Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokazane rezultaty 1 do 10 z 11

Temat: szarpanie i nie rowna praca silnika (dlawienie paliwem?)

  1. #1

    Data dołączenia
    Aug 2010
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Białogard
    Auto
    AUDI A3
    Model
    A3 8P
    Silnik
    1.9TDI BKC

    Domyślny szarpanie i nie rowna praca silnika (dlawienie paliwem?)

    Witam. Jestem tu nowy, przywitalem sie oczywiscie ale robie to jescze raz - Pozdrawiam wszystkich posiadaczy A3

    mam taki problem... przeszukalem forum i nie znalazlem nic na ten temat... mianowicie chodzi o to ze ostatnio zauwazylem niesprawne dzialanie silnika, chodzi o to ze momentami lapie takie cos ze zaczyna nierowno pracowac, wskazowka delikatnie faluje miedzy 900-1000 na obrotomierzu. Co ciekawe zdarza sie tak ze jesli go zgasze, zapale jeszcze raz to jest normalnie, wskazowka delikatnie tez faluje ale chodzi normalnie (nie szarpie). Nie dzieje sie tak zawsze, momentami ale ostatnio coraz czesciej. Najczesciej objawia sie to w czasie jazdy kiedy troche mocniej chce docisnac zaczyna szarpac cala buda (tak jakby dlawil sie paliwem). jakby paliwo nie dochodzilo? bywa ze po paru min to mija i jest juz normalnie. bylem u mechanika, wymienialem niedawno olej i filtry, nie wymienilem filtra paliwa - myslalem ze w tym problem. wymienilem filtr paliwa i nadal jest to samo (na poczatku jakby ucichlo pare dni bylo ok myslalem ze przeszlo ale znow sie pojawilo).

    czy ktos z was spotkal sie z tym? czy moze ten srodek ktory przeczyszcza wtryski itd ktory sie dolewa do paliwa moze tu pomoc?
    ktos mnie postraszyl ze to moze byc oznaka pompy - regeneracja?:/ niechce sie naciac na niepotrzebne koszta... prosze o pomoc z gory dziekuje za jakies podpowiedzi... :>
    Ostatnio edytowany przez klamamoto - 03-07-15 o 18:49

  2. #2
    Miro's Avatar
    Data dołączenia
    Nov 2005
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Kraków i okolice
    Auto
    Biały Smok
    Model
    Inny
    Silnik
    2.0T CCZA
    Pomógł
    780 razy
    Podziękował
    129 razy

    Domyślny

    slabo szukales

    poczytaj sobie o problemach z wtryskiwaczami. poczytaj o preparatach do czyszczenia ukladu wtryskowego

    w innym temacie pisales ze robiles program, jedz do tego tunera, sprawdz prace wtryskiwaczy (lub do innego kumatego czlowieka z komputerem)

    mozesz tez kupic preparat typu diesel system clean np motula, stp itd , zalac na pelny bak, moze zmienic stacje na ktorej tankujesz, wyjezdzisz caly bak, zmienic filtr paliwa
    moze sie poprawi
    Nie pomagam na PW, nie muszę
    Od tego jest forum i tematy na nim



  3. #3

    Data dołączenia
    Aug 2010
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Białogard
    Auto
    AUDI A3
    Model
    A3 8P
    Silnik
    1.9TDI BKC

    Domyślny

    czy moge uzyskac jakies linki do tematow? bede wdzieczny! chociaz bede zaraz dalej szam szukal takze...

    chodzi mi o to czy takie zachowanie silnika daje sygnal o tym ze pompa do wymiany czy regeneracji? czy to w ogole na pewno to czy szukac problemow gdzie indziej... licze na to ze wypowie sie ktos kto moze mial podobny problem... chodzi mi o to ze jesli to nic powaznego i mozna to sprytnie zlikwidowac, niechce sie naciac na niepotrzebne koszta!

    program robilem pol roku temu, jezdzil tyle czasu i nic sie nie dzialo - zaczelo sie to jakis miesiac temu pierwszy raz i od tamtego czasu pojawia sie czasami, coraz czesciej...

  4. #4
    Miro's Avatar
    Data dołączenia
    Nov 2005
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Kraków i okolice
    Auto
    Biały Smok
    Model
    Inny
    Silnik
    2.0T CCZA
    Pomógł
    780 razy
    Podziękował
    129 razy

    Domyślny

    ale ty nie masz zadnej pompy, masz slinik na pompowtryskiwaczach

    normalna rzecz eksploatacyjno przebiegowa ze sie wtryski potrafia konczyc, ale nie ma co gdybac
    czasem taki efekt daje kiepskie paliwo, filtr itd
    trzeba sprzewdzic wtryski, VAG/VCDS i kumaty diagnosta prawde Ci powie
    Nie pomagam na PW, nie muszę
    Od tego jest forum i tematy na nim



  5. #5

    Data dołączenia
    Aug 2010
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Białogard
    Auto
    AUDI A3
    Model
    A3 8P
    Silnik
    1.9TDI BKC

    Domyślny

    ok dzieki, sorry ale az tak dokladnie sie nie znam na tym, to moje drugie audi (poprzednie A6 z 2.5TDI), to drugi diesel, i tak wlasnie slyszalem ze cos moze byc z pompa -ale doczytalem sie ze tu sa pompowstryskiwacze.

    czy orientujesz sie moze jaki to koszt wymiany? ile ich jest dokladnie? czy wymienia sie je osobno pojedynczo?

    dodam ze zauwazylem ostatnio, np. dzis ze rano po odpaleniu tak brzydko pracuje jak jest zimny i jakby troszke lekko z tylu bialy dymek daje... doczytalem sie teraz na postach ze wiele osob tak mialo w polaczeniu z takim drganiem jak u mnie i okazalo sie ze to pompowtryskiwacze...

    paliwo leje na orlenie i prawie zawsze VERVE - a to raczej lepsze niz zwykla ropa wiec nie wiem.

    po wymianie filtra chwila byla ok, ale jednak teraz znowu sie odzywa... przy przyspieszaniu tez lekko jakby delikatnie drga silnikiem...

    ok podjade na kompa zobaczymy.

  6. #6

    Data dołączenia
    Aug 2010
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Białogard
    Auto
    AUDI A3
    Model
    A3 8P
    Silnik
    1.9TDI BKC

    Domyślny

    Poniewaz szanowny Pan moderator usunal moj temat z tego wzzgledu iz zamiast liczyc na czyjas pomoc tutaj chcialem koniecznie zaspamowac cale forum, pozwalam sobie tutaj wkleic ponownie w tym samym temacie dokladniejszy opis problemu (mam nadzieje Panie moderatorze ze tym razem nie ukaze Pan swojej wladzy i laskawie nie usunie tematu i pozwoli "pospamowac" z nudow tutaj)

    mianowcie:
    mam problem z silnikiem w mojej a3 (1.9 tdi 2003r.) mianowicie co jakis czas nie zawsze sie to zdarza (czasem raz na pare dni) mam jakies drgania w silniku, w trakcie jazdy zaczyna szarpac cala buda, tyrka jak traktor jakby nie palil na "wszystkie gary", bywa tak ze zatrzymam sie, odpale zaplon poczekam dluzej az swiece sie dobrze zagrzeja odpale i chodzi juz normalnie, za jakis czas nagle w trakcie jazdy znowu dzieje sie to samo, nagle zaczyna sie dlawic szarpac jakby paliwo mu sie konczylo, zatrzymam sie i znowu tyrkocze i nie rowno pracuje obroty delikatnie sie wachaja miedzy 0.9 a 1.0

    co to moze byc? czyzby pompowtryski? czytalem ze jesli tak to mialbym to caly czas a mi to sie odzywa czasami a czasami chodzi bez zarzutu... moc jest ok fruwa normalnie, traci na mocy tylko wtedy jak dochodzi do tych drgan silnika. zmienilem filtr i na 3 tyg sie uspokoilo ale znow wrocilo, zalalem uszlachetniacz oraz zatankowalem dieselgold na statoil niby troche przestalo ale znow zaczelo;/ zauwazylem ze zaczelo sie tak dziac odkad zaczalem ciagle lac przez jakies 3 miesiace verve na orlenie. czy to mozliwe ze to jest przyczyna? podobnoa ona jest strasznie sucha i nie powinno sie jej samej lac ciagle...

    bylem u dwoch mechanikow ale nie pomogli. nie podpinalem narazie pod vaga nie wiem czy cos moze wskazac? zadnego bledu mi nie wywala.
    moze to jakis czujnik, czy na vagu moze to wywalac? moze auto glupieje nastepuje jakas zmiana temp i zaczyna sie cos dziac.... moze cos ze swiecami? skoro niby jak dluzej swiece rozrzgeje na dwa trzy razy odpale i chodzi normalnie...

    prosze o pomoc jakies podpowiedzi!

  7. #7

    Data dołączenia
    Jul 2010
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Nowy Sącz
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 5d
    Silnik
    1.9TDI ASZ

    Domyślny

    Miałem podobny problem. Komputer pokazywał awarię pompowtryskiwacza. Obeszło się bez regeneracji. Pomogła naprawa sterownika.

  8. #8

    Data dołączenia
    Apr 2013
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Polska
    Auto
    Audi a3
    Model
    A3 8P
    Silnik
    2.0 BLR
    Podziękował
    raz

    Domyślny

    moze rozrzad ci sie sypie.... zaplon sie przestawil sprawdz stan paska

  9. #9
    St4chu's Avatar
    Data dołączenia
    May 2008
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Łódzkie
    Auto
    Audi RS3 2011
    Model
    A3 8P
    Silnik
    2.5 TFSI - CEPA (340 KM)
    Podziękował
    13 razy

    Domyślny

    Słuchajcie miałem to samo na wolnych orotach potrafił przerywać i tak od 1800 do 2500 po roku się pogorszyło wiec ogarnąłem temat okazało się że styki są nie takie w wiązce dochodzącej do wtrysków po rozebraniu użyciu środka do czyszczenia i podgięciu styków wszystko gra już 2 lata pozdro

  10. #10

    Data dołączenia
    Oct 2012
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Małomice/Zielona Góra
    Auto
    Audi A3
    Model
    A3 8P
    Silnik
    2.0 TDI PD BMM (140KM)
    Podziękował
    2 razy

    Domyślny Turbodziura, dławienie przy 1800-2000 obrotów na 2 i 3 biegu

    Witam,
    panowie od niedawna stałem się szczęśliwym posiadaczem a3 8P 2.0 TDI BMM. Po jakimś czasie zauważyłem, że przy dynamiczniejszej jeździe na drugim i trzecim biegu przy około 1800-2000 obrotów występuje taka delikatna turbodziura czy też przydławienie się. Towarzyszy temu temu ledwie słyszalny dźwięk spod maski, takie delikatne szurnięcie. Sytuacja nie występuje przy spokojnej jeździe. Nie mniej jednak wolałbym coś z tym zrobić bo to raczej nie normalna sytuacja. Dodam, że samochód ma usuniętego mechanicznie i programowo DPFa. Czytałem gdzieś na forum passatów, że może to być porostu filtr paliwa (wymieniam na dniach). Czy ktoś z forumowiczów miał podobną sytuację, bardzo proszę o pomoc w zdiagnozowaniu problemu.
    Pozdrawiam

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Zasady postowania

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •