Strona 8 z 8 PierwszyPierwszy ... 678
Pokazane rezultaty 71 do 80 z 80

Temat: Twardy pedał hamulca!!!

  1. #71

    Data dołączenia
    Mar 2016
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Lubań
    Auto
    Audi A3
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.8T AGU
    Podziękował
    2 razy

    Domyślny

    własnie posprawdzałem i wszystkie wężyki są cale tak jak ma być sprawdziłem ich szczelność sprężarka w wiadrze wody i żadnych wycieków powietrza nie było jedyne co mnie zaniepokoiło to to ze króciec od vacum jest tak jakby luźny znaczy można go palcem ruszyć i ewidentnie widać delikatny luz ale nie wiem gdzie i jak sie do tego zabrać a ze szczekami posprawdzam bo i tak czeka mnie wymiana linki od ręcznego bo jak zaciągnę to nie odbija

    no i mam wrażenie ze podciśnienie wytwarzane przez vacum jest za słabe żeby wyssać powietrze z serwa bo jak dodam gazu to pedał idzie znacznie szybciej niż normalnie

  2. #72
    renegat207's Avatar
    Data dołączenia
    Mar 2012
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Lipiny LBN
    Auto
    Audi A3
    Model
    A3 8L 5d
    Silnik
    1.9TDI ASZ
    Pomógł
    66 razy
    Podziękował
    11 razy

    Domyślny

    Cytuj Oryginalnie napisane przez AdrianKolun Pokaż post
    własnie posprawdzałem i wszystkie wężyki są cale tak jak ma być sprawdziłem ich szczelność sprężarka w wiadrze wody i żadnych wycieków powietrza nie było jedyne co mnie zaniepokoiło to to ze króciec od vacum jest tak jakby luźny znaczy można go palcem ruszyć i ewidentnie widać delikatny luz ale nie wiem gdzie i jak sie do tego zabrać a ze szczekami posprawdzam bo i tak czeka mnie wymiana linki od ręcznego bo jak zaciągnę to nie odbija

    no i mam wrażenie ze podciśnienie wytwarzane przez vacum jest za słabe żeby wyssać powietrze z serwa bo jak dodam gazu to pedał idzie znacznie szybciej niż normalnie
    Właśnie o ten króciec mi chodzi. Możesz zdemontować pompe wacum( nie jest to trudne 4 śruby ) i delikatnie sklepać np. rurką krawędzie mocowania króćca. Tam na bank masz nieszczelność. Do tego sprawdź jeszcze wszystkie przewody podciśnienia ,tą czarną kule (tzw. zbiornik podciśnienia) i zaworek zwrotny tam na przewodzie od wacum pompy.

  3. Podziękowania dla renegat207 za pomoc w problemie

    AdrianKolun (31-03-16)

  4. #73

    Data dołączenia
    Mar 2016
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Lubań
    Auto
    Audi A3
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.8T AGU
    Podziękował
    2 razy

    Domyślny

    dziki wielkie pomogło zaklepanie tego króćca działa znacznie lepiej

  5. #74
    Dawid++'s Avatar
    Data dołączenia
    Aug 2014
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Białystok
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.9TDI ASZ
    Podziękował
    4 razy

    Domyślny

    Siema. Od pewnego czasu borykam się z problemem twardniejącego hebla. A mianowicie założmy jadac ok 100km/h chcę wyhamować do zera z heblem na maxa wcisnietym kół nie zblokuje mimo wyłączonego absu, i po kilku krotnym wcisnieniu w niewielkim odstępie czasu twardnieje tak że tych hamulców praktycznie nie ma, są ale bardzo cienkie tak jakby się hamowało silnikiem. Czyżby vacum klęka i jednynym wyjściem jest test podcisnien?

  6. #75
    CeBe's Avatar
    Data dołączenia
    Oct 2014
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    PL
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.9TDI ASZ

    Domyślny

    Na Twoim miejscu zacząłbym od sprawdzenia węża podciśnienia, który łączy pompę z serwem. Z czasem lubi pękać. Miałem podobną przypadłość ostatnio u siebie. Po wymianie przewodu problem zniknął. Niestety dostępne są tylko w ASO (koszt ok. 160 PLN), jednak moim zdaniem na bezpieczeństwie nie ma co oszczędzać poprzez próbę uszczelnienia tego elementu domowymi sposobami.

  7. #76
    Golem1's Avatar
    Data dołączenia
    Jan 2010
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Pruszków
    Auto
    Audi a3
    Model
    A3 8P
    Silnik
    2.0TDI BKD
    Pomógł
    253 razy
    Podziękował
    15 razy

    Domyślny

    Dokładnie jak pisze poprzednik, tu szukał bym przyczyny twardego pedału hamulca w przewodach jak i samym servie.
    Doposażanie - Elektryka - Diagnostyka Grupy VAG

  8. #77
    lisek27's Avatar
    Data dołączenia
    Sep 2009
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Polska
    Auto
    A3
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.9TDI ASZ
    Podziękował
    raz

    Domyślny

    Witam...Mam Problem od wczoraj...Twardy pedał hamulca...Ewidentnie jest coś nie tak ponieważ musze uzyć wiekszej siły do zahamowania fury..pierwsze nacisniecie w miarę ok zaraz po 2 juz pedał hamulca twardy...Dojazd do ronda strzał i samochód zamiast sie zatrzymac jeszcze sie toczy...Na Hamulcach nie mam zamiaru oszczedzać....Dodam ze ponad 1,5 tyg temu wymieniałem tarcze i klocki i była żyleta...Temat zaczał sie nagle + słabsze turbo...Kreciło mi od dołu teraz dopiero od 2tys -2,1 tys idzie strzał....Czytałem ze to ma też skutek na turbine..Pomocy

    Dodam ze jak jade z wieksza predkoscia to hamulec działa poprawnie...tylko jak jade z mniejsza predkoscia jest twardy....

    mam wszystkie objawy tak jak opisuje ten koles...
    Ostatnio edytowany przez lisek27 - 31-05-16 o 13:54

  9. #78
    edi2's Avatar
    Data dołączenia
    Jan 2009
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    piotrkow tryb
    Auto
    audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.6 AKL
    Podziękował
    raz

    Domyślny

    Cytuj Oryginalnie napisane przez Sztomel Pokaż post
    W Twoim przypadku jeśli nie działa serwo ani też turbosprężarka nie wytwarza odpowiedniego ciśnienia doładowania i z pewnością również nie otwiera się zawór EGR spowodowany jest właśnie pęknięciem tego trójnika na wężu idącym od pompy podciśnienia do serwa - ten trójnik to nic innego jak zaworek jednokierunkowy z wyjściem podciśnienia do elektrozaworów N75 (od sterowania turbosprężarką) oraz N18 (od sterowania EGR), szkoda że nie wkleiłeś fotki z tym pęknięciem ale u Ciebie pomoże właśnie wymiana tego wężyka z tym trójnikiem.
    Konkretnie to masz pewnie pęknięty wężyk oznaczony nr 3 (wtedy brak podciśnienia na hamulce i elektrozawory N75 i N18, uszkodzenie elementu nr 2 - tego zaworka zwrotnego z trójnikiem - to również takie objawy) a jeśli uszkodzony jest przewód nr 1 to tylko i wyłącznie brak podciśnienia na serwo i twardy pedał hamulca :
    witam mam taki problem ze urwal mi sie ten zaworek,na zdjeciu nr 2,a byl zaslepiony gumowym wezykiem i wkrecony wkret na jego koncu.zakleilem klejem i zawinolem izolacja.moje pytanie czy on powinien byc zaslepiony?

  10. #79

    Data dołączenia
    Dec 2015
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Węgrów/Warszawa
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 5d
    Silnik
    1.8 APG
    Pomógł
    38 razy
    Podziękował
    175 razy

    Domyślny

    Dziś zauważyłem że zdechł mi przewód podciśnienia do serwa (w odcinku ze zdjęcia). Czy ma sens kupienie przewodu podciśnienia (jakiegoś zamiennika) i dorobienie tego odcinka? Widziałem w necie że ceny są w okolicach 150 zł i to chyba też za zamiennik..

    Wysłane z mojego LYA-L29 przy użyciu Tapatalka

  11. #80
    klamamoto's Avatar
    Data dołączenia
    Feb 2011
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    A3-CLUB.NET frakcja Bielsko
    Auto
    OOOO 264HP CS
    Model
    A3 8L 5d
    Silnik
    1.8T AUM
    Pomógł
    raz
    Podziękował
    23 razy

    Domyślny

    dorabia się go ze zwykłego węza do paliwa/oleju kupowanego na metry
    ważna jest tylko średnica wewnętrzna
    dodatkowo 2 opaski zaciskowe i po sprawie

Strona 8 z 8 PierwszyPierwszy ... 678

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Zasady postowania

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •