Strona 1 z 8 123 ... OstatniOstatni
Pokazane rezultaty 1 do 10 z 80

Temat: Słabe hamulce

  1. #1

    Data dołączenia
    Nov 2010
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Olsztyn
    Auto
    Audi A3
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.6 AKL
    Podziękował
    2 razy

    Domyślny Słabe hamulce

    Witam,

    Jakies dwa tygodnie temu zauwazylem pewna rzecz. Wsiadam sobie rano do samochodu, odpalam i jade. Chce przyhamowac przed skorzyzowaniem, naciskam pedal jak zwykle i prawie wogole nie hamuje, musialem na prade mocno go nacisnac.

    Pozniej po kilku godzinach bylo normalnie jak nalezy. Wczoraj znowu sytuacja sie powtorzyla. Trzeba bardzo sie mocno zaprzec na pedale hamulca,zeby chociaz troche zlapalo. Wrazenie jest takie, jak w sytuacji gdy sie holuje samochod, ktory nie ma odpalonego silnika i chce sie zahamowac to trzeba dobrze wciznac pedal zanim zacznie porzadzanie hamowac, z tym, ze pedal jest twardy. U mnie nie jest, chodzi normlanie lekko, jak zwykle.

    Znalazlem na forum temat o serwo i jak je sprawdzic. Popompowalem pedal hamulaca az zrobil sie twardy. Nacisnalem, odpalilem i opad jak nalezy. I nie mam juz pojecia co moze byc.

    Dodam, ze jak mi "zabraklo haulca" dwa razy byla taka sama pogoda. Wilgotno i mgliscie, temp. na plusie. Nie wiem na ile jest to zbieg okolicnzosci
    Klocki sa ok., plyn hamulcowy jest. I nie wiem co sie stalo. Macie jakies pomysly.

    Pozdrawiam
    Zdolny
    Ostatnio edytowany przez klamamoto - 06-10-15 o 14:17

  2. #2
    Gregorski3's Avatar
    Data dołączenia
    Dec 2009
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Kędzierzyn-Koźle
    Auto
    Audi
    Model
    Inny
    Silnik
    inny
    Pomógł
    26 razy
    Podziękował
    8 razy

    Domyślny

    A kiedy był wymieniany płyn hamulcowy ?? Ogólnie powinno sie co 2 lata go wymieniać.
    Masz prawo do własnego zdania
    Inni mają prawo mieć je w dupie
    BYŁO
    1.9 TDi AHF 150KM 320Nm
    JEST
    A4 B6 1.9 AVF 160KM 350Nm

  3. #3
    domel79's Avatar
    Data dołączenia
    Oct 2009
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Gniezno
    Auto
    VW
    Model
    Inny
    Silnik
    2.0TDI BMM
    Pomógł
    311 razy
    Podziękował
    12 razy

    Domyślny

    czy bylo cos grzebane w ostatnim czasie w hamulcach?
    ja mialem podobnie jak byly zapowietrzone - pedal mi wpadal w podloge a hamowanie prawie zero
    tyle ze w moim przypadku na warsztacie odpieli tylni zacisk jak wyjmowali belke

  4. #4
    PROSTO's Avatar
    Data dołączenia
    Jun 2008
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    64-100
    Auto
    a6
    Model
    Inny
    Silnik
    inny
    Pomógł
    308 razy
    Podziękował
    11 razy

    Domyślny

    plyn tutaj nie ma znaczenia.zapowietrzenie to tez raczej nie bedzie bo samo nie naprawilo by sie i nie wybieraloby kiedy zadziala a kiedy nie.pozostaja 3 mozliwosci:
    servo ,pompa hamulca,badz agregat abs'u
    Twoj opis wyklucza niejako servo bo gdyby padlo to owszem bylby klopot z hamulcami i pedla bylby bardzo twardy.
    w pompie jest zaworek i to on moze fiksowac tutaj akurat nie ma zaleznosci kiedy zadziala.
    no i nieszczesny agregat abs'u-pompa podaje prawidlowe cisnienie a to wlasnie abs pod wplywem wilgosci swiruje.
    trzeba by sprawdzi agregat poprzez zlacze vag badz wyciagnac bezpiecznik i czekac co sie stanie z tym ze wtedy nie bedzie dzial abs

    mozna pisac tez w istniejacych juz tematach
    http://www.a3-club.net/forum/showthr...hamulec&page=2
    http://www.a3-club.net/forum/showthr...hamulec&page=2
    http://www.a3-club.net/forum/showthr...hamulec&page=2
    Who I am? I am a the Champion.

  5. #5
    pila24's Avatar
    Data dołączenia
    Jul 2009
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    ZBI
    Auto
    sczała
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.8 AGN
    Pomógł
    57 razy
    Podziękował
    4 razy

    Domyślny

    Jest jeszcze inny motyw,własnie sie zdarza jak jest wilgotno-tarcze podczas postoju robia sie mokre i pierwsze hamowania są nieskuteczne,ja w taka pogode osuszam je na poczatku jazdy(rozpedzam sie do okolo 40km\h i lekko naciskam hamulec i tak ze 2x by tarcze sie ogrzały i woda zeszła z nich) i wtedy hamulce działaja już jak należy.

  6. #6

    Data dołączenia
    Nov 2010
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Olsztyn
    Auto
    Audi A3
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.6 AKL
    Podziękował
    2 razy

    Domyślny

    Dzieki za wszystkie sugestie.

    Ja wlasnie teraz wracalem z myjni i znowu slabiej chamowaly. Moze wlasnie cos w tym jest, ze jak sa mokre to slabiej hamuja, a ze mam go na alus audi to tam prawie bebny na wierzchu. To by mnie nawet pocieszalo bo nie szykowalaby sie wymiana i poki co kasa w kieszeni

    Plyn to w sumie nie wiem bo mam go od niedawna ale wczesniej hamulce byly zylety, lekko pedalu dotknalem i stal w miejscu wiec chyba stary plyn tak nagle nie przyczynilby sie do braku hamulcow.

    W hamulchach tez nie bylo nic grzebane. Tylko tyle, ze kola zmieniane na zimowe.

    Bede jeszcze to obserwowal i na pewno sie podziele sugestiami.
    Pozdrawiam
    Zdolny

  7. #7
    PROSTO's Avatar
    Data dołączenia
    Jun 2008
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    64-100
    Auto
    a6
    Model
    Inny
    Silnik
    inny
    Pomógł
    308 razy
    Podziękował
    11 razy

    Domyślny

    nie ma bebnow w Twoim aucie tylko tarcze.woda przyczyna slabych hamulcy?strasznie naciagane bo wystarczy ze przejedziesz przez kaluze i hamulec powinien sie pogorszyc a nie jest tak.
    wizyta na stacji diagnostycznej i pomiar sily hamulca wskazany.hamulce to Twoje zycie wiec nie ma co oszczedzac.dla mnie nie jest to normalma sytuacja.
    Who I am? I am a the Champion.

  8. #8
    pisak112's Avatar
    Data dołączenia
    May 2010
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Łomża
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8P
    Silnik
    1.9TDI BKC
    Pomógł
    4 razy
    Podziękował
    10 razy

    Domyślny

    a gdzie jest w a3 zaworek zwrotny , w serwie czy gdzieś na wężu ? , czy objaw skutecznego hamowania , dopiero od dołu.. taki gumowy hamulec może powodować uszkodzony zaworek zwrotny?
    Przewaga dzięki technice

  9. #9

    Data dołączenia
    May 2010
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Łódź, Włocławek, Bydgoszcz
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.8T AGU
    Pomógł
    raz

    Domyślny

    po umyciu samochodu sobie zobacz ze na tarczach pojawia sie delikatny nalot rdza i dopóki to nie zejdzie to moze delikatnie gorzej hamowac ale mysle ze az tak bardzo nie powinno to byc odczuwalne. sprawdz czy tarczy nie masz za bardzo zniszczonych

  10. #10
    pisak112's Avatar
    Data dołączenia
    May 2010
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Łomża
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8P
    Silnik
    1.9TDI BKC
    Pomógł
    4 razy
    Podziękował
    10 razy

    Domyślny

    miałem boscha na którym zrobiłem 15 tyś i się pogięły, teraz mam trw na których przejechałem może z 2 więc to nie wina tarcz , jeździłem leonem znajomego i tam wystarczy lekko dotknąć pedał i super hamuje , a u mnie tak jakoś dziwnie :/
    Dodano:
    to chyba nie do mnie było pozdrawiam
    Ostatnio edytowany przez pisak112 - 29-09-11 o 22:08 Powód: Automatyczne łączenie postów
    Przewaga dzięki technice

Strona 1 z 8 123 ... OstatniOstatni

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Zasady postowania

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •