Strona 9 z 10 PierwszyPierwszy ... 78910 OstatniOstatni
Pokazane rezultaty 81 do 90 z 92

Temat: [8P 1.9TDI] Problem z odpalaniem

  1. #81

    Data dołączenia
    May 2018
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Dukla
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8P
    Silnik
    1.9TDI BKC
    Podziękował
    raz

    Domyślny

    Hmm, ciekawa sytuacja. Jak kupiłem a3 pół roku temu to był ten sam problem, byłem na podpięciu pod komputer i mechanik ustawił maksymalną dawkę rozruchową a wciąż jest tak samo. Wtryski mówił że są w kondycji bardzo dobrej. Ciekawe, muszę pomyśleć co z tym fantem dalej. Dziękuję za pomoc

  2. #82
    monlag1's Avatar
    Data dołączenia
    Apr 2009
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Wodzisław
    Auto
    Audi A3 253KM/486Nm
    Model
    A3 8L 5d
    Silnik
    1.9TDI ASZ
    Pomógł
    61 razy
    Podziękował
    19 razy

    Domyślny

    Cytuj Oryginalnie napisane przez semaaaciek3 Pokaż post
    byłem na podpięciu pod komputer i mechanik ustawił maksymalną dawkę rozruchową a wciąż jest tak samo
    na vagu to sie ustawia dawke w znikomym zakresie,tunner ma wieksze pole do popisu - (zakres mozliwosci)

  3. #83

    Data dołączenia
    May 2018
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Dukla
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8P
    Silnik
    1.9TDI BKC
    Podziękował
    raz

    Domyślny

    Cytuj Oryginalnie napisane przez monlag1 Pokaż post
    na vagu to sie ustawia dawke w znikomym zakresie,tunner ma wieksze pole do popisu - (zakres mozliwosci)
    No tak, gościu mnie skasował taką kasę za 10 minut że oczy mi wyszły. Zrobię jak radzisz, szkoda męczyć auto

  4. #84

    Data dołączenia
    May 2018
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Dukla
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8P
    Silnik
    1.9TDI BKC
    Podziękował
    raz

    Domyślny

    Mały update sytuacji. Podpiąłem komputer i wyskoczyło kilka błędów jednak dwa najważniejsze. Czwarta świeca żarowa padnięta i dwa pompowtryski po -15 i -21 odchylenia na wolnych obrotach, czyli najprawdopodobniej przyczyny odnalezione

  5. #85
    monlag1's Avatar
    Data dołączenia
    Apr 2009
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Wodzisław
    Auto
    Audi A3 253KM/486Nm
    Model
    A3 8L 5d
    Silnik
    1.9TDI ASZ
    Pomógł
    61 razy
    Podziękował
    19 razy

    Domyślny

    Cytuj Oryginalnie napisane przez semaaaciek3 Pokaż post
    Mały update sytuacji. Podpiąłem komputer i wyskoczyło kilka błędów jednak dwa najważniejsze. Czwarta świeca żarowa padnięta i dwa pompowtryski po -15 i -21 odchylenia na wolnych obrotach, czyli najprawdopodobniej przyczyny odnalezione
    z tego co mi wiadomo to w TDI powyzej 5 stopni w ogole nie grzeja swiece,a ecu nie wywala bledu jak jest przepalona. -15 i - 21 to piszesz o bipach w grupie 23?
    info z jednej ze stron o pompkach:
    W silnikach 1.9 TDI za wartość bardzo dobrą uważa się przedział -/+ 30, problemy to -/+ 60 i więcej. Powyżej wartości 127 sterownik rejestruje błąd.
    Tutaj sobie poczytaj:
    http://turbodiesel.hswg.pl/sprawdzen...w-silniku-tdi/
    Ostatnio edytowany przez monlag1 - 10-05-18 o 13:50

  6. #86

    Data dołączenia
    Mar 2016
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Brodnica
    Auto
    AUDI
    Model
    A3 Sportback
    Silnik
    1.9TDI BLS

    Domyślny Problem z odpalaniem na zimnym

    Cześć,

    mam problem z odpalaniem mojej a3 za zimnym silniku, jak dłużej postoi na dworze.

    zacznę od tego:
    A3 8P 2006r.
    1.9 TDI kod silnika BLS

    Gdy auto zostawię na noc na dworze rano ma problem z odpalaniem, ostatnio po skończonej pracy a3 stała kilka godzin na dworze, również miała z tym problem.

    Dokładnie to sytuacja wygląda tak, że po przekręceniu kluczyka, zgaśnięciu wszystkich kontrolek silnik odpali, po czym od razu gaśnie, można kręcić ponownie bez żadnych efektów ;(, ktoś doradził mi żeby spróbować odpalić na "plaka" i tym sposobem się udało.

    Myślałem że to przez świece żarowe, po podpięciu kompa okazało się że wszystkie 4 świece są spalone, zostały wymienione na nowe, błędy usunięte - nie pojawiają się ponownie. Nie ma też innych błędów, nie świeci również żadna kontrolka.

    Akumulator został sprawdzony, jest OK.

    Czy ktoś miał podobny przypadek? lub wie co mogę sprawdzić?
    Przymierzam się jeszcze do sprawdzenia przekaźnika 109, w celu sprawdzenia czy nie ma zimnych lutów.

    Poniżej to co wyświetla komputer:

    Lista danych grupy numer 13
    Korekcja ilości paliwa w cylindrze 1 -0,07 mg/H
    Korekcja ilości paliwa w cylindrze 2 -0,56 mg/H
    Korekcja ilości paliwa w cylindrze 3 0,07 mg/H
    Korekcja ilości paliwa w cylindrze 4 0,56 mg/H

    Lista danych grupy numer 7
    Temperatura paliwa 33 stopnie C
    Temperatura powietrza dolotowego 6 stopni C
    Temperatura płynu chłodzącego 45 stopni C

    Lista danych grupy numer 62
    Temperatura płynu chłodzącego, wyjście z silnika 47 stopni C
    Temperatura płynu chłodzącego, wyjście z chłodnicy 27 stopni C
    Temperatura zewnętrzna -1 stopni C
    Temperatura powietrza dolotowego 7 stopni C

  7. #87

    Data dołączenia
    Sep 2018
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Ncity
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8P
    Silnik
    1.9TDI AGR

    Domyślny

    Witam, mam problem z odpalaniem na ciepłym silniku.. na zimnym auto pali na strzała na ciepłym potrzebuje 2-3sekund.. kiedyś jechałem z trasy ok. 35km auto zgasło i już nie chciało odpalić. Dopiero po doładowaniu akumulatora odpaliło.. teraz pytanie czy wymieniać akumulator czy problem może tkwić głębiej?? Auto posiadam od 3miesięcy, akumulator firmy "K2" ..
    Czytałem w temacie też że może być wgranie map wtryskowych lub wymiana szczotek??

  8. #88
    zajc123's Avatar
    Data dołączenia
    Apr 2017
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Przemysl
    Auto
    Audi a3 173KM/401Nm
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.9TDI ASZ
    Pomógł
    3 razy

    Domyślny

    Spróbuj inny aku, a jak nie to pewnie dawka startowa, znajomy w golfie plusie też mial problem z kreceniem na cieplym, zrobil dawke i na strzal

  9. #89

    Data dołączenia
    Oct 2018
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Suwałki
    Auto
    A3
    Model
    A3 8P
    Silnik
    2.0TDI BKD
    Podziękował
    raz

    Domyślny

    Cytuj Oryginalnie napisane przez grzes124 Pokaż post
    Witam,

    Poniżej obiecane screen'y.

    Generalnie u mnie na VCP wygląda to tak:

    Wchodzę w moduł silnika -> D. warunkowy -> wbijam login: 12233


    Następnie wchodzę w menu Dopasowanie:
    a) wybieram kanał 01
    b) robię odczyt
    c) wpisuję nową wartość (w moim przypadku zmiana z 0 na 30).
    d) zapisuję nową wartość



    I to by było na tyle.
    Z tego co wyczytałem w internecie, raczej powinno się zmieniać kanał 05 (dawka startowa) a nie 01 (dawka paliwa), jednak u mnie była możliwość wyłącznie zmiany na kanale 01.

    \
    Odświeżę trochę temat, jestem właśnie po zmianie dawki 2.0 BKD 140KM i nie wiem czy nie przesadziłem :c. Jak wpisywałem liczby30/50 w kanale 01 to nie zmieniała mi się wartość dawki paliwa w tym okienku na górze, ciągle 11,8 mg. Maksymalna wartość liczbowa jaką mogłem wpisać było 300 i dopiero po wpisaniu 250 wzrosła ona do 12,1 mg. Co ciekawe po wpisaniu 300 dawka wracała do 11,8. Zostawiłem więc te 250, aby pojeździć i poobserwować, ale zastanawiam się czy nie dałem za dużo - porównując do tych 30/50.
    Co do samego odpalania ciężko na razie stwierdzić czy problem z odpalaniem zażegnany.
    Jak myślicie zostawić te 250?

  10. #90

    Data dołączenia
    Mar 2016
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Brodnica
    Auto
    AUDI
    Model
    A3 Sportback
    Silnik
    1.9TDI BLS

    Domyślny Zatrzymanie obrotomierza, szarpanie, problem z odpaleniem 1.9 TDI

    Cześć,

    mam problem ze swoją A3, mianowicie:

    Auto Audi A3 8P, 1.9TDI, kod silnika BLS, 105 KM

    zaczęło się od pojedynczego szarpnięcia i niewielkim skokiem obrotów obrotomierza, po czym był spokój na kilka minut,
    po przejechaniu kilku kilometrów ponownie zaczęło szarpać, nagle obrotomierz stanął i spadł do zera,
    na wyświetlaczu zapalił się check engine i ESP, ciśnienie oleju i świece żarowe zaczęły migać.
    Od razu zgasiłem auto i pozostawiłem unieruchomione do kolejnego dnia, sprawdziłem stan oleju (był OK, żadnych wycieków, płyn chłodzący też ok) oraz podpiąłem komputer, błędy które się pojawiły (zdjęcie) zostały skasowane,
    Na zapłonie obrotomierz skakał i słychać było charakterystyczny dźwięk przekaźnika.
    Pierwsza próba uruchomienia silnika zakończyła się niepowodzeniem, auto od razu po odpaleniu zgasło. Druga próba po dodaniu delikatnie gazu udała się, silnik pracuje równo, niestety błędy wróciły i nie pokazuje nadal obrotów.

    Dodam, że tego dnia była okropna ulewa, ominięcie wszystkich kałuż było niemożliwe, czy problem może leżeć w zachlapanej instalacji czy szukać czegoś innego? (Filtr powietrza suchy, silnik nie zaciągnął wody)

    Czy ktoś z Was spotkał się z czymś takim?

    http://zapodaj.net/29f6c8b32f8a8.png.html



    http://zapodaj.net/9671c41fbbd23.jpg.html

    EDIT:

    problem rozwiązany, okazało się, że w okolicy alternatora przetarła się wiązka przewodów i robiło się zwarcie.
    Ostatnio edytowany przez Jonak - 07-05-21 o 08:16

Strona 9 z 10 PierwszyPierwszy ... 78910 OstatniOstatni

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Zasady postowania

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •