Strona 2 z 8 PierwszyPierwszy 1234 ... OstatniOstatni
Pokazane rezultaty 11 do 20 z 80

Temat: Twardy pedał hamulca!!!

  1. #11
    e-mako's Avatar
    Data dołączenia
    Apr 2006
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Raciąż
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.9TDI AHF

    Domyślny

    Wielkie dzięki również!

  2. #12

    Data dołączenia
    Mar 2007
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Poznań
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.9TDI AGR

    Domyślny

    Witam Wszystkich.
    U mnie z hamulcami jest bardzo niebezpiecznie. Po chwili jak go odpale mogę nacisnąć tylko 1 raz hamulec, potem robi się momentalnie twardy. Niebezpiecznie jest jak zaparkuje na wzniesieniu; odpalam trzymam hamulec ok, ruszę kawałek i chcę znowu nacisnąć - wtedy twardy jak kamień. Samochód musi pochodzić, jak go trochę przegazuje jest ok ale wiem że tak nie powinno się dziać. Według mnie pompa jest słaba i nie dostarcza na czas odpowiedniego ciśnienia stad ten problem.
    Czy mieliście podobne objawy u siebie??? Może jednak to nie pompa?
    Pozdrawiam
    zicher1

  3. #13
    Lookash's Avatar
    Data dołączenia
    Aug 2006
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Słupsk
    Auto
    AUDI
    Model
    A3 8P
    Silnik
    2.0TDI BKD
    Pomógł
    raz

    Domyślny

    Cytuj Oryginalnie napisane przez zicher1
    Witam Wszystkich.
    U mnie z hamulcami jest bardzo niebezpiecznie. Po chwili jak go odpale mogę nacisnąć tylko 1 raz hamulec, potem robi się momentalnie twardy. Niebezpiecznie jest jak zaparkuje na wzniesieniu; odpalam trzymam hamulec ok, ruszę kawałek i chcę znowu nacisnąć - wtedy twardy jak kamień. Samochód musi pochodzić, jak go trochę przegazuje jest ok ale wiem że tak nie powinno się dziać. Według mnie pompa jest słaba i nie dostarcza na czas odpowiedniego ciśnienia stad ten problem.
    Czy mieliście podobne objawy u siebie??? Może jednak to nie pompa?
    Pozdrawiam
    kolego mialem to samo i po kilku tygodniach padła mi pompa wiec nie czekaj tylko kombinuj nową chyba z uda sie cos z tym jeszcze zrobic ja swoje zajechalem i musiałem wymieniac a i najlepiej to sprawdzic jak masz odpalony silnik to nacisnij raz pedał i jak juz za drugim razem bedzie twardy to daj gazu powinien zmieknąc bynajmniej u mnie tak bylo ze jak obroty szlu powyzej 2000 to jeszcze działało
    nowe opony 1500 zł, pełny bak 200 zł, wrazenia z jazdy A3- bezcenne

  4. #14
    dhab's Avatar
    Data dołączenia
    Jul 2008
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Polkowice
    Auto
    A3
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.9TDI AGR
    Pomógł
    raz
    Podziękował
    raz

    Domyślny

    Może i temat już dawno nie był ruszany ale postanowiłem napisać.
    Otóż w moim przypadku z hamulcami jest tak...:
    Ogólnie hamulce żyleta, ale jak podczas jazdy kilka razy popompuję pedał hamulca to robi się twardy i hamulców praktycznie brak. Dziś wymieniłem klocki bo już wyły zużyte ale pomogło tylko trochę (tzn teraz muszę jakby więcej pompować żeby hamulec zrobił się twardy i osłabł) Później jak chwile pojeżdzę hamulec znowu igła aż do momentu jak kilka razy dość szybko pod rząd go wcisnę
    Servo czy pompa? A może obie te rzeczy?
    Doradźcie Panowie !!!

  5. #15
    MaLuĆki's Avatar
    Data dołączenia
    Jan 2009
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Chorzów
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8P
    Silnik
    2.0TDI BKD

    Domyślny

    witam
    Rozniez mam problemy z hamulcem tw
    ardy jak skala obiawy takie jak by serwo nawalilo cisnienia w turbo tez nie ma ale zauwazylem urwany przewod ktory idzie od serwa (taki trojnik) czy tylko ten przewod bedzie ustrka czy musze wymienic rowniez serwo wraz z pompa ?

  6. #16
    ziele87's Avatar
    Data dołączenia
    Nov 2008
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Jelenia Góra
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.9TDI AGR
    Podziękował
    2 razy

    Domyślny

    Prawdopodobnie padło serwo ?!. NIebezpieczne .Naprawiać i to szybko .
    Jak na AUDI to nie bardzo im wyszło !. Już w kilkuletnich modelach częst zdarza się awaria serwa przy mocniejszym naciśnięciu na pedał !. Tak stało się i dla mnie . Totalne zaskoczenie i kompromitacja dla Konstruktorów . Ja miałem szczęście bo awaria spotkała mnie podczas postoju na parkingu . Ale nie wyobrażam sobie tego zdarzenia podczas jazdy w mieście . Tak więc uważajcie i zbytnio nie ufajcie tej marce .

  7. #17

    Data dołączenia
    Oct 2009
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Płock
    Auto
    Audi A3
    Model
    A3 8P
    Silnik
    1.9TDI BKC

    Domyślny

    Witam.
    Mam problem, otóz padło mi serwo ( dodam że Audi jest z 2004 roku z silnikiem BKC) chce je wymienic spisałem z niego numer i szukałem na allegro (boje sie jechac do serwisu bo podobno troche kosztuje) i znalazłem ale rózni sie końcówka, na moim napisane jest 1K1 614 106 N natomiast na tamtym 1K1 614 105 BH z tego co sie dowiedziałem to ma pasowac, co Wy na to. Prosze o jak najszybsza odpowiedz.

  8. #18

    Data dołączenia
    Oct 2009
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Płock
    Auto
    Audi A3
    Model
    A3 8P
    Silnik
    1.9TDI BKC

    Domyślny

    Wymieniłem serwo na nowe orginalne - koszt 700 zł, zalałem nowym płynem hamulcowym, odpowietrzyłem cały układ,pedał hamulca jest twardy, ale po uruchomieniu silnika staje sie miekki i łapie na samym dole. czy mogła paść mi pompka hamulcowa a może mam jeszcze zapowietrzony układ ?? (dodam że przez cały układ hamulcowy przepompowałem 1 l płynu )

  9. #19
    tazman_78's Avatar
    Data dołączenia
    Feb 2009
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    DOLNYSLASK
    Auto
    AUDI
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.9TDI AGR

    Post nr serwa

    Witam wszystkich chcę powrócić do tematu nr serwa w moim serwie jest nr 1J1614106E czy serwo z innym nr będzie pasowało czy musi być taki sam nr ? Znalazłem serwo z nr 1J1614105H czy będzie pasowało ? A może kupić serwo razem z pompką i wtedy nr nie będzie taki ważny ?
    Dziękuje wszystkim za pomoc pozdrawiam miłego dnia .

  10. #20
    hyden's Avatar
    Data dołączenia
    Sep 2008
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Piekary Śląskie
    Auto
    audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.9TDI ASZ

    Domyślny

    na allegro sa nowe 106E po 200 zl, powiem ci ze z tym jest tyle roboty ze wolal bym kupic nowe i miec spokój, ja kupiłem jedno uzywane i było zjeb***, podwójna robota, tylko ze moje z esp nowe 650 wiec ratowałem sie uzywanym. Co do tego 105h to poczytaj cos w google o tym na 90% powinno pasować

Strona 2 z 8 PierwszyPierwszy 1234 ... OstatniOstatni

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Zasady postowania

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •