Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni
Pokazane rezultaty 1 do 10 z 30

Temat: Falujace obroty + brak mocy + inne

  1. #1

    Data dołączenia
    Dec 2010
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Warszawa
    Auto
    Audi A3
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.6 APF

    Domyślny Falujace obroty + brak mocy + inne

    Witam, nie krzyczcie, ze takie problemy/watki juz byly, poniewaz przewertowalem temat i mam troche inny problem.

    Autko kupilem miesiac temu w komisie i chyba popelnilem blad...

    Problemy ktore zauwazylem po miesiacu :

    - Falujace obroty ( potrafi spasc do 200-300 i zaliczyc skok do 1400 ! )
    - Czasem silnik potrafi zgasnac i ciezko go pozniej odpalic
    - Gdy zostawie autko i odejde na fajke czasem dym z rury jest BIALY i jest go dosc sporo...
    - Ostatnio gdy wciskam gaz w podloge samochod nie reaguje (zauwazylem od jakiegos tygodnia wyrazny spadek mocy) strzalka zatrzymuje sie na 10 km/h i przez jakis czas autko sie nie zbiera...

    Bylem dzis u znajomego mechanika, podpial go pod komputer i stwierdzil, ze cos jest z suszarka... Powiedzial, bym nadal nim jezdzil, nawet sporo i gdy znajde czas by oddac autko na pelna diagnostyke ( i oczywiscie pieniazki <cena suszarki zamiennik 1500 zl> ). Czy ktos z Was mial takie "akcje" ?
    Z wiedzy ktora posiadlem na Waszym/Naszym forum wiem, iz PRAWDOPODOBNIE (gdyz mechanik RACZEJ to wykluczyl) nie jest to uszczelka glowicy. Zeby Wam pomoc, dodam iz na komputerze wyszedl blad sondy lambdy wejscie 1 czujnik 1.

    Teraz ide na 3 dni do pracy, autko zrobi moze z 30-40 km... Ale czasu by cos wskurac miec nie bede.

    Pozdrawiam,
    Rafal
    Ostatnio edytowany przez klamamoto - 16-12-16 o 19:41

  2. #2
    pila24's Avatar
    Data dołączenia
    Jul 2009
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    ZBI
    Auto
    sczała
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.8 AGN
    Pomógł
    57 razy
    Podziękował
    4 razy

    Domyślny

    Suszarka?chodzi o turbine? w/g profilu masz silnik 1.6AEH a tam turbiny ciężko by było sie doszukać...

  3. #3

    Data dołączenia
    Dec 2010
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Warszawa
    Auto
    Audi A3
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.6 APF

    Domyślny

    Na profil nie patrz, zaznaczylem bo sie nie znam. Turbosprezarki na pewno nie mam. Ta "suszarka" to jakies "rurki" pod silnikiem prawy dolny rog... Z tego co sie tam dopatrzylem. Jeden znajomy zajmujace sie na co dzien serwisowaniem Fiatow, stwierdzil ze 100% uszczelka pod glowica, za jego rada sprawdzilem korek wlewu oleju i znalazlem biale "mleczko"... W dodatku wydaje mi sie, ze poprzednio plyn chlodniczy byl koloru rozowego, a teraz jest zolto-przezroczysty... Jutro auto odstawie do innego mechanika...

  4. #4
    PROSTO's Avatar
    Data dołączenia
    Jun 2008
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    64-100
    Auto
    a6
    Model
    Inny
    Silnik
    inny
    Pomógł
    308 razy
    Podziękował
    11 razy

    Domyślny

    w takim razie jakie masz auto?benzyna, 1,6, 1,8?
    "mleczko" moze byc spowodowane krotkimi trasami,jest opisane jak sprawdzic czy to uszczelka pod glowica,rowniez co jest powodem gasniecia auta i falowania obrotow.zachecam do kozystania z wyszukiwarki
    Who I am? I am a the Champion.

  5. #5

    Data dołączenia
    Dec 2010
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Warszawa
    Auto
    Audi A3
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.6 APF

    Domyślny

    Cytuj Oryginalnie napisane przez PROSTO Pokaż post
    w takim razie jakie masz auto?benzyna, 1,6, 1,8?
    "mleczko" moze byc spowodowane krotkimi trasami,jest opisane jak sprawdzic czy to uszczelka pod glowica,rowniez co jest powodem gasniecia auta i falowania obrotow.zachecam do kozystania z wyszukiwarki

    Drogi moderatorze PROSTO.
    Tak benzyna 1.6. Nie wiem, czy w ogole czytales moj temat. Tak jak napisalem, przewertowalem poprzednie tematy i wszak moj rozni sie od poprzednich (tak jak kazde auto jest wyjatkowe, rzadko ktos ma identynczy problem w swoim samochodzie). Zeby sprawdzic, czy to rzeczywiscie uszczelka pod glowica - wlasnie to mleczko jest jedno z bardziej decydujacych elementow, a fakt ze dymi na BIALO w znacznej ilosci juz chyba przesadza o sprawie... Pisalem temat w nadziei o Wasze zdania/opinie/porady, a nie o takie posty. Chetnie z nich skoRZystam !

  6. #6

    Data dołączenia
    Aug 2010
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    prudnik
    Auto
    audi a3
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.6 AKL

    Domyślny

    Mleczko pod korkiem nie przesądza sprawy.Też miałem biało pod korkiem.Krótkie trasy i niedogrzany silnik.Gdy wspomniałem o walniętej uszczelce mojemu mechanikowi to mnie wyśmiał.Przegoniłem autko na trasie 200km i mleczka nie ma.Sprawdź poziom oleju i jego kolor na bagnecie.Pozdrawiam.

    P.S.W moim przypadku niepokojącym objawem był duży ubytek płynu chłodzącego(jeden zbiornik na 5km).Wymieniłem korek zbiornika wyrównawczego za 20pln i po kłopocie.

  7. #7

    Data dołączenia
    Sep 2008
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Wrocław
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.6 APF
    Pomógł
    6 razy
    Podziękował
    5 razy

    Domyślny

    Ciężko powiedzieć co jest twojemu samochodowi, ale:

    - czy biały dym z rury pojawia się na zimnym czy ciepłym silniku? rano jest sporo wody w wydechu i samochód potrafi nieźle "kopcić" zanim cały wydech się nagrzeje i woda z niego odparuje
    - niech mechanik pokaże Ci dokładnie jakie są błędy w komputerze (jeśli są jakieś). Płacisz za diagnostykę i masz prawo wiedzieć, a jak nie będzie chciał pokazać to go olej i jedź do innego...
    - czy silnik "kręci się" do końca? Chodzi mi o to, czy jadać jesteś w stanie dynamicznie przyspieszać aż do powiedzmy 6 tyś obrotów?

    Daj znać. Pozdro
    100 BHP / 1.6 L Klub

  8. #8

    Data dołączenia
    Dec 2010
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Warszawa
    Auto
    Audi A3
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.6 APF

    Domyślny

    Silnik kreci spokojnie... Nadal audica moge rowno lamac wszelkie przepisy, ze tak napisze

    Bialy dym pokazal sie po ok. 3 minutach stania samochodu na biegu jalowym w godzinach wieczornych (bylo juz dosc mglisto...) zaczal ostro kopcic na bialo.

    Tak jak pisalem, bylem na diagnostyce darmowej, ale tylko podpiecie do komputera gdzie wywalil blad sondy lambdy 1/1 ... Mechanik powiedzial, ze auto trzeba wstawic do niego na pare dni na PELNA diagnostyke i raczej zacznie od suszarki, poniewaz twierdzi ze te falujace obroty sa od tego iz " na zimno " cos tam z suszarka sie dzieje. Gdy obroty spadaja i szybko rosna silnik charakterystycznie "przyspiesza". Niepokojace jest to, ze dwa razy sie zdarzylo tak, ze na 2 biegu wciskajac gaz do oporu mialem 10km/h przez prae sekund i dopiero zalapal. Jutro pojade nim z Bemowa na Okecie i wieczorem spowrotem z pracy, zeby sprawdzic te biale mleczko ( te 40 km wystarczy ? ). Plynu w chlodnicy nie ubywa ! Z tego co zaobserwowalem raczej zmienil kolor z rozowego na zolty (o tym rozowym powiedzial mi kiedys kolega, gdy ogladalismy samochod pod domem). Oleju nie ubywa, bagnet jest czarny, a olej koloru czarnozoltego. Zastanawia mnie co to jest ta "SUSZARKA" fachowo to jest cos m.w. "silnik powietrzny.. cos tam ". Mechanik, ba auto ogladal wlasciciel warsztatu stwierdzil, ze nie wiadomo co to na prawde moze byc z ta suszarka, czy jakis kabel pekniety, czy cos w tym stylu. Napiszcie mi prosze do jutra rana, czy ryzykuje ruszajac ten samochod w trase lacznie ok 40 km.

  9. #9

    Data dołączenia
    May 2009
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Warszawa
    Auto
    audi,seat
    Model
    Inny
    Silnik
    1.9TDI BKC

    Domyślny

    Kolego ty na początek zmień mechanika zostaw suszarke w spokoju na miejscu zdiagnozuj sobie przepływke, przepustnice. Masło pod korkiem będzie. Jak juz ci tu kolega pisał masz nie dogrzany motor.
    Szadkowski service
    Warszawa ul Gibraltarska 8
    kompleksowa obsługa
    Audi vw seat skoda tel 608 831 856 [url

  10. #10

    Data dołączenia
    Dec 2010
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Warszawa
    Auto
    Audi A3
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.6 APF

    Domyślny

    Poszedlem do samochodu teraz, sprawadzilem olej, plyn chlodniczy wszystko gra... Posiedzialem z nim 5 minutek. OBROTY IDEALNIE trzymaly ( stal caly dzien bez jazdy ) najpierw 1000 pozniej 900, nawet nie drgnal...Temp -2,5stopnia. Co jest grane panowie ?? Moge jutro pojechac, nie obawiajac sie o calkowita kapitulacje silnika ? Dopomozcie nocne marki

Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Zasady postowania

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •