Strona 3 z 7 PierwszyPierwszy 12345 ... OstatniOstatni
Pokazane rezultaty 21 do 30 z 64

Temat: słabsze na LPG

  1. #21
    kukiz1986's Avatar
    Data dołączenia
    Dec 2010
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Mierzęcice
    Auto
    Audi A3
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.8 AGN
    Podziękował
    raz

    Domyślny

    No właśnie ale udalo sie, zalutowałem dysze i wrocilem na rozmiar 2,2. Zrobiłem przyżad do kalibracji listwy. Poskładałem, ustawiłem mapy i bajka

    Piła na ktorym kanale sa wartości korekcji? Krótko i dlugo terminowa? - chce jeszcze to sprawdzic.

  2. #22
    pila24's Avatar
    Data dołączenia
    Jul 2009
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    ZBI
    Auto
    sczała
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.8 AGN
    Pomógł
    57 razy
    Podziękował
    4 razy

    Domyślny

    Kurcze nie pamietam jakie to były kanały,poszukaj takich na których wyświetla sie wartość 128 lub coś w tej okolicy i jedna sie zmienia a druga prawie w ogole (to ta dlugoterminowa).
    W AGN 128=0 % czyli bez korekty.

  3. #23
    kamil17932's Avatar
    Data dołączenia
    Mar 2010
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Krakow
    Auto
    Audi A3
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.8 AGN
    Pomógł
    11 razy
    Podziękował
    7 razy

    Domyślny

    Witam mam problem wlasnie z moca na gazie, do 3.5 tys obrotow jest dobrze a czym wieksze obroty tak jakby go cos zatykało. gdy ciagne go na 3cim biegu czy 2gim do odciecia to od 3.5 tys obr tak jakby go cos zatkaló a przy koncu obrotow nagle szarpniecie i wbija mnie w fotel jakby dostal 30km wiecej
    a gdy pojade i gdy od 3.5 przytka go i wylacze gaz nagle moc wraca i nic nie mui.

  4. #24
    pila24's Avatar
    Data dołączenia
    Jul 2009
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    ZBI
    Auto
    sczała
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.8 AGN
    Pomógł
    57 razy
    Podziękował
    4 razy

    Domyślny

    Takie powtarzalne przytykanie przy równej liczbie obrotów to albo źle wyregulowana instalacja albo problem z zapłonem-a dokładniej z kątem wyprzedzenia zapłonu.

  5. #25
    kamil17932's Avatar
    Data dołączenia
    Mar 2010
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Krakow
    Auto
    Audi A3
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.8 AGN
    Pomógł
    11 razy
    Podziękował
    7 razy

    Domyślny

    Cytuj Oryginalnie napisane przez pila24 Pokaż post
    Takie powtarzalne przytykanie przy równej liczbie obrotów to albo źle wyregulowana instalacja albo problem z zapłonem-a dokładniej z kątem wyprzedzenia zapłonu.
    ale na bezynie jest ok wiec?

  6. #26
    pila24's Avatar
    Data dołączenia
    Jul 2009
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    ZBI
    Auto
    sczała
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.8 AGN
    Pomógł
    57 razy
    Podziękował
    4 razy

    Domyślny

    Na benzynie może być ok ale na gazie już nie,wiem to z własnego doświadczenia.Gaz trudniej zapalić niż benzyne,na pb przy sprawnosci układu zapłonowego w granicach 40% auto bedzie jeździło nadal,na gazie bedzie szarpanina co najwyżej.

  7. #27
    kamil17932's Avatar
    Data dołączenia
    Mar 2010
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Krakow
    Auto
    Audi A3
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.8 AGN
    Pomógł
    11 razy
    Podziękował
    7 razy

    Domyślny

    Cytuj Oryginalnie napisane przez pila24 Pokaż post
    Na benzynie może być ok ale na gazie już nie,wiem to z własnego doświadczenia.Gaz trudniej zapalić niż benzyne,na pb przy sprawnosci układu zapłonowego w granicach 40% auto bedzie jeździło nadal,na gazie bedzie szarpanina co najwyżej.
    kolego ale u mnie nie ma szarpania tylko po wyzej 3.5 tys obrotow auto przyspiesza slabiej niz na benzynie. wiec moze mapa cos zle wysterowana?
    Jezeli podczas przyspieszania na gazie po wyzej 3.5tys obrotow jak wlacze pb to auto mocniej przyspiesza niz na gazie.
    a jak sprawdzic ten zaplon? posiadam vaga wiec moze jakies logi?

  8. #28
    pila24's Avatar
    Data dołączenia
    Jul 2009
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    ZBI
    Auto
    sczała
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.8 AGN
    Pomógł
    57 razy
    Podziękował
    4 razy

    Domyślny

    Polskim vagiem 4.9 mozna sprawdzi kąt wyprzedzenia zapłonu,w blokach pomiarowych silnika.Nie pamietam jaki to blok,ale tam wszystko jest opisane.Możliwe też że po prostu masz ubogą mieszankę podczas jazdy na lpg,można to sprawdzić również vagiem -czasy wtrysków pb podczas jazdy na lpg i na pb przy bucie powinny być takie same-jeżeli sie różnią to zła mieszanka jest ustawiona i ecu zmienia czasy wtrysków.
    Jeżeli czasy wtrysku przy bucie wynoszą ponad 20ms to trzeba sprawdzić pracę sondy czy nie jest ubogo (niskie napięcie przy bucie).

  9. #29
    kamil17932's Avatar
    Data dołączenia
    Mar 2010
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Krakow
    Auto
    Audi A3
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.8 AGN
    Pomógł
    11 razy
    Podziękował
    7 razy

    Domyślny

    Cytuj Oryginalnie napisane przez pila24 Pokaż post
    Polskim vagiem 4.9 mozna sprawdzi kąt wyprzedzenia zapłonu,w blokach pomiarowych silnika.Nie pamietam jaki to blok,ale tam wszystko jest opisane.Możliwe też że po prostu masz ubogą mieszankę podczas jazdy na lpg,można to sprawdzić również vagiem -czasy wtrysków pb podczas jazdy na lpg i na pb przy bucie powinny być takie same-jeżeli sie różnią to zła mieszanka jest ustawiona i ecu zmienia czasy wtrysków.
    Jeżeli czasy wtrysku przy bucie wynoszą ponad 20ms to trzeba sprawdzić pracę sondy czy nie jest ubogo (niskie napięcie przy bucie).
    A skad bede wiedzial jaki ma byc kat wyprzedzenia zapłonu/.? a i jak ma sonda pracowac? bo jak dodaje gazu to napiecie spada i nie wiem czy tak ma byc /.

  10. #30
    pila24's Avatar
    Data dołączenia
    Jul 2009
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    ZBI
    Auto
    sczała
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.8 AGN
    Pomógł
    57 razy
    Podziękował
    4 razy

    Domyślny

    kąt zmienia się w zależności od obrotów,zaczyna sie chyba od 12 a konczy na 20 albo coś w okolicach.
    Sonda podczas normalnej jazdy ma falowac napieciem,przy bucie ma być wysokie napiecie (około 0,8 do 1v-bogato) a przy hamowaniu obrotami niskie (0,1 do 0,3v-ubogo).
    Jeżeli masz ubogo przy bucie to jest problem.


    Ale ten kąt na razie zostaw,bo może być prawidłowy ale np. napięcie zapłonu zbyt niskie lub z innego powodu mieszanka zapala się za późno (nieprawidłowy skład) przez co auto będzie miało muła.

    Sprawdź tylko czasy wtrysków i zachowanie sondy.
    Ostatnio edytowany przez pila24 - 31-03-11 o 19:30

Strona 3 z 7 PierwszyPierwszy 12345 ... OstatniOstatni

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Zasady postowania

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •