Strona 1 z 17 12311 ... OstatniOstatni
Pokazane rezultaty 1 do 10 z 166

Temat: Czujniki cofania dziwna awaria.

  1. #1
    Krystian82's Avatar
    Data dołączenia
    Dec 2008
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Nowe Miasto nad Pilicą/Warszawa
    Auto
    AUDI
    Model
    A3 8P
    Silnik
    1.9TDI BKC
    Pomógł
    raz
    Podziękował
    4 razy

    Domyślny Czujniki cofania dziwna awaria.

    Mój problem wygląda następująco. Po uruchomieniu auta i wrzuceniu wstecznego biegu, zamiast krótkiego sygnału dźwiękowego(informacja dźwiękowa o aktywnych czujnikach cofania) sygnał jest ciągły około 2-3 sekundy. Po wyrzuceniu na luz i ponownym wrzuceniu biegu wstecznego nie ma żadnego sygnału(a powinien być). Czujniki nie działają wcale przy cofaniu. Nie jest to wina zabrudzenia bo auto stoi umyte. Proszę o poradę.Dodam, że czujniki są oryginalne.
    Ostatnio edytowany przez klamamoto - 02-07-15 o 17:57 Powód: błąd

  2. #2
    Hero's Avatar
    Data dołączenia
    Sep 2007
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    światokoniec
    Auto
    4x O
    Model
    A3 8P
    Silnik
    2.0 TDI PD BMM (140KM)
    Pomógł
    12 razy
    Podziękował
    8 razy

    Domyślny

    ZVaguj auto. Nie podpowiem ci nic więcej.
    Fiat 126p 650 Elegant (24HP) --> Fiat 126p 650 ST (24HP) --> A3 1.8 T Quattro AJQ (180 HP) --> A3 1.9 TDI ASZ (130 HP) --> A3 2.0 TDI S-line BKD (140 HP) -- > Fiat 126p 650cc ST Export (24 HP) --> Subaru Impreza WRX Prodrive 300 2.0T (300HP) --> Fiat 126p 650cc Town (24HP)--> A3 2.0 TDI S-line BMM (140 HP) -->?

  3. #3
    pago's Avatar
    Data dołączenia
    Aug 2006
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Kraków/okolice
    Auto
    Audi
    Model
    A3 Sportback
    Silnik
    2.0TDI BKD
    Pomógł
    18 razy
    Podziękował
    4 razy

    Domyślny

    I po zwagowaniu pojawi się zapewne informacja, że któryś czujnik jest uszkodzony. Może to być wina albo wiązki - gdzieś przetarty kabel, rozwalonej kostki, lub samego czujnika. U mnie sporadycznie pojawia się taki problem w wilgotne, mokre dni.

  4. #4
    mlodymoy's Avatar
    Data dołączenia
    Nov 2010
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    SZCZECIN
    Auto
    AUDI
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.8T ARZ
    Pomógł
    raz
    Podziękował
    5 razy

    Domyślny

    Mam ten sam problem 8L tez sa orginalne nie wiem co robic.. W ASO moduł kostuje 550 zl na albego od 100-200 .. Ale z 2 strony lepiej bylo by kipic jakies zamiennik za 100 zl z wyswietlaczem
    A3/S3

  5. #5

    Data dołączenia
    Aug 2008
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Okolice Krakowa
    Auto
    BMW 318d 2009
    Model
    Inny
    Silnik
    inny
    Pomógł
    2 razy
    Podziękował
    3 razy

    Domyślny

    Cytuj Oryginalnie napisane przez Krystian82 Pokaż post
    Mój problem wygląda następująco. Po uruchomieniu auta i wrzuceniu wstecznego biegu, zamiast krótkiego sygnału dźwiękowego(informacja dźwiękowa o aktywnych czujnikach cofania) sygnał jest ciągły około 2-3 sekundy. Po wyrzuceniu na luz i ponownym wrzuceniu biegu wstecznego nie ma żadnego sygnału(a powinien być). Czujniki nie działają wcale przy cofaniu. Nie jest to wina zabrudzenia bo auto stoi umyte. Proszę o poradę.Dodam, że czujniki są oryginalne.
    U mnie było podobnie. Pomogło zdjęcie klemy na 15 min i czujniki zadziałały.
    Na Vagu był błąd o braku komunikacji z modułem. U siebie podejrzewam słaby aku,przy dużych mrozach auto ciężko zapala i do tego rozkodowuje mi el szyby.

  6. Podziękowania dla Mirror za pomoc w problemie

    Krystian82 (14-01-11)

  7. #6
    Krystian82's Avatar
    Data dołączenia
    Dec 2008
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Nowe Miasto nad Pilicą/Warszawa
    Auto
    AUDI
    Model
    A3 8P
    Silnik
    1.9TDI BKC
    Pomógł
    raz
    Podziękował
    4 razy

    Domyślny

    Dziękuje Mirror za podpowiedz. Nie zrobiłem dokładnie jak ty mówisz ale zadziałało na podobnej zasadzie. W moim przypadku pomogła dziwna niemoc rozruchowa akumulatora. Podczas testowania komputerem auta miałem zapalone światło w podsufitce i przekręcony kluczyk tak przez około 30 minut. Gdy chciałem uruchomić auto zabrakło mu siły żeby przekręcić rozrusznikiem i zgasły wszystkie kontrolki. Po tym zdarzeniu uruchomiałem auta z urządzenia rozruchowego, dziwnym trafem czujniki znów działają . Więc z awarii czujników cofania problem przeistoczył się w domniemany padnięty rozrusznik -szczotki(na akumulatorze przy rozruchu spada napięcie do 4V a później wraca do 12V)

  8. #7
    Miras10's Avatar
    Data dołączenia
    Nov 2008
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    warmia-mazury
    Auto
    audi
    Model
    A3 Sportback
    Silnik
    2.0TDI BKD
    Pomógł
    raz

    Domyślny

    Witam u mnie od kilku dni pojawił się identyczny problem jak u Krystian82, dwa dni temu o dziwo chyba ze dwa razy zadziałały normalnie, obecnie lipa - albo piszczy ciągło albo nie ma wogóle sygnału.
    Jutro w pracy zdejmę kleme jak radzi Miror i sprawdzę czy pomoże.

  9. #8
    Miras10's Avatar
    Data dołączenia
    Nov 2008
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    warmia-mazury
    Auto
    audi
    Model
    A3 Sportback
    Silnik
    2.0TDI BKD
    Pomógł
    raz

    Domyślny

    Zdjęcie klemy niestety nie pomogło.
    Może ma ktoś jakiś schemat tego całego układu, gdzie znajduje się np. moduł itp. Oczywiście sprawdzę vagiem ale będę chciał to naprawić w miarę możliwości sam.

  10. #9
    Krystian82's Avatar
    Data dołączenia
    Dec 2008
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Nowe Miasto nad Pilicą/Warszawa
    Auto
    AUDI
    Model
    A3 8P
    Silnik
    1.9TDI BKC
    Pomógł
    raz
    Podziękował
    4 razy

    Domyślny

    Witam.Miras10 moduł znajduje się w bagażniku po prawej stronie pod obiciem .Pewnie czeka cię tak jak i mnie wymiana czujnika . W moim przypadku po 1 awarii usterka naprawiła się sama(wymieniony akumulator na nowy ). Szczęście nie trwało jednak zbyt długo bo wczoraj ostatecznie padł mi czujnik .Sprawdziłem pod komputerem zamieniłem miejscami z innym i Vag znów wskazał ze czujnik jest uszkodzony. Mam takie pytanie odnośnie czujnika wg katalogu ETKA mam czujnik 7H0919275D a wyjęty ma oznaczenie 7H0919275A czy to takie same czujniki? Oglądałem je na allegro i wszystkie wyglądają podobnie tylko różnią się chyba kątem wtyczki.
    Ostatnio edytowany przez Krystian82 - 18-04-11 o 19:14

  11. #10
    Miras10's Avatar
    Data dołączenia
    Nov 2008
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    warmia-mazury
    Auto
    audi
    Model
    A3 Sportback
    Silnik
    2.0TDI BKD
    Pomógł
    raz

    Domyślny

    Krystian82 więc jednak czujnik czy masz na myśli moduł?
    Ostatnio edytowany przez Miras10 - 18-04-11 o 19:16

Strona 1 z 17 12311 ... OstatniOstatni

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Zasady postowania

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •