Strona 2 z 4 PierwszyPierwszy 1234 OstatniOstatni
Pokazane rezultaty 11 do 20 z 39

Temat: -= odszkodowanie auta za kolizje z ... dziura =-

  1. #11
    strikerbest's Avatar
    Data dołączenia
    Jan 2008
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Łódź
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.8T AGU
    Pomógł
    20 razy
    Podziękował
    18 razy

    Domyślny

    Czy ktoś coś wie na temat zmian procedur zgłaszania kolizji samochód dziura. Niestety w niedzielę zdarzył mi się przykry incydent. Wpadłem w spora wyrwę w drodze sterem zaczęło rzucać zatrzymałem się. Zobaczyłem że z koła znika powietrze na oponie widać nieprzyjemny ślad. Mam podejrzenia że felga jest uszkodzona, opona raczej na pewno, zbieżność pewnie też jest do ustawienia po takim łupniu. Mam tylko nadzieję że nic się nie stało z tylną felgą bo niestety tez się załapała i że nic nie uszkodziłem w zawieszeniu. Dodam że nie jechałem szybko bo ani miejsce nie pozwalało ani ruch na drodze. Na drugiej fotce w dziurze siedzi telefon SE750 żeby pokazać jak głęboka była dziura. Policja odmówiła przyjechania na miejsce tłumacząc że to nie ich sprawa. W pobliskim komisariacie (200m od miejsca kolizji) policjant stwierdził że może tylko zapisać że byłem i zgłaszałem taki incydent ale to nie jest jego sprawa i obowiązek żeby iść i zobaczyć stan faktyczny auta. Ponadto mimo że sporządził notatkę że byłem na komisariacie to nie udostępnił mi ksera notatki tłumacząc że jest to tylko dla niego informacja a przebadać mnie na zawartość alkoholu tez nie może bo nie mają na komisariacie alkomatu. Zadzwoniłem na 112 lecz dostałem tylko info że mam zadzwonić do Zarządu Dróg (oczywiście nie pracują w sobotę o godzinie 14:30).

  2. #12
    LeoRulez's Avatar
    Data dołączenia
    Jul 2008
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Zamość
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.9TDI AHF
    Pomógł
    41 razy
    Podziękował
    4 razy

    Domyślny

    strikerbest musisz isc do zarzadcy drogi i sie z nim sadzic najprawdopodobniej.
    Jezeli chodzi o policje to oni sie dogaduja i notatki sa przesylane na zyczenie.
    Za duzo takich sytuacji sie zrobilo i wiem, ze masz male szanse zeby cos wskorac.
    Jakbys spowodowal jakis wypadek i slady hamowania by byly ze wpadles w dziure to moglbys sie ludzic.
    Ja bym sobie darowal, ale jak masz duzo zaciecia mozesz walczyc.

  3. #13
    Mielczar's Avatar
    Data dołączenia
    Mar 2008
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Gdańsk
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.9TDI AGR
    Pomógł
    5 razy
    Podziękował
    3 razy

    Domyślny

    Z nikim się nie musisz sądzić. Zgłaszasz sprawę do zarządcy drogi, a oni z kolei swojemu ubezpieczycielowi. Przychodzi likwidator i robi wycenę. Masz zdjęcia szkody, zdjęcia dziury - jest ok. Nie musisz nawet czekać na werdykt likwidatora, tylko od razu idź naprawiać felgę i robić zbieżność. Przy okazji możesz podjechać do jakiegoś warsztatu - niech przejrzą czy nie masz np. zerwanych tulei w zawieszeniu, czy przekładnia nie dostała etc. Najważniejsze oczywiście żebyś zbierał kwity - faktury, paragony itd.
    Przerabiałem w zeszłym roku identyczną sprawę w Gdańsku, zatem pisząc ten post opieram się na własnym doświadczeniu. Będzie dobrze!

    Look for me i moje zautomatyzowane szalone 90KM latające po 3mieście...

  4. #14
    uzx's Avatar
    Data dołączenia
    Mar 2008
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Warszawa
    Auto
    Audi
    Model
    S3 8P
    Silnik
    2.0T CDLA
    Pomógł
    12 razy
    Podziękował
    8 razy

    Domyślny

    Akurat jeśli chodzi o dziury to ponoć nie ma problemu, chociaż to zależy od miasta. Znam 2 przypadki, jeden w Pruszkowie, drugi w Warszawie - w obu udało się w miarę bezboleśnie odzyskać kasę.

  5. #15
    PITERd's Avatar
    Data dołączenia
    Mar 2006
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Kalisz k/krainy Lisków
    Auto
    Subar
    Model
    Inny
    Silnik
    inny
    Pomógł
    8 razy
    Podziękował
    raz

    Domyślny

    tak jak jest napisane w 1 poscie tego wątku
    dzonisz na milicje i zglaszasz kolicje, a dopiero na miejscu mowisz ze z dziura!
    po czym policjat musi opisac uszkodzenia Twojego samochodu.
    to bardzo pomaga w uzyskaniu odszkodowania.
    Ja uzyskalem i jestem b.zadowolny z wyplaconej kwoty.
    Najlepsza ochrona lakieru folią PPF | Bezbarwna folia ochronna z 10 letnią gwarancją. Zapytaj o specjalną ofertę dla klubu A3 w CAROK.pl Kalisz. Folie ochronne to dużo lepsze zabezpieczenie lakieru niż ceramiczna ochrona lakieru

  6. #16
    tomek_cichy's Avatar
    Data dołączenia
    Nov 2008
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Łódzkie
    Auto
    ...
    Model
    Inny
    Silnik
    inny
    Pomógł
    3 razy

    Domyślny

    Łukasz ja Cię wdziałem jak jechałeś wtedy ale nie sądziłem, że to Ty... Teraz już wiem, że CP to twoja
    Armi krajowej jest usłana dziurami ostatnio... Taki sam problem ma Gothika z AFK więc dogadaj się z nią jak załatwia w ZDiT. JAk będzie potrzebny świadek to możesz mieć dowolną ilość audimaniaków z Łodzi za świadków

  7. #17
    tazman_78's Avatar
    Data dołączenia
    Feb 2009
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    DOLNYSLASK
    Auto
    AUDI
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.9TDI AGR

    Domyślny uszkodzona przekładnia

    Koledzy mam uszkodzoną przekładnie czy mogę zwalić winę na nasze drogi i czy mogę liczyć na odszkodowanie? Pięć dni w tygodniu dojeżdżam do pracy strasznie dziurawa droga czy to może być przyczyna zepsutej przekładni ? Dziękuje za pomoc pozdrawiam z Kotliny Kłodzkiej .

  8. #18
    atal's Avatar
    Data dołączenia
    Aug 2006
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Pomorskie
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.6 AEH
    Pomógł
    26 razy
    Podziękował
    8 razy

    Domyślny

    Cytuj Oryginalnie napisane przez tazman_78 Pokaż post
    Koledzy mam uszkodzoną przekładnie czy mogę zwalić winę na nasze drogi i czy mogę liczyć na odszkodowanie? Pięć dni w tygodniu dojeżdżam do pracy strasznie dziurawa droga czy to może być przyczyna zepsutej przekładni ? Dziękuje za pomoc pozdrawiam z Kotliny Kłodzkiej .
    Mi sie zużyły opony napewno szybciej przez nasze dziurawe drogi, moge liczyc na odszkodowanie? W sumie jeszcze mi drzwi koroduja od tej soli
    6,3l/100km w trasie, prawie jak TDI

  9. #19
    Piotrek.1781's Avatar
    Data dołączenia
    Dec 2006
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    :)
    Auto
    :)
    Model
    Inny
    Silnik
    1.6 AEH
    Pomógł
    4 razy
    Podziękował
    6 razy

    Domyślny

    he he a mi psuje się wzrok od wypatrywania dziur w drodze. Wystąpimy z pozwem zbiorowym.

  10. #20
    toma126's Avatar
    Data dołączenia
    Nov 2007
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Kluczbork
    Auto
    sharan tdi
    Model
    Inny
    Silnik
    inny
    Pomógł
    9 razy
    Podziękował
    4 razy

    Domyślny

    Odkopię temat:
    Dzisiaj miałem właśnie bolesną sytuację... przy wyprzedzaniu wpadłem w zaj.....cie wielką dziurę, została uszkodzona felga, oczywiście Policja itp. Po wszystkim powiedzieli mi żebym jechał do zarządcy drogi... Pojechałem ale nikogo nie było, po rozmowie tel. mam zrobić opis zdarzenia i kwotę jaką bym chciał dostać- i tutaj teraz pytanie-
    Jaką kwotę im napisać? wiadomo że chciałoby się na tym zarobić... ale też zeby się nie przestraszyli
    Jeszcze w dodatku mam na to chyba 7 dni... w których mnie nie będzie
    Oczywiście także pojechałem do ubezpieczalni i znów nikogo nie było, po rozmowie z jakimś tam pośrednikiem ubezpieczalni, powiedział że felgę mogę jechać naprawić tylko muszę zrobić fotki (miałem już z miejsca zdarzenia) i wysłać zgłoszenie online ( tym bardziej że jutro jadę na urlop). Felga naprawiona 100zł- dojazd 30zł, sprawdzenie auta na stacji diagnostycznej 20zł ( zawieszenie ok.).
    Ostatnio edytowany przez toma126 - 31-07-10 o 20:29

Strona 2 z 4 PierwszyPierwszy 1234 OstatniOstatni

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Zasady postowania

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •