Strona 13 z 18 PierwszyPierwszy ... 31112131415 ... OstatniOstatni
Pokazane rezultaty 121 do 130 z 177

Temat: Nierówna praca silnika po odpaleniu

  1. #121

    Data dołączenia
    Oct 2011
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    RK
    Auto
    Audi A3
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.9TDI ASZ
    Podziękował
    raz

    Domyślny

    Witam, mam problem rowniez z nierowna praca silnika po odpaleniu. Juz dosyc dlugo borykam sie z tym problemem takze prosze o kazda pomoc. Rano zaraz po odpaleniu strasznie nierowno pracuje, stuka. (obroty lekko faluja). Dodam do tego ze mam wrazenie ze i tak dosyc dlugo musze krecic kluczykiem zanim odpali ok 3-4sek. Swiece wymienialem ok 1,5 roku temu, do tego czujnik temperatury. problem dalej wystepuje. Zastanawia mnie fakt czy z wtryskami jest wszystko ok. Ponizej zamieszczam logi na zimnym i cieplym silniku.

    na zimnym:
    http://vaglog.pl/log_193034.html
    http://vaglog.pl/log_193036.html

    na cieplym:
    http://vaglog.pl/log_193035.html
    http://vaglog.pl/log_193037.html

    Co do grupy 018: wartosci na cieplym i zimnym byly takie same i rowne ,,0"

    Problem ustepuje dopiero po przejechaniu wiekszego odcinka drogi ok 15 km ( gdy auto osiagnie temp. robocza)

    Na poczatku myslalem ze to kolo dwumasowe. Przy wymianie sprzegla i tak musialem je wymienic ale niestety problem dalej sie pojawia.
    Kat synchronizacji (-0.5 - 0.0)
    Ostatnio edytowany przez misieq_rk - 14-11-14 o 17:46

  2. #122

    Data dołączenia
    Feb 2014
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Olsztyn | Gdańsk
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.6 AVU
    Podziękował
    raz

    Domyślny Nierówna praca na niedogrzanym silniku

    Witam mam całkiem podobny problem,

    Post dotyczy Audi a3 2001r. 1.6 PB+LPG

    Tak jak większość w tym temacie borykam się z problemem nierównej pracy silnika. U mnie wygląda to tak, że zaraz po odpaleniu silnik chodzi tak jakby na 3 cylindrach, cały chodzi wraz z falującymi obrotami. Jak go odpalę i zostawię to po jakimś czasie około (1-2 minuty), obroty zawahają się za mocno i zgaśnie.

    To dzieje się zarówno na gazie jak i na benzynie. Oczywiście znacznie gorzej jest w gdy chodzi na gazie. Tu z kolei samochód gaśnie po wciśnięciu sprzęgła notorycznie tak do osiągnięcia temperatury silnika 75 stopni, potem jest coraz lepiej, są mocne zawahania obrotów ale nie gaśnie. Po osiągnięciu temperatury 90 stopni samochód chodzi jak malina (no na gazie mam wtedy lekkie zawachania obrotów przy zatrzymywaniu oraz wciskaniu sprzęgła - lecz z tym się borykam już od roku).

    Już trochę robiłem w sprawie tego tematu oraz innych. Tak więc:
    wymienione:
    * uszczelka pod głowicą
    * rozrząd
    * remont silnika (pierścienie, uszczelniacze, uszczelka pokrywy zaworów i inne pierdoły) - brał olej.
    * olej wraz z filtrami
    * czujnik położenia wału
    * czujnik położenia wałka rozrządu
    * czujnik temperatury (tutaj jest ? - bo wstawiłem nowy lecz wskazania miał zawyżone do tego co pokazywała deska rozdzielcza - 90 stopni na desce 106 na komputerze, więc wstawiłem z powrotem stary w którym wartości pokrywają się)
    * czujnik położenia wału
    * nowa sonda lambda przed katalizatorem
    * kable NGK- maja około 15tys, wyższej jakości (wymieniane rok temu)
    * świece Bosh'a - około 15 tys. (wymieniane rok temu)
    * cewka (wymieniane rok temu, wypalony był wtyk na czwartym cylindrze - wymieniłem na oryginał ze szrotu, który jako jedyny najlepiej wyglądał)

    Pół roku temu jak dokuczliwe było dla mnie falowanie obrotów (już nie zwracam na to uwagi), podmieniamy był przepływomierz od kolegi i efekt był ten sam. Tak samo z przepustnicą, czyszczona kilka razy, dodatkowe uszczelnienia oraz podmieniana na inną bez skutków. To miało miejsce jakoś na wiosnę.

    Obecnie silnik jest po remoncie, przy okazji podmieniona została sonda lambda (komputer przed tym nie wskazywał żadnych błędów) obecnie niestety nowa sonda wywaliła po 100km błąd

    VAG-COM Version: Release 409.1-S

    Control Module Part Number: 06A 906 033 J
    Component and/or Version: SIMOS33 1,6l 2V 00HS3488
    Software Coding: 00211
    Work Shop Code: WSC 06435
    Additional Info: WAUZZZ8LZ1A116164 AUZ5Z0A4315129
    2 Faults Found:
    16555 - Fuel Trim: System Too Lean: Bank 1
    P0171 - 35-00 - -
    16514 - Oxygen (Lambda) Sensor B1 S1: Malfunction in Circuit
    P0130 - 35-00 - -


    Błąd 16555 to u mnie standard pewnie z powodu na rozregulowaną instalacje gazową.
    Co do sondy to pytanie, czy ona po prostu nadaje się już do śmieci a raczej na reklamacje, czy spowodowane jest to może czymś innym?

    Po złożeniu silnika mechanikowi silnik chodził na trzech cylindrach, po sprawdzeniu walnęła świeca na czwartym cylindrze - Tu pytanie gdyż znowu był to czwarty cylinder, albo może to wina świec i reszta do wymany? Nie wymieniałem reszty świec, gdyż odebrałem w sobotę wieczorem samochód i nie miałem kiedy wymienić (a to całkiem sporo roboty w tym silniku...).

    Zauważyłem jeszcze ciekawą rzecz. Mianowicie, po odpaleniu na zimno silnika (temp. -1.5 stopnia) samochód oczywiście cały drga i czasem zafalują obroty w tym czasie można zauważyć lekko przygasające światło z górnej lampki oraz delikatne na światłach mijania. To lekkie Przygasanie jest w rytm drgań samochodu.

    Dodatkowo nie wiem czy to zbieg okoliczności ale może ważne: za każdym razem jak wychodzę ja bądź pasażer z samochodu i dotykając drzwi by je zamknąć pieści mnie naelektryzowanie.

    Już nie mam siły na to, mój mechanik też Mam nadzieje, że wy mi jakoś pomożecie w którą stronę iść. W razie czego służę informacjami jak czegoś nie zawałem.
    Ostatnio edytowany przez jairek - 03-12-14 o 14:14

  3. #123

    Data dołączenia
    Jul 2013
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Piła
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.8 AGN
    Pomógł
    raz
    Podziękował
    raz

    Domyślny

    Witam, mój 1.8 AGN też nie równo pracuje ale mi to nie przeszkadza. Powodów może być wiele od dziurawych, nieszczelnych przewodów po wtrysk

  4. #124

    Data dołączenia
    Feb 2014
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Olsztyn | Gdańsk
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.6 AVU
    Podziękował
    raz

    Domyślny

    No ja już przyzwyczaiłem się do falujących obrotów, lecz z obecnym problemem ciężko się jeździ... Podczas gwałtowniejszego hamowania nie utrzymuje obrotów i gaśnie. No i usuniecie usterki jest wyznacznikiem możliwości dobrego wyregulowania instalacji LPG na której w obecnej chwili mogę jeździć jedynie po przejechaniu około 7km... Z czego do pracy mam 10 km ;P

  5. #125

    Data dołączenia
    Nov 2014
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Kraków
    Auto
    Audi A3
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.9TDI ALH
    Pomógł
    raz

    Domyślny

    Taka mała sugestia - może udaj się do elektromechanika? Nie typowego mechanika - miałem podobnie w Passacie B5 i nasilało się to na instalacji gazowej - elektromechanik zdiagnozował usterki w instalacji elektrycznej samochodu i je poprawił - problem zniknął. LPG jest wyczulone na problemy związaną z elektryką.

  6. Podziękowania dla brtkm za pomoc w problemie

    jairek (04-12-14)

  7. #126

    Data dołączenia
    Feb 2014
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Olsztyn | Gdańsk
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.6 AVU
    Podziękował
    raz

    Domyślny

    Tak tez pomyślałem jak zacząłem zbierać w głowie informacje do napisania tego posta o problemie. Postaram się w najbliższym czasie znaleźć jakiegoś dobrego elektromechanika i dać do sprawdzenia samochód. Dzięki za radę

  8. #127

    Data dołączenia
    Jul 2013
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Piła
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.8 AGN
    Pomógł
    raz
    Podziękował
    raz

    Domyślny

    Mój na szczęście nie gaśnie. Slyszalem o gaśnięciu na instalacjach gazowych ale na BRC chyba tego problemu nie ma. Masz staga?

  9. #128

    Data dołączenia
    Feb 2014
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Olsztyn | Gdańsk
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.6 AVU
    Podziękował
    raz

    Domyślny

    Tak no niestety mam Staga 4 ECO.... Już raz gazownik to poprawiał, fakt było lepiej ale z miesiąca na miesiąc było coraz gorzej...
    Ostatnio edytowany przez jairek - 05-12-14 o 19:00

  10. #129

    Data dołączenia
    Jan 2014
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Przeworsk
    Auto
    AUDI
    Model
    A3 Sportback
    Silnik
    1.6 BSE
    Pomógł
    3 razy

    Domyślny

    witam ja mam mianowicie problem przy odpalaniu samochodu na ciepłym silniki. Pali od strzała ale obroty ida prawie pod 2 tyś i spadaja zaraz na jakies 800 i jest ok czasami mam jakies zafalowie po wcisnieciu sprzegła 1200-800 ale to sie dzieje na ciepłym silniku. Auto zakupione miesiąc temu z walnietym termostatem, termostat wyieniomy wyczyszczona przepustinca oraz adaptacja przepływka też czyszczona czyzby to czujnik tem.??

  11. #130
    Mordeliuss's Avatar
    Data dołączenia
    Nov 2014
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Radom
    Auto
    Audi A4 B5 +
    Model
    Inny
    Silnik
    1.9TDI AVF
    Pomógł
    5 razy

    Domyślny

    Witajcie,
    Ja mam trochę inny problem. Rano kiedy zapalam auto, pali bez problemu, obroty skaczą na 1500 i tak przez jakieś 2-5 minut gazując go wszystko jest okej nic nie strzela itp.
    Po 5 minutach obroty spadają lekko na 800-1000 lekko się dławiąc. Autko przełacza się na gaz ruszam normalnie ale musze dodać więcej gazu bo autko się dławi.
    Jak dojeżdżam do skrzyżowania to auto gaśnie jak chce ruszyć. I tak kilka razy aż temp nie wskoczy na 60 stopni. Natomiast dzisiaj jadąc do pracy wyjechałem zanim auto przełączyło sie na gaz i gasło mi tak samo na benzynie. Jak to wygląda a no tak: Ja chce ruszyć wciskam gaz widze że obroty spadają i wciskam mocniej i gaśnie. Autko tak jakby nie reagowało na pedał gazu.
    Wymieniłem ostatnio:
    - Cewke
    - Kable
    - Świece
    - Czujnik temp
    - Odma
    i dalej to samo, czasami jak się zagrzeje już i nie gaśnie dodając gazu czuć lekkie szarpnięcie, na gazie często rzadko na benzynie.
    Błędy jakie wyskoczyły to:
    1.1249 Wtryskiwacz cylindra 1-N30
    zwarcie do masy
    1251 Wtryskiwacz cylindra 3-N32
    zwarcie do masy
    1252 Wtryskiwacz cylindra 4-N33
    zwarcie do masy
    1250 Wtryskiwacz cylindra 2-N31
    zwarcie do masy
    2. Bład przepustnicy (nieprawidłowe wartości podstawowe) coś takiego.
    3. Błąd sondy lambda (nieprawidłowe wartości podstawowe)
    4. Pompa paliwowa
    Domyślam się że błąd pompy jest od tego że założyłem przekaźnik który pompuje od razu po kreceniu rozrusznika a nie bo otwarciu drzwi bo mam uszkodzoną krańcówke i trzeba było długo mielić żeby auto zapaliło.

    Ktoś wie może jaka jest przyczyna? Ja obstawiam:
    - Uszczelki pod kolektorem i łapie lewe powietrze.
    - Kończąca się pompa paliwa
    - Jakaś lipna mapa gazu
    - Przepływka

    Oczywiście jeżeli auto jest zagrzane od 60 Stopni w góre wszystko jest w jak najlepszym porządku.
    Czarno-biały AGN


Strona 13 z 18 PierwszyPierwszy ... 31112131415 ... OstatniOstatni

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Zasady postowania

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •