Strona 5 z 18 PierwszyPierwszy ... 3456715 ... OstatniOstatni
Pokazane rezultaty 41 do 50 z 177

Temat: Nierówna praca silnika po odpaleniu

  1. #41
    MarekB's Avatar
    Data dołączenia
    Sep 2006
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Warszawa
    Auto
    Audi & VW
    Model
    Inny
    Silnik
    inny
    Pomógł
    34 razy
    Podziękował
    2 razy

    Domyślny

    iron52, przepustnica, swiece, cewka, kable wn
    Odkupię wolny czas, info na PW
    Cześci do Audi i nie tylko

  2. #42
    iron52's Avatar
    Data dołączenia
    Sep 2007
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Opole
    Auto
    Audi A3
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.6 AEH
    Pomógł
    raz

    Domyślny

    no i autko nadal robi problemy już nie daje rady.
    czyściłem przepływke i przepustnice, w celu uniknięcia wachań obrotowych no i pomogło jest dużo lepiej, podczas spadku spada minimalnie niżej ale już go nie dusi. a jeśli chodzi o zamulanie miedzy 1-3 tyś to dalej to samo. Kiedy wyciągnąłem sonde wszystko było okej wiadomo bez sondy jezdzic nie mozna. Kupiłem oryginał podpiąłem i też było ok, po 300 km znowu to powróciło. czasami nawet na przegazówce jakby nie daje rady, chwile go dusi a pozniej normalnie wchodzi. jesli przed ruszeniem go przegazuje albo rusze z wysokich obrotów wszystko jest okej. jak byłem na vagu ustawiac przepływke wyskoczył bład 537, ale mechanior polecił sprawdzic kata ewentualnie go wybebeszyć, jesli by był w kiepskim stanie, miał ktos może podobne objawy?? czy to po prostu silnik krokowy się sypie??? z góry dzięki

  3. #43
    marcint844's Avatar
    Data dołączenia
    Apr 2007
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Koniec Świata :)
    Auto
    Audi a4 170km
    Model
    Inny
    Silnik
    inny
    Pomógł
    2 razy

    Domyślny

    Cytuj Oryginalnie napisane przez jarekm
    Cytuj Oryginalnie napisane przez GRAJEK
    napewno to uszczelka pod głowica. Wymien uszczelke splanuj głowice i problem z głowy a przynajmniej nie beda ci te obroty przeszkadzały
    Ale dlaczego odrazu twierdzisz że obroty to uszczelka? Przecież falujące obroty po odpaleniu to może być: brudna przepustnica, walnięty czujnik cieczy, walnięta sonda lambda i pewnie jeszcze kilka innych rzeczy. Uszczelka to ostateczność i wszystkie 1.6 nie maja uszczelek do wymiany.

    kolego Haro, po pierwsze podłącz pod VAG-a samochodzik i zobacz jakie masz błędy później poszukaj informacji na forum odnośnie falujących obrotów. Było kilka postów opisujących ten problem. Przy problemie który Ty masz raczej nie stawiał bym na uszczelkę.
    Zgadzam się z kolegą. Ja wymieniałem uszczelkę jakieś 3 miesiące temu. Ostatnio pojawiły mi się falujące obroty ale tylko przy odpaleniu przez parw sekund. Wiem że mam do wymiany uszczelniacze zaworów , ale uważam że to wina przepustnicy.A co do białego korka to pojawia się biały osad jak się jeździ na krótkich odcinkach i auto sie nie zdąży rozgrzać

    [ Dodano: Czw 25 Paź, 2007 10:54 ]
    Cytuj Oryginalnie napisane przez iron52
    jak byłem na vagu ustawiac przepływke wyskoczył bład 537,
    U mnie też pojawia się ten błą i zastanawiam się czy nie jest padnięta sonda, ale mój mechanik stwierdził, że nie poprostu może być czuła i nawet gorsze paliwo może spowodować błędy na niej.
    Nie ma rzeczy niemożliwych, są tylko trudne do zrealizowania...
    2.0 TDI170 KM A4 S-line

  4. #44
    Zbanowany Zbanowany
    Data dołączenia
    Jul 2006
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Warszawa
    Auto
    BMW E60 520d LCI
    Model
    Inny
    Silnik
    inny
    Pomógł
    7 razy
    Podziękował
    raz

    Domyślny

    Panowie w silnikach benzynowych falowanie jest czymś naturalnym, ponieważ przepływomierz tak już ma ze odmierza w różnych tolerancjach, ja po założeniu gazu i wycięciu jednej sondy nie mam falowań bo komputer cały czas podaje bogatą mieszankę także nie ma już co mierzyć

  5. #45

    Data dołączenia
    Nov 2007
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Dolnyśląsk
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.6 APF

    Domyślny

    Witam tak sobie czytałem te wszystkie posty te dyskusje na temat korka i masełka na nim i opowiem wam jak bylo u mnie po sprowadzeniu autka grzało mi się do 120stopni wiatraki wogule się nie wylączaly więc oddalem do znajomych mechaników aby zrobili mi silniczek na nowo od góry do dołu po rozebraniu go na części pierwsze okazalo się że była to pompa rozsypała się, więc powymieniali: panewki, pierścienie, uszczelki, splanowali głowicę, powymieniali uszczelniacze zaworowe, cały osprzęt do okoła świece, paski, napinacze, wszystko co dało się wymienić silnik jak nowy z salonu do czego zmieżam po zlożeniu go do kupy zalaniu płynów oleju spokojnie przejechałem 1000km teraz od remontu mineło z jakieś 2500km cały czas kntrolowalem stan płynu chlodniczego G12 i cały czas jest taki sam tak samo z olejem również nic się nie zmieniło a na korku masełko dowiedziałem się z bardzo dobrego źrudła bo od przedstawiciela producenta oleju Castrol że oleje w niskich temperaturach tak się zachowują wchodzą w reakcję z wodą która dostaje się do wnętsza silnika poprzez skraplanie paruje woda i z nieielką ilością oleju wędruje na korek lub gdy mało lub krutko jeździmy bo wtedy tak jak koledzy mówili silnik jest niedogrzany ale jeden warunek jest w tym co tu pisze na bagnecie niemoże być białych plam bo to jusz uszczelka a co do obrotow i uszczelki wątpie przejechałem ałtem 750km z walniętą pompą temp 120stopni wiec uszczelka pewnie miała dosyć a autko normalnie się zachowywało żadnego falowania obrotow tylko gdy włączałem klime to na moment były lekkie wachania moim zdaniem to przepływka i tu odrazu mówię że przepływki wagiem nie sprawdzicie no chyba że wogule niedziała do sprwdzenia przepływki najlepszy jest oscyloskop i sprawdza się ją w czsie jazdy na wolnych obrotach może mieć normalne wskazania a w czasie jazdy całkiem co innego, ewentualnie może to być czujnik temp silnika ten co podaje temp do komputera steruje on dawką paliwa może powodować również szarpanie na zimnym silniku , lub sąda lambda te wszystkie czujniki i co one powodują przerobiłem w poprzednim aucie jakie miałem również Audi A6 2.8 V6 Mam nadzieje że komuś przydadzą się te informacje Pozdrawiam

  6. #46
    marcint844's Avatar
    Data dołączenia
    Apr 2007
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Koniec Świata :)
    Auto
    Audi a4 170km
    Model
    Inny
    Silnik
    inny
    Pomógł
    2 razy

    Domyślny

    Cytuj Oryginalnie napisane przez iron52 Pokaż post
    no i autko nadal robi problemy już nie daje rady.
    czyściłem przepływke i przepustnice, w celu uniknięcia wachań obrotowych no i pomogło jest dużo lepiej, podczas spadku spada minimalnie niżej ale już go nie dusi. a jeśli chodzi o zamulanie miedzy 1-3 tyś to dalej to samo. Kiedy wyciągnąłem sonde wszystko było okej wiadomo bez sondy jezdzic nie mozna. Kupiłem oryginał podpiąłem i też było ok, po 300 km znowu to powróciło. czasami nawet na przegazówce jakby nie daje rady, chwile go dusi a pozniej normalnie wchodzi. jesli przed ruszeniem go przegazuje albo rusze z wysokich obrotów wszystko jest okej. jak byłem na vagu ustawiac przepływke wyskoczył bład 537, ale mechanior polecił sprawdzic kata ewentualnie go wybebeszyć, jesli by był w kiepskim stanie, miał ktos może podobne objawy?? czy to po prostu silnik krokowy się sypie??? z góry dzięki
    Więc dołącze się poraz kolejny. Wymieniłem:
    -Przewody od świec
    -lambdę
    -adaptacja + czyszczenie przepustnicy
    - czujnik temperatury
    -katalizator(bo padł)
    i nadal mam duszenie zaraz po odpaleniu. Silnik drga nierówno pracuje ale tylko jak jest zimny i trwa to okolo 2 minut. Dusi się do tego stopnia na biegu jałowym ze nawet obroty spadają do 400 nie wiem co to może być. Świece wymieniałem jakieś 10 tys temu czy to możliwe żeby padły?świece (NGK) dodam że miałem padnięte przewody miały przebicie. A i pytanie na które staram się uzyskać odpowiedz już długo Czy w 1.6 aeh jest silnik krokowy? jeżeli tak to jak wygląda?
    Nie ma rzeczy niemożliwych, są tylko trudne do zrealizowania...
    2.0 TDI170 KM A4 S-line

  7. #47
    marcint844's Avatar
    Data dołączenia
    Apr 2007
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Koniec Świata :)
    Auto
    Audi a4 170km
    Model
    Inny
    Silnik
    inny
    Pomógł
    2 razy

    Domyślny

    Cytuj Oryginalnie napisane przez ule Pokaż post
    Dołącze się do tematu

    Ja mam taki problem że jak wjade w większą kałuże to autko zaczyna mi przerywać tak jakby coś sie zamoczyło i miało przebicie. Dodam że wymieniłem już świece i przewody zapłonowe i nie ma żadnych błędów sprawdzane Vagiem
    Pomyśl nad cewką zapłonową, moja miała przebicie i jak było wilgotno to szarpał a ostatnio jeden gar mi nie chodził, wymieniłem na nową i jest ok
    Nie ma rzeczy niemożliwych, są tylko trudne do zrealizowania...
    2.0 TDI170 KM A4 S-line

  8. #48

    Data dołączenia
    Sep 2007
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Warszawa
    Auto
    audi
    Model
    A3 8L 5d
    Silnik
    1.6 AKL

    Domyślny

    Witam, ma problem z falowaniem obrotów, dokładnie kiedy odpalam. Wymieniłem świece, przewody, była robiona adaptacja + czyszczenie przepustnicy, sona labda jest ok.. Po odpaleniu auta czuję opary benzyny wydobywające się z rury wydechowej. Benzynę czuć dopuki auto nie złapie temperatury. Co może być nie tak?

  9. #49
    MarekB's Avatar
    Data dołączenia
    Sep 2006
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Warszawa
    Auto
    Audi & VW
    Model
    Inny
    Silnik
    inny
    Pomógł
    34 razy
    Podziękował
    2 razy

    Domyślny

    Cytuj Oryginalnie napisane przez pasaznik Pokaż post
    Po odpaleniu auta czuję opary benzyny wydobywające się z rury wydechowej. Benzynę czuć dopuki auto nie złapie temperatury. Co może być nie tak?
    Do sprawdzenia od kolektora uszczelki,
    następnie łaczenie portek z kolektorem, i do samego konca caly wydech i uszczelki
    wystarczy ze masz delikatnie rozwaloną sprężyne (element elastyczny na portkach) i juz pozamiatane
    Odkupię wolny czas, info na PW
    Cześci do Audi i nie tylko

  10. #50

    Data dołączenia
    Sep 2007
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Warszawa
    Auto
    audi
    Model
    A3 8L 5d
    Silnik
    1.6 AKL

    Domyślny

    Cytuj Oryginalnie napisane przez MarekB Pokaż post
    Do sprawdzenia od kolektora uszczelki,
    następnie łaczenie portek z kolektorem, i do samego konca caly wydech i uszczelki
    wystarczy ze masz delikatnie rozwaloną sprężyne (element elastyczny na portkach) i juz pozamiatane
    czy to może byc problem z falowaniem obrotów. dodam, ze silnik jak sie rozgrzeje to nie czyc oparów.

Strona 5 z 18 PierwszyPierwszy ... 3456715 ... OstatniOstatni

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Zasady postowania

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •