Pokazane rezultaty 1 do 7 z 7

Temat: demontaż stacyjki

  1. #1

    Data dołączenia
    Mar 2010
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Polska
    Auto
    A3
    Model
    A3 Sportback
    Silnik
    1.9TDI BKC
    Pomógł
    raz
    Podziękował
    2 razy

    Domyślny demontaż stacyjki

    potrzebuje pomocy w demontażu stacyjki

    rozebrałem już prawie wszystko i jestem w kropce co dalej ruszać

    pod kolumna kierownicy mam płytkę która blokuje dostęp od spodu na obudowie w.w jest opis ABS - PC płytka była od frontu zamocowana 1 malutka śrubką torx
    czuje opór jak próbuje ją ściągnąć do dołu boje się mocniej napierać aby czegoś nie połamać

    na górze kolumny mam 2 śruby z tym że są zabezpieczone jakimś metalem próbowałem lutownicą ale bez rezultatu

    objawy stacyjki to brak możliwości przekręcenia kluczyka ja się mocniej naprze to przekręca się o 360 stopni ale żadnych kontrolek zapłonu itd nie ma

    załączam fotkę może ktoś podpowie co robić dalej



    pozdrawiam
    Ostatnio edytowany przez klamamoto - 09-02-16 o 20:23

  2. #2
    Krystian82's Avatar
    Data dołączenia
    Dec 2008
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Nowe Miasto nad Pilicą/Warszawa
    Auto
    AUDI
    Model
    A3 8P
    Silnik
    1.9TDI BKC
    Pomógł
    raz
    Podziękował
    4 razy

    Domyślny

    Jeśli dobrze zrozumiałem to to powinno ci pomóc w zdjęciu sterownika




    http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/...72ee32cfd.html
    Ostatnio edytowany przez Krystian82 - 20-01-11 o 18:27 Powód: błąd

  3. Podziękowania dla Krystian82 za pomoc w problemie

    dzinn (20-01-11)

  4. #3

    Data dołączenia
    Mar 2010
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Polska
    Auto
    A3
    Model
    A3 Sportback
    Silnik
    1.9TDI BKC
    Pomógł
    raz
    Podziękował
    2 razy

    Domyślny

    dzięki pomogło
    ale sterownik i tak trzeba wyciągać jako płytkę a nie z obudową już to zrobiłem roboty strasznie dużo i łatwo coś rozwalić

    jeżeli ktoś to będzie robił to podpowiem że po sterowniku ( wyciąga się płytką , musi wyjść z 5 różnych styków) trzeba odkręcić kolumnę kierownicy 4 śruby 13 (nad pedałami, niebieskie)
    i 2 śruby 13 do ogranicznika pedału hamulca obniżamy to wszystko rozwiercamy te dwie zabezpieczone metalem śruby nabijamy torxa albo jakiś wielopunkt i wykręcamy stacyjkę
    potem jeszcze jest zatrzask plastikowy i dopiero wszystko schodzi
    Co dziwne po wyjęciu stacyjka się magicznie naprawiła i kluczyk chodzi elegancko
    coś tam w musiał się zblokować.
    Ale i tak dam ją jutro do przeglądu dla regeneratora
    pozdrawiam

  5. #4
    Mazowieckie dmdash's Avatar
    Data dołączenia
    Mar 2009
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Radom
    Auto
    AUDI A3
    Model
    A3 8P
    Silnik
    2.0TDI BKD
    Pomógł
    211 razy
    Podziękował
    183 razy

    Domyślny

    Gdyby ktoś kiedyś chciał wyjąć stacyjkę, to podpowiadam kolejne kroki.

    1. Demontaż airbag - imusy od strony licznika - dwa imbusy, jeden z lewej, drugi z prawej
    2. Demontaż kierownicy - nasadka splin do wieloklina, odpięcie airbag od kierownicy i kostki od plastiku na wieloklinie
    3. Demontaż obudowy kolumny kierowniczej. Trzeba zdemontować łopatkę do ustawiania kierownicy. Na łopatce są dwie śruby, od spodu mamy srubę do demontażu. Wtedy schodzi nam góra - jest na zatrzaski, najpierw zdejmujemy przy liczniku ciągnąc do siebie, potem zdejmujemy górę. Dolna część jest przymocowana do manetek na dwie śruby.
    4. Demontaż puszki J527 (tej pod stacyjką) w ten sposób:





    5. Demontaż plastiku na zapadkach wokół wieloklina
    6. Demontaż zapadek od manetek i wyjęcie manetek
    7. Nabijanie wzoru punktakiem to syzyfowa praca. Mając na kierownicy sam plastik wokół stacyki możemy go zdemontować od spodu wciskając po lewej i po prawej zapadki. Ale nie zdejmiemy go dopóki nie odkręcimy śrub. Najlepiej wziąć w miarę cienki śrubokręt, trafić przez szpary w plastiku w śrubę, uderzyć młotkiem i ruszyć, dopiero wtedy punktakiem nabić wzór i odkręcić. W ten sposób zdemontujesz śruby w 10 minut. Dalej podważasz od spodu dwie zapadki i schodzi ci plastik razem ze stacyjką.

    W razie wymiany mechanizmu stacyki - bębęn z immo należy zdemontować w ten sposób:



    To co koledzy pisali wyżej też się potwierdza, ale jest napisane dość nieczytelnie. Nie trzeba demontować kolumny kierowniczej.
    Regeneracja stacyjki kosztuje około 100zł. Potem składamy w odwrotnej kolejności, najlepiej zamontować nowe śruby, ale takie normalne - to jest gwint 10tka, z łbem 13 - najlepiej wziąć na wzór.

    Po złożeniu całości wyskoczy choinka na desce rozdzielczej - błąd żarówek, ikonka od ESP i ikonka kierownicy. Trzeba przejechać się kawałek, kontrolki same znikną, potrzebują chwili na adaptację.
    Ostatnio edytowany przez dmdash - 11-02-16 o 07:00
    There's only one word you need to know. Low.

  6. #5

    Data dołączenia
    Apr 2016
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Skołyszyn
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8P
    Silnik
    1.9TDI AXR

    Domyślny

    A jak zdemontować immo z bębna? Da sie w ogóle?

  7. #6
    Mazowieckie dmdash's Avatar
    Data dołączenia
    Mar 2009
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Radom
    Auto
    AUDI A3
    Model
    A3 8P
    Silnik
    2.0TDI BKD
    Pomógł
    211 razy
    Podziękował
    183 razy

    Domyślny

    Mi sie wydaje ze sie nie da. Bo jak robilem u siebie to bym podmienil immo, a nie bawil sie w regeneracje
    There's only one word you need to know. Low.

  8. #7

    Data dołączenia
    Dec 2019
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Małopolska
    Auto
    Audi A3 8P
    Model
    A3 8P
    Silnik
    1.9TDI BLS

    Domyślny Wymiana stacyjki - bez kostki i wkładki

    Witam
    Wiem ze tematów na temat stacyjki jest dużo ale takiej informacji nie znalazłem.
    Chce wymienić sama stacyjke (obudowe razem z tym wszystkim co tam jest w środku bo u mnie coś tam pękło i nie mogłem przekrecić kluczyka) chodzi o takie coś --> https://allegro.pl/oferta/obudowa-st...CABEgJnFvD_BwE

    Chciałbym się dowiedzieć czy moge do nowej obudowy stacyjki założyć stara kostke stacyjki --> https://zapodaj.net/cf753b29b6ce7.jpg.html i stara tą wkładke co wchodzi w nią kluczyk --> https://zapodaj.net/2296285c37ab9.jpg.html

    Czy będzie mi to wszystko chodziło bez problemów i czy nie trzeba będzie cos programować kodować ? jesli chodzi o same błędy to sobie skasuje bo mam vcds.
    Audi A3 1.9 TDI BLS 2008r.
    Prosze o pomoc.

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Zasady postowania

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •