
    Podziękował
    63 razy

    Domyślny

    brylant5
    Możesz lać obojętnie który.
    Różnica jest w cenie i dodatkiem antykorozyjnym - po prostu "++" to nowy zamiennik "+"
    Jeśli chcesz dolewać (mieszać) to chyba lepiej jest opróżnić zbiornik i nalać "świeży" płyn

    tyszy
    zdradź ile zapłaciłeś za chłodnicę, jeśli możesz...
    Ostatnio edytowany przez fredi.master - 08-01-11 o 17:31

  4. #14

    Data dołączenia
    Aug 2010
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    prudnik
    Auto
    audi a3
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.6 AKL

    Domyślny

    U mnie problem wyciekającego płynu rozwiązany.Wymieniłem uszkodzony korek zbiornika wyrównawczego.Wysokie ciśnienie wypychało płyn przez pompę wody.Korek kupiłem za 12 pln.

  5. #15
    Mazowieckie dmdash's Avatar
    Data dołączenia
    Mar 2009
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Radom
    Auto
    AUDI A3
    Model
    A3 8P
    Silnik
    2.0TDI BKD
    Pomógł
    211 razy
    Podziękował
    183 razy

    Domyślny

    tyszy czyli miales podobne objawy jak mial maciek1632, nawet z tego co sie orientuje mieliscie pekniecie w tym samym miejscu. W naszych rejonach zamiennik nowy chlodnicy 350zl, używka ori okolo 250zł, nówka ori jakies 500-600zł.
    There's only one word you need to know. Low.

  6. #16
    MadIvan's Avatar
    Data dołączenia
    Jul 2012
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Poznań
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 5d
    Silnik
    1.8T AGU
    Pomógł
    raz
    Podziękował
    5 razy

    Domyślny

    Panowie.
    Długo męczyłem się z wyciekiem płynu, ponieważ dodatkowo mam wpięte przewody od instalacji gazowej, uszczelniałem wszystko wymieniałem trójniki i nic nie pomagało, nawet dawałem na króćce takie specjalnie kupowane opaski 2cm szerokości i nic nie pomagało. Płynu jakby na złość ubywało coraz więcej.
    I w końcu doszedłem co jest przyczyną w naszych ciągle starzejących się niestety samochodach. Moderator może posta przenieść do działu porad.
    Okazało się, że trójnik łączący zbiorniczek wyrównawczy, chłodzenie turbiny i idący gdzie do komory silnika (w etce symbol artykułu a1J0122109R lub 1J0122109AA).
    Dodatkowo wklejam zdjęcie poglądowe z opisem uszkodzenia - trójnikhttps://zapodaj.net/e3ef5941f4078.jpg.html
    Ten trójnik jest do kupienia w salonie Audi wraz z tym gumowym kolankiem pod którym jest obłamany za sumę około 60zł. Warto wymienić na nowy, bo to gumowe kolanko staje się pod wpływem temperatury twarde jak metal i nie przylega szczelnie.
    Mama nadzieję, że zaoszczędzę wielu osobom poszukiwań tajemniczych wycieków i niepotrzebnej wymiany uszczelki pod głowicą.

Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Zasady postowania

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •