Strona 15 z 18 PierwszyPierwszy ... 51314151617 ... OstatniOstatni
Pokazane rezultaty 141 do 150 z 177

Temat: Nierówna praca silnika po odpaleniu

  1. #141

    Data dołączenia
    Feb 2014
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Olsztyn | Gdańsk
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.6 AVU
    Podziękował
    raz

    Thumbs up

    Cytuj Oryginalnie napisane przez jairek Pokaż post
    Witam mam całkiem podobny problem,

    Post dotyczy Audi a3 2001r. 1.6 PB+LPG

    Tak jak większość w tym temacie borykam się z problemem nierównej pracy silnika. U mnie wygląda to tak, że zaraz po odpaleniu silnik chodzi tak jakby na 3 cylindrach, cały chodzi wraz z falującymi obrotami. Jak go odpalę i zostawię to po jakimś czasie około (1-2 minuty), obroty zawahają się za mocno i zgaśnie.

    To dzieje się zarówno na gazie jak i na benzynie. Oczywiście znacznie gorzej jest w gdy chodzi na gazie. Tu z kolei samochód gaśnie po wciśnięciu sprzęgła notorycznie tak do osiągnięcia temperatury silnika 75 stopni, potem jest coraz lepiej, są mocne zawahania obrotów ale nie gaśnie. Po osiągnięciu temperatury 90 stopni samochód chodzi jak malina (no na gazie mam wtedy lekkie zawachania obrotów przy zatrzymywaniu oraz wciskaniu sprzęgła - lecz z tym się borykam już od roku).

    Już trochę robiłem w sprawie tego tematu oraz innych. Tak więc:
    wymienione:
    * uszczelka pod głowicą
    * rozrząd
    * remont silnika (pierścienie, uszczelniacze, uszczelka pokrywy zaworów i inne pierdoły) - brał olej.
    * olej wraz z filtrami
    * czujnik położenia wału
    * czujnik położenia wałka rozrządu
    * czujnik temperatury (tutaj jest ? - bo wstawiłem nowy lecz wskazania miał zawyżone do tego co pokazywała deska rozdzielcza - 90 stopni na desce 106 na komputerze, więc wstawiłem z powrotem stary w którym wartości pokrywają się)
    * czujnik położenia wału
    * nowa sonda lambda przed katalizatorem
    * kable NGK- maja około 15tys, wyższej jakości (wymieniane rok temu)
    * świece Bosh'a - około 15 tys. (wymieniane rok temu)
    * cewka (wymieniane rok temu, wypalony był wtyk na czwartym cylindrze - wymieniłem na oryginał ze szrotu, który jako jedyny najlepiej wyglądał)

    Pół roku temu jak dokuczliwe było dla mnie falowanie obrotów (już nie zwracam na to uwagi), podmieniamy był przepływomierz od kolegi i efekt był ten sam. Tak samo z przepustnicą, czyszczona kilka razy, dodatkowe uszczelnienia oraz podmieniana na inną bez skutków. To miało miejsce jakoś na wiosnę.

    Obecnie silnik jest po remoncie, przy okazji podmieniona została sonda lambda (komputer przed tym nie wskazywał żadnych błędów) obecnie niestety nowa sonda wywaliła po 100km błąd

    VAG-COM Version: Release 409.1-S

    Control Module Part Number: 06A 906 033 J
    Component and/or Version: SIMOS33 1,6l 2V 00HS3488
    Software Coding: 00211
    Work Shop Code: WSC 06435
    Additional Info: WAUZZZ8LZ1A116164 AUZ5Z0A4315129
    2 Faults Found:
    16555 - Fuel Trim: System Too Lean: Bank 1
    P0171 - 35-00 - -
    16514 - Oxygen (Lambda) Sensor B1 S1: Malfunction in Circuit
    P0130 - 35-00 - -


    Błąd 16555 to u mnie standard pewnie z powodu na rozregulowaną instalacje gazową.
    Co do sondy to pytanie, czy ona po prostu nadaje się już do śmieci a raczej na reklamacje, czy spowodowane jest to może czymś innym?

    Po złożeniu silnika mechanikowi silnik chodził na trzech cylindrach, po sprawdzeniu walnęła świeca na czwartym cylindrze - Tu pytanie gdyż znowu był to czwarty cylinder, albo może to wina świec i reszta do wymany? Nie wymieniałem reszty świec, gdyż odebrałem w sobotę wieczorem samochód i nie miałem kiedy wymienić (a to całkiem sporo roboty w tym silniku...).

    Zauważyłem jeszcze ciekawą rzecz. Mianowicie, po odpaleniu na zimno silnika (temp. -1.5 stopnia) samochód oczywiście cały drga i czasem zafalują obroty w tym czasie można zauważyć lekko przygasające światło z górnej lampki oraz delikatne na światłach mijania. To lekkie Przygasanie jest w rytm drgań samochodu.

    Dodatkowo nie wiem czy to zbieg okoliczności ale może ważne: za każdym razem jak wychodzę ja bądź pasażer z samochodu i dotykając drzwi by je zamknąć pieści mnie naelektryzowanie.

    Już nie mam siły na to, mój mechanik też Mam nadzieje, że wy mi jakoś pomożecie w którą stronę iść. W razie czego służę informacjami jak czegoś nie zawałem.
    Problem rozwiązany, problemem były uszczelki dolnego kolektora dolotowego z blokiem silnika nr części 15 na rysunku poniżej.
    Były tak sparciałe, że łamały się już przy wyciąganiu.
    Koszt 4 sztuk około 22zł

    Podziękowania lukas2710

    .

  2. #142

    Data dołączenia
    Sep 2009
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Dzn
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.6 AVU
    Podziękował
    raz

    Domyślny Nierówna praca silnika

    Hej jairek,
    Chyba borykam się z tym samym problemem.
    Dane techniczne mojego auta:
    - audi a3
    - rok: 2001, grudzień,
    - benzyna 1.6 AVU,
    - 3 drzwi,
    - przebieg 192 tys (przy zakupie 140),
    - bez gazu.

    Objawy:
    - trzęsie budą,
    - pali jakby na 2 gary (wrażenie jakbym miał diesla; try try try try ), do czasu aż nie osiągnie danej temperatury,
    - obroty w przedziale 1000-1100 po odpaleniu, po zagrzaniu 700-800,
    - przygasające światła w rytm zadławień (wewnątrz jak i na zewnątrz),
    - zapach spalin/benzny po otwarciu drzwi kierowcy...

    Co do tej pory zrobiłem w przeciągu ostatniego roku i nie pomogło (przez ostatnie 7 tys km):
    - wymiana świec,
    - wymiana przewodów,
    - wymiana cewki,
    - wymiana sprzęgła na alternatorze,
    - wymiana regulatora napięcia na alternatorze,
    - wymiana oleju (motul 5w40),
    - wymiana filtrów (powietrza, oleju, kabinowego, paliwa),
    - czyszczenie przepustnicy, przepływówki,
    - adaptacje przepustnicy,
    - zmiana paliwa na lepsze + zmiana stacji,
    - użycie środka czyszczącego wtryski w benzynie (SPC) jakieś 1,5 baka temu,
    - wymiana 2 węży od układu chłodzenia, ciekł g12,
    - 2,5 roku temu nowy aku,
    - 2 lata temu wymieniona sonda lambda na nową,

    Tylko czyszczenie przepływówki i jej adaptacja, zniwelowało po części falujące obroty. Dodam, że jak jest ciepło na dworze, silnikiem, aż tak nie trzęsie a auto chodzi prawidłowo (jak na 4 cylindry przystało). Poniżej log z dzisiejszej diagnostyki.


    Address 01 -------------------------------------------------------
    Controller: 06A 906 033 J
    Component: SIMOS33 1,6l 2V 00HS3488
    Coding: 00211
    Shop #: WSC 00293
    WAUZZZ8L321005381 AUZ5Z0A8144040
    4 Faults Found:
    17978 - Engine Start Blocked by Immobilizer
    P1570 - 35-10 - - - Intermittent
    16555 - Fuel Trim: System Too Lean: Bank 1
    P0171 - 35-10 - - - Intermittent
    16555 - Fuel Trim: System Too Lean: Bank 1
    P0171 - 35-10 - - - Intermittent
    17851 - Potentiometer for EGR (G212): Signal too Low
    P1443 - 35-10 - - - Intermittent
    Readiness: 0000 0000

    Address 03 -------------------------------------------------------
    Controller: 1C0 907 379 E
    Component: ESP FRONT MK60 0104
    Coding: 0011266
    Shop #: WSC 01236
    No fault code found.

    Address 08 -------------------------------------------------------
    Controller: 8L0 820 043 H
    Component:
    Note: Excessive Comm Errors

    Skipping Address 15-Airbags

    Address 17 -------------------------------------------------------
    Controller: 8L0 920 900 N
    Component: KOMBI+WEGFAHRS. M73 D02
    Coding: 08142
    Shop #: WSC 00000
    WAUZZZ8L321005381 AUZ5Z0A8144040
    No fault code found.

    Address 35 -------------------------------------------------------
    Controller: 8D0 862 257 C
    Component: ZV-Pumpe D16
    Coding: 02081
    Shop #: WSC 01236
    2 Faults Found:
    01367 - Central Locking Pump Run Time Exceeded (Likely Leak)
    35-00 - -
    00991 - Interior Lights
    28-00 - Short to B+

    End -------------------------------------------------------
    Jak można zdiagnozować uszkodzenie tych uszczelek? Auto było już u kilku speców, każdy rozkłada ręce. Ja osobiście sam nie mam czasu, żeby się tym zająć ponieważ praca mi na to nie pozwala. Ostatni mechanik, powiedział, że psikał czymś kolektor i nie widzi żeby gdzieś szło "lewe powietrze". Już powoli ręce rozkładam....Dużo jest rozbierania samemu, żeby obejrzeć w jakim są stanie?


    NOTE: Wymiana uszczelek pomogła Znów autko pali i jeździ jak dawniej Ale zaciesz xD
    Ostatnio edytowany przez ravers_19 - 11-01-15 o 20:36

  3. #143

    Data dołączenia
    Feb 2014
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Olsztyn | Gdańsk
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.6 AVU
    Podziękował
    raz

    Domyślny

    Heh z braku czasu nie miałem kiedy odpisać. Ale fajnie, że udało się i Tobie

  4. #144

    Data dołączenia
    Aug 2014
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    wadowice
    Auto
    audi A3 1,6
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.6 APF

    Domyślny

    panowie zamówiłem 4 uszczelki pod ten kolektor ssący mam a3 1,6 99 rok potrzebuje jeszcze jakiś innych uszczelek do tego kolektora??? mechanik mi mówił że kolektor sie składa z 2 połówek i że też trzeba uszczelke ??? macie zdj lub numer tej uszczelki ???

  5. #145

    Data dołączenia
    Feb 2014
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Olsztyn | Gdańsk
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.6 AVU
    Podziękował
    raz

    Domyślny

    Hmmm no ja wymieniałem uszczelki nr. 15 na schemacie 3 posty wyżej oraz nr. 17 (ale te u mnie były ok, lecz jak już kupiłem to też wymieniłem).

    Za uszczelki nr. 15 dałem 5,5 zł za sztukę a te drugie jakoś koło 10zł za sztukę. I tam więcej uszczelek nie ma. Oczywiście ja ściągałem tylko dolną połówkę kolektora dolotowego. Za górną się nie brałem ale kiedyś pewnie też się wezmę bo trzeba by go wyczyścić kiedyś z syfu.

  6. #146

    Data dołączenia
    May 2017
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Warszawa (Mokotów)
    Auto
    AUDI
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.8T AUM

    Domyślny

    witam mam do was pytanie ostatnio wymieniłem w swojej a3 1.8t sline rozrząd i jak go odebrałem od mechanika dziwnie pracował na zimnym tak głośniej i nie przyjemnie mechanik powiedział mi ze to dogrzewanie silnika jakiś odkurzacz coś takiego ale wcześniej czegoś takiego nie było to odpowiedział ze prawdopodobnie jak przeczyścił wszystko przy rozrządzie to się to uruchomiło dzięki temu . i tu moje pytanie czy to może być prawda takie dziwne ze nagle się załączyło i tak dziwnie głośno chodzi ? Proszę o pomoc bo martwi mnie to

  7. #147
    redwater's Avatar
    Data dołączenia
    Mar 2016
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Mała Wieś
    Auto
    audi A3x2 AGU+AUM
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.8T AGU
    Pomógł
    2 razy
    Podziękował
    2 razy

    Domyślny

    Cytuj Oryginalnie napisane przez jaroslas Pokaż post
    witam mam do was pytanie ostatnio wymieniłem w swojej a3 1.8t sline rozrząd i jak go odebrałem od mechanika dziwnie pracował na zimnym tak głośniej i nie przyjemnie mechanik powiedział mi ze to dogrzewanie silnika jakiś odkurzacz coś takiego ale wcześniej czegoś takiego nie było to odpowiedział ze prawdopodobnie jak przeczyścił wszystko przy rozrządzie to się to uruchomiło dzięki temu . i tu moje pytanie czy to może być prawda takie dziwne ze nagle się załączyło i tak dziwnie głośno chodzi ? Proszę o pomoc bo martwi mnie to
    Ten "odkurzacz" to układ SAI.
    A3 8L - 1,8T AGU+DET3+K03S+FMIC (230ps/320Nm) + A3 8L - 1,8T AUM (angol/dawca)

  8. #148

    Data dołączenia
    Aug 2017
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Wwa
    Auto
    A3
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.9TDI ASZ

    Domyślny Falowanie obrotów po odpaleniu

    Cześć

    mam pytanie jaka jest możliwa przyczyna falowania obrotów (dosłownie 2 sekundy falowania) po odpaleniu silnika. Trwa to mniej więcej tyle dopóki klima nie zacznie chłodzić do określonej temperatury.

    Czy może mieć to związek z klimatyzacją?

    Czy może mieć to związek z termostatem? (jest do wymiany - nie utrzymuje prawidłowej temperatury a ok. 70-80 stopni)

    Pozdrawiam

  9. #149
    kamil1905's Avatar
    Data dołączenia
    Jul 2008
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Poland
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.8T ARY
    Pomógł
    58 razy
    Podziękował
    46 razy

    Domyślny

    Przycisk ,,Econ'' masz włączony czy wyłączony? Tzn. czy świeci przy nim czerwona kontrolka.
    Na falowanie obrotów przy odpaleniu może mieć masa wpływów - choć nie znam się na dieslach swoją drogą - ale całkiem możliwe, że jeśli sprężarka uruchamia się razem z silnikiem to może go na chwilę obciążyć.

    Audi A3 1.8 AGN 125 KM ---> Audi A3 1.8 T Quattro 180 KM - 252 KM ---> Audi S5 F5 3.0 TFSI 354 KM ----> ......

  10. #150

    Data dołączenia
    Aug 2017
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Wwa
    Auto
    A3
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.9TDI ASZ

    Domyślny

    Gdy jest włączony "ECON", czyli jak rozumiem sprężarka klimy nie włącza się to jest okej, nie ma falowania obrotów ( te falowanie oczywiście tak jak wspomniałem - 2-3 sekundy po odpaleniu samochodu)

    Czyli wina leży w sprężarce, pytanie, co dokładnie może tam nie trybić. Dodatkowo, jak jest włączona to słychać ją, w sensie słychać takie nie wiem - piszczenie, szumienie.

Strona 15 z 18 PierwszyPierwszy ... 51314151617 ... OstatniOstatni

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Zasady postowania

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •