Strona 1 z 4 123 ... OstatniOstatni
Pokazane rezultaty 1 do 10 z 39

Temat: -= odszkodowanie auta za kolizje z ... dziura =-

  1. #1

    Data dołączenia
    Feb 2006
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Poznań
    Auto
    BMW
    Model
    Inny
    Silnik
    inny

    Domyślny -= odszkodowanie auta za kolizje z ... dziura =-

    Witam

    Nie wiedzialem gdzie to wrzucic....ale to chyba bedzie dobre miejsce
    Wiedza wszyscy w jakim stanie sa nasze polskie drogi.....przez co cierpia nasze auta...

    W poniedzialek skrzywilem lekko dwie felgi z prawej strony wjezdzajac w wyrwe w jezdni i postanowilem napisac roszczenie o odszkodowanie do Zarzadu Dróg Miejskich


    Sprawa jest banalna i dla tych ktorzy sie wczesniej zastanawiali jak to zrobic krok po kroku wyjasnie..

    1) wjechalismy w dziure....(PEWNIE ZAGAPILISCIE SIE NA JAKAS LASKE... )
    nastąpilo uszkodzenie auta (felg, zawieszenia...itp)


    2) zatrzymujemy sie zaraz za dziura ale PAMIETAJCIE!!!! ze trzeba sie zatrzymac w dozwolonym miejscu (Bo niebieskie smerfy jak beda nie w sosie to sie przyczepia....

    3) dzwonimy pod 112 z koma i prosimy drogówke (wyjasniamy ze doszlo do kolizji drogowej auta z dziura) i czekamy......(od ich "widzimisie" mozemy nawet czekac dwie godziny)

    4) Przyjezdza drogowka...pamietajcie zeby zachowywac sie grzecznie

    5) Idziemy z policja pokazac im dziure, nastepnie pokazujemy uszkodzenia w aucie.....policjant sporzadza notatke z miejsca kolizji i tyle (czeka nas oczywiscie badanie alkomatem wiec --- NIE PIJCIE PRZEDTEM NA ODWAGE ) to tyle jezeli chodzi o miejsce kolizji..

    * WARTO ZROBIC "DZIURZE" ZDJECIA KOMEM"

    6) Teraz mamy 7 dni na zlozenie wniosku do ZDM-u a wiec potrzebujemy...
    - ROSZCZENIE
    - ZDJECIA DZIURY
    - KSERO DOWODU REJ, PRAWA JAZDY, POLISY UBEZP.
    - DODAKOWO MOZNA DOLACZYC WSTEPNY KOSZTORYS SPORZADZONY PRZEZ JAKIS TAM SERWIS (w naszym wypadku AUDI)

    7) Jedziemy do ZDM-u i dajemy im wszystkie swistki
    * PAMIETAJCIE ABY MIEC KSERO WNIOSKU DLA SIEBIE I MIEC GO PRZY SOBIE

    8 ) ZDM w ten sam dzien wysyła nas do swojego ubezpieczyciela z naszym ksero wniosku

    9) U ubezpieczyciela dostajemy dokumencik do wypelnienia z przebiegiem zdarzenia oraz info. o danych wlasciciela pojazdu, kierujacego pojazdem, ubezpieczeniu itp. nalezy rowniez narysowac szkic z przebiegu kolizji (tu przydadza sie lekcje plastyki z podstawowki)

    10) Dajemy wypelnione kartczki ubezpieczycielowi i teraz czekamy na tel od jakiegos WYPIERDKA z ubezpieczalni, ktory bedzie chial sie z nami spotkac i oszacowac szkody w naszym autku... (porobi zdjeica itp)

    11) przyjechal Pan z ubezpieczalni...porobil zdjecia...wlasciwie to zrobil dwa zdjecia felgom i chyba z 10 Audicy (na zewnatrz...w srodku...normalnie jak sesja), wypelnil maly protokol opisujacy szkode ktoremu zrobil zdjecie a ja go dostalem i tyle

    12) Czekamy na decyzje..........JA JESTEM NA RAZIE NA TYM ETAPIE, CO DALEJ DAM ZNAC


    ODZSZKODAWANIA C.D.

    13) dzisiaj (czekalem 3tyg-znosny czas) zadzwonil do mnie Pan z ubezpieczalni i poinformowal mnie ze przyznano mi 400zl odszkodowania...reszte (nie wiem jeszcze ile) dostane jak przedstawie im rachunki za prostowanie felg i geometrie......

    * mysle ze to niezla cena skoro jedna felga jest tylko lekko do prostowania a druga prawie w ogole nienaruszona


    Reasumujac jestem jak na razie 200zl do przodu...i to jeszcze nie koniec wyplat

    14) KONIEC



    DALEJ CHLOPAKI I DZIEWCZYNY RUSZAC SMIALO PO ODSZKODOWANIA!!!!!!!!!




    POTRZEBNE DOKUMENTY I INFORMACIE:


    1) strona z inforamcjami ZDM-u
    http://www.zdm.poznan.pl/howto.php?no=2

    2) WIOSEK O ODSZKODOWANIE
    http://rapidshare.com/files/42732927...dszko.doc.html

  2. #2
    MarekB's Avatar
    Data dołączenia
    Sep 2006
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Warszawa
    Auto
    Audi & VW
    Model
    Inny
    Silnik
    inny
    Pomógł
    34 razy
    Podziękował
    2 razy

    Domyślny

    Szkoda ze w styczniu nie zrobilem czegoś takiego, byłbym 1,2 tys zł do przodu
    Odkupię wolny czas, info na PW
    Cześci do Audi i nie tylko

  3. #3

    Data dołączenia
    Oct 2006
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Cardiff UK
    Auto
    VOLVO S40 obecnie
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.6 AEH

    Domyślny

    swietnie opisane,na pewno sie przyda tym razem im nie popuszcze...
    Bylo A3 jest S40 ale przyzwyczajenie zostalo

  4. #4
    michael21j's Avatar
    Data dołączenia
    Dec 2005
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    niemcy
    Auto
    Audi 8lp
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.9TDI ASZ

    Domyślny

    gdzie sa najwieksze dziury w pl bo nowe felgi by mi sie zdaly ...

  5. #5

    Data dołączenia
    Dec 2006
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Leszno
    Auto
    Audi A3
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.6 AKL
    Pomógł
    5 razy
    Podziękował
    3 razy

    Domyślny

    Mam nadzieję że wydobędziesz z nich całą kasę a nie z jakimś udziałem własnym Powodzenia i dobry pomył że to wszystko opisałeś.

    michael21j, Wpadnij na kolejnego spota do Wrocka
    jestem wawjack z Leszna , syn króla pomidorów

  6. #6
    bisua's Avatar
    Data dołączenia
    Jun 2007
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Wrocław
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.9TDI ASV

    Domyślny

    Cytuj Oryginalnie napisane przez wawjack
    michael21j, Wpadnij na kolejnego spota do Wrocka
    najbardziej dziurawe miasto w Polsce
    Zapraszam na www.showcars.pl

  7. #7
    BartOwl's Avatar
    Data dołączenia
    Apr 2007
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Katowice
    Auto
    Focus / XL600V
    Model
    Inny
    Silnik
    inny
    Pomógł
    7 razy
    Podziękował
    raz

    Domyślny

    Ja miałem jakiś rok temu nieprzyjemną sytuację, bo wpadłem w pół otwartą studzienkę kanalizacyjną... Na moje nieszczęście było to w czechach, a ja do tego nie miałem AC wtedy jeszcze... Aktualnie sprawa jest w toku, bo jeszcze głupi pomyliłem się w papierach odnośnie miesiąca zdarzenia... Ale obawiam się że się przedawni i nic z tego nie wyjdzie... A uszkodzenia w autku były spore Tak czy siak należy walczyć, odwoływać się... Nie wygrywa ten kto ma rację, ale ten, kto jest bardziej uparty przy swoim Dlatego też czekam teraz na odzew z czech, dosłałem im jeszcze zeznania świadków i sprostowanie... jak uda mi się coś wyciągnąć, to jeszcze napisze coś podobnego... Mam nadzieję chociaż...
    BartOwl @ kiedyś czerwona A3 ASZ-Q dziś Focus 2.0TDCi & Honda XL600V Transalp
    Na forum wybitnie rzadko
    [[[ dodawanie zdjęć do sygnaturek zepsute!!! ]]]

  8. #8
    nixu's Avatar
    Data dołączenia
    Nov 2005
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Gliwice
    Auto
    LEoN!
    Model
    Inny
    Silnik
    1.9TDI ASZ

    Domyślny

    Mialem kiedys podobna sytuacje - ZDM poprosil o przedstawienie rachunkow za opony i naprawe felg - felgi nie mialem uszkodzonej ale w koszta ich wrzucilem wywazanie 4 zimowek, 4 letnich, wymiane kol i pompowanie azotem + nowa opona (lacznie okolo 900zl) takze oplaca sie.

    Nie wiem jak wasz ZDM, ale ZDM Gliwice placi tylko pierwsze 500 zlotych cala reszte pokrywa ich ubezpieczalnia - calosc zajela mi niecale 3 tygodnie, ale oplacalo sie

  9. #9

    Data dołączenia
    Feb 2006
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Poznań
    Auto
    BMW
    Model
    Inny
    Silnik
    inny

    Domyślny

    jak na razie skonczyla sie POZTYWNIE moja przygoda z ZDM-em

    A wam drodzy koledzy i kolezanki radze tez upomniec sie o swoje

    Pozdrawiam

  10. #10
    Budżak's Avatar
    Data dołączenia
    Oct 2006
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Radom/Wwa
    Auto
    VW
    Model
    Inny
    Silnik
    inny

    Domyślny

    A ja wczoraj w Wwie na ul. Łopuszańskiej, nie wpadłem w dziurę, tylko najechałem na hopę (przed tym wzniesieniem było obniżenie nawierzchnie drogi) i uszkodziłem miskę olejową, która wypluła cały olej
    Oczywiście od razu zadzwoniłem po Policję i sobie poczekałem ponad 3 godziny, żeby panowie z Ruchu Drogowego przyjechali. Na miejscu spisali mnie, dmuchnąłem w alkomat i pojechali. Zdjęć nie robili, obejrzeli jedynie to miejsce, w którym nastąpiło uszkodzenie. A i spytali się mnie czy niższego auta to się nie dało kupić?
    Ja porobiłem zdjęcia swoim aparatem. Mam też świadka zdarzenia.
    Tylko teraz myślę czy uznają mi wogóle taką szkodę. Pewnie będą się tłumaczyć, że auto niskie albo inne pierdoły wymyślą.
    ARL 4 Motion

Strona 1 z 4 123 ... OstatniOstatni

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Zasady postowania

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •