Strona 3 z 3 PierwszyPierwszy 123
Pokazane rezultaty 21 do 26 z 26

Temat: Nietypowy problem z odpalaniem, 8P, BKD.

  1. #21
    Alexndreee's Avatar
    Data dołączenia
    Oct 2015
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Krosno Odrzańskie
    Auto
    Audi A3
    Model
    A3 8P
    Silnik
    2.0 TDI - CRFC (143 KM)

    Domyślny

    Prawie 5 lat temu byl online tak wiec watpliwe ze akurat sie pojawi, ale moze ktos inny sie dowiedzial.
    Było - Audi a3 8p 2005r 2.0 TDI ----> Jest Audi a3 8p 2012r 2.0 TDI

  2. #22

    Data dołączenia
    May 2017
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Łódź
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8P
    Silnik
    2.0TDI BKD

    Domyślny

    Witam wszystkich, z góry przepraszam za wtrącenie w temat ale widzę że trochę się znacie na tych silnikach i chciałbym się dowiedzieć co jest mojej A3.
    Mianowicie zawsze przy odpalaniu na zimnym silniku (głównie rano) jakąś sekundę lub dwie po uruchomieniu silnika słychać takie szarpnięcie w silniku, trwa to tylko ułamek sekundy, nieraz słychać nawet dwa szarpnięcia - brzmi to podobnie jakbym na ułamek sekundy dodał gazu a na dodatek towarzyszy temu chmura ciemnego dymu z tłumika. Tak jak już wspomniałem to wszystko trwa ułamek sekundy, znajomy mechanik stwierdził że "łapie za panewkę" i że pewnie przy odpaleniu nie ma smarowania ale jak zdjął górą pokrywę silnika i przekręcił kluczyk to ciśnienie było takie że aż przednią szybę zachlapał olej. Martwi mnie ten dźwięk rano, dlatego chcę poznać Wasze opinie. Dodam, że auto mam od niedawna i dopiero co wymieniłem rozrząd wraz z pompą wody, olej, filtr oleju i filtr paliwa. Audi A3 2.0 TDI BKD - przebieg 224 tys.km, olej Castrol 5w30. Proszę o pomoc i z góry dziękuję.

  3. #23

    Data dołączenia
    Jun 2015
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    lubelskie
    Auto
    audia a3
    Model
    A3 8P
    Silnik
    2.0TDI BKD
    Podziękował
    8 razy

    Domyślny

    Cytuj Oryginalnie napisane przez gabber2 Pokaż post
    Zaobserwowałem ostatnio, że jak odpalam zimny samochód to zamiast po odpaleniu wejść na wyższe obroty, to przez jakieś 2-3 sekundy wskaźnik obrotomierza wacha się w granicach 500-600 obrotów i silnik tak jakby się dławił (albo na dwóch garach odpalił -trudno powiedzieć) po czym wchodzi normalnie na obroty. Przyśpieszenie działa normalnie. Wie ktoś gdzie się mogę doszukiwać przyczyny takiego zachowania?
    Nikt nie ma żadnego pomysłu skąd takie zachowanie? Dodam, że po podłączeniu kompa w silniku nie ma żadnych błędów. Na ciepłym odpala bez problemu.

  4. #24

    Data dołączenia
    May 2020
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Świętokrzyskie
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8P
    Silnik
    inny

    Domyślny A3- problem z układem paliwowym

    Cześć, mam dość dziwny problem, po zmianie słupka silnika - do sedna.
    W moim starym silniku (2.0 tdi 16v BKD ) pękła głowica, zakupiłem goły słupek i go uzbroiłem ze znajomym mechanikiem w osprzęt z mojego starego silnika. Auto odpaliło bez problemu, zostawiliśmy je na parę godzin by silnik sobie popracował i nagle auto zgasło i zaczęły się problemy. Nierówna praca, palenie nie na wszystkie cylindry, szarpanie, gaśnięcie po dodaniu gazu. W tym momencie auto w ogóle nie odpala, wygląda jakby nie dostawało paliwa, ponieważ gdy go zaplakuję pali i chodzi równo ale tylko gdy cały czas psikam plakiem- jak przestanę silnik gaśnie. Padło na pompowtryski, oddałem je do regeneracji jednak po niej problem wracał (3 krotnie reklamowane, aż do momentu gdy człowiek od regeneracji włożył je do innego motoru na moich oczach i pokazał, że nie ma z nimi problemu). Pompa paliwa z baku została zmieniona na oryginalną nową, ponieważ kosz w starej był w tragicznym stanie, to również nie pomogło. Następnie zmieniliśmy pompę vacum - to również nie przyniosło rezultatów. Po wyjęciu pompowtrysków i kręceniu rozrusznikiem wyraźnie widać, że leci mgiełka z wszystkich gniazd w głowicy. Oczywiście filtr paliwa zmieniony, obudowa filtra paliwa wyczyszczona. Panowie, doradźcie mi coś proszę bo już rozkładam ręce. Chętnie też bym zobaczył schemat układu paliwowego tj. gdzie jest zasilanie pompy tandemowej a gdzie powrót, oraz jak powinny iść węże do filtra. Proszę o pomoc, z góry dziękuję i pozdrawiam !

    @edit
    Dodam, że komputer nie pokazuje błędów.
    @edit2
    Rozrząd również ustawiony idealnie na znakach.
    @edit ROZWIĄZANE
    Śruby mocujące pompowtryski się wyciągnęły, przez co kompresja zapowietrzała układ
    Ostatnio edytowany przez BlackHawk - 13-05-20 o 07:50

  5. #25

    Data dołączenia
    May 2018
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Olsztyn
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8P
    Silnik
    2.0TDI BKD

    Domyślny Problem z odpaleniem 2.0 TDI BKD

    Witam
    Po przekręceniu kluczyka na pozycję rozruchu auto czasami odpala normalnie, a czasami rozrusznik nic nie kręci, cisza(wszystkie kontrolki prawidłowo się świecą, po prostu jakby ktoś wyjął rozrusznik). Dopiero po energicznym uderzeniu plecami o oparcie fotela i trzymaniu kluczyka w pozycji rozruchu, rozrusznik jak nigdy nic kręci i odpala (wiem, że brzmi to jak opowieść z Hogwartu, ale takie są fakty). Jeden mechanik wymienił mi przekaznik i zalecił wymianę akumulatora(stary przy okazji podładował). Akumulatora nie wymieniłem i tak wszystko działało prawidłowo przez miesiąc czasu od momentu wizyty u mechanika. Wtedy już nawet moja sztuczka z plecami i fotelem nie działała. Dopiero jak popchnięty samochód zjechał z krawężnika, trzymając w tym momencie kluczyk na rozruchu to rozrusznik znowu magicznie ożył. Udałem się do następnego bardziej zaufanego mechanika i stwierdził na wstępie, że akumulator nie może mieć z tym nic wspólnego. Jak na złość samochód wtedy palił za każdym razem elegancko bez problemu. Przez to mechanik nie mogąc zdiagnozować problemu sprawdził rozrusznik(niby jest ok) powymieniał znowu przekazniki i kostkę stacyjki oraz podładował ponownie akumulator. Znowu minął miesiąc i znowu to samo. Desperacko wymieniłem akumulator. Problem nie zniknął, dalej musiałem od czasu do czasu bujnąć się w fotelu, żeby gdziekolwiek ruszyć. Kupiłem sam nowy przekaznik, żeby sprawdzić go przy okazji wystąpienia problemu. Wymieniłem go gdy problem wystąpił i niestety dalej to samo. Dzisiaj natomiast było już tak źle, że po każdym przejechaniu dziurawego Olsztyna na zakupy czy do pracy, ponowne odpalenie samochodu musiało być poprzedzone bardzo energicznym bujnięciem.
    Problem wydaje mi się nietypowy i już mocno mnie zmęczył, dlatego może ktoś z Was ma jakiś pomysł co to może być i jak temu zaradzić.

  6. #26
    MadIvan's Avatar
    Data dołączenia
    Jul 2012
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Poznań
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 5d
    Silnik
    1.8T AGU
    Pomógł
    raz
    Podziękował
    5 razy

    Domyślny

    Cześć. Ja nie mam tego modelu jeszcze i pewnie miał nie będę widząc ilość awarii ale mam takie dwa pomysły dotyczące tej wskazówki z poruszaniem się w fotelu, że zapewne kable pod fotelem kierowcy obsługujące poduszkę powietrzną, być może podgrzewanie fotela i regulacja lędźwiowa nie wiem jak u Ciebie czy to jest w twoim modelu, dostają jakieś zwarcie i to wszystko zakłóca pracę komputera i immobilizera. Tak to według mnie wygląda. Odłączyłbym akumulator, wypiął kostki pod fotelem i po podłączeniu akumulatora spróbował. Kable tam mogą być połamane od przesuwania siedzenia. Pozdrawiam.

Strona 3 z 3 PierwszyPierwszy 123

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Zasady postowania

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •