Strona 16 z 18 PierwszyPierwszy ... 61415161718 OstatniOstatni
Pokazane rezultaty 151 do 160 z 177

Temat: Nierówna praca silnika po odpaleniu

  1. #151
    kamil1905's Avatar
    Data dołączenia
    Jul 2008
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Poland
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.8T ARY
    Pomógł
    58 razy
    Podziękował
    46 razy

    Domyślny

    Ja nie powiedziałem, że winna jest sprężarka i, że może być popsuta tylko, że jest możliwość obciążenia przez nią silnika. Później jest już wszystko ok? Obroty równe?

    I dla sprostowania. Jeśli sprężarka działa to przycisk ,,Econ'' się nie świeci (ta kontrolka). Jeśli się świeci to sprężarka nie pracuje.

    Jeśli później wszystko jest ok, silnik pracuje równo, obroty stoją to raczej nie ma się co przejmować tym chwilowym zafalowaniem. Możesz przecież odpalać samochód z wyłączona sprężarką, pouchylać wszystkie szyby, zrobić przeciąg i dopiero w trakcie jazdy odpalić klimę.
    Ostatnio edytowany przez kamil1905 - 31-08-17 o 11:05

    Audi A3 1.8 AGN 125 KM ---> Audi A3 1.8 T Quattro 180 KM - 252 KM ---> Audi S5 F5 3.0 TFSI 354 KM ----> ......

  2. #152

    Data dołączenia
    Aug 2017
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Wwa
    Auto
    A3
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.9TDI ASZ

    Domyślny

    Później jest już wszystko ok, obroty nie falują, tylko i wyłącznie te 2 sekundy po odpaleniu. Może nawet mniej. Ale jest to zauważalne dlatego pytam

    Tym bardziej, że sprężarkę słychać, być może ma to jakiś związek z tym, chociaż mimo tego, że ją słychać to obroty już nie falują.

    Dziękuję Ci za pomoc.

  3. #153
    Haywire's Avatar
    Data dołączenia
    Apr 2014
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Wrocław
    Auto
    Audi A3
    Model
    A3 8L 5d
    Silnik
    1.8T AUM
    Pomógł
    7 razy
    Podziękował
    10 razy

    Domyślny

    Podłączę się do tematu, bo mam podobny problem w silniku 1.8T. Na zimnym silniku, bezpośrednio po odpaleniu silnika czuć mocne falowanie obrotów w zakresie od 800 - 1300 obrotów. Gdy wyłączy się "ssanie" to obroty stabilizują się. Ponownie czuć problem przy przyspieczaniu. Nie ma tej płynności i jednostajnego przyspieszenia, tylko czuć, jakby była gdzieś nieszczelność. Najbardziej czuć to w momencie przekraczania 2.5k obrotów. i następnie przy dalszym przyspieszaniu. Ponadto do tego dochodzi ubywanie płynu chłodniczego oraz specyficzny biały nalot pod korkiem, z tego względu, że jeżdzę głównie na krótkich trasach. Olej sam w sobie jest czysty, jak również płyn chłodniczy. Olej niedawno wymieniany (czerwiec 2017).

    Wiecie, co może być tego przyczyną? Czy falowanie obrotów i nierówna praca silnika przy przyspieszniu ma bezpośredni wpływ na ubywający płyn chłodniczy?

  4. #154

    Data dołączenia
    Feb 2017
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Puławy
    Auto
    Audi
    Model
    A4 B6
    Silnik
    inny
    Pomógł
    52 razy
    Podziękował
    raz

    Domyślny

    Cytuj Oryginalnie napisane przez Haywire Pokaż post
    Wiecie, co może być tego przyczyną? Czy falowanie obrotów i nierówna praca silnika przy przyspieszniu ma bezpośredni wpływ na ubywający płyn chłodniczy?
    Nie ma wpływu. Jakie ubytki masz tego płynu? Spróbuj sprawdzić elementy odmy, szczelność i zrób podstawowe logi dynamiczne jak masz możliwość. Skontroluj też króciec wody przy głowicy, bo lubi pękać.

  5. #155
    Haywire's Avatar
    Data dołączenia
    Apr 2014
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Wrocław
    Auto
    Audi A3
    Model
    A3 8L 5d
    Silnik
    1.8T AUM
    Pomógł
    7 razy
    Podziękował
    10 razy

    Domyślny

    Ubytki w płynie chłodniczym nie są jakieś drastyczne, nie widać też wyraźnych bąbelków. Powiedzmy, że jest to 100 ml na 5000 km. W pierwszej kolejności sprawdzę przepustnicę i ją wyczyszczę + adaptacja. Jeśli nadal będzie problem z obrotami, to zobaczymy dalej. Tak czy inaczej Przepustnica ostatnio była czyszczona w kwietniu 2014. Czy przez ten czas mogła zdążyć zabrudzić się tak mocno?

  6. #156

    Data dołączenia
    Feb 2017
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Puławy
    Auto
    Audi
    Model
    A4 B6
    Silnik
    inny
    Pomógł
    52 razy
    Podziękował
    raz

    Domyślny

    U mnie raczej nie była czyszczona od nowości a ponad 240tys przebiegu i nic się z nią nie dzieje. Co do ubytków płynu to najpierw szukałbym wycieków.

  7. #157
    Haywire's Avatar
    Data dołączenia
    Apr 2014
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Wrocław
    Auto
    Audi A3
    Model
    A3 8L 5d
    Silnik
    1.8T AUM
    Pomógł
    7 razy
    Podziękował
    10 razy

    Domyślny

    Nigdzie nie cieknie. Przy wymianie oleju zdejmowałem osłonę i była sucha. Jeśli gdzieś płyn ubywa, to niestety bezpośrednio do silnika, dlatego obawiam się, że może być do wymiany uszczelna pod głowicą.

  8. #158

    Data dołączenia
    Feb 2017
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Puławy
    Auto
    Audi
    Model
    A4 B6
    Silnik
    inny
    Pomógł
    52 razy
    Podziękował
    raz

    Domyślny

    Na takie ubytki jak masz to nie dziwie się, że nie widać wycieku, bo zapewne już zdąży odparować. Nie ma nigdzie białych osadów po płynie, pęknięty wężyk przy obejmie? Czemu każde ubytki płynu są wiązane z padniętą uszczelką?

  9. #159
    Haywire's Avatar
    Data dołączenia
    Apr 2014
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Wrocław
    Auto
    Audi A3
    Model
    A3 8L 5d
    Silnik
    1.8T AUM
    Pomógł
    7 razy
    Podziękował
    10 razy

    Domyślny

    Dzisiaj po odpaleniu auta otworzyłem maskę, aby wstepne zlokalizować źródło nieszczelości. W pierwszej kolejności, najbardziej hałasującym elementem jest oczywiście:



    W dalszej kolejności zauważyłem dość spory i niepokojący ruch inego elementu poniżej, ale podejrzewam, że ma on bezpośredni wpływ na pracę przepustnicy oraz mocne falowanie obrotów:


  10. #160

    Data dołączenia
    Jul 2017
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Pomorskie
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.6 AKL
    Podziękował
    raz

    Domyślny

    Od niedawna borykam się z takim samym problemem. Kiedy silnik jest zimny to po odpaleniu nierówna praca, czasem gaśnie, dopiero po kilku minutach jest lepiej i jak się nagrzeje to objawy ustępują. Do tego w czasie deszczu po dłuższej trasie autko słabnie i nie idzie go wrzucić na obroty, zero mocy, ale tu obstawiam przewody, w których zauważyłem przeskakiwanie iskry.
    Czy problemem nierównej pracy na zimnym silniku może być czujnik temperatury? Wymieniałem na nieoryginalny jakiś czas temu i myślę, że tu może być problem.

Strona 16 z 18 PierwszyPierwszy ... 61415161718 OstatniOstatni

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Zasady postowania

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •