Strona 2 z 3 PierwszyPierwszy 123 OstatniOstatni
Pokazane rezultaty 11 do 20 z 30

Temat: Falujace obroty + brak mocy + inne

  1. #11

    Data dołączenia
    May 2009
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Warszawa
    Auto
    audi,seat
    Model
    Inny
    Silnik
    1.9TDI BKC

    Domyślny

    Cytuj Oryginalnie napisane przez Vixunix Pokaż post
    Poszedlem do samochodu teraz, sprawadzilem olej, plyn chlodniczy wszystko gra... Posiedzialem z nim 5 minutek. OBROTY IDEALNIE trzymaly ( stal caly dzien bez jazdy ) najpierw 1000 pozniej 900, nawet nie drgnal...Temp -2,5stopnia. Co jest grane panowie ?? Moge jutro pojechac, nie obawiajac sie o calkowita kapitulacje silnika ? Dopomozcie nocne marki
    Jak sobie nie poradzisz zapraszam nie dam rady na odległość
    Szadkowski service
    Warszawa ul Gibraltarska 8
    kompleksowa obsługa
    Audi vw seat skoda tel 608 831 856 [url

  2. #12

    Data dołączenia
    Dec 2010
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Warszawa
    Auto
    Audi A3
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.6 APF

    Domyślny

    Cytuj Oryginalnie napisane przez szadkowskiservice2 Pokaż post
    Jak sobie nie poradzisz zapraszam nie dam rady na odległość
    Bardzo chetnie bym do Ciebie z tym autkiem podjechal, rzucilbys fachowo okiem ? Ewentualnie na ile mam sie szykowac, na takie ogledziny ? Dopiero wyzbylem sie pieniazkow na OC, ktore dla mlodego kierowcy jest raczej bezlitosne Jesli chodzi o termin dopiero od poniedzialku mam wolne. I to jeszcze nie pewne, poniewaz w pracy szykuje mi sie awans ! I nie wiem, jak teraz bede mial rozlozony grafik, ale to nic. Pozdrawiam.


    Edyyyta :
    Autko po trasie, o ile rano obroty zaczely skakac po rozgrzaniu motoru. To juz w drodze powrotnej chcac to sprawdzic, dalem niezle w pi.de. Efekty pojawily sie szybko, obroty skakaly glownie na luzie, czasem wrzucajac jedynke na swiatlach tez sie to pojawia. Obawiam sie, ze jest to peknieta glowica, skoro nie bierze zadnych plynow, czy olei, a obroty skacza gdy autko sie ogrzeje i robi sie wieksza szczelina w peknieciu... Jak myslicie ? szadkowskiservice2 nadal czekam na Twoja odpowiedz

    Do tego wszystkiego dodam jeszcze ( czytalem w ktoryms temacie o przepustnicy ) , ze moj komputer najpierw pokazywal Service 126000km, a teraz Service 9900 km istotne, czy nie ?
    Ostatnio edytowany przez Vixunix - 22-01-11 o 22:11

  3. #13

    Data dołączenia
    Dec 2010
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Warszawa
    Auto
    Audi A3
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.6 APF

    Domyślny

    Cytuj Oryginalnie napisane przez Vixunix Pokaż post
    Bardzo chetnie bym do Ciebie z tym autkiem podjechal, rzucilbys fachowo okiem ? Ewentualnie na ile mam sie szykowac, na takie ogledziny ? Dopiero wyzbylem sie pieniazkow na OC, ktore dla mlodego kierowcy jest raczej bezlitosne Jesli chodzi o termin dopiero od poniedzialku mam wolne. I to jeszcze nie pewne, poniewaz w pracy szykuje mi sie awans ! I nie wiem, jak teraz bede mial rozlozony grafik, ale to nic. Pozdrawiam.


    Edyyyta :
    Autko po trasie, o ile rano obroty zaczely skakac po rozgrzaniu motoru. To juz w drodze powrotnej chcac to sprawdzic, dalem niezle w pi.de. Efekty pojawily sie szybko, obroty skakaly glownie na luzie, czasem wrzucajac jedynke na swiatlach tez sie to pojawia. Obawiam sie, ze jest to peknieta glowica, skoro nie bierze zadnych plynow, czy olei, a obroty skacza gdy autko sie ogrzeje i robi sie wieksza szczelina w peknieciu... Jak myslicie ? szadkowskiservice2 nadal czekam na Twoja odpowiedz

    Do tego wszystkiego dodam jeszcze ( czytalem w ktoryms temacie o przepustnicy ) , ze moj komputer najpierw pokazywal Service 126000km, a teraz Service 9900 km istotne, czy nie ?
    No i dodam, ze czasem obroty ktore utrzymuja sie w samochodzie to 500-600, pozniej oczywiscie skok, spadek nawet na 300 (ratowanie sie przed zgasnieciem) i wskok na 1200. Nie mam zbytnio pieniedzy, by jezdzic po warsztatach i probowac tego czy owego - coz to jest za cholerstwo

    Teraz 50 minut po jezdzie, odkrecilem korek od plynu chlodniczego i bylo "ssanie". W dodatku pod korkiem (oleju w silniku) nie ma bialego mleczka, a odrobine zoltego mleczka. Odpalilem silnik, obroty na 900, ale dalo sie slyszec jakies przelewanie - lekko drgal. Czekam na Wasze posty.
    Ostatnio edytowany przez Vixunix - 22-01-11 o 23:02

  4. #14

    Data dołączenia
    Dec 2010
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Warszawa
    Auto
    Audi A3
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.6 APF

    Domyślny

    Za bardzo mi nie pomogliscie. Przyczyna jest uszczelka pod glowica, bede ja robil w nieautoryzowanym warsztacie u znajomego. Temat polecam zostawic dla osob ktore maja podobne objawy,

    Pozdrawiam,
    Rafal

  5. #15
    Rytel's Avatar
    Data dołączenia
    Sep 2010
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Wyszków
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.6 BFQ
    Pomógł
    raz
    Podziękował
    9 razy

    Domyślny

    witam, ostatnio zauważyłem gdy autko jest zimne(po nocy) czasami po odpaleniu zaczyna dosyć mocno folować i trzesc budą, tak jakby nie chodził na wszystkich swoecach, po 5-10s ustepuje, obroty uspakajają się. Dzieje sie to tylko po nocy na zimnym silniku, pózniej juz nie ma problemów. co to moze byc?

  6. #16

    Data dołączenia
    Mar 2008
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Mazowieckie
    Auto
    Audi
    Model
    Inny
    Silnik
    inny
    Pomógł
    9 razy
    Podziękował
    3 razy

    Domyślny

    Witam podczepie się pod temat ponieważ objawy są podobne umnie w aucie, na zimnym obroty falują od 600/1400 i potrafi zgasnąć ale żadko gdy się rozgrzeje jest wszystko ok dodam że ostatnio wymieniałem świece/kable niewiem za co mogę się brać bo przyczyn moze być naprawde wiele autko ma LPG mechanicy wysyłaja do gazownika a z gazem wszystki jest w porządku

  7. #17

    Data dołączenia
    Dec 2010
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Warszawa
    Auto
    Audi A3
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.6 APF

    Domyślny

    Ubywa Ci plynu chlodniczego ? Sprawdz korek, czy nie ma pod nim mleczka.

  8. #18

    Data dołączenia
    Mar 2008
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Mazowieckie
    Auto
    Audi
    Model
    Inny
    Silnik
    inny
    Pomógł
    9 razy
    Podziękował
    3 razy

    Domyślny

    nie płynu mi nie ubywa a pod korkiem mam delikatną maż ale to norma jak jest sinik niedogrzany jezdze mało km po dłuższej trasie to znika

  9. #19
    Rytel's Avatar
    Data dołączenia
    Sep 2010
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Wyszków
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.6 BFQ
    Pomógł
    raz
    Podziękował
    9 razy

    Domyślny

    witam

    co może być przyczyną falowania obrotów tylko na ssaniu?

    zazwyczaj dzieje sie tak gdy auto postoi w nocy, rano odpalam i czasami falują sobie obroty z 1000 do 1400, dzieje sie tak tyko na ssaniu

    przepustnica do czyszczenia? czy coś innego?

  10. #20
    Rytel's Avatar
    Data dołączenia
    Sep 2010
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Wyszków
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.6 BFQ
    Pomógł
    raz
    Podziękował
    9 razy

    Domyślny

    podpowie ktoś?

Strona 2 z 3 PierwszyPierwszy 123 OstatniOstatni

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Zasady postowania

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •