Strona 17 z 18 PierwszyPierwszy ... 715161718 OstatniOstatni
Pokazane rezultaty 161 do 170 z 177

Temat: Nierówna praca silnika po odpaleniu

  1. #161
    Haywire's Avatar
    Data dołączenia
    Apr 2014
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Wrocław
    Auto
    Audi A3
    Model
    A3 8L 5d
    Silnik
    1.8T AUM
    Pomógł
    7 razy
    Podziękował
    10 razy

    Domyślny

    Zgodnie z planem zdemontowałem dzisiaj przepustnicę. Po wyczyszczeniu wygląda tak. Nie była szczególnie zawalona, bo serwis mi ją wyczyścił w 2014 roku. Tak więc przeczyściłem, zmontowałem ponownie, zrobiłem adaptację i zobaczymy. VAG nie pokazał żadnych błędów na silniku.


  2. #162

    Data dołączenia
    Feb 2018
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Gorlice
    Auto
    Audi A3 8l
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.6 AKL

    Domyślny 1.6 problem z odpaleniem i szarpanie na biegu jałowym przy zimnym silniku

    Witam wszystkich
    Problem to ciężkie odpalenie po nocy czy postoju . Jeśli Jeżdżę na benzynie auto ma problem tylko z porannym odpaleniem natomiast w ciągu dnia nie ma tego problemu . Jeżeli jeżdżę na gazie problem występuje za każdym razem , nie pomaga nawet wcześniejsze przełączenie na benzynę przed zgaszeniem i wypaleniu gazu . samochód jak odpali to strasznie szarpie nie biegu jałowym jak by silnik chciał wyskoczyć przez maskę .Problem na początku występował tylko po nocy teraz tak jak opisałem Błędy jakie są to błąd sondy lambda oraz czujnik prędkości obrotowej wału G28. Czujnik nowy . Po wymianie dalej wystąpił błąd wiec wymieniłem na nowy lecz bez skutku . Sonda lambda nowa tez oddana i założona 2 nowa bez zmian . Nowe wszystkie filtry powietrza i paliwa, kable ,świece ,czujnik temperatury wymieniony na oryginał. Na forum wyczytałem ze może rozrusznik wymieniłem lecz jednak też bez zmian . Instalacja gazowa to Sq alba. założona w październiku. Silniczek 1.6 akl . Proszę o jakieś sugestie . Mechanicy nie wiedzą co może być przyczyną .

  3. #163

    Data dołączenia
    Feb 2018
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Piła
    Auto
    A3
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.9TDI ASZ
    Pomógł
    raz

    Domyślny Nierówna praca silnika

    Audi A3 1.9 TDI 130 KM ASZ
    Witam, po wymianie czujnika g62 nadal silnik nierówno pracuje. Jeśli chodzi o inne podzespoły to sprzęgło wymienione, pompa paliwa wymieniona, filtr paliwa wymieniony, termostat również. Wczoraj sprawdzałem na VAG po odpaleniu samochodu jak podaje paliwo i obroty i podczas rzucania silnika było raz 870 obr/min 40 ml paliwa raz 903 obr/min 20 ml paliwa i tak cały czas. Jakieś sugestie? Prosze o zostawienie tematu bo zawsze jak moderator przeniesie to zero odpowiedzi a jeden dodatkowy temat nic nie zmieni. Pozdrawiam!

  4. #164

    Data dołączenia
    Dec 2016
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Kraków
    Auto
    Audi a3 8l
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.6 AVU

    Domyślny

    Witam mam sprawę w której jestem bezradny i nie wiem o co chodzi, rano po odpaleniu auta obroty spadają tak że czasami zgaśnie i chodzi tak dziwnie tu tu tu tu z rury ��dzieje się tak tylko za pierwszym odpaleniem potem jest ok jak się rozgrzeje ,jest tak tylko rano na ssaniu, filtr paliwa itp wymienione, kable świece wymieniane koło 3,4 miesięcy temu, silnik 1.6 b+g akl. Ktoś może wie o co chodzi proszę o radę.

  5. #165

    Data dołączenia
    Sep 2019
    Płeć
    kobieta
    Miasto
    Mazowieckie
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 5d
    Silnik
    1.9TDI AHF

    Exclamation Nierówna praca.

    Witam sytuacja jest taka 1.9 tdi 110 km nierówno chodzi na zimnym brak błędów w VAG dodam że auto po czipie na 130 jakaś porada?

  6. #166
    acidmaciek's Avatar
    Data dołączenia
    May 2016
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Białystok/Warszawa
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8P
    Silnik
    1.8T CDAA
    Podziękował
    2 razy

    Domyślny

    Cytuj Oryginalnie napisane przez jairek Pokaż post
    Problem rozwiązany, problemem były uszczelki dolnego kolektora dolotowego z blokiem silnika nr części 15 na rysunku poniżej.
    Były tak sparciałe, że łamały się już przy wyciąganiu.
    Koszt 4 sztuk około 22zł

    Podziękowania lukas2710

    .
    Czy przy kolektorze dolotowym jest tylko te 8 uszczelek czy jest jeszcze jakaś?
    (nr 17 4szt, kod: AUDI/06A 133 398
    nr 15 4szt, kod: AUDI 06A 133 227 B
    z obrazka użytkownika 'jairek')
    Chodzi mi czy po zdjeciu kolektora jak to robią niektórzy przy wymianie świec czy jest tam jakaś uszczelka jeszcze czy coś tego typu? Jeżeli tak mogę poposić o kod czy jakiś namiar.

  7. #167
    acidmaciek's Avatar
    Data dołączenia
    May 2016
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Białystok/Warszawa
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8P
    Silnik
    1.8T CDAA
    Podziękował
    2 razy

    Domyślny

    Odnośnie wątku nierównej pracy silnika, wypadania zapłonów, check engina.

    W moim przypadku A3 8L 2003r, 240 tys km przebiegu, 1.6 102KM + LPG.
    Wymieniłem
    - świece
    - przewody
    - cewke
    - 8 uszczelek kolektora
    I objawy znikły. Po wymianie 2 świece były spalone a uszczelki kolektora dolotowego były do wyrzucenia. Cewke zmieniłem troche na wszelki wypadek, jakby wymiana świec czy przewodów nie pomogła.

  8. #168
    krzyho's Avatar
    Data dołączenia
    Nov 2017
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    powiat limanowski
    Auto
    audi a3 8l
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.6 APF
    Podziękował
    raz

    Domyślny

    Czy trzeba kasować za każdym razem błędy z pamięci usterek przed odczytywaniem bloków mierzonych w celu poprawnego diagnozowania?

  9. #169
    krzyho's Avatar
    Data dołączenia
    Nov 2017
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    powiat limanowski
    Auto
    audi a3 8l
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.6 APF
    Podziękował
    raz

    Domyślny

    Czy trzeba opaskę sprężystą do krotkiego przewodu podciśnienia znajduje się pomiędzy przepustnicą a przepływomierzem pod rurą odmy i leci do kolektora dolotowego może łapie błąd ubogiej mieszanki czasami

  10. #170

    Data dołączenia
    Oct 2019
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Lubelskie
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.8 AGN
    Podziękował
    2 razy

    Domyślny

    Odświeżę temat, otóż mam problem ze swoim 1.8 AGN dotyczy delikatnego drgania ktore słychać po odpaleniu silnika, taka nierówną pracę. Z tyłu na wydechu tez słychać. Nie jest to typowa nie równa praca trzeba się dobrze wsłuchać ale jest przerwa w pracy silnika. Podczas jazdy jest takie jakby cofnięcie auta ale tylko czasami to czuć tak jak mowie trzeba się wczuć.

    I teraz tak świece nowe, kable nowe, czujnik temperatury nowy, czujnik wału korbowego nowy, przepustnica wyczyszczona i zaadaptowana, przepływomierz sprawdzony i dobry
    Przeprowadziłem jeszcze zabiegi takie jak ciśnienie na zaworach jest dobre 14 i 14,5
    Sprawdziłem czy w cieczy nie ma spalin czyli słyna uszczelka pod głowica i też nie ma

    Niedawno zrobilem cały wydech od kolektora wydechowego bo miałem pobity i wypalony

    Vag nie pokazuje błędów, temperatury są ok
    Obroty nie faluja, jak jest ta przerwa to też nie widać tego na wskazówkach ale słychać jak się zbliży do silnika lub wydechu.

    Gdy wyciagałem świece to zauważyłem że są w oleju pewnie przez uszczelke pokrywy zaworów to może być przez to spowodowane ?

    Myślę że jeszcze może być cewka ale nie chce w ciemno wydawać pieniędzy. Co myślicie?

    PS. Obroty jednak minimalnie faluja bardzo delikatnie na jałowym, dragnaia tak jakby są silniejsze i czuć je na kierownicy i w kabinie. Jak gaszę silnik to też zatylepie. Dodam że trochę tak ciężej jakby mi zapalał i dłużej trochę na ssaniu był 🤔 Jak zapala to wchodzi na podwyższone i od razu spada jak jest ciepły a climatronik na kanale 51 pokazuje 33 stopnie zamiast 90.
    Ostatnio edytowany przez adamliving - 30-05-21 o 15:30

Strona 17 z 18 PierwszyPierwszy ... 715161718 OstatniOstatni

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 2 users browsing this thread. (0 members and 2 guests)

Zasady postowania

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •