Strona 8 z 8 PierwszyPierwszy ... 678
Pokazane rezultaty 71 do 80 z 80

Temat: Słabe hamulce

  1. #71
    tomek102938's Avatar
    Data dołączenia
    Jan 2016
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Kielce
    Auto
    Audi A3 8P Q
    Model
    A3 8P
    Silnik
    2.0 TDI PD BMM (140KM)
    Podziękował
    22 razy

    Domyślny

    tak, gruby przewód idzie do serwa z tego co wiem
    ten mój uszkodzony przewód mógł coś uszkodzić ?

  2. #72

    Data dołączenia
    May 2016
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Płock
    Auto
    A3 8P
    Model
    A3 8P
    Silnik
    1.6 BGU

    Domyślny

    Czy hamulec przy włączonym silniku musi być taki miękki? Mialem wymieniane: zaciski tył, przewody metalowo - gumowe i pompę ABS. Pompa odpowietrzona kompem, prócz tego w zwykły sposób-od najdalszego kola do najbliższego. Przy zgaszonym silniku i przekręconej stacyjce pedał twardy jak kamień. Ale przy odpalonym wpada na postoju i jest gąbczasty w trakcie jazdy. Hamulce nie są tragiczne, ale wydaje mi się dziwny ten pedał.

  3. #73
    zajc123's Avatar
    Data dołączenia
    Apr 2017
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Przemysl
    Auto
    Audi a3 173KM/401Nm
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.9TDI ASZ
    Pomógł
    3 razy

    Domyślny brak hamulca w deszczowe dni

    Mam pytanie. Brat ma audi a4 b5 1.9 90km. Postanowil zmienic tarcze hamulcowe przednie zaciski jarzma i klocki..z 280 na 288... Stare tarcze byly proste lecz pelne nie wentylowane .Po wymianie tarcz i zalozeniu klockow firmy trw mam maly problem ktory spotyka mnie podczas deszczowej pogody, przed pierwsze hamowanie samochod nie hamuje tylko delikatnie zwalnia dopiero po 1 2 sekundach sa efekty hamowania.. nie zaleznie czy to jest po nocy czy podczas dlugiej jazdy autostrada sytuacja powtarza sie bardzo czesto. Myslalem na poczatku ze to wina rdzy, osadu ktory sie osadza niby przez noc... ale hamujac rano kilka razy tarcze sa wytarte z osadu i po kolejnym hamowaniu w deszcxzowe dni sytuacja z hamowaniem sie powtarza ...
    Dodam ze tarcze kupilem uzywane w idealnym stanie . chcac sprawdzic je czy sa proste dalem do toczenia gosciowi ktory zajmuje sie tym profesionalnie. Stwierdzil ze material z ktorego sa wykonane tarcze jest bardzo trwardy??
    Jeze;i chodzi o toczenie nie raz dawalem tarcze do toczenia w innych samochodach i nie bylo z tym problemu. Dodam ze na starych tarczach nie mialem tego problemu w deszczu..
    Plyn hamulcowy wymieniony na orginal ATE... Czy wedlug Cb lezy wina tarczy czy klocków...

  4. #74

    Data dołączenia
    Jul 2019
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Białystok
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 5d
    Silnik
    1.9TDI AGR

    Domyślny Słabe hamulce

    Witam. Za dwa tygodnie kończy mi się ważność przeglądu wiec pojechałem na stacje diagnostyczną, żeby sprawdzi czy wszystko jest z moim autem oki i ku mojemu zdziwieniu okazało się, że mam za słabe hamulce tylne. Byłem bardzo zdziwiony, bo pól roku temu wymieniłem praktycznie wszystko. Zmienione zostały klocki, tarcze, płyn hamulcowy i oba zaciski (zaciski wymienione na nowe). Pytanie co jeszcze mi pozostał wiem, że pozostaje pompa i od tego bym zaczął, ale jest jeszcze jedno, a mianowicie słaby jest również hamulec ręczny, a tu już hydraulika nie ma wpływu. Mam teraz pytanie od czego tu zacząć, żeby poprawić te hamulce, czy po wymianie zacisków powinienem jakoś "dostrojić", czy coś takiego. Wydawał mi się, że wystarczy odpowietrzyć i powinno być dobrze ale może nie wiem czegoś i teraz czekam na Waszą pomoc, dodam szybką pomoc bo przegląd już tuż tuż.

  5. #75

    Data dołączenia
    Jun 2018
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Łódź
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.6 AVU
    Podziękował
    14 razy

    Domyślny Czy uszkodzony wlacznik stopu może mieć wpływ na hamowanie?

    Witam,
    Czy uszkodzony włącznik stopu może mieć jakikolwiek wpływ na hamowanie? Może on blokować pedał hamulca że nie dochodzi do końca?
    Chodzi o to że auto bardzo słabo hamuje ostatnio co zbiegło się z awaria tego włącznika.
    Czy aby to sprawdzić jest możliwość po prostu przejechania się bez tego włącznika?

  6. #76
    renegat207's Avatar
    Data dołączenia
    Mar 2012
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Lipiny LBN
    Auto
    Audi A3
    Model
    A3 8L 5d
    Silnik
    1.9TDI ASZ
    Pomógł
    66 razy
    Podziękował
    11 razy

    Domyślny

    Raczej nie włącznik działa na zasadzie odciążenia czyli naciskając na pedał hamulca nożnego mikrostyk włącznika wysuwa się i zamyka obwód. Do sprawdzenia cały układ hamucowy. A najpierw zaczął bym od sprawdzenia płynu hamulcowego (powinno się wymieniać się go co 2 lata). Sprawdzić tarcze, klocki czy zaciski nie zapieczone, odpowietrzyć układ sprawdzić podciśnienie i szczelność całego układu ( szczególnie pompa wacum).
    Żeby sprawdzić czy masz podciśnienie w sevo mechanizmie przed odpaleniem silnika naciśnij na pedał hamulca powinien być twardy, trzymając cały czas nogę odpal silnik i obserwuj czy pedał pójdzie w podłogę (powinien zrobić się miekki).

  7. #77

    Data dołączenia
    Jun 2018
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Łódź
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.6 AVU
    Podziękował
    14 razy

    Domyślny

    Tak cisnienie jest w układzie.
    Na przeglądzie mi powiedziano że skuteczność hamulca nożnego na osi tył jest nizsza niż recznego.
    Miałem zmieniane klocki tylne jakos rok temu bo poprzednie zjechałem na maksa aż mi zacisk szorował i pryskał rdza na felgi.
    Chyba wybrałem kiepskiego mechanika bo ten tyl ki w ogóle nie hamuje, jakby coś było źle pospinane.
    Kiedyś popukałem młotkiem w tylne kolo(przez deske) to auto zaczęło normalnie hamować przez kilka km, później znow słabo.
    Dziś zauwazylem ze jak wjadę w dziurę na drodze jednocześnie wciskając hamulec to słyszę zgrzyt.
    Co by to mogło być?
    I tak zostawię to mechanikowi ale chciałbym wiedzieć na co się przygotować.
    Robione były klocki z tyłu, tarcze są ok.

  8. #78
    renegat207's Avatar
    Data dołączenia
    Mar 2012
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Lipiny LBN
    Auto
    Audi A3
    Model
    A3 8L 5d
    Silnik
    1.9TDI ASZ
    Pomógł
    66 razy
    Podziękował
    11 razy

    Domyślny

    Kolego nie wystarczy tylko wymienić same klocki szczególnie jak zjechane były do blachy. Wtedy to obowiązkowo tarcze nowe (pomiary bicia na piaście i tarczy) z klockami + regeneracja zacisków hamulcowych. Jak masz zapieczone tłoczki w zaciskach to wymiana tarcz i klocków na nowe nic nie da.
    "To jest robota na zasadzie psuje mi się ząb to biorę tabletkę od bólu"
    Żeby to porządnie zrobić po takiej "pozornej oszczędności" trzeba poświecić dużo czasu w roboczogodzinach.

  9. #79

    Data dołączenia
    Jun 2018
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Łódź
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.6 AVU
    Podziękował
    14 razy

    Domyślny

    No ja tego auta nie robiłem tylko mechanik
    Może być kwestia zapieczonych tłoczków? Po zmianie opon też pierwsze km miałem dobre hamowanie

  10. #80
    renegat207's Avatar
    Data dołączenia
    Mar 2012
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Lipiny LBN
    Auto
    Audi A3
    Model
    A3 8L 5d
    Silnik
    1.9TDI ASZ
    Pomógł
    66 razy
    Podziękował
    11 razy

    Domyślny

    Nie wiem czy to na pewno tłoczki, trzeba zdjąć koło, potem zacisk i klocki i zobaczyć pod osłonę gumową czy na powierzchni tłoczka nie ma rdzy.

Strona 8 z 8 PierwszyPierwszy ... 678

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Zasady postowania

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •