Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokazane rezultaty 1 do 10 z 12

Temat: stłuczka ze zwieżakiem a przepisy pomocy

  1. #1
    cinek88's Avatar
    Data dołączenia
    Oct 2010
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Goniądz, Białystok
    Auto
    A3
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.8 AGN

    Domyślny stłuczka ze zwieżakiem a przepisy pomocy

    witam. Dziś w nocy rozbiłem troszkę swoje a3, jadąc drogą powiatową wyskoczył mi łoś i usiadł na przednią szybę tutaj zamieszczam notatkę ze strony komendy:
    "W dniu 24.01.2011r około godziny 2.00 na trasie Goniądz Downary doszło do kolizji z łosiem. Kierującemu AUDI jadącemu od strony Goniądza wprost pod koła pojazdu wtargnął łoś rozbijając przednią szybę, maskę, dach i prawy bok auta. 22-letni kierujący był trzeźwy, wyszedł ze zdarzenia bez szwanku. Zwierze z połamanymi kończynami zostało zabrane przez pracowników Nadleśnictwa Knyszyn. Jest to już czwarte zdarzenie tego typu w tym miesiącu. W związku z powyższym kolejny raz apelujemy o zachowanie szczególnej uwagi i ostrożności na trasach usytuowanych w pobliżu terenów leśnych."
    A rozchodzi mi się o odszkodowanie, byłem w ubezpieczalni (posiadam tylko OC) i powiedzieli ze oni nic mi za to nie zwrócą i podpowiedzieli abym się przejechał do nadleśnictwa tam zaś powiedzieli mi że muszę złożyć do nich pismo i są duże szanse ze dostane odszkodowanie gdyż łoś jest zwierzęciem chronionym a tam nie ma żadnego znaku typu "uwaga na dzikie zwierzęta" ani to nie jest teren parku narodowego. Czy ktoś z was wie jak napisać takie pismo, babka podpowiedziała mi ze mam tam opisać całe te zdarzenie (co, gdzie i jak) Pisał ktoś z was cos takiego?? proszę o pomoc
    Dodano:
    dodam link do zdjęcia mojej A3
    http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/...8b2ecebb6.html
    Ostatnio edytowany przez cinek88 - 24-01-11 o 19:15 Powód: Automatyczne łączenie postów

  2. #2
    Pawel_yu's Avatar
    Data dołączenia
    Feb 2009
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Pruszków
    Auto
    SB
    Model
    A3 8V
    Silnik
    2.0 TDI - CRLB( 150 KM)
    Pomógł
    122 razy
    Podziękował
    19 razy

    Domyślny

    najprosciej bedzie isc do agencji ubezpieczeniowej i sie wszystkiego dowiedziec

  3. #3
    domel79's Avatar
    Data dołączenia
    Oct 2009
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Gniezno
    Auto
    VW
    Model
    Inny
    Silnik
    2.0TDI BMM
    Pomógł
    311 razy
    Podziękował
    12 razy

    Domyślny

    Cytuj Oryginalnie napisane przez cinek88 Pokaż post
    A rozchodzi mi się o odszkodowanie, byłem w ubezpieczalni (posiadam tylko OC) i powiedzieli ze oni nic mi za to nie zwrócą
    kolega byl w ubezpieczalni

  4. #4
    Pawel_yu's Avatar
    Data dołączenia
    Feb 2009
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Pruszków
    Auto
    SB
    Model
    A3 8V
    Silnik
    2.0 TDI - CRLB( 150 KM)
    Pomógł
    122 razy
    Podziękował
    19 razy

    Domyślny

    domel ale ja pisze o agencji a nie ubezpieczalni

  5. #5
    toma126's Avatar
    Data dołączenia
    Nov 2007
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Kluczbork
    Auto
    sharan tdi
    Model
    Inny
    Silnik
    inny
    Pomógł
    9 razy
    Podziękował
    4 razy

    Domyślny

    Cytuj Oryginalnie napisane przez cinek88 Pokaż post
    witam. Dziś w nocy rozbiłem troszkę swoje a3, jadąc drogą powiatową wyskoczył mi łoś i usiadł na przednią szybę tutaj zamieszczam notatkę ze strony komendy:
    "W dniu 24.01.2011r około godziny 2.00 na trasie Goniądz Downary doszło do kolizji z łosiem. Kierującemu AUDI jadącemu od strony Goniądza wprost pod koła pojazdu wtargnął łoś rozbijając przednią szybę, maskę, dach i prawy bok auta. 22-letni kierujący był trzeźwy, wyszedł ze zdarzenia bez szwanku. Zwierze z połamanymi kończynami zostało zabrane przez pracowników Nadleśnictwa Knyszyn. Jest to już czwarte zdarzenie tego typu w tym miesiącu. W związku z powyższym kolejny raz apelujemy o zachowanie szczególnej uwagi i ostrożności na trasach usytuowanych w pobliżu terenów leśnych."
    A rozchodzi mi się o odszkodowanie, byłem w ubezpieczalni (posiadam tylko OC) i powiedzieli ze oni nic mi za to nie zwrócą i podpowiedzieli abym się przejechał do nadleśnictwa tam zaś powiedzieli mi że muszę złożyć do nich pismo i są duże szanse ze dostane odszkodowanie gdyż łoś jest zwierzęciem chronionym a tam nie ma żadnego znaku typu "uwaga na dzikie zwierzęta" ani to nie jest teren parku narodowego. Czy ktoś z was wie jak napisać takie pismo, babka podpowiedziała mi ze mam tam opisać całe te zdarzenie (co, gdzie i jak) Pisał ktoś z was cos takiego?? proszę o pomoc
    Dodano:
    Na początku musiałbyś się dowiedzieć czy te lasy są ubezpieczone... i kto je ubezpiecza
    jeśli tak to- dzwonisz do nich i powiadamiasz o zdarzeniu, wysyłają ci drugi pisma które musisz wypełnić, umawiają cię z rzeczoznawcą na konkretny dzień, przyjeżdża i wycenia szkody, jeśli się zgodzisz z jego decyzją wysyłają ci kasę na konto, jeśli nie- na wszystkie części musisz mieć faktury i wysyłasz im po zrobieniu samochodu.
    Jeśli chodzi o ten znak- to jest chyba wina zarządcy drogi i on powinien ponosić za to odpowiedzialność...

  6. #6
    toma126's Avatar
    Data dołączenia
    Nov 2007
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Kluczbork
    Auto
    sharan tdi
    Model
    Inny
    Silnik
    inny
    Pomógł
    9 razy
    Podziękował
    4 razy

    Domyślny

    I co wyszło w "praniu"?

  7. #7
    elja's Avatar
    Data dołączenia
    Dec 2010
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Lublin
    Auto
    a3
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.8T ARY
    Pomógł
    3 razy

    Domyślny

    losie chyba sa pod ochrona i maja cos w rodzaju oc kiedys mi jakis kolega cos takiego wspominal

  8. #8

    Data dołączenia
    Sep 2009
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Dzn
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.6 AVU
    Podziękował
    raz

    Domyślny

    Ciężko będzie Ci coś dostać...wiem z własnego przypadku znajomych i ogólnej. W swoim życiu przeżyłem wiele takich stłuczek jeżdżąc ze znajomymi. Jak co do czego zero odszkodowań. Pytałem się jak to jest gdy się sądzi. Powiedzieli, że się nie opłaca bo w większości przypadków i tak sprawy się nie wygrywa i ponosi dodatkowe koszta. Zawsze możesz próbować. W ogóle to poczytaj po necie co ludzie piszą....ponad 90% z nich sprawy przegrywa...Już się w to bawiłem i pytałem ludzi z sądu...Poza tym większość nadleśnictw się nie przyznaje;/ i nie chcą podać ich numeru ubezpieczenia. Ja na szczęście straciłem raz zderzak i lampę...ale np mój wuja posłał tak iveco na złom;/ przód i silnik tak potrzaskany, że nie dało się nic zrobić a odszkodowania zero...ratuje tylko AC:/ na które nie każdego stać

  9. #9
    toma126's Avatar
    Data dołączenia
    Nov 2007
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Kluczbork
    Auto
    sharan tdi
    Model
    Inny
    Silnik
    inny
    Pomógł
    9 razy
    Podziękował
    4 razy

    Domyślny

    Cytuj Oryginalnie napisane przez ravers_19 Pokaż post
    i nie chcą podać ich numeru ubezpieczenia
    Co nie chcą? muszą podać... mój dziadek kiedys przywalił w sarne i dostał odszkodowanie... tylko trzeba wiedzieć gdzie, jak zagadać, napisać...

  10. #10
    Warhammer's Avatar
    Data dołączenia
    Jan 2008
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Kraina smoków
    Auto
    Audi a3
    Model
    A3 8L 5d
    Silnik
    1.8T AUQ
    Pomógł
    156 razy
    Podziękował
    15 razy

    Domyślny

    Powinienes uderzyc do nadlesnictwa oni ci powinni dac ankiete do wypełnienie potem uderz do kółka łowieckiego ,zadne kółko łowieckie niewypłaci ci odszkodowania ale zwierzyna nalezy do panstwa jest szansa ze ci wypłaca ja wtamtym roku walnołem sarne padła i zrobiłem auto z mojej kasy kazdy umywał rece,ale 8 na 10osób maja zwrot kasy tylko niewiadomo wjakiej kolejnosci i gdzie najpierw isc jak ci ktos dobrze napisze zajscie i podpowie gdzie to złorzyc to masz 98% sukcesu
    1.8-125km->1.8T-180km

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Zasady postowania

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •