Strona 2 z 3 PierwszyPierwszy 123 OstatniOstatni
Pokazane rezultaty 11 do 20 z 26

Temat: Nietypowy problem z odpalaniem, 8P, BKD.

  1. #11
    juniorjunior's Avatar
    Data dołączenia
    Jan 2011
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    WARSZAWA/KRAŚNIK
    Auto
    AUDI A3 2.0 TDI 140KM
    Model
    A3 Sportback
    Silnik
    2.0TDI BKD

    Domyślny

    Witam.
    Napisz kolego czy przy bezskutecznej próbie odpalenia przygasają ci kontrolki, coś się wyłącza czy poprostu cisza i nic się nie dzieje.
    Moim zdaniem to nie tylko zasilenie rozrusznika czy masa są ważne , może to być też przerwany lub nadłamany kabel zasilający do zapłonu , stacyjki, czy owego przekażnika który wymieniłeś w ASO. Musisz sprawdzić całą drogę przepływu prądu podczas zapalania auta.
    A może immobilaiser ???
    W każdym razie bez dobrego elektronika się raczej nie obejdzie !
    Mam namiar na dobrego mistrza, ale w okolicy KRAŚNIKA.
    Jakby cię interesowło daj znać .\
    pozdrawiam

  2. #12

    Data dołączenia
    Jan 2011
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Warszawa
    Auto
    Audi A3, 8P, 2.0 TDI 140 KM
    Model
    A3 8P
    Silnik
    2.0TDI BKD

    Domyślny

    Witam. Dawno nie było mnie, bo myślałem, że probelm został usunięty. mam na myśli to, że z kumplem spróbowaliśmy zresetować kompa. Przez ponad tydzień problem się nie pojawiał, ale wczoraj znów powrócił. Żadne kontrolki nie przygasają nic się takiego nie dzieje. Po prostu cisza. Już na prawdę straciłem głowę co to może być. Zresztą umówmy się... samochód 4 letni, z przebiegiem 130 000 .. nie sądze, żeby to był problem jakiś kabli czy czegoś takiego jak na przykład jakieś przyrdzewienie. Musi to być coś z elektroniką. Co myślicie?
    Audi rulles

  3. #13

    Data dołączenia
    Sep 2008
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Poznań
    Auto
    Audi A3 2.0T BPY
    Model
    A3 Sportback
    Silnik
    inny
    Podziękował
    4 razy

    Domyślny

    ej chlopaki... a gdyby kolega mial jakis lekko walniety kluczyk? zmierzam do problemu z immo? to jak auto by sie zachowalo? wlasnie tak jak opisuje kolega? Areckki masz inny kluczyk? Sprawdz innym.
    Tak sobie strzelilem w ciemno

  4. #14

    Data dołączenia
    Jan 2011
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Warszawa
    Auto
    Audi A3, 8P, 2.0 TDI 140 KM
    Model
    A3 8P
    Silnik
    2.0TDI BKD

    Domyślny

    Witam.. Mam oba kluczyki i był jeżdżony na obu. Jeden wygląda na w ogóle nie używany, a i tak się dzieje ten problem. Już nie mam pojęcia co to może być.
    Audi rulles

  5. #15

    Data dołączenia
    Jan 2011
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Warszawa
    Auto
    Audi A3, 8P, 2.0 TDI 140 KM
    Model
    A3 8P
    Silnik
    2.0TDI BKD

    Domyślny

    Witam po dość długiej nieobecności. Temat powraca. Dziwna sprawa, że stoi w audi i nic nie wiedzą na ten temat. Ogólnie wymieniona została kostka stacyjki, nawet dwa razy. Sprawdzony został przekaźnik. Sprawdzony został rozrusznik. Czy ktoś ma jakieś pomysły co to może być?
    Audi rulles

  6. #16

    Data dołączenia
    Sep 2008
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Poznań
    Auto
    Audi A3 2.0T BPY
    Model
    A3 Sportback
    Silnik
    inny
    Podziękował
    4 razy

    Domyślny

    Ja chyba szukalbym pomocy u jakiegos dobrego elektryka. W audi wymieniaja tylko czesc za czesc. Poszukaj na forum kto w Twojej okolicy poleca jakiegos speca od rzeczy niemozliwych Albo moze ktos tu zajrzy i Ci kogos zaproponuje. Ja ze swoim problemem walczylem ponad pol roku i sie udalo, wiec zycze wytrwalosci.

  7. #17

    Data dołączenia
    Jun 2009
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    GOP
    Auto
    Audi
    Model
    A3 Sportback
    Silnik
    1.6 BSE
    Pomógł
    6 razy

    Domyślny

    Witam
    Sprawa wyglada tak: jezeli autko ci nie pali to musisz byc pewny ze rozrusznik jest dobry (a to napewno sprawdziles po takich przygodach ), okablowanie rowniez jest dobre (to tez zapewne sprawdziles).
    Ja na twoim miejscu zrobilbym cos takiego:
    Zrob dwie kontrolki kazda z nich po 3 m kabla. Jedna poprowadz do stykow zasilania rozrusznika, druga do zasilania startera.
    W chwili kiedy twoja fura nie odpala zobacz czy obie kontroli przy zapalaniu swieca, czy jedna kontrolka gasnie/ nie swieci /przygasa.
    Jezeli kontrolki beda sie zachowywac poprawnie to wina jest w rozruszniku.
    Jest jeszcze jeden pomysl abys sprawdzil lub wymienil bezpiecznik doprowadzajacy zasilanie do rozrusznika ( w skrzynce bezpicznikowej o ile jest), poniewaz moze nie byc do konca przykrecony lub moze miec feler wew.
    Po tych zabiegach daj znac jak poszlo.
    Jezeli dalej jest kapa to tez mam kilka pomyslow.
    Pozdrawiam
    P.S.
    Podobne problemy mam czasami u siebie na Mitsubishi w outlanderach. Tam tez jest tdi o oznaczeniu BSY

  8. #18
    Yel0n's Avatar
    Data dołączenia
    Jan 2008
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Warszawa
    Auto
    Ford Mustang s550
    Model
    Inny
    Silnik
    inny
    Pomógł
    36 razy
    Podziękował
    18 razy

    Domyślny

    tokyo dobrze pisze

    przede wszystkim musisz być pewny swoich części, bo jak będziesz jeździł po miejscach gdzie pracują na zasadach wymieniania części a nie ich diagnozowania i ewentualnej naprawy, to problem nie zniknie.

    inaczej mówiąc trzeba sprawdzić wszystko "cm-tr po cm-trze"

    ja obstawiam jakąś przerwę w albo okolicach rozrusznika

  9. #19
    ShiningCar's Avatar
    Data dołączenia
    Mar 2011
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Kraków
    Auto
    Audi
    Model
    Inny
    Silnik
    inny

    Domyślny

    Ja miałem kiedyś taką sytuację, że auto było zaparkowane przodem na pochyłej drodze, woda zebrała się w przekaźnikach, cały komputer w niej pływał i auto nie odpaliło. W tym przypadku pomogło suszenie, komputer się uratować raczył, ale przekaźniki już nie.
    Potrzebujesz porad car detailingu/kosmetyków - pisz na PW

  10. #20

    Data dołączenia
    Nov 2015
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Rosnowko
    Auto
    Audi
    Model
    A3 Sportback
    Silnik
    2.0TDI BKD

    Domyślny

    Witam !
    Czy ktoś wie jak skończyła sie ta historia? U mnie identyczny problem 😔 bujam sie z tym 4miesiace i nikt nie może dać rady z tym tematem...

Strona 2 z 3 PierwszyPierwszy 123 OstatniOstatni

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Zasady postowania

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •